Якщо ви шукаєте документи для підтвердження польського походження для карти поляка – ця стаття саме те, що вам потрібно. Ви розберетесь у тому, з чого варто починати пошуки у архіві, в яких документах потрібно шукати згадку “поляк”, практичні поради та ньюанси, які виникають при самостійному пошуку. Читайте матеріал лекції Віктора Долецького – директора Центру вивчення генеалогії “Пращур”.

 

DSC01921

 

Перші кроки, які необхідно здійснити, для того, щоб зібрати документи на карту поляка

1. Розпитати, що знають батьки. Тобто спитати в батьків, чи був хтось з предків поляком справді, чи, можливо, є легенди, чутки. Якшо вам батьки чи дідусі, бабусі говорять – ні, таких не було, навіть якщо у вас прізвище польське – швидше за все, того таки не було. Але бувають винятки.

2. Розпитати старших представників роду – дідусів, бабусь. Можливо, їх немає в живих, можна розпитати двоюрідних дідусів, бабусь “а чи були поляки?”.

3. Подивитись сімейні архіви. Буває таке, що до мене людина приходть, каже: знайдіть мені документи про те, що в мене предки – поляки. Я кажу: у вас є якісь документи? Каже – є. Приносять свідоцтва – а в них чорним по білому записано – що дідусь чи бабуся поляк.  Я кажу – чому ж ви до мене прийшли, у вас уже є документ, який підтверджує національність. Тобто уважно передивіться те, що у вас уже є дома. У ваших дідусів, бабусь. Можливо, у вас дома уже є документ, який підтверджує, що ваші бабуся або дідусь, або ж і прадідусь і прабабуся є поляки. Для того, щоб отримати карту поляка потрібно щоб або мама або тато були поляками, або один з чотирьох дідусів або бабусь або ж обоє з однієї гілки – і прадід і прабабуся. Тільки в такому випадку ви маєте право на карту поляка. Якщо у вас прапрадідусь поляк і навіть якщо ви знайшли про це документ, цього не достатньо для отримання карти поляка.  

Що потрібно знати перед тим, як рухатись в архів?

Я зараз розкажу, як можна це самому зробити, але якщо захочете – можна звертатись до нас і ми ці кроки зробим за вас.

1. Потрібно знати: Де проживали ваші предки? Відповідь на це запитання потрібно знати в будь-якому випдку – будете звертатись самостійно чи звертатиметесь до нас.  Не знаючи локацію –  де народився ваш дід з польським корінням – шукати інформацію в архівах не можливо.  В архівах вся інформація зберігається за географічним принципом. Тому ключовий момент – це де проживали Ваші предки?

2. Коли народжувались їхні діти?

3. Коли брали шлюб?

4. Чи були репресовані серед ваших предків? (теж дуже важливий момент).

5. Чи служили у військах (у радянських чи у польських)?

 

Джерела, де може бути написано, що ваш предок – поляк

 
Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні. Ми про ці особливості поки що не говоримо. Хто захоче – ми потім поясним. Зараз ми поговоримо для людей, предки яких  жили на території Центральної України. Тобто тих, які на момент 1917 року вже входили в Радянський Союз. Ми не говоримо про територію по річці Збруч, яка увійшла до Радянського Союзу після 1939 року. Отже, основні джерела – це актові книги громадського стану (народження, шлюб, смерть, розлучення). Ці актові книги, якщо пройшло 75 років, зберігаються в державних обласних архівах.  Або ж в Центральному державному архіві Києва або Львова. Якщо ж цим документам не виповнилось 75 років, то вони зберігаються в РАЦСах того району, в якому відбувся цей факт. Наприклад, якщо ваші дідусь або бабуся народились в Козятинському райноні, то треба звертатись в Козятинський РАЦС. Ми можемо допомогти з цими документами, але тільки по дорученню, або ж порекомендувати вам, як особисто звернутись.  Можна, наприклад, не їхати у Козятинський РАЦС, а, наприклад, звернутись у Вінницький, через Вінницький РАСЦ. Це трішки довше, ніж поїхати особисто, але, тим не менше, така можливість є.
 
Слідчі справи про репресованих.  Якщо діда або прадіда реперсували – можна підняти слідчу справу про репресованого – вона зберігається в архівах, зазвичай, будь то в обласних чи в СБУ архівах чи МВД. І там, зазвичай є вказана національність.
 
Погосподарські книги – по Вінницькій області їх ще не передали в обласні архіви. Вони збергіаються в сільських радах. В містах не велись господарські книги. Тільки в селах. В сільських радах вони до цих пір збергіаються. Ці книги велись з 1944 року. Інколи, в деяких населених пунктах збереглись раніші книги. Це як виключення, вони не стандартні, там не завжди є графа “національність”. В книгах 1944 року є обов’язково графа “національність”. Питання в іншому – чи вказана там національність саме “поляк” чи там уже в ваших предків вказана національність “українець”. 1937-1938 роках були репресії, багатьох поляків репресували,  і люди після 1938 року боялись записатись поляками. Тому багато людей, які були справді поляками на момент 1944 року можуть бути вказані вже українцями. Тому, якщо ви в господарській книзі знаходите що ваші предки були українцямі –  це не є приводом для того, щоб опускати руки. Ці ж самі люди до 1938 року могли вказувати себе поляками.  Тому потрібно шукати документи далі.
 
Документи про службу. Дуже рідко, але є такі люди, які навіть в радянські війська пішли як поляки. І ми знаходим нагородження солдат, які вказані поляками. Знаходимо картку військовослужбовця в військомматах – і там теж може бути вказана національність “поляк”. Рідко, але таке буває, перевірити варто.
 
Додаткові джерела: списки виборців або платників податків. Це такі джерела, в яких далеко не завжди є графа національність. Вони писалися на початку 20-30 років від руки. Це такий не стандартний документ. І  часто там проскакує графа “національність”. Але може її там не бути. Тобто гарантувати, що буде у вашому населеному пункті графа “національність” – ніхто не зможе, поки не побачите ці документи. – Це списки виборців, списки членів комітету незаможних селян (комнезами), списки релігійних громад, документи районної управи періоду фашстської окупації. Німці теж переписували католиків і вказували там національність “поляк”. Якщо знайдете ці документи – їх знайти важко, зрозуміло, через те, що це була війна.
 
Що таке актова книга і як вона виглядає?  В двох словах – це запис про народження, шлюб або смерть, де записуються основні дані.  Це дуже схоже на те, що у вас в свідоцтві про народження написано, тільки  в кожному році там, будь то 1922, 1923, 1924, -25-ий, форма майже в кожному році змінювалась на початку Радянської влади.  Її не було сталої. Майже у всіх роках є національність. У 1929 році такої графи точно немає. У тих, хто народився 1929 року – не пощастило, там просто немає графи “національність”. В інших роках, включно до 1980 року така графа вказувалась.
мертична книга
 
 – З якого року почали записувати національність? (запитання з залу)
– Говорять, з 1917-го, я вам скажу по поправді, я, глибше 1921 ні разу не бачив документу, в якому би була вказана національність. Тобто, зазвичай, РАЦСи почали працювати з 1921-1922 років. І от тоді почала вказуватись національність. Навіть коли я знаходжу РАЦСові книги у містах, вони почали працювати з 1919-1920 років, то в селах, їх практично, немає за ці роки. То там вони часто рукописні і далеко не завжди є графа “національність”. 1922 року ці бланки були уніфіковані, стандартні, і там було поле “національність”.  Мусите розуміти, що це поле вказано зі слів ваших предків. Тобто, якщо ваш предок був 100 разів поляк, але прийшов в РАЦС і сам себе назвав українцем – там буде написано “українець”. І якщо він це зробив у всіх своїх документах, нічого ми з цим зробити не зможемо. Ми піднімаємо документи і дивимось – скрізь він написаний українцем. Так він собі забажав.
 
Господарські книги – це книги в селах, які велись, про опис певного господарства – сім’ї, родини, де вказувалось – всі члени родини, їхній вік, вказувалась національність. Вказувалось – де вони працюють або де вони перебувають. Хто вчиться в школі, хто перебуває у військах радянських і т.д.
 
   В 1944 році, як я вже казав, багато хто перестав писати себе поляком. Але є населені пункти, де жили компактно поляки, у них була громада, вони одне одного підтримували і писалися поляками, не зважаючи на репресії, не зважаючи на війну і 1944 рік. Є по Вінницькій області, більше їх по Житомирській області. Навіть є звичайне село, не дуже багато там поляків, майже в кожному звичайному селі були поляки, навіть там проскакують “поляки”. Перевірити це потрібно. Якщо, наприклад, по Хмельницькій області – за сучасним адмін.-територіальний поділом,  бо зрозуміло, що мінялись там межі – то ці документи вже передались в архів за 1944-1948 роки. Їх можна подивитись в обласному архіві м.Хмельницький. Якщо ж ми говорим про Вінницьку область – не передались. Такий нюанс – часто, якщо приїжджаєте в сільську раду, і кажете, що вам треба подивитись господарську книгу –  секретар “полошиться” і каже – ні, я вам нічого не покажу. Маєте зрозуміти такий момент. Вони бояться, що ви будете претендувати на землю чи ще на щось. Їм треба пояснити ціль, для чого Вам це потрібно – що це потрібно для карти поляка. Тоді вони розслабляються і показують господарські книги. Знову ж таки, маєте розуміти – з точки зору законодавства – вони вам їх не мають права показувати, до тих пір, поки ви не підтвердите свій родинний зв’язок з тією людиною, яка там міститься. Більшість людей в сільських радах не знають про це і дозволяють дивитись господарські книги. Тим самим порушуючи закон про захист персональних даних. Деякі знають. Тобто ви маєте підготуватись, щоб не їхати два рази, візьміть з собою ланцюжок документів, які підтверджують ваш родинний зв’язок з цією людиною. Це ваше свідоцтво про народження, якщо ви одружені – свідоцтво про шлюб (для жінок, якщо чоловік одружився – не змінював прізвище, то йому свідоцтво про шлюб не потрібно), свідоцтво про народження батька, і якщо це дід – то цього достатньо. Якщо прадіда шукаєте – то свідоцтво про народження діда.  Тобто ланцюжок документів, по яких видно, що ви є внуком чи правнуком тої особи, яку ви шукаєте.
 
