Згідно з поправками до закону про Карту поляка, власники документу, які приїхали в Польщу, протягом 9 місяців будуть отримувати допомогу в розмірі 140 євро.

карта поляка 

      Про це повідомляє «Радіо Польша» .

    Глава комісії Сейму зі зв’язків з поляками за кордоном, депутат від правлячої польської партії «Право і Справедливість» Міхал Дворчік в інтерв’ю 4 квітня заявив, що прийняті Сеймом поправки до закону про Карту поляка полегшать переїзд в Польщу громадянам країн СНД і Балтії, що належать до польського народу.

    За словами депутата, на основі Карти поляка громадяни з цих країн зможуть приїжджати до Польщі і отримувати польське громадянство після року проживання в країні. Протягом перших 9 місяців такі особи будуть отримувати щомісячну допомогу розміром 600 злотих (140 євро). МВС Польщі очікує, що протягом 10 років в Польщу приїдуть близько 200 тисяч поляків з країн СНД і країн Балтії.

    Поправки до закону про Карту поляка також передбачають, що в надзвичайних ситуаціях, в разі загрози для життя, поляки, які проживають за кордоном, матимуть ті ж права, що і громадяни Польщі. За словами депутата «ПіС», це положення дає можливість при необхідності швидко провести евакуацію осіб польського походження.

   Міхал Дворчік також додав, що найближчим часом почнуться міжвідомчі консультації, що стосуються закону про репатріацію. За його словами, на даний момент положення закону перебувають на стадії розробки.

    За словами депутата, введення закону про репатріацію є виконанням морального зобов’язання Польщі щодо осіб польського походження. Крім того, такий закон стане відповіддю на демографічну кризу в Польщі. Дворчік зазначає, що полякам, які проживають в країнах колишнього СРСР, буде пропонуватися вибір: вони зможуть або переїжджати в Польщу, або отримувати допомогу від польської держави, не покидаючи своїх місць проживання. 

Вас може зацікавити:
Пошук документів в архіві для Карти поляка: Що варто знати?
Як змінити національність через суд для Карти Поляка
Як підтвердити польське походження для Карти Поляка

P.S.Logo-prashhur-5

Якщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

4 комментарии на “Власники Карти поляка отримуватимуть щомісячну грошову допомогу

 1. Добрый день! Моя мама родилась в с. Гребенне Рава Руськой 1938. Как она с родителями оказалась на Украине она не помнит, хотя знает что вся родня живет в Польше в с. Гребенне, а в паспорте Украины указана что она украинка. Как можна подтвердить ее польские корни и поможет ли это мне получить карту поляка. Дякую!

  • Потрібно пошукати в Раві,якщо потрібні доки збереглись,які «говорять»про її польске коріння,то можете претендувати.

 2. Доброго дня,скiльки буде коштувати пiдтвердження польського корiння?Дякую!

  • Вартість підтвердження національності на території України (польська, єврейська, чеська, німецька, українська та ін.) — 2900 грн. На території ближніх країн — запитуйте.
   Кожен досліджений нами факт підтверджується архівним документом. За бажанням нашу роботу легко можна перевірити зателефонувавши в архів, в якому ми працювали.
   Працюємо в архівах особисто, запити робимо тільки в крайніх випадках, про що інформуємо клієнтів.

Loading Facebook Comments ...