Кожен дослідник родинної історії знає, що фотографії є цінним джерелом інформації. Часто, при відсутності документів, під час дослідження родинної історії на фото можна побачити деталі, які кардинально змінюють хід дослідження. Це можуть бути і написи на будинках, військова форма, вишивка, типова для якогось регіону. Також звороти фото містять дані про адресатів, самі адреси проживання, служби, навчання чи заслання…

Фотосалон у місті Володимирі-Волинському, 1920-ті роки.

Імена, дати, мова тексту – все це дрібнички, які дуже допомагають. Саме тому Центр вивчення генеалогії “Пращур” рекомендує усім дуже шанобливо ставитись до родинних фото, систематизувати їх, якщо є час.

Чоловік на Волинському Поліссі, 1930-ті роки.

Також не забувати, що з часом фото зазнають руйнування і якщо зараз у вас немає часу на дослідження роду, то він може з’явитись через рік, два і тоді ці фото неабияк стануть в пригоді. Отож, зверніть увагу, в яких умовах знаходяться ваші родинні альбоми. Щоб не сталось так, що на момент дослідження, вони будуть непридатні…

Матір з дитиною. Село Буцин (Старовижівський район), 1930-ті роки.

Також, якщо у вас немає родинних фото, то пропонуємо завітати до родичів, в яких вони є і зробити собі копії. Часто такі фото родичі, через незнання можуть знищити, чи навіть продати на аукціоні. І коли вони вам знадобляться, фото вже не буде… Повірте, часто на аукціонах можна відшукати цілі альбоми, які показують столітню історії родин. На жаль, часто люди не усвідомлюють, що це сімейні реліквії.

Маленький хлопчик з міста Івано-Франківська, поч. ХХ ст.

Приємно відзначити, що багато українців використали час карантину із користю. В мережі фейсбук можна було часто зустріти відскановані родинні фото з описами. Такі речі є гарним стимулом для інших.

Окрім того, під час карантину була можливість безкоштовно розфарбувати (колоризувати) свої родинні фото на сайті Myheritage, який допомагає систематизовувати інформацію про родину. 

Мешканець Львова, кін. ХІХ ст.

До 22 квітня усі бажаючі могли колоризувати необмежену кількість фото на сайті. Зручно, було ще й те, що можна було відразу формувати онлайн альбоми, позначати там родичів. Зараз усі бажаючі можуть розфарбувати безкоштовно 10 фото, інші можливо, якщо замовити окрему послугу на сайті. 

Світлина чоловіка із фотосалону в Чернівцях, 1880-ті роки.

Сьогодні, пропонуємо нашим читачам подивитись, що вийшло  у нас, коли ми розфарбували столітні світлини. Усі вони були зроблені на території України. 

Пішли за грибами… Полісся, 1920-ті роки.

До речі, варто зауважити, що технологія автоматичної колоризації фотографій на MyHeritage була створена Джейсоном Антіком та Даною Келлі. Проте не чекайте ідеального результату. Варто для розфарбовування обрати фото із фотосалонів, вони кращої якості. 

Дівчата з Полісся, 1950-ті.

Також нам вдалось розшукати ще один онлайн ресурс із розфарбовування фото – сайт algorithmia.

Бажаємо нашим читачам успіхів у розфарбовуванні фото.

Зберігайте та шануйте родинну пам’ять.

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

Loading Facebook Comments ...