    В ідеалі – людина сама повинна перегортати господарські книги, знайти там вашу сім’ю і показати вам тільки цей листок, на якому ваша родина. На практиці – секретарі зайняті, господарські книги – це велика “стопочка”, сторінок 500, до 2000, в залежності від населеного пункту, на скільки він великий. Зазвичай вони вам приносять цю стопочку, кажуть – “на” і ви уже самі там шукаєте своїх предків. Хоч є вперті, які самі там шукають, кажуть, ні, ми самі це зробимо. То давати їм таку можливість. Питання – бажано стояти над головою, щоб вона це робила. Тобто, якщо ви підете, і вона каже я сама перевірю, то далеко не факт, що в неї буде ентузіазм перелистувати там ці 500 сторінок і знайти вашу родину. Зажди легше сказати, шо нічого немає. Часто так відбувається , як  в наших структурах… В архівах державних, якщо ви самостійно звертаєтесь, часто вам можуть сказати: нічого немає; – так легше… Це не стосується Вінницького архіву. Вінницький архів, на скільки мені відомо, працюють дуже добросовісні працівники, вони зазвичай відпрацьовують толком. Хоч я зустрічався і з їхніми “штангами”. Бувають у всіх промахи…
 
Слідча справа. Якщо були ресовані, рекомендую знайти слідчу справу. Там буде обов’язково вказана національність. Якщо у вас є хоча би легенда про те,  що люди – поляки, і є репресований,  то там з дуже великою вірогідністю буде вказано “поляк” навіть при умові, що у всіх інших документах людина вказувалась українцем.  Тому що оцю національність людина заповнювала не зі своїх слів, а заповнював слідчий. От він вважав, що ця людина – поляк. А ця справа часто формувалась у звинуваченні в шпигунстві для Польщі, або в організації повстанської “ячейки”. Це були сфабриковані справи, з кожного села брались 7-20 чоловік, яких репресували чисто по такому звинуваченню. Брали поляків – і “викошували” – 1937-1938 рр. Це робилось для того, щоби убезпечити себе (Радянський Союз, не знаю, відомо вам, не відомо, …думаю, що багатьом вже відомо, готувався до нападу на Європу) 1937-38 роки це була “чистка”, підготовка до цієї війни. Поки Сталін готувався напасти на Гітлера… Якби Гітлер не напав, то війна би все одно почалася.  1937-39 рр, 1941… Часто люди піддають сумніву цю інформацію. Газети зберігаються в бібліотеках. Не засекречені. Більших друзів, ніж Радянський Союз і Гітлерівська Німеччина, не було. Але, тим не менше, готувались напасти, тому, винищували поляків, щоби убезпечити собі тил. На жаль, це було так. Тобто, в слідчих справах дуже імовірно, що буде вказана національність саме “поляк”.  Плюс, на території Польщі і консулати і сами Консули, скажімо так, “люблять” людей, нащадків реперсованих. Тим паче за “польську” справу. Тому, навіть якщо ви там знайдете, що ваш прадід – поляк, ви наче не маєте права на карту поляка, але збираєтесь у Польщу, вам цей документ не один раз допоможе, якщо ви будете говорити, що у мене є ось, мій прадід, репресований за Польщу.
 
Знову ж таки, є ще такі нюанси. Якщо тільки один прадід або прабабуся – поляки, напряму ви не маєтет права на карту поляка. Але ви можете через суд довести, що його дитина, будь то син чи дочка, які для вас являються дідусем або бабусею являються поляками. Ми такі послуги також надаєм. Є юрист, який вже також кваліфікований і це робить. Або ви самі знаходите документ, в якому написано – ваш прадід поляк, або ж ми вам знаходимо, що він поляк, і ми тоді через суд доводимо, що не тільки прадід ваш поляк, а і дід, і ви уже, можете з цими документами претендувати на карту поляка. Є момент. Яким чином буде реагувати консул на це, я вам гарантувати не можу. Різні консули реагують по різному. Дехто не сприймає, дехто сприймає. Я всім цей нюанс пояснюю, щоби не було іллюзій. Хоча, нещодавно був випадок, приходить чоловік, я йому, як і всім пояснюю цей нюанс, а він мені каже, та ні, точно! Це мене, каже, сюди консул прислав… В мене є прадід-поляк, він мені сам сказав, щоб я через суд довів, що мої бабуся чи дідусь- поляки, тоді він мені видасть карту поляка. Є такий прецедент. Я вам скажу так, навіть при умові, що у вас залізо-бетонно є, що ваші бабуся чи дідусь – поляки, ви знаєте польську мову і польську історію, це ще не всі необхідні умови, щоб отримати карту поляка… Навіть якщо пройшли гарно співбесіду, це не факт, що вам видадуть карту поляка. В консульствах самі приймають рішення, кому видавати, кому не видавати. І не зобов’язані пояснювати причин відмов. Був випадок у мене, на жаль, коли людина отримала документи, дуже гарні, які не можливо підати сумніву, людина знає польську, пройшла співбесіду, їй відмовили. Чому – не пояснили. На жаль, це так.
 
   Бувають виключення, це коли у людини тільки прадідусь або тільки прабабуся поляки, але, тим не менше, її видають карту поляка.
 
   Раніше приймались до уваги факти хрещень в римо-католицьких костелах. Зверніть увагу, тут немає метричних книг римо-католицьких костелів. Тому що на сьогоднішній день цих документів не достатньо. Для консула це не привід. Те що він був римо-католиком – ще не означає, що він був поляком. Буває так, що до мене приходять і кажуть – знайдіть мені документ римо-католицького костелу. Я кажу, панове, цього не достатньо. Вони кажуть – я розумію, що цього взагалі не достатньо, але мені знову ж таки, консул сказав, щоб знайшов, тоді він мені видасть карту поляка. Буває такий індивідуальний, своєрідний підхід.
 
Фактично, римо-католицькі документи мало чи не єдине джерело інформації?.. (із залу)
 
– Ще раз повторюю – римо-католицька книга не є підтвердженням того, що ваш предок був поляком. Я вам показував основні джерела, в яких точно вказана національність. Написано поляк чи українець. Якщо у вас є такий документ – оце є доказ. Рекомендую брати довідку з архіву чи з РАЦСу плюс фотокопію цього документу завірену. Тобто не завжди вірять тільки довідці.  Вони просять ще й фотокопії документів.
 
Актові книги  – де вони знаходяться?
 
– Актові книги – якщо їм менше 75 років, знаходяться в РАЦСах, районних РАЦСах, якщо більше – в обласних архівах. Насправді, там є нюанс. Якщо книга 1938 року, їй уже більше 75-ти років.  Вони вже мають знаходитись в обласних архівах. Але далеко не всі РАЦСи їх передали в обласний архів. По практиці Вінницькій..
 
– А 1903…?
 
– 1903 рік – актових книг не існує. Існувала тоді Російська імперія. Тоді не було РАЦСів. Тоді велись метричні книги, костелом. Тоді я говорю, цей документ не є підтвердженням того, що ваш дід є поляк. Тому от звертаються до нас і шукають інші документи. Дивіться, людина народилась 1902 року, розберем вашу ситуацію… Але десь в 1925 вона одружилась. При факті її одруження вже буде вказана її національність.
 
– А якщо в 1944-му?
 
–  Не факт, що там буде національність вказана. Точніше, національність там буде вказана точно. Але яка саме – треба перевіряти. Знову ж таки, люди дивляться на свідоцтва про народження. Ті, які в них є дома. Відкривають свідоцтва – а там стоять прочерки. Це ще не значить, що в актовому записі теж будуть прочерки. Не свідоцтво має бути підтвердженням, а черговий запис – в актовій книзі. І в оцій книзі обов’язково є поле – “національність”, вона обов’язково там вказана. Хоча, іноді, теж є прочерки. Тобто, навіть якщо у вас прочерки або “українці” варто передивитися саму книгу і подивитись, що там написано.
 
В 1944 році, наприклад, територія Вінницької області була під німецькою окупацією, то там де тоді шукати?
 
– Господарська книга велась з 1944 по 1950 рік. Це одна книга. Тобто, за декілька років.
 
– Вона вже радянською владою велась?
 
– Господарська книга – це радянський документ, не німецький. Додаткові джерела – це документи районної управи фашистської окупації.  Там в них свої документи є. Там є деякі типи документів, в яких може вказуватись національність.
 
– Ці документи в обласних архівах?
 
– Так, їх шукати в обласних архівах. Хоча ці документи, особливо, якщо ми говоримо про Вінницю, задустовувались. Пересипані отрутою, до них доступу немає. Ви особисто до них не доберетесь. Ми маєм можливість через певний проект до них добратись. Навіть якщо вам сказали, що ці документи задустовані, до них доступу немає, ми маєм офіційно до цього доступ.
карта поляка
 
– Скажіть, будь ласка, якщо така ситуація, мій прадід і прабабка – поляки, вони репресовані були  в 1937 році. Я отримала карту поляка. Тепер треба моїй дитині. Їй вже це прапрадід… Вона зможе чи ні отримати?
 
– Ваша дитина повнолітня?
 
– Так
 
– Якщо людина повнолітня, то вона доводить приналежність до польського народу самостійно. Якщо у вас є карта поляка, для повнолітньої дитини це нічого не значить. Єдиний момент – попробувати через суд довести через покоління, що, так як ваш прадід був поляк, довести – що ваша мама чи батько поляки. Це малоймовірно, хоча є такі випадки, це залежить від суддів.
 
– А поки діти неповнолітні..?
 
– Ви отримуєте самостійно карту поляка і вписуєте туди дітей, вона на них поширюється.
 
– До їх повноліття?
 
– Потім передається, якщо встигли до повноліття. Якщо не встигли – діти отримують самостійно.
 
– У мене бабушка і мама – всі були поляки. Жили в Польщі. Мама і мамин брат і вони там померли. Зараз там живе тільки син – мій двоєрідний брат. Можу я якось через нотаріальну контору довести, що я його родичка? Ніяких документів немає.
 
– По-перше, потрібно довести, що ваш дід там народився, що вони рідні брати, щоб у вас була ця цепочка документів. Це потрібно шукати, якщо це Білорусь – в білоруських архівах. Можна їхати, можна звернутись до нас, в мене є спеціалісти, в Білорусі, які спробують знайти документи.
 
Що хочу побажати – часто карта поляка є приводом до дослідження родоводу. Досліджуйте свій родовід, не зупиняйтесь просто на карті поляка. Це вам не дасть якихось преференцій в Польщі, хоча, знову ж таки, поляки люблять людей, які знають своє коріння,  але це точно дасть вам розуміння, що ви не перекотиполе, не з надуманим корінням, як Радянська влада нам всім їх “обрізала”, а що у вас є предки, будь то прапрадіди і глибше. Бажаю вам успіхів в отриманні карти поляка, звертайтесь до нас, ми професійно пошукаєм документи – поясним, що входить в послугу, що не входить і допоможем отримати документ при умові, що предки справді були поляками.
Читайте інші статті по темі:
 
 

 P.S.Logo-prashhur-5

  Матеріал підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!


Комментарии:

345 thoughts on “Пошук документів в архіві для Карти Поляка: Що варто знати?

 1. Доброго дня! У 1941 році моя бабуся (мамина мати) з родиною була переселена з Польщі в Україну, про що є довідка зі Львівського архіву. Там залишилась земля. За національністю родина лемки. Маю я якесь відношення до цієї землі та чи можу на підставі довідки оформити карту поляка? Дякую.

  • Доброго дня
   Щодо землі – не можу вам сказати. А щодо Карти поляка, на підставі даної довідки таке право вам не надається

 2. Добрый день. У меня прапрабабушка полячка. Но жила на Украине есть приблизительные даты её рождения и место проживания + у нас есть её фотография. Можно ли как-то найти больше информации?

  • Здравствуйте
   Если искать информацию для Карты поляка, то этого мало (нужно чтобы поляками были прабабушка и прадедушка, не далее)
   А в общем, конечно, можно искать. Зависимо от того, на сколько сохранились документы в архивах

 3. Підкажіть будь ласка, як знайти свідоцтво про шлюб моїх прадідів раніше ніж 1942 року? Точного року не знаю. Вони з Сутисок, але у Вінницькому архіві кажуть, щоб я шукала в РАГсі, а в РАГсі кажуть, щоб йшла в архів. Не знаю куди звертатись. Чи писалась в актах про шлюб національність?

