В процесі пошуків інформації про предків актуальною є приказка “Хто шукає – той завжди знайде”. Це важливо розуміти для того, щоб не зупинятись в пошуках і продовжувати їх навіть тоді, коли здається надія на віднайдення фактів про родину втрачена. Варто розуміти, що якщо ви не знайшли необхідні документи про родичів в місцевому архіві, по місцю проживання, то може таке бути, що ці документи знаходяться в сусідній області, місті Житомирі чи Києві. Якщо не знаєте, як діяти далі, то зверніть за порадою та допомогою до професіоналів, в тому числі і до нас, Центру вивчення генеалогії “Пращур”. 

Фото: Родина з Київщини, поч. ХХ ст.

Сьогодні хочемо продовжити тему архівів, які мають на своїй сторінці оцифровані справи. Вартою уваги є колекція Центрального державного історичного архіву України, який знаходиться у місті Києві.

Пропонуємо до вашої уваги цінне посилання на електронний архів документів цього архіву. 

Що ж цікавого може віднайти професійний генеалог чи любитель за посиланням? 

Перш за все зверніть увагу на Фонд 224. Колекцію метричних книг. На сторінці вказано, що вони відносяться до періоду 1718-1925 років. На сьогоднішній момент оцифровані та доступні онлайн – 13, а всього є 200.

Фото: Фото з Черкащини, с. Вереміївка, 1915 p.

Досить велика колекція метричних книг представлена в фонді № 127. Київська духовна консисторія. Кількість справ нараховує 4904 одиниць. Хронологічно справи відносяться до 1706-1919 років. До прикладу, тут можна знайти метричні книги міста Києва, а також храмів, які підпорядковувались Київській духовній консисторії.

Для істориків та генеалогів може становити цікавість фонд № 293 під назвою “Київський цензурний комітет, м. Київ”. Тут зібрано 984 справи. І в їх назвах можна часто зустріти імена та прізвища. До прикладу: “Справа про надання для цензурного перегляду книг єврейською мовою, вилучених у купчихи М. Зільберштейн та міщанки Р. Зандберг”, “Справа про надання Радзивилівською митницею на цензурний перегляд і повернення власнику вовняного покривала з єврейськими написами, привезеного з-за кордону кам’янецьким купцем Л. Фітерманом” та ін.

В переліку оцифрованих справ є фонд № 1393 під назвою “Метричні книги єврейських громад Черкаського повіту Київської губернії”, який включає документи 1846–1853 рр.

Фото: Родина з Київщини, фотосалон в Київі, поч. ХХ ст.

Окрему частину документів становлять, ті, що присвячені монастирям України. В їх колекції можна знайти такі цікаві документи, як, до прикладу “Відомість про кількість штатних служителів та їхніх дітей за 1786 р. Книги запису прибутків і видатків. Замітки до історії Києво-Софійського монастиря (чернетка) зі списком намісників”.

Для того, щоб нашим читачам було простіше орієнтуватися в фондах та описах цього архіву, за посиланням пропонуємо ознайомитись із  списком фондів, зведеним каталогом метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів та зведеним каталогом метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів релігійних громад м. Києва.

Бажаємо нашим читачам вдалих пошуків та досліджень своїх родин. 

Джерело фото: www.facebook.com/ukrainica

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!