Вінничанин заробляє по 4 тисячі на місяць, складаючи родоводи

    Вінничанин Віктор Долецький робить родоводи на замовлення. Почав справу сім років тому. Тоді захопився створенням власного родоводу.

  “В якийсь момент мені стало цікаво дізнатися про своїх родичів, – розповідає Віктор. – Вирішив зробити власний родовід. Розпитав спочатку бабцю й діда про їхніх батьків, на тому справа заглухла, бо не знав, як працювати з архівами, де брати документи, як їх досліджувати. З часом став цікавитися цими деталями і продовжував справу”.

542549_2_w_590

     Віктор спілкується по власному захопленню в мережі інтернет. Має групу в соцмережі.

    “Перший клієнт мене знайшов сам. Це був чоловік з Росії. Він просив знайти інформацію по Немирівському архіву на Вінниччині. Я йому допоміг, а він мені за це перерахував гроші на картку. Тоді збагнув, що я можу цим заробляти”, – пояснює.

    Зазвичай складання родоводу по одному з прізвищ займає 2-3 місяці. Чоловік спочатку перевіряє документи, а тоді дає згоду на роботу над родоводом.

    “Один чоловік замовляв повний родовід по чотирьох прізвищах. Склав його за чотири місяці, бо працювати довелося лише по двох населених пунктах, – продовжує. – Такий родовід обійшовся йому в 35 тисяч гривень. По двох прізвищах буде дешевше”.

  В соцмережах чоловік обмінюється інформацією, просить колег допомагати бартером.

    “Одне уточнення документів в архіві обходиться в 200 гривень. Іноді мені щось треба уточнити по Донецьку, тому я прошу колегу, він мені уточнює інформацію в місцевому архіві, я ж допомагаю, коли треба зробити щось по Вінниці. Буває, доплачую за послугу”, – каже Долецький.

   Клієнти переважно самі знаходять Віктора, по рекомендаціях. Основні замовники – росіяни.

542549_1_w_590

   “Зараз стало модно робити родоводи. Хтось хоче зрозуміти свою долю, шукає родинні зв’язки, аналізує, чим займались родичі, на чому розбагатіли, а хтось просто хоче відчути сильнішу прив’язку до певної місцевості. Помітив, якщо українець доказує, що він 300 років живе на цій землі, просинається патріотизм. Складати родоводи почали й пенсіонери. Вони не готові платити, але звертаються за консультацією, я пояснюю що і де треба шукати. Їм це цікаво”, – розповів Долецький.

   Родовід Віктор віддає в електронному вигляді. Біля кожного прізвища стоїть документальне підтвердження з номером справи з архіву. В паперовому вигляді ніхто не замовляв. Каже, щоб роздрукувати повний родовід на на 4 прізвища, треба 360 аркушів паперу.

   “Зараз масово почали замовляти підтвердження польських коренів, – пояснює. – В січні працював над п’яти подібними справами. Питаю чому так, більшість пояснює, що через нестабільну ситуацію хочуть покинути країну. За таку послугу в середньому беру тисячу гривень”.

   Чоловік має у розробці п’ять родоводів. Каже, замовлення починають надходити з середини лютого. У січні родоводами ніхто не цікавився.

    “За місяць на цій справі маю близько чотирьох тисяч гривень, – пояснює. – Часом допомагає дружина. Основна моя робота – фірма, яка обслуговує принтери. За освітою я технар”.

18 лютого 2014
Джерело: http://gazeta.ua/articles/economics/_vinnichanin-zaroblyaye-po-4-tisyachi-na-misyac-skladayuchi-rodovodi/542549

2 thoughts on “Стаття у Gazeta.ua

    • Спасибо Вам! Очень приятно 🙂

Comments are closed.