  • В архіві зберігаються документи, які старше 75-ти років. Відповідно, ці документи мають бути у архіві. Вам потрібно шукати метричні книги з записами про шлюб. Якщо точно не знаєте рік, просто переглядайте метричні книги за кожен рік по порядку (якщо такі збереглись). Спершу потрібно переглянути описи фондів, а потім вже замовляти справи до перегляду. В фактах про шлюб зазвичай вказується національність.

 4. Добрий вечір
  Скажіть будь ласка для карти поляка буде достатьно домової книжки? Там вказано що моя бабця полька.
  Дякую

  • Доброго дня
   Маєте на увазі погосподарську книгу?
   Так, цього може бути достатньо
   Удачі!

 5. Доброго дня! В мене прадідусь і прабабуся були поляками і жили в Сутисках Вінницької області. В свідоцтві про народження мого дідуся прабабуся записана полячкою, а прадідусь українцем. Родина мала його старий паспорт( він мав 2, в другому вже запис українець), де він був записаний поляком. Цей паспорт був загублений. В архіві мені сказали, що копію його старого паспорту дістати неможливо. Його шлюб був укладений приблизно 1941 або і раніше ( точно ніхто не знає). До якої установи можна звернутись по копію свідоцтва про шлюб? В архіві Вінницької області кажуть, що в них книг із записами про шлюб 1941 року немає. Однак в РАГсі до якого я зверталась в системі теж не знайшли такої інформації( занадто ранній рік). Тепер не знаю куди йти, щоб дістати цю інформацію

  • Здравствуйте!
   Можна перевіряти записи про шлюб раніше і пізніше 1941 р. в архіві. Також, можливо, в 20-х роках народжувались брати і сестри діда, ці факти також потрібно шукати. Можемо допомогти в пошуках.

 6. Здравствуйте. Подскажите пожалуйста мой пра-пра дед был польским паном Варфаломей Добрянский после революции переехал жить в Киев по не известным нам причинам. Там же в Киеве родился мой прадед в 1918г добрянский Николай варфаломеевич.прадед служил на Кубани где его застала война. На войне погиб. Можно ли сейчас найти его корни в киеве или в польше?

  • Так,можна спробувати.
   Інформація про Вашого предка могла зберегтись,головне,аби ви надали інформацію,яка б дозволяла здійснювати пошуки.

 7. Доброго дня, підкажіть будь ласка, де можна взяти свідоцтво про народження дідуся, він народився в селі Селец (Селець) Холмского р-ну Люблінської області, в паспорті стоїть рік народження 1930, а насправді 1927 року народження.

  • Спробуйте звернутись в Люблінський архів або ж РАЦС с.Селець.

 8. Скажіть будь ласка в якому архіві в Україні можна знайти документи про бабцю свою яка була полячка і переїхала в Україну по операції Вісла в 1947 році.Дякую.

   • Доброго дня. моя мама має карту поляка на основі документів шо її прадід та прабабка поляки.
    я повнолітній. чи можу я отримати карту поляка?

    • Ппо відношенню до Вас це прапра-, швидше цього вже недостатньо для її отримання.
     Згідно закону “Про Карту Поляка,ви,як повнолітній маєте надати документи,які б свідчили, що Ваші предки являються для Вас прадідусем та прабабусею.

 9. Доброго вечора, в мене така ситуація.
  Прабабця – полячка, маю свідоцтво про народження/шлюб/дітей, але в жодному з них не зазначено «поляк» шукав документи в костелі м.Чорткова, в обласному архіві міста тернополя, немає нічого.
  Думаю, можливо в Варшаві є якійсь документи в цьому роді.
  + батько здав на КП, сестра неповнолітня получає автоматично, а мені (повнолітньому) вже зовсім ніяк не можливо зробити??
  Чекаю відповіді..

 10. доброго дня. Скажіть будь ласка, моєї бабусі(тата мама) рідний брат поляк, чи можу я зробити собі карту поляка чи тільки тато? чи взагалі ніхто?

 11. Доброго дня. Ми одержали документи, та фотокопії їз Тернопільського архіву, де вказується, що наші дід і баба, прадід і прабаба, були у списку виборців до Польського Сейму і Сенату. У нас є свідоцтво про народження нашого батька, де у графі його батьків, стоять прочерки. Підтвердити національність наших родичів, ми не в змозі. Надайте, будь ласка відповідь, чи достатньо цих документів для одержання КП, і які наші подальші дії? Завчасно дякуємо.

  • Якщо внесені зміни в закон про “Карту Поляка”вступлять в силу,то даних документів Вам не вистачить для того аби претендувати на Карту.

 12. Добрий день. Допоможіть розібратись. Мого чоловіка прадід був поляком, а прабабця україна. Вони мали 4 дітей. Двоє синів за національністю записано як поляки , а дві дочки – українки. Бабця чоловіка українка. Один з дядків чоловіка жив і помер в Польщі. Чи може чоловік подавати на КП. Підскажіть будь ласка. Дякую.

 13. Доброго дня. Маю на руках архівну копію де вказано що мій прадідусь та прабабуся поляки. Чи буде цього достатньо? Чи потрібно виготовляти архівну довідку?

  • Буде достатньо таких фактів.

   “архівну копію де вказано що мій прадідусь та прабабуся поляки.”Якщо тільки фотокопію,цього може не вистачити.

 14. Доброго дня.В моєї мами в свідоцтві про народження вказано що національність її батька(мого діда, 1928 р.н) поляк.Із документів діда збереглось свідоцтво про народження видане в 1983 році де графи національність немає,а його батьків (мої прадід і прабаба) напроти національності стоїть прочерк,є також діда військовий квиток виданий УРСР 1963 року де в графі національність вказано Поляк. Чи можу я на підставі цих документів отримати карту поляка чи військовий квиток УРСР не підходить??? Дякую

   • Додивився що у воєнному квитку невірно вписана дата народження, замість 28 липня 1928 вказано 8 жовтня 1928 року( що не дивно бо у післявоєнні роки часто дату народження писали аби як, нагадаю воєнний видали 1963 році). Я так розумію що документ по суті для мене уже не підходить???
    На томість вибрав довідку із обласного архіву де вказано що дід родився 28 липня 1928 у римо-католицькому костелі. Також у мами у свідоцтві вказано що її тато за національністю поляк. Не підскажете чи підійдуть документи? Бо з військовим квитком я так розумію пролітаю???

 15. Доброго дня ! Допоможіть мені вияснити, чи можу я подати документи на отримання карти поляка, якщо мій дід є поляком. оригінальних документів про народженння мого діда немає , я отримала з обласного архіву списки колгоспників для отримання паспортів , де там в мого діда написано національність -поляк., також є витяг з обласного архіву з метричної книги про народження , хрещення діда в католицькому костелі? Буду щиро вдячна Вам за відповідь.Що ще потрібно мені додатково.

  • Зібрати документи,які б показали родинну лінію по відношенню до дідуся.(свідоцтва про народження)

 16. Мой дед получил свидетельство о рождении и там указано, что его отец(мой прадед поляк). Со слов бабушки моей они побоялись в коммунистическое время указывать настоящую национальность моего деда. Я хочу получить карту поляка. Достаточно ли документа о рождении. А если нет можете ли вы помочь в поисках корней? Или подскажите к кому мне надо обращаться

 17. Дед служил в польской армии ,есть выписка из архива что был призывником ,досточно ли этого ?

  • Так,швидше б мало вистачити.
   Призовниками до польської армії були громадяни Польщі.

   • А якщо прадід репресований (вирок – розстріл) і реабілітований.Вистачитбдля карти поляка таких даних?

 18. Доброго дня.Мої прапрадідусь та прапрабабуся поляки. Обидва по маминій стороні. Для мене це 5-е покоління і я по ним виробити карту поляка не зможу, а мама, як для 4-того зможе.Питання: чи можу я виробити собі карту поляка , якщо мама буде її мати (саме на підставі цього)?На різних форумах пишуть по різному і тут не зрозуміло.

 19. В моєї мами в свідоцтві про народження вказано, що батьки її поляки можу я розраховувати на отримання карти поляка і куди з цим документом звернутися якщо да…

  • Так,можете.

   Ви зверніться в консулат, попередньо підготувавшись до бесіди (сформуйте необхідний пакет документів та заповніть вньосек).

 20. Доброго дня. В мого діда в свідоцтві про народженння записано що прабаба була польської національності, а прадід українець, але маю довідку що він голосував у Польський сейм. Вистачить мені цих документів на КП. Дякую.

 21. Доброго дня!Чи можна претендувати на КП,якщо у мого діда ,дід і баба були поляками их ній діти листувалися з нами до 1988.Потім зв’язки обірвалися,лишилася адреса з листівок и більш нічого.Потім після смерті дяді мого діда и його сина ,переслали спікуватися.Адресат не відповідав.

  • А у Вас є документи,що підтверджують їх польську приналежність?

 22. здравствуйте! бабушка родилась 1926 г.ее родители поляки –оба.моя бабушка по папиной линии,но в папином свидетельстве о рождении написано,что она украинка.получается прабаба и прадед мои–поляки.достаточно ли этого для получения кп и подачи на пмж в польше по польским корням?нужно ли искать или подтверждать ее национальность?в каких архивах,если родилась в с.Гвоздяр,Житомирской обл? 25 января 1926.Благодарю!!!!!!!

 23. Доброго дня!
  Прошу вашої поради. У свідцтві про народження моєї прабабці є відмітка, що вона полька. а ось у прадідуся свідоцтва немає. По розповідям родичів він був українцем. Жили вони в Польщі. Потім їх зі всією родиною ( тобто моїм дідусем ) переси з Польщі у Івано-Франківську обл. А також всю сім”ю моєї бабці теж преселили, але вони були українцями.Чи можу я подаватися на К.П? тобто згідно закону, одного з прадідів не вистачає, але вони були переселенцями . заздалегідь вдячна.

 24. Добрий день. Моя бабця Броніслава проживала в Тернопільській області, в селі Галич. Зі слів багатьох моїх родичів і свідків вона була полькою, і брала шлюб в костелі. На жаль, її документів не збереглось. Я зверталась у РАГС та районний архів, і узнала дату її народження, де у графі : “національність”-прочерк. А в свідоцтві про смерть, вказано – українка. Також зі слів родичів, я узнала, що прадід і прабаба були поляками., і також брали шлюб в костелі. Напишіть, будь ласка з чого мені починати пошуки для підтвердження національності моїх пращурів? Куди, та в який архів мені звертатися: у м. Тернопіль, чи у м. Львів? Дякую.

 25. Доброго дня!
  Маю витяг з актової книги про одруження моєї бабусі, де вказано її національність (полька). Проте свідоцтва про її народження в архіві Хмельницької області не збереглося…
  Чи можу я розраховувати на отримання карти поляка, маючи тільки витяг про одруження? а якщо додати фото сторінки самого запиту в книзі?

 26. Доброго дня в мене в діда в свідоцтві написано шо він українець але в воєнному білеті написано що поляк а його батьки поляки написано в свідоцтві я моду подавати на карту. Дякую

 27. Доброго дня! Дід мого чоловіка народився у Польщі, 1926 року, так написано у паспорті – Гневно, Люблінська область, Польща. Його рідна сестра з родиною живуть у Польщі, а сам дід із своєю мамою переїхали до Дубна, Рівненської області, щоправда, ми не знаємо в яких роках. Не можемо знайти такого населеного пункту в Польщі. До якого архіву краще звернутися, щоб знайти свідоцтво про народження діда чи шлюб його батьків? У св-ві про народження чоловікового батька дід вказаний як українець. Але в 1953 році мабуть, мало хто писав правду про національність. Наперед вдячні за будь-яку підказку чи пораду.

