Сьогодні хочемо познайомити читачів нашого блогу із білоруським інтернет ресурсом під назвою “Radzima”. Представлене джерело з’явилось в мережі у 2002 році. Його авторами є Віктор Калиновський і Костянтин Шастовський.

Мешканці Сарн, початок ХХ ст.

Сайт “Радзіма” кількамовний. Тут можна здійснювати пошук прізвищ та населених пунктів на чотирьох мовах, а саме на англійській, польський та білоруський. Тому самі вирішуєте, як вам зручніше. 

Сторінка окрім генеалогічної інформації є цікавою також для істориків, краєзнавців та архітекторів, адже тут є багато ретро світлин, на яких можна побачити різні населені пункти, що знаходяться сьогодні на території Білорусі, Польщі та України. 

Досить цікавим є блог, де кожен бажаючий може долучитись, зробити допис, чи здійснити пошук по дописах. 

Чим може бути цікавим білоруський сайт “Радзіма” для українців? Перш за все тим, що тут є інформація про мешканців Поліського воєводства, яке існувало в міжвоєнний період, зокрема, про Каширський (сучасна Волинська область) та Сарненський (сучасна Рівненська область) повіти. До слова, саме Поліське воєводство було найбільшим за територією в складі Другої Речі Посполитої. 

Біля магазину в Сарнах, поч. ХХ ст.

Цікавим фактом є те, що саме Поліське воєводство в 1930-х роках лідирувало по кількості неписьменного населення, до прикладу, у 1931 році його тут було майже 49%!

Якщо вас цікавить інформація про повіти та їх мешканців у Поліському воєводства, то переходьте за лінками нижче

Каширський повіт

Сарненський повіт

Для того, щоб бачити більше інформації, на сайті потрібно зареєструватись, адже окремі розділи доступні лише зареєстрованим користувачам.

Цікавим є розділ присвячений прізвищам, які поширені в різних населених пунктах. Посилання

Матір з дитиною, Каширський повіт.

Якщо ви маєте інформацію по цьому розділу, то теж можете додати прізвища в базу, яка постійно оновлюється.

Також на сторінці є розділ присвячений мапам різних місцевостей. Він може стати в пригоді, якщо ви не знаєте точного місцезнаходження того чи іншого пункту, або шукаєте сусідні.

Важливо, що на сайті поділені католицькі та православні єпархії, що дозволяє правильно сконцентрувати географію пошуків.

Сайт містить як безкоштовну, так і платну інформацію, дещо схоже як на генеалогічному сайті Myheritage. 

Бажаємо гарних пошуків!
Якщо маєте питання, пишіть їх в коментарях до публікації. 

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!