Часто в коментарях до публікацій отримуємо питання від читачів, які стосуються кількості предків, яких можна віднайти в процесі генеалогічних досліджень. Багатьох цікавить до якого року, століття можна дослідити свій родовід? Звісно, що тут часто все залежить від наявних писемних джерел, географії пошуків та часу. 

Фото: Українські міщани на зображенні XVIII ст.

Бувають випадки, коли дослідження заходить в кут, до прикладу до середини XVIII ст., бо далі вже немає документів і згадок про предків. Потім, через якийсь час, десь за кордоном, або в приватних колекціях натрапляють випадково на документи і дослідження далі продовжується. Тому якщо ви зробили дослідження роду і досягли якогось результату, радимо вам через якийсь час вияснити, чи не з’явились нові джерела, можливо вам пощастить продовжити пошуки.

Сьогодні хочемо познайомити із корисним інтернет проектом, який можливо допоможе нашим читачам з цілої України віднайти якісь нові факти про своїх предків, або представників роду чи однофамільців, які жили кілька століть тому.

Нашу увагу привернув проект під назвою “Шляхта руських земель 1350-1650 рр”

На сторінці проекту, його авторами зібрані факти про родоводи руської шляхти. Перевагою проекту є те, що там існує онлайн пошук по сайту. Тобто, ви можете ввести в віконце пошуку назву населеного пункту, чи прізвище вашого предка і віднайти інформацію про нього. Також, цікаво дізнатись географію, де проживали представники вашого прізвища, якщо ви не знаєте звідки родом ваші предки.

Фото: Луцький земський суддя XVI ст. пан Гаврило Васильович Бокій. Реконструкція Сергія Шаменкова.

Автори проекту систематизували інформацію про шляхту, яка проживала на таких територіях, як: Белзька земля, Берестейська земля, Віленське воєводство, Вітебське воєводство, Волинське воєводство, Київське воєводство, Мінське воєводство, Мстиславська земля, Новогрудське воєводство, Підляшшя, Подільске воєводство, Полоцька земля, Руське воєводство, Сіверська земля, Смоленська земля. Назви цих територій подані, як бачимо, по алфавіту. 

В тексті автори біля прізвищ часто подають якісь умовні позначки, не всі розуміють їх значення, тому радимо вам користуватись поясненнями, які можна віднайти за посиланням.

Досить цікавим є розділ під назвою “Родоводи шляхти”. Тут ви можете обрати необхідну букву, з якої розпочинається прізвище вашого предка, а далі глянути інформацію, герб та хронологічні межі. Варто зазначити, що сторінка знаходиться в процесі заповнення. 

Зображення: Панорама Львова Абрагама Гоґенберґа/Ауреліо Пассаротті, 1617-1618 рр.

Також автори проекту інколи подають дані про те, в якому, архіві, фонді, справі їм пощастило віднайти інформацію про шляхту. Це дуже допомагає, адже може бути корисним для інших і значно економить час.

Для прикладу ми обрали Подільське воєводство, далі Червоногородський повіт і ось який отримали результат. 

Одним із розділів на сайті є словник, який допомагає краще зрозуміти подану інформацію. Там є пояснення про посади, які обіймали шляхтичі в попередні століття. Така інформація є пізнавальною для усіх, хто цікавиться генеалогією.

Маємо надію, що з часом в Україні буде ще більше подібних проектів, які будуть спонукати інших цікавитись своїм родом та минулим.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!