Як уже багатьом стало зрозуміло, війна на сході України – в Донецьку та Луганську стала можлива через програвання інформаційної війни. Найкраща профілактика від чужорідних маніпуляцій – це розуміння правдивої історії та вміння проводити аналогії з сьогоденням.

   Найкраще засвоїти уроки історії та усвідомити себе ми зможемо ідентифікувавшись з пращурами. Вони власною долею дають нам можливість проаналізувати події минулого і зробити свої висновки. Згадуючи розповіді наших батьків, дідусів і бабусь про події, через які вони пройшли, ми найкраще можемо сформувати власне ставлення. А вивчаючи архівні документи маємо змогу заглибитись у віки і дізнатись те, про що не написано у підручниках.

img_1

   Зараз ми підпадаємо під вплив всіх можливих джерел – засобів масової інформації, політиків, інших людей, яких «заставили» мислити так, як вигідно певним колам суспільства. Така можливість – «проманіпулювати» з нашою свідомістю з’являється у того, кому ми довіряємо – більшою чи меншою мірою. А підключаючи мислення, власний досвід ми можемо піддавати інформацію критиці. Просто гріхом буде «забувати» про те, як наші рідні виживали в часи голодомору і за яких вождів він був організований. Які статки були у наших сімей і про те, що залишилося після колективізації. Знати про те, що кріпаки працювали на панщині по 3, максимум по 4 дні, а решту часу могли присвячувати своєму господарству і деякі кріпаки навіть мали своїх наймитів. А у наш час залежність від держави тільки зростає, при чому вона не співвідносна з минулим.

image

    Вивчаючи свій родовід у нас зростає любов та прив’язаність до землі, де жили наші предки, ми краще розуміємо хто ми, звідки і навіщо. Не знаючи історію свого роду, труднощі, через які доводилось проходити нашим рідним, ми можемо піддаватися хибним твердженням і неправильним висновкам інших людей. Крім того, вивчаючи різні архівні документи, де можуть бути згадки про нашу сім’ю мимоволі починаємо отримувати відомості про процеси, які відбувалися у суспільстві на території, яка нам цікава та формуємо безпосереднє відношення до тих подій.

image

    Тому закликаю усіх свідомих людей, особливо молодих – звертайте увагу на наше спільне минуле, а не тільки живіть сьогоденням. Повірте, у наш час стояти осторонь уже не виходить – ми учасники у будь-якому випадку і виконуємо або свою свідому позицію або волю інших, що далеко не завжди є корисним по відношенню до нас.

    Вивчайте родовід, захоплюйтесь історією рідного краю, пам’ятайте про своє коріння для щасливого сьогодення та майбутнього!

Дослідник генеалогії Віктор Долецький (с).

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

Loading Facebook Comments ...