Якщо наші публікації ще не переконали вас розпочати досліджувати свою родинну історію, то сьогоднішня публікація буде ще одним важливим аргументом. Адже час іде, писемні джерела не вічні, дані, які пам’ятають ваші старші предки, стираються з пам’яті з плином часу. Тому не варто відкладати на потім таку важливу справу, яка може допомогти вам пізнати краще себе та минуле своєї родини.

Афіша фільму “Історія лицаря”, 2001 р.

Для того, щоб розпочати вивчати свою родинну історію, в кожного є свої мотивації та стимули. Це може бути дослідження друга, яке мотивує зробити краще, або якась історія, почута від предків. Таких причин може буде багато. Інколи поштовхом для початку дослідження може бути навіть перегляд фільму. Саме тому, сьогоднішня публікація розповість про кілька художніх фільмів, які варто подивитись усім, хто цікавиться родинною історією. 

У 2001 році було презентовано американську пригодницьку комедію під назвою “Історія лицаря” (англ. A Knight’s Tale). Події стрічки проходять в Середньовічній Європі у XIV столітті. Головний герой Вілльям вирішує в один момент видати себе за лицаря. Проте в ті далекі часи це зробити було не так просто. Лицарем було бути престижно. Для цього потрібно було мати спеціальні родинні документи. Саме тому головний герой вирішує підробити необхідні йому генеалогічні документи. Так як, головний герой не має складеного власного родоводу, то він просить героя на ім’я Чосер придумати йому новий родовід, який би допоміг Вільяму видати себе за справжнього лицаря. З новими документами юнак вирушає на головний лицарський турнір країни, щоб здобути собі славу і знайти любов. Фільм показує, як колись досліджували родовід і наскільки його знання було необхідним у Середньовічній Європі. 

У 2016 році в світовий прокат вийшов фільм «Лев» (англ. Lion). Це драматична кінострічка режисера Гарта Девіса. Фільм є автобіографічним і побудований на реальній історії Сару Брайєрлі «Довга дорога додому». У фільмі головний герой за допомогою новітніх технологій шукає своїх предків, яких втратив у дитинстві. Мова йде про таку програму як Google Планета Земля (англ. Google Earth). Цей проект компанії Google, в рамках якого в мережі Інтернет було розміщено супутникові фотографії всієї поверхні земної кулі. Фотографії деяких регіонів нашої планети мають безпрецедентно високу якість, і на них чудово можна розгледіти об’єкти та будівлі.

Афіша фільму “Лев”, 2016 р.

Кінострічка «Лев» захоплює з перших хвилин, і показує всі труднощі пошуку предків. Адже головний герой живе в Австралії, а свою родину він шукає на іншому континенті, а саме в країні Індії, яка є однією із найбільш заселених у світі. Також у фільмі піднімається питання усиновлених дітей і пошук ними рідних батьків. Досить цікавою є методика пошуку, можливо комусь із наших читачів вона теж стане корисною. 

Якщо наші читачі знають цікаві фільми з генеалогії, то будь ласка поділіться інформацією про них у коментарях до цього допису. 

Бажаємо гарних пошуків і гарних знахідок.

©Тетяна Яцечко-Блаженко

 


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!