В кожній сфері життя є свої міфи. Пропонуємо до Вашої уваги деякі з них, з котрими зіштовхуємося в процесі спілкування.

1. Генеалогічне дослідження безкоштовне.

Часто люди залишають заявки на сайті очікуючи, що дослідження безкоштовне (по нерозумінню чи надіючись на щасливий випадок). Насправді, для того, щоб отримати достовірну інформацію про рід і оформити її у чітку структуру необхідні певні ресурси — це початкові відомості про найстарших членів родини (віросповідання, населений пункт, де народились пращури, основні дати життя); час, проведений дослідником у архівах і який пов’язаний з певними ризиками для здоров’я; оплата за послуги архівів. Деколи, також це проведення безпосередніх опитувань родичів, старших жителів населених пунктів та ін. Робота, в яку вкладено масу зусиль — безкоштовною бути не може.

2. Замовляють генеалогічні дослідження лише диваки.

Коли люди дізнаються, які загальні суми потрачено на проведене дослідження — в кращому випадку дивуються. Звідки така тяга до знання історії роду і кому вона взагалі потрібна? Тут стоїть прірва. Можу сказати від себе — що люди, які побудували для себе генеалогічні дерева і постійно працюють над їх доповненням і покращенням — абсолютно адекватні. Мабуть, найважливіше, що їх стимулює на проведення дослідження — це почуття не виконаного обов’язку перед предками і нащадками в тому, щоб зберегти інформацію про рід, адже час іде — і відходять важливі для нас люди — а разом з ними безцінні знання, які потрібно передати в майбутньому дітям і продовжити справу…

3. Генеалогічні дослідження можуть дозволити собі лише заможні люди.

Дійсно — на дослідження в середньому іде від кількасот доларів до декількох тисяч, але ці гроші не обов’язково витрачати одномоментно. В середньому дослідження до 8-10 покоління проводиться близько пів року. Також дослідження можна проводити виділяючи на нього зручні суму, скажімо, на місяць. Таким чином — ви отримаєте результат не нашкодивши власному бюджету. До того ж, для проведення дослідження можна об’єднатися з іншими членами родини і зробити спільну справу — наприклад, подарувавши родову книгу із дослідженням ювіляру.

Наконечна Тетяна

keep the gears

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

Loading Facebook Comments ...