 28. Доброго дня. Мій дідо родився в Польщі, закінчував там школу, призваний до війська радянської армії в Ляшківським райвоєнкоматом, але в паспорті та свідоцтві про народження пише що він українець, також де батьки (мій прадіт, що вони теж українйці). Але є багато документів таких як Dowod ubezpieczeniowy, powszechny zaklad ubezpieczen wzajemnych, Tymczasowe zaswiadczenia pradziadka. Wezwanie do przewodu spadkowego – всі польською мовою та відповідно органами польськими. Можу я претендувати на карту поляка? Чи що мені ще потрібно зробити щоб доказати причеиність до Польського народу? ДЯкую.

 29. Добро дня, чи можу я притендувати на КП, якщо моя прабаба була полькой і є довідка про те що вона голосувала в Сейм, а прадід був українцем але мав польський паспорт чи хватить цих документів?

 30. Добрый день. Мой дед был поляк, но когда он родился на поляков были гонения и он записан украинцем, а его родная сестра, которая родилась позже уже записана полькой.Как мне доказать его польскость, у его родителей есть только заметки в церковных книгах, без национальностей

  • Вишліть документи на пошту нам,які маєте ознайомимся з ними.

 31. Здравствуйте. Моя бабушка родилась в г. Криница в 1930 г., а потом была переселена в Украину. Эта запись внесена в свидетельство о браке. При подаче документов на карту Поляка, уточнили не в каком году была переселена. И если попадает в период 1944-1957 то необходимы документы с архива о том, что прадедушка и прабабушка поляки.
  Подскажите как можно получить такую информацию. Спасибо.

 32. Здравствуйте. Пожалуйста подскажите как восстановить всидоцтво про народження мого деда вин народився селище Щирец в1936г

 33. Доброго дня.Модливо претендувати на К.П якщо прабабуся була полькою а прадід українцем?дякую

 34. Добрый день. В моем свидетельстве о рождении национальность отца написано “поляк”, матери “украинка”, и я тоже украинка. Я знаю, что мать отца была украинкой, а его записали поляком по его отцу, который жил в Украине. Получается мне нужно искать документы в архиве про моих прадедушку и прабабушку для КП и обязательно нужно чтобы они оба оказались поляками? Родственников по линии отца уже нет в живых и отца тоже.

  • Швидше за все,відповідних документів Вам має вистачити для того аби претендувати на отримання Карти Поляка.

 35. Доброго дня. Бабця моєї дружини була полькою. Її звали Юзефа. Вона померла в 64-му році у Львові. Моя мама народилася у Львові у 1942 році (померла у 2002). Але в нас немає маминого свідоцтва про народження. Ми також не впевнені, що там зазначено, що її мама була полькою. У якій установі ми можемо спробувати відновити мамине свідоцтво про народження? І де ще ми можемо пошукати підтвердження польського коріння дружини? Про бабцю відомо, що вона народилася в Польщі, десь у 1912-му році (але то не точно). дякую

 36. Здравствуйте,пишу вам из Казахстана!Дело в том,что у мужа мама и бабушка(она уже умерла) поляки,т.е. в свидетельстве о рождении мамы стоит национальность-полька,но мой муж взял национальность своего отца-русский,хотя и в его свидетельстве о рождении указано,что мать- полька,а отец-русский.Бабушка жила в Украине,но ее отца как она рассказывала забрал “черный ворон”,т.е. он наверное репрессированный,это было в Хмельницкой области,как найти подтверждение этому? С моей стороны мама тоже полька из Белоруссии,но в свидетельстве о рождении она записана белоруской,в довоенные годы дед чего-то испугался и записал всех белорусами,хотя мама хорошо до сих пор знает польский язык,а ей 85 лет,можно ли тут доказать ,что она полька?И можно ли нам рассчитывать на что-то?

 37. Добрий день. Підскажіть будь-ласка чи маю я право подавати документи на карту поляка, якщо у мене на руках дідове свідоцтво про народження, яке видано в Польщі, але в ньому не вказана національність. Дід проживав на території Польщі до 7 років.

 38. У меня бабушка 01.01.1918 года рождения, фамилия Квятковская.. В сведетельстве о рождении указана что полячка и у мамы тоже полячка. Можно как то это проверить и документально оформить?

  • Ви пишете , що вказані “польками”, тобто у Вас є ці документи?

 39. Здравствуйте!
  Какие шансы получить карту поляка если фамилия деда польская, вся семья знает что мы поляки но документально в свидетельствах это не записано так как в то время боялись об этом упоминать. Сестра моей прабабушка уехала в Польшу и там создала семью, связи с ними нет но есть фото оттуда с польскими печатями. Знаю толь то что она жила в Варшаве. И еще один момент. Есть документы о прохождение службы деда в Польше в годы второй мировой и медаль “за освобождение Польши”

  • Факту про участь у війську полсьькому мало б вистачити для отримання КП.

 40. Доброго дня, така неприємна ситуація. Моя бабуля полька, в свідоцтві про народження вказана тільки прабабуся , а там де прадід – прочерк. Прабабуся вказана полькою. В свідоцтві про народження моєї мами бабуля вказана українкою, але в свідоцтві про народження мого рідного дядька ця ж сама людина полька. Чи можу я отримати карту поляка?

  • Так, покажіть, що це одна і та ж людина документально і можете звертатись з свідоцтвом рідного дядька

 41. Добрий день.
  Якщо в Баби 1937 р.н. в свідоцтві про народження де національність нічого не вказано.
  А місце народження Діброва, Томашівський повіт, Любенське воєводство.
  Чи можна взнати національність?

  • Доброї ночі!
   Можна шукати документи про національність або підтверджувати громадянство – шукати в списках виборців до Сейму її батьків.

 42. Добрый день
  Хотел бы Вас спросить ,Есть ли у Вас в Варшаве кто работает в архиве Министерства обороны Польши .Надо найти данные о службе в Войске Польском 1944 -1946 год .
  о человеке знаем только ,что он призвался в 1944 году в апреле с Житомирской области ,в 1945 году служил в одной из частей Щецина .военная специальность возможно художник ,киномеханик ..
  Александр .

 43. Доброї ночі! Підскажіть будь-ласка чи можу я отримати карту поляка на підставі архівної довідки про народження мого прадіда 1905 рік де вказано віросповідання римо-католицьке?

  • Ні, відповідних даних замало,спробуйте пошукати додаткові документи.

 44. Здравствуйте!
  Моя покойная мама 1930 г.р.родилась в с.Хревть Нижне-Устрицкого района Польша.Об этом записано в свидетельстве о рождении.В записях о ее родителях указана национальность обоих-“украинцы”.В 1951 году семья была вывезена в Николаевскую обл.Есть ли у меня основания получить карту поляка?

  • Komu nie może zostać przyznana Karta Polaka?

   Osobie która posiada obywatelstwo polskie lub zezwolenie na osiedlenie się w Rzeczypospolitej Polskiej (posiada kartę stałego pobytu). Nie mogą uzyskać Karty Polaka osoby repatriowane (przesiedlone), z terytorium Polski na mocy umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z republikami radzieckimi Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz z ZSRR, do jednego z tych państw.

 45. Доброго дня!
  Маю витяг з актової книги про одруження моєї бабусі, де вказано її національність (полька). Проте свідоцтва про її народження в архіві Хмельницької області не збереглося…
  Чи можу я розраховувати на отримання карти поляка, маючи тільки витяг про одруження? а якщо додати фото сторінки самого запиту в книзі?

 46. Доброго дня!
  Маю витяг з актової книги в РАЦСі Києва про одруження моєї бабусі, де вказано її національність. Свідоцтво про її народження а архіві Хмельницької області не збереглося.
  Чи можу розраховувати на отримання карти поляка?

 47. Доброго дня. Маю свідоцтво мого діда ( на російській мові ) , який народився 1892 року в с. Петрилів , Холмського району , Люблінської області. Національність не вказана. Також маю * Евакуаційний лист * який одночасно перекладється іншим шрифтом на польську , де він за дозволом якогось головноого по евакуації на території Польщі , евакуюється в Рівненську область ( воєводства Польщі ) . З ним разом евакуюються його жінка , син і дочка. І ще примітка , що він перевозить з собою певну кількість худоби , зерна , і т.д.
  Також маю постанову * про передачу переселенцю з Польщі мого діда , хати такого-то власника *. І ще розрахунок по * возмещению гр-на – мого діда – за сданное имущество польскому правительству при переселении его с Польши на Украину *.

  Сам навчаюся в Любліні , а так як мій дід народився в цьому районі , я пішов до архіву в Любліні з метою пошуку якихось документів , які можуть показати те що він поляк , бо національності не вказано. Через деякий час мені відписали з питанням яких саме документів я шукаю.

  Не знаю що їм відповісти і взагалі чи маю я шанс з цими документами отримати КП , або на їхній підставі щось довести чи знайти в тому ж архіві?

  Дякую.

 48. Здравствуйте. У меня есть свидетельство о браке прадедушки і прабабушки в местности Kunów в 1917году, там есть данные об их дате рождения и месте рождения, только не указано национальность. Прабабушка родилась 15.09.1892 в Eliaszówka parafia Noworodczyce, а прадедушка 4.02.1894 в селе Mikulsdorf parafia Otynija. Где я могу найти их паспорта? В какой архив обращаться?

  И ещё вопрос. У моего отца в свидетельстве о рождение нет национальности поляк, потому что, в свидетельстве нового образца не указывается, но если брать выписку с ЗАГСА, то в графе национальности пишет поляк. Что ещё могут потребовать в консульстве?

  • Відповідних документів мало б вистачити.

   Вам потрібні документи,які показували родинні зв’язки+вньосек.

 49. Добрый день! Давно веду переписку с польскими архивами, но не могу найти нужных документов. Знаю со слов бабушки, что ее мама была полячка. Она вышла замуж за украинца. Отец записал ее в православной церкви.В ее паспорте запись украинка Место рождения Польша в 1909 г. Я дала запрос в архив г.Замосць о польской национальности прабабушки Василевской Марии 1882 г Мне пришло письмо с православного прихода, где есть запись о ее коещении. Но там нет ничего о национальности. Также архив г. Замосць прислал документ из православного прихода о венчании прабабушки и прадеде Квасьного Антона ( со слов бабушки знаю, что он был украинцем) В этом документе нет записей о национальности. Они похоронены в Польше -прадед в 1943г, а прабабушка в 1925-30? Сейчас в их могилах похоронены их сын и внучка. И табличек, о том, что они там похоронены нет( узнала от польских родственников) Писала священнику в костел, чтобы выслал мне документы об их смерти. Может там указана национальность бабушки. Ответа не получила. Где можно узнать об обывательстве прадедушки?

  • З польських архівів ви можете отримати факт народження та хрещення.Національності там вказано не буде.

   Ситуацію було б здорово розглядати комплексно Вашу.Практика показує,що народження на території Польщі не дає підстав для отримання КП+ віросопвідання- православне,а поляками зазвичай були римо-католики.

 50. Моя бабушка родилась 1934 году в с. Чорне Нижне-Устрицкий р-н в 1951 году были отселены в Донецкую обл .В свидетельстве написано было родилась в Польше. Можно ли востановить документы?

