e04814ae2048847d60b2a504491d350a     Враховуючи те, що люди все більше починають вивчати історію свого роду, у багатьох виникає питання – а навіщо дізнаватися інформацію про людей, які жили століття до нас? Для чого тратити стільки зусиль, часу та ресурсів на пошуки?

      Як правило, це питання виникає у тих, хто ще не розпочав пошуки. Тому що цей процес неймовірно захопливий та результати плідної праці приносять неабияке задоволення. Що саме ви отримаєте, почавши вивчати власний родовід, пропонуємо ознайомитися нижче в невеликій статті.

       Отже, для чого виявляється корисними знання власної генеалогії?

 1. Для створення гармонійного здорового шлюбу. Потрібно знати максимум інформації про традиції, які є у сім’ї майбутнього нареченого чи нареченої, про хвороби і відхилення членів роду, які збільшують імовірність прояву симптомів у майбутньому (онкологічні хвороби, цукровий діабет, психічні розлади, самогубства). Чим більше інформації у вас є, тим правильніше рішення ви зможете прийняти. Адже ви одружуєтеся не тільки з нареченим/нареченою, а й з їхніми родинами і всім багажем родової інформації, який вони несуть. А також, вам потрібно чітко усвідомлювати всю вашу родову інформацію, для створення щасливого шлюбу та народження здорових дітей.

 2. Для профілактики захворювань. Якщо у роду прослідковується певна схильність, наприклад, до ожиріння, вам потрібно враховувати цей фактор і особливу увагу звертати на культуру харчування. Такий розумний підхід може знизити ризики для вас чи ваших дітей захворіти в майбутньому.

 3. Для професійного визначення людини. Якщо послідкувати, в яких саме професіях були успішними члени вашого роду, це допоможе уникнути помилок при виборі життєвого шляху та краще зорієнтуватися. Адже логічним є те, що краще людина впораєтеся з тією справою, здібності до якої були і у ряду людей, завдяки яким стало можливим її народження.

 4. Гарний подарунок. Якщо Ваші рідні цікавляться генеалогією сім’ї – вам не знайти кращого подарунку на ювілей, весілля чи родини, ніж генеалогічне дослідження оформлене в родову книгу, картину чи родовий плакат.

 5. Вивчення історії роду виводить внутрісімейні відносини на новий рівень. Додає глибину відносинам, відкриває нові смисли, об’єднує родину. Якщо Ви хочете бачити свою родину дружною – вивчайте родовід та підтримуйте сімейні цінності і традиції.

 6. Щоб зацікавити дитину до вивчення історії через історію власної сім’ї. Показати що її пращури були безпосередніми учасниками історичних процесів. Тоді з’являється особисте відношення до подій минулого, дитина ототожнює себе зі своїми рідними, які проживали у далекому минулому, і охоче виясняє інші історичні подробиці.

 7. Щоб задовольнити інтерес: ким були мої предки? Чи є серед них дворяни, шляхтичі? Кожній людині було б приємно дізнатися, що її далекі родичі були заможними і успішними людьми.

 8. Для відродження духовного зв’язку із землею предків, сім’єю, родом, народом. Цей зв’язок існує помимо нашої волі, проте, коли ми його краще усвідомлюємо через вивчення історії роду він стає для нас невичерпним джерелом підтримки, енергії. Коли усвідомлюємо, скільком людям ми завдячуємо своє народження та можливість бути саме в цей час у цьому місці, це надихає.

 9. З християнської точки зору потрібно знати 7-м поколінь своїх пращурів, щоб можна було молитись за прощення їх гріхів і звільнення себе та своїх дітей від їх наслідків.

 10. З психологічної точки зору для відпрацювання родових програм. Не секрет, що у своєму житті ми часто діємо відповідно до певних програм, які утворилися в процесі життя або передалися нам від батьків, а батькам у свою чергу — від їх батьків і так далі. Сильні родові програми діють на такі сфери життя, як відносини із чоловіком\дружиною, у відносинах батьки-діти, ставленні і вмінні обходитися із грошима. Часто такі програми діють на наше життя негативно. Щоб позбавитися їх впливу, достатньо віднайти ситуації у минулому роду, які привели в дію ці програми, осмислити їх і визнати негативну дію на теперішнє життя.

 11. Для адекватного розуміння історії. Вивчаючи архівні матеріали, а також спілкуючись із старшими представниками роду ми краще розуміємо уроки історії, осмислюємо події та їх вплив на долю людей.

          Якщо ви уже поринули у цікавий світ минулого свого роду, розкажіть, чому саме ви ведете пошуки і в яких випадках знання про рід виявилися корисними?

P.S.Logo-prashhur-5

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

         

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

Loading Facebook Comments ...