Центр вивчення генеалогії “Пращур” повідомляє про нову послугу – зміна національності через суд для отрмання Карти Поляка.

    До послуги входить підготовка документів юристом саме по Вашій ситуації, чіткий алгоритм дій та надання консультацій по всім питанням по ходу справи. 

    Ця послуга стане у нагоді тим, хто після невдалих пошуків документів, не може підтвердити польську національність своїх дідуся чи бабусі, батька чи матері, у кого є підтвердження польської національності лише по прадідусю чи по прабабусі. Таким чином, для Вас відкривається ще одна перспектива по отриманню Карти Поляка.

Читайте також: Як підтвердити польське походження для Карти Поляка?

    Гарантувати позитивний результат ми не можемо, проте Ви матимете можливість пройти відносно не складний, апробований шлях по зміні національності.

пращур

   Юрист, Євгеній Ваховський:

     “У 2014 році до мене за юридичною консультацією стосовно отримання Карти Поляка  звернулась клієнтка, яка пояснила, що її дочка від першого шлюбу гарно навчається в школі, вивчає польську мову, є переможницею багатьох обласних олімпіад з польської мови, хоче продовжувати навчання у вищому навчальному закладі Польщі. Тому виникла необхідність для дочки отримати Карту Поляка, яка надає право користуватися безкоштовною системою освіти на початковому, середньому та вищому рівнях на тих самих умовах, що і польські громадяни, і водночас подавати прохання про допомогу та отримання стипендій, призначених для іноземців, котрі навчаються у Польщі.

   Згідно Закону Польщі «Про Карту Поляка» – Карта  Поляка може бути видана особі, яка зараховує себе до Польського Народу і водночас може довести, що принаймні один з батьків (батько або мати), дідусь чи бабуся або ж прадід та прабабуся (обоє) були польської національності або ж мали польське громадянство.

   Проблема, яка заважала отримати Карту Поляка для дочки виглядала наступним чином:

    Зі сторони матері, в роду поляків не було взагалі. Зі сторони батька в роду були поляки, однак мати з батьком були давно в розводі, батько зловживав алкогольними напоями, був позбавлений батьківських прав, вихованням дочки не займався, часто пропадав і ніхто не знав як його знайти. Після консультацій з клієнткою було вирішено звернутися до чоловіка який приходиться дідом для дочки зі сторони батька. Він також не займався вихованням внучки, родинні зв’язки не підтримував і вже давно був на пенсії. Проблема полягала в тому, що він також у всіх документах був записаний як українець, хоча вже його батько (прадід внучки) був записаний поляком, а мати українкою.  Відповідно до Закону Польщі «Про Карту Поляка» цих документів недостатньо для отримання Карти Поляка.

     Виходячи з цього, було вирішено звернутися до суду від імені діда внучки із заявою для зміни його національності з українець на поляк. В разі внесення таких змін це дало б можливість внучці звертатися до Консульства Республіки Польща для отримання Карти Поляка. Дід внучки погодився надати копію свого паспорту та ідентифікаційного коду, своє свідоцтво про народження та підписав довіреність на представництво його інтересів в суді. В свідоцтві про народження було зазначено, що його батько є поляк, а мати українка. Архівна довідка  підтвердила, що дід та бабуся цього чоловіка зі сторони батька обоє були поляками.

     Одним із способів довести своє польське походження є звернення до суду із заявою про встановлення юридичного факту та внесення змін в актовий запис. В відділах РАЦСу міститься інформація про національність громадян в актових записах про народження та в актових записах про одруження – в них і потрібно було вносити зміни. В даному випадку було вирішено внести зміни в актовий запис про перший шлюб де в графі національність чоловіка змінити з українець на поляк.

    Від імені діда була написана заява у відповідний відділ реєстрації актів цивільного стану з проханням внести зміни в актовий запис про одруження в частині зміни національності чоловіка. Відділ РАЦС на заяву видав висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану в якому відмовив заявникові на тій підставі, що жодним актовим записом цивільного стану не підтверджується національність поляк.

   Оскільки можливості досудового врегулювання цього питання були вичерпані, було вирішено звернутися до суду із заявою про встановлення юридичного факту та внесення змін в актовий запис. У своїй заяві заявник просив суд встановити юридичний факт, що він належить до польської національності тобто за національністю є поляк, та просив зобов’язати Відділ реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис про шлюб де в графі національність чоловіка  «українець» змінити на «поляк».

рішення суду

    В ході підготовки заяви до суду було виявлено, що вже існує певна судова практика з вирішення аналогічних питань і судами прийняті відповідні рішення на користь заявників. Тому і дана справа була вирішена на користь заявника і суд в повному обсязі задовольнив заяву про встановлення юридичного факту та зобов’язав  Відділ реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис про шлюб в частині зміни національності чоловіка.

   Електронне посилання, де де можна знайти це рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень України: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/38682953

    Після такого рішення суду, внучка отримала підтверджуючі документи, що її дід є поляком по національності і це дає їй можливість звертатися до Консульства республіки Польща з проханням про отримання Карти Поляка”.

    За подібною схемою будемо рухатися і ми, таким чином використавши всі можливості для досягенння позитивного результату у вирішенні питання отримання Карти Поляка.

  Вартість послуги  – 1000 грн.

 Тривалість – від 4-6 місяців, залежно від роботи державних установ.

   P.S.

Logo-prashhur-5

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Коментарі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

261 thoughts on “Як змінити національність через суд для Карти Поляка?

 1. Добрый день. У меня следующая ситуация. Есть домовая книга где написано, что мой дед Геляр Леонардович поляк, но у покойной мамы в выписке с ЗАГСа указан как Леонидович. В свидетельстве о смерти деда – Леонардович. Есть еще небольшая разница в дате рождения. Интересует возможность изменения отчества и даты рождения деда через суд и, если это возможно для получения КП в новой редакции закона, изменение гражданства мамы на польское (для возможности получения КП для сына в будущем). Спасибо.

  • Ми призупинили дану послугу:зміна національності через суд.

   У Вашому випадку, я б спробувала подати на Карту.
   Досить часто неправильно записані імена та дати викликають сумніви в отриманні КП, та,як показує практика,варто подати документи.Пр нестачі фактів тоді можна провести пошуки додаткових документів.

 2. Доброго дня! Дуже Вас попрошу пояснити мені мою ситуацію.Маю документи з обласного архіву :
  -копію погосподарської книги,, де вказано всю сімю мого діда( в числі якої є моя мама,національність не вказана) ,
  -є копія метричної книги римсько-католицької приходської книги за 1911 рік, де вказано народження мого діда,
  -є копія з обласного архіву списку громадян сіл сільради на одержання паспортів в 1933 році, де переписано сімю мого діда та є графа національність.Національність ” поляк ” написано в цьому списку прадіда та мого діда та всіх дідових сестер та братів.
  Для підтвердження мого звязку з дідом по маминій лінії відсутнє свідоцтво про народження матері та в архіві немає документів про її народження. Єдине що є, то в погосподарській книзі є вся сімя діда , де є чітко написана що вона є дочка мого діда(тобто моя мама).
  -є витяг є Держаного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтваердження дошлюбного прізвища моєї матері та мої всі документи.
  Чи достатньо мені цього для отримання карти поляка???. Завчасно буду щиро вдячний за відповідь на e/mail

Loading Facebook Comments ...