Дослідникам з генеалогії та звичайним українцям, які цікавляться родоводом, відомо, що велика кількість цінних документів знаходиться в Державному архіві Житомирської області (ДАЖО). Саме там знаходиться багато метричних книг, сповідальних відомостей та інших документів, які можуть розповісти про предків попередніх століть. Проте не завжди у всіх бажаючих дослідити свій рід є можливість поїхати до читального залу житомирського архіву.

Фото: Весілля в Мельниці-Подільській на Тернопільщині, 1930-ті роки.

Наша сьогоднішня публікація буде корисною для тих, хто планував досліджувати документи ДАЖО. В мережі Інтернет існує доступ до багатьох відсканованих справ цього архіву. Документи розміщені в доброму форматі та читабельні. Їх можна переглядати онлайн, а можна зберегти собі на носій.

Правда, через те, що метрики мають багато сторінок, кожна із них займає багато місця. Для того, щоб наші читачі могли зорієнтуватись в великій кількості документів, додаємо посилання, де можна переглянути відразу описи метричних книг та сповідальних відомостей із ДАЖО. 

На сторінці зверху можна побачити назву опису, а знизу в таблиці назви справ. Якщо номер справи виділений синім кольором, значить справу можна зберегти на носій, якщо червоним, то значить справа доступна в читальному залі архіву. Варто сказати, що сайт оновлюється, і тому якщо поки необхідних справ ще немає онлайн, то ймовірно скоро вони будуть доступні. 

В табличках-поясненнях до справ можемо побачити назву справи, її географічне відношення до якогось із повітів, а також рік. До прикладу, за вищеподаним посиланням бачимо клірові відомості та сповідальні відомості Житомирського, Новоград-Волинського, Острозького, Кременецького повітів Волинської губернії. 

На сторінці є можливість гортати фонд, гляньте на верхні лівий та праві кути, там можемо побачити номери описів, які можна переключати по порядку. 

Фото: Весілля в Мельниці-Подільській на Тернопільщині, 1930-ті роки.

Гортаємо вправо, до наступного опису №74 під назвою “Метричні книги Ковельського, Заславського, Дубенського, Ровенського, Овруцького, Кременецького повітів. Сповідальні відомості по Ковельському, Заславському, Дубенському, Ровенському, Овруцькому, Кременецькому повітах” 

В переліку бачимо 411 справ, проте лише кілька із них доступні. За посиланням представлені метричні книги Заславського, Овруцького, Ровенського, Радомисльського повітів.

Наступний опис № 75 під назвою “Метричні книги Новоград-Волинського, Овруцького, Старокостянтинівського повітів. Сповідальні відомості по Старокостянтинівському повіту” нараховує 278 справ. Тут досить цікавими є метричні книги 1796 року з Базалейського повіту Подільської губернії.

Опис № 76 представляє метричні книги міста Житомира, Житомирського та Овруцького повітів, які відносяться до 1755–1896 рр., а наступний опис № 77 містить інформацію про метрики Житомирського, Овруцького, Новоград-Волинського, Радомисльського, Сквирського, Бердичівського повітів ХІХ – поч. ХХ ст. 

Фото: Весілля на Гуцульщині, фото до 1939 року.

Опис № 78 має метричні книги Володимирського, Кременецького, Луцького, Острозького, Ровенського повітів Волинської губернії. Тут усі записані в переліку книги доступні онлайн.   

Окрім метричних книг, також можна натрапити на скани шлюбних опитувань, або шлюбні обшуки, які теж представлені по окремих населених пунктах. Такі документи, священнослужителі заповнювали напередодні весілля, щоб зрозуміти, що ніщо не може протирічити шлюбу.  

Маємо надію, що подані посилання значно допоможуть в пошуках ваших предків і зекономлять час на поїздку до архіву в інший регіон. В наступних публікаціях будемо продовжувати знайомити наших читачів із цінними посиланнями для пошуків предків. 

Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

9 thoughts on “Метричні книги доступні онлайн

  1. Добрый день, ищу любую информацию о дедушке-Зайчик Яков Иванович родился в г.Луцк в 1902 г.

    • Доброго дня. Можемо допомогти в пошуках, звертайтесь на пошту prashhur.zakaz@gmail.com

  2. Мой дед Лосинский Бронислав Иосифович и бабушка Залевская Янина Людвиговна (католики) жили в селе Дубова или Волчков Розважевской волости Киевской губернии. Они венчались в костеле в 1928-1933 годах. Потом были намечены на высылку в Сибирь и бежали в Беларусь в 1933-1934 году. Здесь приняли фамилию Лось. Но во время войны, спасаясь от бомбежки бежали из Гомеля обратно в село Дубова , где дед в 1942 году был призван в ряды армии под фамилией Лосинский. Погиб он в Польше в 1945 году. Мы по его наградным документам нашли место захоронения. Помогите найти записи об венчании. Не можем доказать родство ( У нас фамилии Лось, там похоронен Лосинский) и поставить деду надгробие. Ваши услуги оплачу.

    • Здравствуйте! Написали вам на почту. Можем помочь в поисках. Стоимость будет рассчитываться по принципу генеалогического исследования https://prashhur.com/ru/ru/tsina-na-genealogichne-doslidzhennya/

  3. Зацікавило фото весілля мельниця-подільська. Цікавить цей населений пункт. Нічого знайти не вдалось. Може ви знаєте де шукати і де щось є.

  4. Так де ж обіцяні оцифровані справи ?

    • Доброго дня, ви переходили по посиланням? Виділені жирним шрифтом чи шрифтом з нахилом (курсивом).

  5. Хорошая работа, молодцы. Большая помощь тем кто не мохет поехать в архв. Спасибо
    Жаль по Радомылському уезду Коростышевская волость почти ничего нет, но очень надеемся, в скорости появится.

  6. що Мельниця-Подільська і Гуцульщина мають спільного з метриками Житомирського архіву ? )

Comments are closed.