Нашим читачам відомо, що за кордоном знаходиться багато генеалогічних документів, які стосуються населених пунктів та мешканців України. Ці документи були вивезені в роки Першої та Другої світових воєн, а також у післявоєнний період.

Значний пласт цінних документів зберігається в архівах сусідньої Польщі, про які ми не раз розповідали в попередніх публікаціях.

Фото: Державний архів в місті Перемишль (Польща)

Сьогодні хочемо звернути увагу наших читачів на фонди Державного архіву в місті Перемишль, що розташоване у Підкарпатському воєводстві Республіки Польща.

На сторінці архіву існує пошук і можна віднайти оцифровані документи, що стосуються територій Тернопільщини, Львівщини та Івано-Франківщини. База сайту архіву постійно оновлюється. Станом на сьогодні на сайті, працівники архіву розмістили – 1344092 сканів. Погодьтесь, гарний приклад із оцифрування для наших українських архівів. 

Досить важливою графою в пошуці є “Has?o indeksu geograficznego”, адже тут можна вибрати необхідний населений пункт, до прикладу, той де мешкали ваші предки і глянути усі документи, які представлені на сайті. Варто зважати на те, що пошук здійснюється на польській мові. Тому потурбуйтеся перед тим як почати пошук, перекласти назви міста та сіл. (Контакти архіву)

Фото: Мешканці с. Угнів, Рава-Руський повіт (Львівщина). Фото 1887 р.

Для того, щоб нашим читачам було простіше зорієнтуватись на сайті архіву міста Перемишля, ми розшукали кілька цікавих груп документів, які будуть корисні для тих, хто шукає інформацію про своїх предків.

  1. Метричні документи с. Старе Село (Пустомитський  район Львівської області) XVIII – ХІХ ст. 
  2. Акти нотаріуса Людвіка Деллера із м. Судова Вишня Мостиського району Львівської області 1901-1912 рр. 
  3. Копії метричних книг Львівської архідієцезії греко-католицького віросповідання ХІХ ст.
  4. Особисті документи військових інституцій (міста Броди та Львів є в переліку)  

Як бачимо, в фондах цього архіву знаходиться багато цінних документів, які сьогодні можуть допомогти при дослідженні родоводів українців, які проживали на території західних регіонів України. 

Варто сказати, що в переліку документів є багато мап міст, містечок та сіл. Вони теж є важливим джерелом, адже дозволяють зрозуміти, які були назви в того чи іншого населеного пункту, які поряд існували колонії, в сусідні храми, яких сіл ходили мешканці. Знання географії дуже важливе при генеалогічних дослідженнях, адже воно дозволяє значно зекономити час і швидше зорієнтуватись в документах. 

Бажаємо нашим читачам вдалих пошуків. Пишіть свої питання в коментарях.

 

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!