FT5S-Ancestry-genealogy-old-photos-family-clans-getty-(1)

Займаючись дослідженням сімейної історії зазвичай, не на все вистачає стільки часу, скільки хотілося б. У поспіху, щоб знайти нову інформацію, іноді ми забуваємо зробити важливі дії. Тому, принаймні, один раз в рік, потрібно підвести підсумки і перевірити, що ми не пропустили нічого важливого, подумати про те, що нам ще потрібно запланувати і отримувати задоволення, поки ми це робимо – інакше в чому сенс? Нижче представлений список з 10 речей, які бажано робити щороку, а то й частіше!

1. Поділіться тим, що ви знайшли. Велика частина задоволення від дослідження сімейної історії з’являється, коли ви ділитеся нею з членами сім’ї. Якщо вони бачать, що їхні діти або батьки відсутні на діаграмі або, можливо, мають відсутні деталі, такі як дата народження, вони зазвичай пропонують цю додаткову інформацію. Обмін інформацією часто є кращим способом спонукати інших поділитися своєю інформацією з вами. Є сімейний сайт в Інтернеті? Подумайте про запрошення родичів в якості членів вашого сайту (все, що вам потрібно, це їх ім’я та адреса електронної пошти), що дозволяє їм переглядати ваші відкриття. Для старіших членів сім’ї, яким може бути менш комфортно з онлайн-сайтами, роздрукуйте сімейний плакат, а потім відвідуйте їх, щоб поговорити про це. Це відмінний спосіб забрати нові сімейні історії. Не забудьте додати фотозображення якомога більшого числа людей на генеалогічне дерево, оскільки це робить дерево більш зрозумілим і більш привабливим. Використовуйте параметри конфіденційності для визначення доступу для інших.

 

2. Перевірте свої розумні збіги і записи. Якщо у вас є генеалогічне дерево в MyHeritage або ви використовуєте програмне забезпечення Family Tree Builder, перевіряйте повідомлення Smart Match. Коли хтось із вашого дерева буде співпадати з людиною в іншому дереві користувачів MyHeritage, ви отримаєте про це сповіщення. Цей запис означає, що ви могли б з мінімальними зусиллями додати нові важливі дані в своє дерево. Правда, ця опція останнім часом доступна лише для платних аккаунтів.

3. Перевірте, що нового. Кожного дня у всьому світі поповнюються бази даних архівної інформації в Інтернеті, а також великі постачальники даних, такі як MyHeritage, Mormon.org інші, вносять нову інформацію. Принаймні раз на рік або більше перевіряйте оновлення, в яких може міститись інформація про ваших родичів. Також, ви можете підписатись на нашу спільноту в Facebook та бути в курсі актуальних подій. 

4. Відвідайте архів. Незважаючи на те, що найважливішими носіями сімейної історії є ваші старші представники родини – бабусі, дідусі, старші тітки, дядьки і інші родичі, деяку інформацію про ваших предків можна знайти онлайн, більшість же інформації, що стосується генеалогії про покоління, які нічого не відомо, не оцифрована і знаходиться в архівах. Також ви можете найняти незалежного дослідника або дослідницький центр для пошуку архівної інформації і побудови родового дерева. В будь-якому разі, похід в архів це неминучий етап вивчення сімейної історії. Тому обов’язково плануйте відвідування архіву в наступному році. archive-1850170_1920

5. Резервне копіювання даних. Важливо регулярно створювати резервні копії свого онлайн-дерева, а також мати резервні копії всіх документів сімейної історії. Цифрові копії документів слід зберігати в різних місцях. Якщо ви не виконуєте резервне копіювання, вважайте, що вам повезло, тому що ви ще не зіштовхнулись зі втратою даних або документів.  Якщо ви використовуєте Family Tree Builder, створіть закритий сайт MyHeritage і збережіть копію свого дерева в Інтернеті, а потім використовуйте службу резервного копіювання свого генеалогічного дерева. Перед резервним копіюванням даних виконайте перевірку дублікатів і померлих людей.

 

6. Працюйте над тим, щоб знайти один ключовий елемент, якого бракує. Більшість з нас має гілку родового дерева, яку б хотілось дослідити найбільше. Однак нам не вистачає важливої ??інформації для досягнення прогресу. Не намагайтеся робити все своє дерево відразу – просто виберіть один відсутній біт інформації і зосередьтеся на його пошуку. Наприклад, у вас можуть бути деталі вашого діда по батькові і, можливо, ви захочете відстежити додаткові покоління вашого прізвища. Запишіть все, що ви знаєте, що може бути актуальним (наприклад, коли і де народився ваш дідусь, будь-яка інформація про його братів і сестер, коли і де одружився ваш дідусь). Потім досліджуйте, які джерела можуть містити цю інформацію. Наприклад, батьки вашого діда можуть бути названі в запису народження вашого дідуся або записі про хрещення, або в його шлюбному записі. Можливо, усі вони були означені в перепису або в генеалогічному дереві, складеному іншим істориком сім’ї.

 7. Оцифровка. Протягом року ми можемо накопичувати багато фотографій, кореспонденції, свідоцтв та інших документів. Ми відкладаємо їх в сторону, кажучи собі, що ми будемо мати справу з ними пізніше. Однак, якщо ви не регулярно оцифровували і вводили інформацію, зараз дуже вдалий час для цього, перш ніж відставання стане ще більше. Оцифруйте фотографії та завантажуйте копії на свій сімейний сайт в Інтернеті. Потім можна додати ключову інформацію по кожному фото або документі для кожного елемента і зв’язати цифрове зображення з правильною людиною в вашому дереві. 

8. Перевірте свої результати ДНК для нових тестів. Коли ми спочатку отримуємо наші результати ДНК, природно перевірити, з ким ми тісно пов’язані. Однак, оскільки збільшується кількість досліджених осіб, важливо регулярно перевіряти нові тести. Також перевірте, чи попередні тести, які раніше не відображалися, тепер мають нове значення з новими іменами та інформацією. Все частіше, поєднання тестування ДНК із традиційними дослідженнями в галузі сімейної історії може підтвердити або спростувати передбачені відносини у вашому родинному дереві. 

 

9. Зробіть свою генеалогічну новорічну резолюцію. У наш час багато хто приймає свої власні новорічні постанови-наміри змінити якусь звичку або досягти якоїсь мети. Пропонуємо і вам подумати над тим, щоб прийняти рішення, яке поліпшить ваші звички в генеалогії. Це може бути: «Я буду оцифровувати і вводити документи в той день, коли я їх отримаю», або, можливо, «я вказуватиму джерело, опис і причину введення для кожного зображення або елемента інформації».

 

10. Отримуйте задоволення і познайомтеся зі своїми родичами. Найголовніше – отримуйте задоволення. Організуйте велике родинне свято або просто відвідайте літнього родича або відвідайте сімейну вечірку. Не забудьте взяти з собою роздруківку діаграми генеалогічного древа і безліч фотографій, щоб стимулювати родинні спогади. Переконайтеся, що безкоштовний додаток MyHeritage знаходиться на вашому мобільному телефоні або планшеті – щоб ви могли знімати і ділитися сімейними фотографіями прямо з вашого пристрою, і також записувати історію родини одразу за словами ваших родичів.

Джерело MyHeritage Blog

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!