Весна є чудовим часом для того, щоб розпочати нову справу і здійснити те, що ви давно планували. Сонячна погода, позитивний настрій сприяють тому, щоб активно займатися дослідженням свого роду. Центр вивчення генеалогії “Пращур” та його спеціалісти вам в цьому з радістю допоможуть.

Родина з Волині, 1910-ті роки

Сьогодні пропонуємо увазі наших читачів нове цікаве онлайн джерело, яке буде корисне при пошуку інформації про предків. 

Ми неодноразово розповідали в своїх публікаціях про те, як можна натрапити в мережі Інтернет на метричні книги, сповідальні відомості та різні списки. Часто такі сайти знаходяться за кордоном. Досить цінними є спеціальні блоги для генеалогів. Про такий сьогодні хочемо розповісти більше.

Для українців, особливо із західних областей, корисним буде польський блог під назвою “Генетика”. Адже там окрім інформації про мешканців Польщі є також дані з метрик українських храмів. За посиланням ми згенерували пошук по Україні.

Для того, щоб продовжити пошук нашим читачам варто вибрати необхідну парафію. Усі вони подані згідно алфавіту у випадаючому вікні. Також біля назви парафії в дужках вказано роки, по яких здійснюється пошук. До прикладу, на сайті “Генетика” є метрики по Луцьку за 1850-1860-ті роки.

Сусідній обласний центр від Луцька, Рівне представлений документами 1830-1840-х років.

Міжвоєнний Луцьк

Якщо говорити про Львів, то тут напевно чи не найбільший вибір. Адже період документів охоплений із ХVIII до поч. ХХ століття і включає не один, а десять храмів. Тому шанс знайти інформацію про родича зростає. Посилання

Період документів, які містяться на сайті для кожного населеного пункту індивідуальний. До прикладу місто Івано-Франківськ представлене метриками починаючи із 1785 року. Правда, тут ви його знайдете під назвою Stanisławów! Тому не варто забувати, що деякі населенні пункти міняли свої назви протягом століть. 

Окрім пошуку по назвах пунктів, можна здійснювати пошук через прізвища. Це є досить зручно, коли ви не знаєте звідки походили ваші предки. Також такий пошук дозволяє скласти загальну картину по поширенню прізвища.

Не забувайте, що на сайті є також часові рамки, де ви зможете собі обрати відповідні роки, якщо ваше прізвище дуже поширене, щоб не переглядати сотні записів. 

Бажаємо гарних пошуків. Результатами та порадами діліться в коментарях. 

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Loading Facebook Comments ...