Представляємо до вашої уваги аудіозапис передачі на радіо “Хвиля”, присвяченої проекту “Благодійні матусині вечірки”, в рамках якого був проведений генеалогічний вечір. “Матусина вечірка” відбувалась 30.07.2015 року.

11954820_721902054601840_9003411128449911793_n

 

 

     Ви слухаєте радіо «Хвиля». В ефірі звучить програма для дітей та їх батьків «Чарівна дзиґа», вироблена на державне замовлення. У студії працює ведуча Наталя Некипіла, за звукорежисерським пультом Олександр Войнаровський.

    Громадська організація «Територія мам» ініціювала новий  проект під теплою назвою «Благодійні матусині вечірки». Головна мета цього проекту: зробити насиченішим та яскравішим життя матусі, а особливо тих жінок, які знаходяться у декретній відпустці і потребують спілкування та розваг. Організатори пропонують тематичні вечірки, на яких матусі зможуть відпочити від буденної рутини, погратися, потанцювати, або просто поспілкуватися – і усе це можна робити зі своїм малюком. Теми вечірок завжди обговорюються із бажаючими їх відвідати і той хто має бажання втілити свої власні проекти, має можливість це зробити, ставши ведучим улюбленої тематичної вечірки. А координатором цього проекту є член організації, матуся двох дітей – Оксана Мельник.

