Повертаючись із мальовничих Карпат їхав через м. Чернівці, де відвідав Чернівецький обласний державний музей народної архітектури та побуту. DSC_1217
Враження просто казкові, таке відчуття що перенісся на 150-200 років назад. В музеї представлені хати селян різних статків, корчма, кузня, млини, церква, сільська управа.

DSC_1157

  Коли заходиш в хату там все на місці і піч і лави і весь реманент, навіть запахи там дуже автентичні.

DSC_1203

   Цікаво, що місцеві селяни через брак посівних площ вирощували не пшеницю, гречку чи овес, звичні для нашої місцевості, а кукурудзу. Через те що з неї можна було і зерно зібрати для власного харчування і зелену масу для худоби отримати. Хліба практично не їли — його заміняла мамалига. Буковинський побут, звичайно, дещо відрізняється від Подільського, але стійке відчуття що це Україна залишається.

DSC_1207

   Враження що музей не надто фінансується і тримається на ентузіазмі працівників. Квиток коштує символічних 10 грн. Планів у музею багато і він по трохи розвивається і це не може не радувати. Мають якісь спільні проекти з ЄС, у розвитку допомагають румуни.

  Спілкуючись з екскурсоводом для мене було відкриттям що румунська діаспора на Буковині складає близько 40% (дані не перевіряв). Добре те, що призовів до сепаратизму там не чути і надіюсь вони і не з’являться.

DSC_1210

  Хто буде у Чернівцях і цікавиться історією, обов’язково відвідайте цей музей — не пожалкуєте. А для тих хто поки що туди не збирається на їхньому сайті є можливість віртуального туру. Насолоджуйтесь.

DSC_1156

DSC_1206

DSC_1204

DSC_1201

DSC_1194

DSC_1172

DSC_1206

Дослідник генеалогії Долецький Віктор (с)

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

Один комментарий на “Подорож у минуле

Loading Facebook Comments ...