Карма роду чи оточуюче середовище? Для чого займатись вивченням родоводу і ДНК-генеалогією? Чи можливо підібрати пару для створення здорового потомства і для чого взагалі люди народжують дітей? Ці та інші питання обговорювали з цікавими експертами минулої суботи на зустрічі «Родовід, генетика, виховання, планування дітей!» в рамках  Масштабний проект знань «Інтелектуальні дискусії» спільно з Громадська організація «Інститут генеалогічних досліджень» та Futurum Hub.
Ольга Бондар
Перший спікер — адвокат Ольга Бондар розповіла про особливості отримання документів про одруження, народження в зоні АТО, пов’язані з цим складнощі та шляхи вирішення.
Закликала знати свою історію: «Вся історія з АТО пов’язана з тим, що люди не знають історію своїх сімей.» Коли ми знаємо, які події пережили наші предки,  нам складніше нав’язати іншу точку зору та протилежне трактування подій минулого. І, як наслідок, ми маємо можливість формувати свої погляди більш самостійно. 
Олена Шевчук
Психотерапевт Олена Шевчук розповіла про те, як ситуації в минулого роду впливають на нас сьогодні та про хвороби, як наслідок дезадаптації людини. 
IMG_4666-1024x682
 Згодом з експертами-психологами Оксаною Сашенко, Борисом Пахолем, Спартаком Субботою та вченим-генетиком Олександром Колядою подискутували на тему «Карма родів» чи «патерни поведінки», що передаються поколіннями, або просто виховання чи випадковість.
IMG_4662-1024x596
Обговорення було дещо напруженим і емоційним. В процесі розмови учасники дійшли згоди і визнали спільну позицію, хоч і різні підходи до трактування об’ємного питання, що є визначальним для людини — спадковість чи оточуюче середовище, викликало розбіжність. 
DSC06570
Наступна доповідь — Спартака Субботи, кандидата психологічних наук, психіатра, психоаналітика (психолог в СБУ, психотерапевт в групах швидкого реагування і з бійцями АТО), який розкрив питання булінгу або цькування дітей у школах і сім’ях. Булінг у будь-якій сфері викликає супротив і тому викликає бунтівну поведінку дитини. На це явище потрібно звертати увагу.
IMG_4657-1024x682
IMG_4656-1024x682
IMG_4524-1024x768
      Учасники дискусії спілкуються під час перерви. Теж продуктивна частина заходу.
DSC06578

Чому люди народжують дітей? — Цікава розповідь від експертів Галини Мельник, засновниці альтернативної школи “Радосвіт”, співзасновниці школи підлітків Teenager school і Ігора Дзеверіна, українського зоолога і популяризатора науки, доктора біологічних наук, завідувача Відділу еволюційної морфології хребетних Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України.

Зі слів спікерів, люди все більше самостійно беруть на себе відповідальність за рішення — мати чи не мати дітей і скількох дітей їм народжувати. І як підсумок можна привести вислів 4-річного хлопчика про щастя, про який розповіла Галина Мельник: «Це коли я роблю те що хочу і не роблю того, що мене заставляють» 🙂
DSC06582
Наступна дискусія: «Врахування генетики при плануванні сім’ї (найздоровіше і розумне потомство)». Експерти:
— Віктор Досенко, український патофізіолог, генетик, д.м.н., професор, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України;
— Ольга Фесай, молекулярний біолог, фахівець з ДНК-діагностики; 

— Оксана Півень, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу генетики людини ІМБГ НАН України.
— Олександр Коляда, вчений генетик, науковий працівник Інституту Геронтології НАМНУ, співвласник лабораторії Diagen.
Говорили про «природні» і «неприродні» методи запліднення і міфи, пов’язані з цим, про сучасні методи діагностики і генетичну спадковість.
Підсумували, що підібрати генетично найкращого партнера, для того щоб планувати з ним здорове і розумне потомство буде складно, адже тут бере участь надто багато критеріїв. Те, що в наших силах — продіагностувати можливу ймовірність захворювань дитини вже по факту утворення пари. 
Олександр Коляда
Олександр Коляда, вчений генетик, науковий працівник Інституту Геронтології НАМНУ, співвласник лабораторії Diagen виступив на тему «Геногеографія про гени народів і рас».  Про що нам можуть розповісти ДНК-тести і про те, що варто відразу відмовитися від визначення, що у якогось етносу є певний ген.
DSC06595
 
У наступній дискусії про можливості дослідження родоводів взяли участь Олександр Коляда та генеалоги Олексій Новіков, голова правління громадської організації «Інститут генеалогічних досліджень», Алекс Краковський, дослідник родоводу та Віктор Долецький, директор Центру вивчення генеалогії “Пращур”, фахівець зі здійснення комплексних генеалогічних досліджень, досліджень за певним прізвищем, архівному пошуку інформації, встановленні втрачених фактів, підтвердженні польського походження. 
Поговорили про те, навіщо вивчати родовід, про сімейні сценарії і їх виявлення, про «пересолений борщ» та інші цікаві речі, які ми спадкуємо у родині. Жваво обговорили і підсумували сказане попередніми спікерами і
завершили зустріч.
DSC06499

Залишається лише побажати всім відвідувати такі заходи для інтелектуального збагачення і авторці проекту Масштабний проект знань «Інтелектуальні дискусії»   Ірині Новоставській нових звершень і цікавих спікерів!

Відеозаписи всіх лекцій і дискусій можете переглянути на сторінці заходу у Facebook: Родовід, генетика, виховання, планування дітей!

DSC06604

P.S.Logo-prashhur-5

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

Loading Facebook Comments ...