 51. Добрый день.
  Есть свидетельство(думаю что копия) о рождении моей бабушки Nadiezda Karpiej.
  Выданное в 1933 году “SWIADECTWO URODZENIA” “Warszawsko-chelmski konsystorz prawoslawny”
  Рождённой в 1910 году с актовой записью 1912 годом и умершей в 1942 году в г.Харьков (Украина).
  Дедушка украинец,считающийся пропавшим без вести с 1943 года.
  Отец мой рождён в 1934 году в г.Харьков (Украина),в свидетельстве о рождении (копия 1948г.) записано что родители украинцы.
  Есть ли у меня шансы получить карту побыту или карту поляка?

  • З даними документами,не зовсім.Варто пошукати документи додаткові.

 52. Добрый день. Все что у меня есть это свидетельство о рождении бабушки, повторное, выданное в Гродно. В нем есть номер и дата записи о рождении сделанной в костеле в 1914 г.В графе национальность прочерки. Живых родных у меня давно нет.Но мама родилась в 1935 г возможно там же остались какие то следы . Есть ли у меня шансы и можете ли мне помочь . Спасибо.

  • Шанси можуть бути.

   Потрібно глянути 1935-й рік.А в мами сестри і брати могли бути,коли вони народились?

 53. Моя бабушка,как мама рассказывала раньше жила в Виннице,Тростянецький район,с.Савинцы,1939 году. И она говорила что она полячкой была. В тех годах как бы, это место было Польша… Как я могу узнать на самом деле это так? Действительно моя бабушка полячка? И могу ли я получить какой либо документ об этом?

  • Можете просто глянути в СПН її,що там пише?Хто її батьки по національності?

   Вони точно народилась у Вінницькій області?

 54. Дивне формулювання має Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka:
  ‘1. Karta Polaka może być przyznana osobie, która deklaruje przynależność do Narodu
  Polskiego i spełni łącznie następujące warunki:
  […]
  3) wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków
  było narodowości polskiej lub posiadało OBYWATELSTWO polskie’
  Тобто з таким розумуванням, 90% населення Західної України могло би отримати Карту Поляка, на підставі польського ГРОМАДЯНСТВА їхніх дідусів або прадідусів, бо ж яке ж інакше громадянство вони могли мати, проживаючи від 1918 до 1939 на терені РП, правильно?

  • Теоретично так,практично – ні.

   1.Не всі приймали участь у виборах.
   2.Не по всіх регіонах збереглись списки.

 55. Доброго вечора. Нещодавно знайшла військовий квиток свого прадіда з записом «Служба в Польській армії».Національність вказана українець. Можна думати, що у нього було польське громадянство?У іншої прабабці польське прізвище Самчинська її брат жив у Польщі. По національності «русская». Всі народились на Волині. Можна зробити запит про можливість участі у виборах для підтвердження громадянства. Скільки б коштували Ваші послуги?

 56. Доброго дня!!! Маю документи які підтверджують, що прабабця- полячка. Допоможіть знайти прадіда документи, які б підтверджували його причетність до польського коріння, щоб скласти на карту поляка. Чекаю на відповідь. Дякую!!!

 57. мом батьки померли.. документи про народження і шлюб їх втрачені .. хотів би їх поновити так як знаю що вони були Поляки .але не знаю чи це було записано я народився і проживав в Тернопільській обл село Лучка Микулинецького району де шукати документи і чи може мій син отримати карту поляка ??? дякую

 58. Доброго дня. Чи є свідоцтво про народження бабусі (там не вказано національності) підставою для отримання карти поляка? Дякую.

 59. Доброго дня! Мій прадід Коршак Михайло Васильович служив у Австрійській армії під час І-ї Світової війни був поранений внаслідок чого був визнаний інвалідом і отримував австрійську пенсію до приходу радянських військ на Західну Україну. Проживав у с.Терло Львівська область. Як і де можна отримати підтвердження цих даних?

  мій дід Яворський Михайло Миколайович, проживав у селі Росохи Львівська область, проходив службу у Польській армії. Аналогічно, де можна отримати підтвердження про це.

 60. Доброго дня! Умене є в оригіналі з мокрою печаткою “Odpis skrocony aktu urodzenia” з urzadu cywilnego w Krynicy – то свідоцтво про народження баби. Чи могли б ви знайти в польських архівах документ де буде писати що баба – полька. Готовий оплатити послуги. Дякую!

  • Ми ж свою чергу готові допомогти,та досить складно сказати,чи такий документ можна знайти.

   А де народилась бабуся?

 61. Здравствуйте! Я хочу найти польские корни но знаю только фамилий бабушки и дедушки и примерные года. Мама говорит что они были поляками но на словах не доказательство. Вы можете мне помочь?

 62. Здравствуйте! Имеется паспорт бабушки 1951 г. в котором указана национальность :ПОЛЬКА. Паспорт выдан на основании: СПРАВКИ ОБ ОСВОБОЖДЕНИИ. Также имеется свидетельство о браке бабушки (оно думаю пригодится т.к. менялась фамилия). На основании вышеуказанных документов можно ли претендовать на карту поляка? Заранее благодарна. Кристина

 63. Здравствуйте!
  Написала Вам в мейл вопросы о стоимости Ваших услуг. Прошу Вас ответить
  С уважением.

 64. доброї ночі! Скажіть будь ласка, якщо у моєї прабабусі рідна тітка польська шляхтичка, то чи можливо отримати карту поляка, зважаючи на таку далеку відстань між поколіннями?

  • Ні.
   “..wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat. Organizacjami upoważnionymi do wystawiania takiego zaświadczenia na Ukrainie są: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz Związek Polaków na Ukrainie…”

 65. Добрый день. Подскажите пожалуйста, мы с западной Украины , бабушка – полька, её брат родной и его сын жили и умерли в Вроцлаве, А вот как доказать , что имею польские корни, на право получить карту поляка , не имею понятия .

  • Я допоможу розібратись.
   1.Потрібно зорієнтувати де народилась Ваша бабуся.
   2.Я розповім,які доки до перегляду можемо запропонувати виходячи з даних.
   3.Ви плануєте режим самостійного пошуку?

 66. Добрый день! Есть свидетельство о рождении дедушки в котором указано что он родился в с.Горинка, Кременецкого р-а, Тернопольской обл. в 1934 г., национальность отца – поляк, национальность матери – украинка, национальность деда не указана. Подскажите пожалуйста в каких документах можно поискать национальность дедушки? Это для КП. Заранее спасибо!

 67. Добрый день!Хочу найти корни бабушки Кисель Екатерины Савельевна, которая родилась в 1903 году в селе Чартория Новоград-Волынского уезда Волынской губернии. Её сестра Надежда жила в Польше, я часто ездила к ней в гости, сейчас в Варшаве живут две тети, которых тоже часто посещаю. Дело в том, что у нас нет документов, что мы родственники.

 68. Добрый вечер.Дедушка и бабушка были поляки.В подтверждение нашли только военный билет деда.Там написано,что он поляк ,служил в польской армии.В свидетельстве о рождении моего отца, 1942 г.р. написано в графе национальность: белорус. Родители его(мой дед и бабушка)записаны тоже белорусами…Отец говорит,что в то время всех так записывали.Получаются противоречивые какие-то документы….что делать?заранее спасибо

 69. Добрий день ! Мого прадіда( по маминій лінії) мама була полькою(її тато , а мій прапрапраДід був бурмістром м.Стрия , сам проживав в с.Кавське,Львів.область).Маю ланцюжок до прадіда.І дерево генеалогічне свого роду Лісовських + сага .

 70. Добрий день, в мене є свідоцтво про народження сестри мого батька в якій мій дідо записаний поляком але у свідоцтві мого батька записаний українцем. Свідоцтво сестри за 1962 а батька 1966, а також є свідоцтво про народження мого діда але там національність його батьків не вписана є тільки запис про реєстрацію в костелі. Чи буде достатньо цих документів для отримання Карти поляка?

 71. Здравствуйте, нужна Ваша помощь! Мои родители родились на территории Львовской области, отец-1931 год, мама-1936 год,Раньше это была территория Польши ( село Велика Волосянка , район Стрілки, Дробичивська область), есть свидетельство о рождении папы там написано , что украинец так как документ уже восстанавливался и выписан в 1949 году, есть свидетельство о браке родителей , в живых нет не родителей , не дедушек и бабушек. Могу я получить карту поляка, вы оказываете такие услуги , и какая цена .Заранее спасибо.

 72. Добрый день Анна. Можно узнать стоимость услуг вашей компании.

 73. Здрастуйте!У моей бабушки по матери в свидетельстве о рождении родители оба поляки.А у моей мамы уже указано что мать( моя бабушка) украинка.Могу ли я подать документы на оформление карты поляка?Говорят что по новым требованиям должны быть поляками родители или бабушки ,дедушки,а прадедушки и прабабушки теперь роли не сыграют.На сколько это верная информация?

  • “в свидетельстве о рождении родители оба поляки”

   ТАК,можете.”Komu może zostać przyznana Karta Polaka?

   Karta Polaka może zostać przyznana osobie, posiadającej w dniu złożenia wniosku obywatelstwo jednego z państw dawnego ZSRR, bądź posiadającej status bezpaństwowca w jednym z tych krajów i spełni łącznie następujące warunki:

   Wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
   W obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
   Wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie
   albo
   przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie
   w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat.
   Karta Polaka może być przyznana także osobie, której pochodzenie zostało prawomocnie stwierdzone zgodnie
   z przepisami ustawy dnia 9.11.2000r. o repatriacji (Dz.U. nr 53, poz. 532, z późniejszymi zmianami).”

 74. Доброго дня.
  У мого прадіда і прабаби – польські прізвища, але у свідоцтві про народження бабусі (де вони записані батьками), вони вказані українцями. Власне кажучи, окрім бабусиного свідоцтва про народження (радянського зразка) інших документів немає. А хотілось би дізнатись справжню національність прадіда та прабаби, де вони народились та коли (хай навіть якщо вони виявляться не поляками).
  З чого почати? Що порадите?
  Дякую.

 75. Добрый день ) : у меня прабабушка полька , а дедушка родился вроде как в Белорусии и в графе национальность записан он тоже как белорус . Хотя фамилия » Друцко» , а это княжеский польско -литовский род . Могу ли я в этом случае претендовать на карту поляка ? Спасибо заранее)

 76. Здравствуйте, писала сообщение и оно пропало, не поняла отправилось или нет, поэтому еще раз. Спасибо.
  Дед служил в польской армии есть Войскова книжка 1920-1925гг. Подтверждает ли это гдражданство, и что дает мне его гражданство? если в свидетельстве прочерк, а отец говорит что он украинец (так всем говорил), и допустим это правда, пока не пришли документы с архивов (жду ответы). Хочу проработать все варианты. Спасибо.

 77. Доброго дня ви змоглиб знайти пра діда якщо після війни він переїхав до Польщі В Данськ.

 78. Мой дед служил в польской кавалерии в 1923- 1924
  запись об этом сделана в 1946 году в военном билете советского образца
  указанная национальность — украинец
  могу ли я претендовать на карту поляка ?

 79. Добрый день! Ищем информацию для карты поляка. Моя бабушка родилась на территории Польши в 1926 г. В 1944 вместе со своими родителями была принудительно переселена в Украину ( есть свидетельство о эвакуации) Во всех документах СССР указана национальность – украинка. Есть выписка из свидетельства о рождении (церковная). Знаем точное место проживания до переселения. Хотим воспользоваться вашими услугами для поиска нужной информации!

