Сьогодні, 24 грудня, наші пращури відзначали свято бога Рода. Рід – це вищий бог у слов’ян, який об’єднує в собі все суще і який породив весь Всесвіт і всіх богів. За легендою Рід був в яйці і коли воно розкололося, він вийшов назовні і став «розгортатися» творячи світи і саме життя у всіх його проявах. Саме Рід посадив Світове Дерево – дуб, який своєю кроною проникав у вищі світи, стовбуром своїм був в світі земному, а корінням йшов глибоко в підземний світ.

    Всі народи знають найпершого бога – це живий, творчий думкою, нескінченний в часі і просторі Всесвіт. Космос один, і, одночасно, його нескінченно багато. У «Книзі Велеса» записано: «Бог – єдиний, і множинний. І нехай ніхто не розділяє тієї безлічі і не говорить, що ми маємо багатьох богів».

    Все, що існує, – лише мала Його частина. І у Нього безліч імен. Наші пращури – стародавні руси і слов’яни знали його як Всевишнього, іноді скорочуючи ім’я до Вишнього, або ще простіше – до Вишня. Індійці, називали бога – Вішну.

    Саме Всевишній створив своєю думкою Золоте яйце, з якого вийшов Його син – Род. Цей бог почав створювати видимий світ. Все, народжене Родом, досі несе в собі його ім’я: природа, родина, родичі.

    Син Всевишнього розділив світ на три частини: верхній, середній і нижній. Верхній знаходиться в небесах. Там живуть боги, які правлять людьми. Вони чинять правильно, і тому жилі небеса називаються Правь. Нижче розташований людський світ, який ми явно бачимо. Він нам явився богами, і тому його ім’я – Явь. Нижній – світ минулого. Туди йшли предки. Це – навь. Звідти прилітають мани і погані сни. Наші пращури вихідців з Того світу називали «нав’їми» людьми.

    Рід народив Сварога – великого бога, який довершив творіння світу. Від нього пішло безліч інших богів і богинь. Зараз же важливо зрозуміти, що Всевишній, Род, Сварог і всі наступні боги, герої і люди не були незалежними від батьків, родичів і один від одного. Всі вони – прояви перших богів, їх зменшена копія, хоча кожен мав власний характер і відмінності від інших. Головна особливість віри наших пращурів в тому й полягала: все в світі єдине – боги і природа. І люди, які називали себе онуками, але ніяк не рабами богів. Тобто люди і боги були кровними родичами, а не чужими один одному створіннями.

   У слов’ян не було в світогляді зла, було тільки поняття неправильного розуміння і неправильного ставлення до подій. Тому в Роді поєднувалося все, включаючи і те, що зараз називають злом.

    Символом Рода прийнято вважати коло і скргулену свастику, з колами на кінцях.

simvol-Rod

   Рода вшановують на другий день зимового сонцестояння. В цей день також поминають померлих і вшановують старших родичів та «родителів» (батька і матір, тобто тих, хто народив).

0a1e2b05491224d2eb7b6f7e9da9bb7b

   Сучасні рідновіри-язичники ставлять кумири Роду у вигляді дерев’яних фалічний символів, пофарбованих у червоний колір. Це може бути і просто кам’яна купа, що має аналоги в Індії, де фаллічна лінга символізує Рудру. Кумири такі ставлять завжди на відкритому місці і чим вище – тим краще. Для виготовлення кумирів Роду найкраще використовувати бук, в’яз, ясен, але оскільки дерева ці рідкісні, то пропонується замінити їх кленом. Треби Роду досі неусвідомлено приносять у вигляді “великодніх” яєць на могили предків.

5372Тетяна Наконечна ©