  • Оксана: це вже другий рік, це “Благодійні матусині вечірки”, вони були просто “Матусині вечірки” ми їх перейменували в “Благодійні матусині вечірки”, тому що всі кошти, виручені за вечір, у нас ідуть діткам на підгузки та пюре в «Центр матері та дитини».
  • Сьогоднішній вечір в такому форматі вперше проводиться?
  • Оксана: ні. Два рази на місяць ми проводимо вечірки різного плану. До Паски у нас був аншлаг, ми провели три вечірки чи навіть чотири. У Вороновицю їздили у дитячий будинок, там провели вечірку таку ж із мамами. «Піжама паті» у нас був аншлаг, ми ще раз її проводили, бо деякі матусі не встигли чи піжаму не встигли купити. Тобто, якщо матусі просять, то ми повторюємо.
  • Звідки черпаєте ідеї, що буде на наступний раз?
  • Оксана: ідеї? Іноді просять провести ще одну, наприклад «піжамну вечірку», кажу: «Добре, але щось нове придумаємо», там у нас були бої подушками, дефіле було в піжамах. Ідей у нас багато.
  • В кінці липня Благодійні матусині вечірки провели зустріч «Дерево роду», бо як говорить народна мудрість – «Дерево без коріння годиться лише на дрова». Генеалогія являється дійсно духовним хобі, тому що долучаючись до пошуку інформації про рідних, ми однозначно збагачуємось інформацією, знаннями та розумінням історії. На заході матусям пропонували створити із допомогою малечі родове дерево, а також отримати детальну інформацію про створення, пошук та дослідження родового дерева від генеолога Віктора Долецького. А дресс кодом вечірки цього разу були елементи українського традиційного одягу, будь то вишиванка, віночок чи просто червона стрічка. Бажаючі долучитись повинні були внести плату у розмірі 25 гривень, усі зібрані кошти традиційно пішли на покупку пюре та памперсів для «Центру матері та дитини». Долучитися до цього заходу може будь-яка жінка, яка має бажання, а знайти організаторів можна у соцмережах. Перед початком лекції я звернулась із запитаннями до лектора – директора Центру вивчення генеалогії Віктора Долецького.
  • Віктор: Оксана Мельник запросила у рамках Матусиних вечірок провести наш традиційний генеалогічний вечір, об’єднати два заходи, два проекти і провести для матусь генеалогічний вечір направлений на те, щоб пояснити людям, які хочуть починати дослідження родоводу, але не знають з чого саме почати. Цей формат ми трішки розширили, додали спеціальні плакати, щоби можна було прямо на заході розпочати заповнювати своє родове дерево. Кожному учаснику дадуть один плакат і вони на заході, з моїми підказками, зможуть почати заповнювати своє родове дерево.
  • Цікавий цей захід тим, що багато мам прийшло зі своїми дітками, майже всі прийшли з дітками. Чи працювали ви вже з дітьми? Чи готові вони вже до заповнення родового дерева?
  • Віктор: на інших генеалогічних вечорах дітей не було, але в мене свої діти є і я їх долучаю, точніше так – меншого ще важко долучати, йому 1,5 року, а от старша донька з 6 років вже долучається до вивчення генеалогії, я їй показую хто як пов’язаний, що таке родова схема і т.д. Вона буває просить сама: «Папа, включи мені там, де кульки намальовані». Програма «MyHeritage» у якій, коли у когось день народження малюються кульки і їй такий образ запам’ятався, от вона мені каже: «Включи я хочу подивитись у кого скоро день народження». По тій програмі дуже гарно видно кого скоро потрібно буде вітати.
  • Сьогодні у вашій лекції буде якась інформація для дітей чи в основному все спрямоване на батьків?
  • Віктор: лекція в основному буде для батьків, тому що діти навряд чи зможуть гарно опитати аудиторію, ми говоримо про дітей молодшого віку, старші зрозуміло, що змогли б, але те, що я бачу – це саме маленькі діти. Але їм буде цікаво заповнювати разом з мамами, вони будуть пояснювати, що тут вони, а тут дитина, тут її тато, тут мама, тут дідусь, бабуся – тих кого вони знають. А далі, коли вже доходить до людей, яких вони не знають – прадідусь, прабабуся – дітям вже важче сприймати звичайно. Я не знаю з якого віку вони починають сприймати, моїй доньці було досить важко пояснити хто такий дідусь, якщо його немає, кого вона знає, вона ідентифікує. Уже зараз вона розуміє, що люди помирають, що когось немає з нами і, що навіть у бабусі і дідуся були свої мама і тато, яких уже зараз, на жаль, немає. І вона вже зараз знає хто були їхні батьки.
  • Основна мета сьогоднішнього заходу – це таке об’єднання усіх поколінь для того аби долучитися до якоїсь спільної гарної справи – вивчення роду.
  • Віктор: одна із цілей заходу – це показати дітям, що в них крім мами й тата, дідусів, бабусь були й інші предки і їх долучати. Можливо, це зерно, посіяне зараз, в майбутньому проросте і дитина захоче більш серйозно  вивчати генеалогію чи свій родовід, можливо піде в архів, згадає, що була на такому заході. Пізніше в рамках дитсадочків вони заповнюють родові дерева, в рамках школи, університету, у педагогічному наприклад є таке заняття. У когось це проходить просто, як родове заняття, а когось зацікавлює і він іде в архів і починає вивчати свій родовід більш серйозно.
  • Робити гарну справу разом завжди легше та цікавіше, тим більше, якщо у процесі цього отримуєш корисну інформацію для свого розвитку та розвитку своєї дитини. Бажаємо організаторам вище згаданих заходів натхнення та цікавих ідей. А зараз традиційно казочка для малюків.

 11036295_721902074601838_2805944930335667374_n

11902244_721902024601843_8541998665094672682_n

11924232_721902061268506_1900534388263439122_n

One thought on “Затишний родинний генеалогічний вечір в рамках проекту “Благодійні матусині вечірки”

  1. Коллаж из фотографий может быть использован в различных целях. Первое – вы можете украсить им свой семейный фотоальбом. Второе – вы можете оформить свою работу в рамку и подарить родственникам или друзьям во время празднования торжественного мероприятия, будь то свадьба или юбилей. Главное в создании такого подарка – это желание удивить и порадовать адресата, хорошее настроение и фантазия.

Comments are closed.