   • так в законе о КП написано, что тех, кого переселили в Украину (операция Висла) не могут претендовать на КП

    • Однозначно.

     Ви бачите вузько ситуацію, а ж намагаюсь зрозуміти чи це єдина лінія поляків була у клієнта,можливо,разом проаналізувавши всі гілки виявимо,що хтось із предків родом із Західної України,і тоді,варто пошукати їх польське громадянство.

 80. Доброго дня ! Моя бабця полька , дідо украінець . Після того як вони були репресовані , в бабці в свідоцтві про народження написали що вона украінка , моі цьотки , ( татові рідні три сестри е польками ) , і проживали в Польщі і іх діти е поляками і проживають в польщі . Як і з чого починати шукати підтвердження що моя бабця полька . Батько мій був народженний в Польщі , с .Юліанів , Хелм

  • Пошуки починати з Польщі.З того місця,де народились предки.
   А що писалось в актових записах сестер бабусі?

 81. Доброго дня!
  У мене дідовий паспорт громадянина Польщі, який був дійсний до 1931 року, також Dowod Osobisty виданий 1933 роком, також Karta Rejestracyjna Reemigracyjna видана 1926 роком. Хоча у свідоцтві про народження тата вказано що дідо був українцем. Чи можу я розраховувати на отримання карти поляка? Дякую!

 82. Добрый день , а какие особенности получения Карты поляка для людей, предки которых родились на Западной Украине(вы в начале статьи упоминали об этом)

  • Особливість полягає у: даних,якими Ви володієте; даних,якими волоіє архів; документами,які варто шукати у даних регіонах.
   Якщо коротко,то можу відповісти так.

  • Добрый день, сколько стоят ваши услуги по поиску данных в архивах Украины и Польши (найти подтверждения гражданства Польши (если по национальности украинец) и поиск данных о службе в Польской армии

 83. Добрый день. В мене запитання. На руках маю свідоцтво про народження діда і свідоцтво про шлюб з бабою. Вони проживали на території Польщі, а потім були переселенні на Україну. Свідоцтва вже видані за радянських часів і вказано що національність українці. Також маю виписку 1944 року про те що і скільки майна було оставлено на території Польщі. Більше нічого незнаю так як батько мій також помер. Ось і запитання чи вартуе шукати більш детальну Інформацію? А також чи можливо щоб шукати прадіда і чи це буде поводом для отримання КП? Наперід Дякую!

  • “Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, na podstawie umów repatriacyjnych zawartych w latach 1944–1957 przez Rzeczpospolitą Polską albo przez Polską Rzeczpospolitą Ludową z Białoruską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Ukraińską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Litewską Socjalistyczną Republiką Radziecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, do jednego z państw będących stroną tych umów.”

   Факт переселення дає можливість отримати репатріаційну візу.

   У Вашому випадку, очевидний такий варіант.

 84. Доброго дня! Чи є у мене шанси отримати карту поляка на основі таких документів:
  1. Архівна довідка про те, що мої прадід і прабабця перебували у списках виборців до польського Сенату за 1930 рік (національність чи громадянства там не вказане);
  2. Завірена копія картки про видачу паспорта СССР моїй бабці з архіву паспортного столу, де в графі національність вказано “полька”.

 85. де я можу знайти підтвердження про шлюб своїх дідуся і бабусі?

 86. Добрый день подскажите пожалуйста как найти польские корни если 1939 году эта территория была присоединена к Белорусии
  мой прадед Козел Иван Кондратьевич 1910 г.р проживал с.Огово
  прабабушка Куратник Наталья Никифоровна 1905 г.р проживала до свадьбы село Осовница
  бабушка до замужества Козел Стефанида Ивановна 1933 г.р с.Огово.
  До присоединения к Белорусии это был район Яново

 87. Добрый день! Мне необходимо найти документы подтверждающие рождение моего деда в Польше. Данные о его родителях есть. Вы можете помочь в этом вопросе?

 88. Мої бабуся і дідусь були виселені по операції Вісла , чи можу я претендувати на карту поляка або карту сталого побуту? Є свідоцтво про народження бабусі де вказано що вона українка.

 89. Доброго Дня. Підскажить будь ласка,у чоловіка є свідоцтво про народження бабусі,народилась вона в 1914 році,є графа що ії батьки поляки.Зверху сідоцтва написано(запись востонов.)Читала статтю і там написано, що не було документів з графою національність до 1917р. Чи будуть вважаться дійсним такий документ? Є ще сідоцтво про народження його мати 1944 року народження ( мого чоловіка)там вказано,що в неї мати була полька ,а зверху написано(повторное) Чи дійсні такі документи,і чи вистачить для чоловіка щоб отримати карту поляка свідоцтва про народження його матері?(Тому що не можем знайти свідоцтво про брак його бабусі,щоб звязати ії з ії батьками. Буду дуже вдячна за консультацію.

  • “у чоловіка є свідоцтво про народження бабусі,народилась вона в 1914 році,є графа що ії батьки поляки.”

   Так,цього достатньо.

 90. Добрый день ,
  Я разыскиваю информацию о моем отце , а именно номер части в которой он служил , у меня есть фото где сфотографирован мой отец с другом в форме войска польского , и на обороте надпись : “1945 год Щецин” .
  Я обращался вразличные архивы и на территории Польши ,там запрашивают номер части . Уменя нет никаких документов ,отец умер в 1970 году .
  Родился он в Рыхальске ,Житомирской области и призван был от туда .
  Ни житомирские архивы ни подольский архив не имеют информации .уже к ним обращался .
  С уважением
  Александр

  • А ми можемо спробувати ідентифікувати фото і з відповідними даними пошукати його участь у польському війську.

   За деталями пишіть:http://prashhur.com/#contact

 91. Мій дід народився Польщі в 1944, які шанси на отримання Карти Поляка. Є хоча б невеликі? За національністю він українець, його батьки вроді також.

 92. Добрый день. Сейчас я в процесе установления польских корней.Польские корни у меня по бабушкиной линии со сотроны мамы. На данном этапе у меня есть подтверждение о том, что мой прадед поляк ( это указано в деле). Также указана национальность поляк его сына ( тоже в деле), родного брата моей бабушки. Для всех есть выписки из римо-католической церкви( прадед, прабабка, бабушка, сестры и брат бабушки). Можно ли доказать, что бабушка по национальности полька, если я не найду других подтверждений? Спасибо.

  • З Вашими даними,Вам має вистачити фактів,особисто я б спробувала подати на КП.Знаю випадки успішні.
   Якщо Ви бажаєте себе впевненіше себе почувати,пишіть на пошту,я спробую детальніше Вас зрозуміти http://prashhur.com/#contact

 93. Моя бабушка Регуш Гелена (Галина) Ивановна (мать отца) была (со слов моей матери) полячка. Родилась бабушка в Сухая Долина Николаевский р-н Львовская обл. или с. Глуховец Львовская обл. Николаевский р-н, точно не знаем, дата рождения:06.02.1922 (23) (точный год неизвестен), девичья фамилия Мовна Гелена Ивановна. Практически всю жизнь прожила в г. Николаеве Львовской обл. Там же и умерла 10.07.2011г. Куда мне обратиться за получением данной информации? в архив г. Николаева? или во Львов? Сколько это будет если делать через вас? Мама говорит что дед был заинтересован переписать ее украинкой, поэтому необходимо свидетельство о рождении. Сколько будет стоить ваша помощь в этом деле? Знаю только что семья бабушки (папа и мама, сестры и братья) были репрессированы в Сибирь, выжила только она и ее сестра, которая всю жизнь прожила в Польше. Буду благодарна за любой ответ.

 94. Доброго дня! В погосподарчій книзі вказано національність мого діда поляк, але у свідоцтві вказано українець, чи можна змінити на основі цього через суд національність, якщо його вже немає в живих

 95. Добрый день .Подскажите какие мои шансы получить карту поляка по сви

  детельству о рождении моего деда, выданным польским USC в 1977г. Свидетельство В польском архиве он заказывал для себя, для получения советского паспорта, так как никаких других документов у него не было. Национальности ни его отца ни матери не указано.Спасибо.

  • Досить складно говорити щось конкретне.

   Можна побачити документ та задати додаткові питання?
   Вишліть,будь ласка, на пошту.

 96. Добрий день!підскажіть, чи можливо знайти документи для КП. Маю свідоцтво про народження дідуся 1927р Собібор, воєводство Люблін, повіт Влодава, націон. не вказана.Прабабуся при пологах померла. Прадід з дітьми приблизно в 39р переселився на Волинь. Чи варто шукати документи на прадіда і прабабу? Ціна роботи?

 97. хочу замовити довідку з архіву львівського,такі послуги надаєтк?

 98. як підтвердити польське походження свого діда, у нас нічого немає. в 50-х був розстріляний, проживав славутський район хмельницької обл?? куда посилати документи?? можливо ви можете допомогти і скільки це буде кошкувати??? на карту поляка??? бабушкі є все а діда немає???

   • Добрий день ! У мене прабабушка полячка. Із документів є тільки дідове свідоцтво про народження , але в ньому зазначено що він українець, а його мати полячка. Можна щось зробити і скільки це буде коштувати?

    • Дивлячись на що Ви націлені.
     Особисто я пропонувала б пошукати інших предків-поляків.
     Крайній варіант-зміна національності через суд.

 99. Добрий вечір, Мій дід народився в Любленській обл.Томашівському рн.Умене є тільки Витяг з Державного реєстру про шлюб,де вказано дата, рік і місце народження,але національність Українець.Для кп я так розумію цього мало.Скільки будуть коштувати ваші послуги.

 100. Добрый вечер. Ищу подтверждения своего польского происхождения. Прадед был родом из Луганска.
  Сохранились сведения о прапрадеде в книгах Вся Россия за 1895 -1902 годы. Дат рождения не знаю, может только примерные. Можно ли найти подтверждающие документы в архивах? Спасибо

  • Прапрадід – досить віддалене покоління.
   Маючи на руках факти,Вам цього буде замало.

 101. скажіть вартість Ваших послуг в пошуку документів в церковних архівах польщі та інших архівах теж польщі документів мого діда для отриманяя кп.
  дякую.

 102. Здравствуйте я хочу найти польские корни но знаю только фамилий бабушки и дедушки и примерные года. Мама говорит што они были поляками но на словах не доказательство. Вы можете мне помочь?

 103. Доброго вечора! Мій прадід був етнічним поляком, прабабуся українкою жили на межі Волинського та Поліського воєводств. До 39 року були громадянами Польської республіки,також є близькі родичі вже отримали польське громадянство. Чи маю я підстави для отримання карти поляка? Також цікавить співпраця з вами, скільки коштує послуга пошуку документів для КП?

 104. скажіть вартість Ваших послуг в пошуку документів в церковних архівах польщі та інших архівах теж польщі документів мого діда для отриманяя кп.
  дякую.

 105. Здравствуйте моя мама родилась в 1935 году в с, Липа Перемышлянского району Львовской области. Как я могу получить выписку ее свидетельства о рождении и моих бабушки и прабабушки с дедушкой они поляки. Если можете помочь помогите пожалуйста, Заранее СПАСИБО

 106. Здравствуйте,скажите пожалуйста мой прадед жил в Польше,после войны у него остались документы на землю,но адресса там нет вроде..могу ли получит карту поляка если есть документы на землю..до войны..

  • Більш ймовірніше,що документів не вистачить.
   Шукати потрібно додаткові документи.

