Багато з Вас задумувались над питаннями: хто Ви і звідки?, хто були Ваші предки?, чому Ви саме такий, а не інакший? В основному людина намагається шукати відповіді на ці запитання в вивченні історії чи краєзнавства. Але при вивченні історії не відчувається зв’язок Ваших прямих предків з подіями які відбувались. Тому я пропоную в такому випадку звернути увагу на генеалогію.

old-books.jpg

  Генеалóгія (грец. γενεαλογία — родовід) — родознавство, допоміжна історична дисципліна, що вивчає: 1) історію родів; 2) походження якоїсь людини. 

  У нас ця наука тільки набирає обертів. Довгий час знання своїх коренів було обов’язком, так як це було необхідно для підтвердження свого становища або для успадкування батьківського майна чи титулів. В радянські часи ця наука мала статус буржуазної і тому не вивчалась взагалі, а подекуди це було і небезпечно. Тому інформацію про своїх предків намагались замовчувати, а краще взагалі забути. Сьогодні ж все більша кількість науковців та звичайних людей звертають на неї увагу.

  Дати відповідь на запитання: для чого мені це потрібно?, мусить кожен сам. Хтось хоче поринути в життя і побут своїх предків, комусь цікаво створити велике родове дерево, хтось хоче залишити інформацію про себе та своїх предків для своїх нащадків. Максим Рильський з цього приводу сказав «Хто незнає свого минулого, той не вартий свогомайбутнього». 

oIJls01bNAg

  Для мене генеалогія стала не просто хобі, а частиною мого життя. Після початку вивчення цієї науки я познайомився з своїми далекими і не дуже родичами, налагодив обірвані зв’язки, поєднав між собою декілька сімей, які загубили один одного, краще зрозумів своїх рідних. Зрозумів що я маю спільних предків з величезною кількістю людей (по великому рахунку з усіма сучасними людьми). Дослідив своє генеалогічне дерево до 10-го коліна, по деяких гілках, знайшов ту чи іншу інформацію про 181-го свого предка. Та здобув величезний досвід у цьому напрямку яким бажаю поділитись. 

  Генеалогія це дуже цікаве хобі яке дасть Вам відповіді на багато запитань, та як будь яка наука поставить перед Вами ще більше нових. Ви краще зрозумієте себе, поринете в розгадки родинних легенд, поєднаєте свій рід з історичними подіями, та отримаєте гарну енергетичну прив’язку до свого краю.

  Бажаю Вам успіхів та натхнення у цій цікавій та позитивній подорожі в своє минуле.

Віктор Долецький ©

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

2 комментарии на “Генеалогія як хобі

Loading Facebook Comments ...