 107. Здраствуйте подскажите пожалуйста как узнать национальность прадеда

 108. Добрый день! Мне хотелось бы узнать свою родословную только для себя,а не для карты поляка. Хотелось бы понять сможете ли вы мне помочь,если сведения на счет рождения не точные. Точно знаю,что прадедушку привезла его бабушка из Польши в Курскую область после смерти родителей. Может из Варшавы. Но точного города не знаю.С чего можно начать в таком случае и сможете ли вы мне помочь и за сколько? Спасибо.

 109. Добрый день! Если в анкете в следственном деле на моего прадеда, указано что он поляк, этого достаточно будет для посольства или нужны другие документы?

 110. Добрый день! Я нашла в архиве следственное дело на моего прадеда, где он указан поляком. Понимаю, что этого будет мало, чтобы претендовать на карту поляка. Но хотя бы этой информации хватит, чтобы доказать его национальность или нет?

 111. Скажите пожалуйста у меня мать была полячка в свидетельстве о рождении было указано СССР ,я его потерял ,пошол в загс г.ВИННИЦА они его обновили а там не указано национальность родителей , мать умерла еще 28 лет назад.заранее спасибо.

  • Можливо спробуйте пошукати інші документи, де може бути вказана її національність.

 112. Здравствуйте. Очень прошу помочь. У меня дед 1897 года рождения служил в Польской армии, предположительно в кавалерии (про лошадей рассказывал). Куда можно дать официальный запрос? И могу ли я его дать при том, что знаю только Ф.И.О., год рождения, место рождения и примерные годы службы. Фото нет. В его свид.о рождении в графе национальность у родителей обоих прочерк (но они были поляками). Я моего папы (мой дед белорус, бабка белоруска). Спасибо огромное.

  • Можете спробувати подати на основі відомої Вам інформації.
   Запити до військового архіву польського.Правда,будь ласка,будьте конкретними,приблизні дати вказуйте та наголосіть на цьому.

   Якщо виникають проблеми з пошуком, пишіть нам,спробуємо Вам допомогти.

 113. Добрый день!
  Подскажите, пожалуйста, достаточно ли наличие свидетельства о рождении отца (образец СРСР), в котором указано, что его отец был поляком, для получения карты поляка?

 114. підскажіть , будьте добрі. Мій дід народився у Польщі , в с. Березки. При народженні мав одне прізвище , а коли його переселили його мама одружилась і поміняла прізвище. Зараз у нього в паспорті пише національність поляк , але прізвище не те що при народженні, а свідоцтва про народження нема. Як правильно довести що це саме він , не маючи свідоцтва?

 115. Добрий день!Моя мама народжена в Польщі і мама її полька але немає маменого свідоцтва про народження матері,чи можете мені допомогти і як з вами можна звязатися?

 116. Моя мама народилась 1929 року.В її свідоцтві про народження вказано ,що її мама -полька.Чи це є підставою для отримання карти поляка?Дякую!

 117. подскажите,есть ли шанс найти подтверждение польской национальности прадедушки и прабабушки в архивах Житомирской области Андрушевском районе селе Зарубинцы,я точно знаю,что родители моей бабушки поляки.она родилась 25/12/1916 года.у меня нет ее свидетельства о рождении.скажите,сколько это будет стоить с учетом пересылки документов до Молдовы,мне это необходимо для получения карты поляка моим детям

 118. Вітаю!
  Чи могли ви б мені скинути інформацію про ціну ваших послуг? Ми шукаємо інформацію на карту поляка і родовід в загальному. Поки що тільки знайшли запис в римо-католицькому костелі про народження моєї прабабки. (1908р. Озеряни, Тернопільської обл) але немає графи національність, для пошуку цих документів нам знадобляться ваші послуги скоріше за все.

  Гарного дня,
  Жанна

 119. ЗДРАСТВУЙТЕ МОЙ ДЕД СЛУЖИЛ В ПОЛЬШЕ НО САМ УКРАИНЕЦ ЕСТЬ ПОЛЬСКИЕ ГРАМОТЫ МОГУ Я ПОЛУЧИТЬ КАРТУ ПОЛЯКА ЗАРАНЕЕ СПАСИБО

  • Я пропоную Вам підсилити Ваші позиції.
   Грамот може бути замало.

 120. Добрый день!
  Хотел бы воспользоваться Вашими услугами по поиску в архивных и церковных книгах данных о национальности моей бабушки и моего отца для подтверждения Польской национальности для оформления КП
  Как связаться, что бы обсудить все вопросы, включая и финансовую сторону вопроса.
  Заранее благодарю!

 121. Добрый день!
  Мои прадед и прабабка по бабушкиной линии родились в 1875 году в Житомирской области, Коростышевский р-н. Фамилия польская, имена польские, дети названы польскими именами. Растреляны в 1943 году. Можно ли узнать национальность?

  Мой дедушка родился в 1913 году носил польскую фамилию, есть свидетельство о рождении выдано в 1979 году с прочерком в графе национальность. Есть ли шансы? Подскажите первые шаги пожалуйста?
  Спасибо огромное!

 122. Добрый день. После второй мировой войны мои бабушка и дед были принудительно выселены в Челябинскую область на ПМЖ (как им тогда объяснили советские власти в связи с выравниванием границы). Их Родина и место жительства до отселения – село Мочары (это старое название из воспоминаний бабушки) – сейчас территория Польши. https://uk.wikipedia.org/…/%D0%9C%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1… Здесь есть девичья фамилия бабушки и фамилия дедушки. Бабушка жива, дед умер. Все проживаем в Украине. На основании вышеизложенной информации могу ли я получить документы для проживания в Польше?

  • *Можна виготовити шенген візу,отрують її родичі людей, які потрапили під переселення з Польщі в Україну у 1945 – 1947 роках.
   *Є також можливість отримати репатріаційну візу,при умові що Ви доведете польське коріння.

 123. Доброго дня!
  Шукаю підтвердження мого прадіда з Польщі для КП. Знайшов в метричній книзі запис про вінчання, народження чотирьох з восьми дітей до 1912 року включно. Інші діти народжені після 1918 року. Серед них моя бабуся 1926 року народження. Знаю достоменно, що брат моєї бабусі, який 1918 р.н.був мобілізованим під час другої світової війни. Де саме мені шукати по ньому інформацію? Прізвище моєї бабусі Голубйовська(дівоче) відрізняється від прізвища прадіда Галембіовський(з метричної книги РКЦ), хоча за усіма даними то наші родичі, як довести юридично цей факт?
  Дякую.

  • Пишіть на пошту,детальніше опишіть відомі Вам факти про прадіда.

   ДОРЕЧІ, а Ви знаєте,що одного прадіда замало для КП?

 124. Помогите разобратся в ситуации.Имею на руках(оригинал)свидетельства о браке моих пра дедушки и пра бабушки,где четко написано:год рожнение,место рождения.Оба они Поляками были.Но в свидетельстве о рождении моей бабушки,указано что пра бабушка и пра дедушка по национальности украинцы.Будут ли проблемы с консулом?
  Записано в свидетельстве о браке :Гражданин Хмилевский Иван Васильевич
  Год рождения 1923г.Польша,Люблинская обл, Томашевский р-н с.Терноватка и Макара Лидия Ивановна год рождения 1922 Польша,Люблинская обл,Томашевский р-н,с.Терноватка.
  Заступили в брак 1949 г 8 июля 8/У11Я-1949
  о чем в книге записей актов гражданского состояния о браке 1949г июля месяца 8 числа произведена соответствующая запись номер 34,после регистрации брака присвоена фамилия Хмилевский.Что подписью и печатью свидетельствуется.
  Ну и после печать мокрая и фамилия.
  Еще нашел свидетельство о рожденни пра бабушки (оригинал)

 125. Вітаю! Коротко опишу історію: матір мого тата була полячкою, однак, немає впевненості, що саме так було вказано в документах. Оскільки з батьком я не спілкуюсь, а бабуся померла, то всі відомості, які відомі мені на старт пошуків – це ПІП, дата народження бабусі. Місце народження та інші дані – невідомі. Проте, я знаю місце народження батька (Славута Хмельницької області). Підкажіть, чи вірно я розумію, що коментаря у радянському свідоцтві про народження тата про національність його матері як полячки буде достатньо для подання документів на отримання карти поляка? Чи зберігаються ці відомості (про національність батьків) в архіві? Якщо рік народження батька – 1962-й, то, вочевидь, треба звертатись до обласного архіву? Наперед вдячний за відповіді.

 126. Добрый день. По линии отца у меня есть бабушка, которая живет в Житомирской области в селе где все жители Поляки (бывшие переселенцы наверно). Знаю что ее родители были поляками, обратился в Житомирский государственного архива по установлению их национальности в ответ, предоставили запись из метрических книг регистрации рождений из римско-католического парафиального костела за 1906. написано – Национальность Украинцы(, но почему-то у брата моего отца в паспорте написано что он Поляк и брат моей бабушки живет Польше. Скажите пожалуйста у меня есть какие-то шансы собрать документы для получения карты поляка?

 127. Добрий день. У моєї баби був чоловік він помер і тоді бабуся вийшла другий раз заміж за поляка. Бабуся заажди згадувала як його вбили рускі партизани. Можу я пробувати робити карту поляка. Чи є шанс?

 128. Мои прадедушка и прабабушка переехали с Польши в Украину до 1926года в ровенскую область в свидетельстве рождения дедушки в графе национальность стоит цифра 1. Как можно сделать запрос о моих предках и узнать их национальность!? И сколько стоят ваши услуги по подтверждению их национальности.

  • Ціна формується від місця,де будуть проводити пошуки.
   Висилаю прайс на пошту.

 129. Є фото діда з польської армії – де можна отримати підтвердження його служби, якщо він 1902 року народження
  Баба встигла закінчити тільки 2 класи польської школи -це буде достатьньо, за умови що потрібно сертифікат зі школи?

  • Даний факт (навчання в польській школі не буде лишній).
   Підтвердження служби дідуся можна відшукати в польських архівах,якщо потрібна допомога в пошуках,пишіть.

 130. Доброго дня ! Цікавить чи є зміст розшукувати документи про польське походження, коли “ярих” поляків у родині не спостерігалося ? Хоча, усі жителі Західного регіону, до 39-рр навчалися у польських школах. Напр. у однієї бабусі батько був єврей, а вітчимчистий поляк( утік у Польщу згодом) і по-батькові вона була саме по-ньому. Чула також краєм вуха колись, що якщо в старих польських документах стоїть прочерк, то таке теж підходить??? Яка вартість Ваших послуг ??? Пошук інф. по Стрийському та Вінницькому архіву.

  • Добре,висилаю Вам блок орієнтовних питань.
   Ознайомимось із Вашою ситуацією і будемо аналізувати перспективи її.

 131. “Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні.” А можна детальніше дізнатися про ці особливості, будь-ласка?! Щиро вдячний!!

 132. Підскажіть будь ласка , мій пра пра дідо поляк (Кантицький) , маю лише розповіді мого діда , ну це покищо ( бо я ще нічого не шукав) . Він помер в 1946 році . Локація проживання – Зборівський р-н , Тернопільська обл . З розповідей мого діда , мій пра пра дід був поляком , говорив по польське і частково по українською . Чи можу я претендувати на карту поляка . Дуже дякую за відповідь .

  • Ні, Ви не можете претендувати на Карту Поляка.
   Можливо, якщо знайти підтвердження Вашим словам,змінити національність (по чиїй лінії поляки дідусю чи бабусі (в залежності від того кому потрібна КП)), то є невеликий відсоток ймовірності,що Ви отримаєте Карту.

 133. Доброго дня!
  В мене наступне запитання, допоможіть будь ласка зорієнтуватися. В мене прадід чи то пра-прадід(уточню в батьків), обирався в Польський Сейм та проживав на тереторії сучасної Білорусі в Брестській області, але наскільки мені відомо не був поляком. Чи я маю право отримати карту поляка? На цій ж підставі моя 3- юрідна тітка в Білорусі отримувала карту поляка і відповідно моїй тітці він був дід. Чи має значення в даному випадку глибина коліна, та чи в Україні такіж вимоги до отримання КП як в Білорусі(мається наувазі глибина родства).

  • Так, степінь рідства важливий, по закону польському.
   Якщо у Вас є гіпотези громадянства чи національності польської когось із Ваших предків окрім прадідуся,то варто перевірити.

 134. Добрый день.
  Если родной брат моего прадеда был поляк и жил в Польше, где в таком случае искать подтверждение его национальности, а так же подтверждение моего с ним родства?

  • А де народився брат Вашого прадіда?

   Надайте більше фактів,будь ласка.

 135. Доброго дня, підкажіть на даний час маєм з чоловіком відкриту шенген візу С ціль 23 на два роки по переселенню, не підкажете будучи в Польщі можна якось получити вид на прожиття тимчасовий чи постійний чи репатріацію, чи карту поляка чи побуту?Дякую за відповідь.

  • Ймовірність є отримання Вами :

   * Карти побиту
   * Карти Поляка
   * Репатріаційну візу

   etc…

   Все залежить від багатьох акторів.

   Поспілкуємось в повідомленнях за поштою prashhur.zakaz@gmail.com? Я задам питання + дізнаюсь Вашу ситуацію і зможу відповісти точними словами.

 136. Доброго дня! Мої дідусь та бабця були громадянами Польщі до 1939 г. Маю відповідні документи. Але – не були поляками. Я маю право на Карту Поляка чи ні? Дякую за відповідь.

  • Ваші “відповідні” документи,мають свідчити про громадянство,цього має бути достатьно.

 137. Здравствуйте! У меня дед родился в Ровно, в 1922 году, когда ещё это была территория Польши. Как можно узнать, был ли дед поляком или украинцем? Спасибо.

 138. Добрий день! яким чином можна скористатись вашими послугами?

 139. Доброго дня!скільки буде коштувати ваша допомога в пошуку даних?

 140. А где можно подробнее об этом? “Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні. Ми про ці особливості поки що не говоримо. Хто захоче – ми потім поясним.”
  Мой дед родился и жил до 1939 года в Ровно, служил в польской армии. В архив в Ровно запрос отправила, могут ли хранится данные об украинских солдатах в центральном военной архиве в Варшаве?

  • В рамках даного заходу ми спробували для Вас прояснити деякі питання по отриманню Карти Поляка.
   Якщо Ви бажаєте проконсультуватись або замовити відповідну послугу по підтвердженню національності, пропоную писати на емейл prashhur.zakaz@gmail.com

 141. Добрый день.Мой дед погиб,когда его дети были маленькие.Потом его старшая дочь,ездила в село,где он родился,под Житомиром(село Годыха)и там узнала,что он был поляк.Он воевал,был в плену и после войны остался жить в Донецке,где женился и поменял вроде и имя и фамилию.Вроде был Штефан,а стал Степан.Она это всё раскопала и даже к ней приезжал в 90 х годах какой-то Марьян из Польши,родственник.Но тётя умерла и не осталось никаких документов об этом.Я узнала об этом недавно,от другой моей тёти.Сделала запрос в Житомирский архив,они ответили,что за 1921 год,это село книгу в архив не отдавало.Я бы хотела заказать у вас поиск на карту поляка,сколько это будет стоить.

 142. Доброго дня! Якщо в моєї мами в свідоцтві про народження записано, що батько поляк і мама полька можу я подавати документи на карту поляка?

   • Я подала документи на карту поляка у Польщі,надала документи що мій дідусь і бабуся приймали участь у голосуванні у польському сеймі,пройшло 4 місяці прийшов лист,принести ще якийсь доказ польського походження,надалі нічого немає,так як дідусь з 1910 року…Який вихід ?дякую

    • Складно сказати,Ваш ситуацію потрібно достеменно аналізувати.

     Пишіть на пошту:prashhur.zakaz@gmail.com

 143. Доброго дня. Дід був громадяниним Польщі до війни, з документів нічого не збереглося крім польского шкільного свідоцтва. Національність в радянских документах українець. Прадід і прабабуся теж були українцями – громадянами Польщі. По них є тільки австро-угорські метрики – свідоцтва про народження і акти власності на землю де вказані їхні дані. Я зараз мешкаю в Польщі. Які шанси отримати карту сталого побуту на підставі польского громадянства моїх родичів? Які ще документи бажано мати, щоб підтвердили їх громадянство? Дякую

 144. Добрый день!
  Подскажите, пожалуйста, достаточно ли наличие свидетельства о рождении отца (образец СРСР), в котором указано, что его отец был поляком, для получения карты поляка?
  Также имеется свидетельство дедушки, родители которого были поляками.
  Спасибо!

  • Да, поздравляю, достаточно.
   Успехов на собеседовании.

 145. У мене мої прабабуся і прадід по мамині лінії були поляками, їхні прізвища Сікорська Маріяі Теравський,Микола є довідка про тимчасове перебування у Польщі, що мій 3-юродний брат Цвень Саша їздив до них в гості у м.Краків. Де мені ще можна шукати інформацію про належність до польського народу, в облархіві Вінниці, чи де? Я живу в м.Немирів, вінницької обл., мій тел.0978696244. Будь-ласка підскажіть.

 146. яка вартість Ваших послуг з побудови генеологічного дерева?

 147. Доброго дня. Моя бабуся народилась у 1918 році в селі Бяла під Жешувом (Biała (Rzeszów)). Зараз це село адміністративно включене до меж міста Жешува. Перед війною вона одружилась з моїм дідом, котрий був українцем із Західної України (котра в той час була частиною Польщі) на заробітках у Жешові. До одруження з моїм дідом бабуся не мала жодного прямого відношення до України, не знала української мови. Після війни бабусю з дідусем і моєю маленькою мамою (їй було біля 1 року) насильно виселили з Жешува (де вони мали свою квартиру) до СРСР, як етнічних українців в рамках операції «Вісла». У свідоцтві про народження моєї мами (радянського зразка) записано, що як вона сама, так і її батьки (мій дід і бабуся) є українцями. Польських документів про народження мами чи про якісь інші події у нас немає.

  Чи можна спробувати знайти якісь документальні підтвердження того, що бабуся була фактично полькою, а не українкою? Які саме документи можуть це засвідчити і де їх шукати?

  Додаткове ускладнення в тому, що в тому селі, де бабуся народилась, церква до якої вона належала в ті роки чомусь була не римо-католицька, а греко-католицька. Я не знаю, чому воно було саме так, бо село то до України жодного прямого відношення не має, і більшість мешканців там з Україною жодним чином не асоціюється. Але, зі слів мами і покійної бабусі, саме це стало одним з вирішальних аргументів, чому її (разом з її чоловіком) після війни віднесли до категорії осіб, які підлягають примусовому виселенню в рамках операції «Вісла».

  Цікаво, що всі бабусині родичі (брати, сестри, інші), які залишились в Жешові, ніколи українцями себе не вважали і жодного стосунку до України не мають, а також без жодних питань вважаються там поляками згідно усіх документів.

  Однак, коли я пробував довідатись у польському консульстві у Львові, то отримав відповідь, що особи, які були переселені в рамках операції «Вісла», не можуть претендувати на карту поляка, бо це де факто етнічні українці.

  Наскільки реально в такій ситуації щось довести і які перспективи отримати карту мені (чи, можливо, моїй мамі)? Які польські документи можуть в цьому допомогти і в яких саме установах можуть такі документи бути?

  Як я згадував, бабуся після переселення до України мусила фактично з нуля вивчити українську мову. Як я так і моя мама вільно володіємо польською.

  Дякую заздалегідь.

  • Відповіла на Вашу пошту.

   Дякую за таку детальну інформацію.
   Повторно наголошу, що, існує можливість того,що ми зможемо відшукати відповідні документи,які будуть доводити польське коріння Вашої бабусі. Правда, для цього потрібно буде докласти чимало зусиль.

   Говорити про наявність доків,які допоможуть Вам отримати КП важко, поки не зробити відповідний аналіз архівних даних під Вашу ситуацію.

 148. Доброго дня. Маю майже усі документи для отримання карти, неможу найти лише одного документу в Польському архіві. Чи могли б чимось допомогти?

 149. на якому польському сайті можна залишити заявку на пошук будь-яких даних/свідоцтва про народження діда? він був поляком-пересенцем, а в мене нема ніяких документів. знаю тільки, що він народився 2 серпня 1920 року в селі Завадка-Риманівська Сяніцького району Краківської області в Польші.

 150. Мои бабушка и дедушка родились в Польше, Грубешевський повіт в 1914 и 1915годах, у меня есть на руках документы из архива, подтверждающие, что они там родились, проживали, указано также сколько земли и какое хозяйство они там имели ,но их национальность не указана, имею ли я право на основании этого документа получить карту поляка? Также знаю, со слов бабушки, что прадед служил в польской армии и был полный Георгиевский кавалер, документального подтверждения не имею

  • В Вашей ситуации не хватает одного документа – о службе в польськой аримии, вот достаньте его, и все будет ОК’.

 151. Доброго дня, чи можна отримати інформацію по пошуку інформації про польську національність, якщо предки народились на території західної України?

 152. дідусь народився у 1892 році на території Польщіс.Жлобек, біля Влодави), яка була під владою Російської Імперії. Орієнтовно у 1902 велика родина (батьки і брати та сестра) переїхали на Волинь. Була німецько-польська колонія- Яно-Каролінка, поблизу Нового Двора та Купичева( р-н Коовеля). Дідусь воював у 1 світосу, нагороджений Георгіївськими хрестами і медалями, в чині унтер-офіцера перебував у Петрограді на курсах у лютому 1917р. Загинув у січні 1944р від рук напевно НКВД. Яким чином варто здійснювати пошук родинних звязків. Прізвище рідкісне. Вся родина розкидана по цілому світу-від Америки до Далекого Сходу.

 153. Моя мама Бельская Александра Семеновна 1910г.р. родилась и до 1949г. жила в Гродненской обл.Беларусь. Умерла в 1969г.в Украине. Докуменнтов к сожалению не сохранилось.

 154. Мои бабушка и дедушка- поляки. Но переехали в Сибирь детьми вместе с родителями в начале 20в, там же и венчались . Дед репрессирован в 1937. Помогите найти документы , подтверждающие мое польское происхождение.

 155. Здравствуйте!Какая стоимость составления генеологического дерева?

   • Добрый день.Мой прадед по маминой линии поляк, национальность указана в свидетельстве о рождении его дочки(моей бабушки) образца СРСР. свидетельства о рождении прадеда нет. Подскажите, могу ли я подавать документы на карту или нужно иметь что-то ещё?Спасибо.

    • Одного прадеда недостаточно для КП надо еще прабабушка.
     НО, можно пробовать менять национальность через суд бабушке с целью получения Карты.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
Website