Старі світлини ховають багато таємниць та цінної інформації для дослідника-генеалога. Кожне фото – це ніби сторінка із життя, якась мить, подія, історія. Часто саме родинні фото допомагали віднайти невідомі факти. Адже на світлинах може бути напис, дата, імена, місця проживання, чи служби тощо. 

Гміна Березів, повіт Коломия

Ключовими можуть бути деталі на фото. До прикладу, військова форма, по якій можна зрозуміти до яких військ належав чи у якій війні брав участь чоловік. Написи на будинках можуть підказати локацію, де зроблене фото, а значить там якийсь час перебувала людина і можливо залишились відомості у місцевому архіві, чи ще краще є живі свідки. 

Також одяг на фото може розповісти, коли саме було зроблене фото. Не завжди можна точно дізнатись рік, але принаймні десятиліття. 

Зачіски, макіяж, бороди та вуса теж дозволяють приблизно розповісти про період на фото. Адже, до прикладу, чоловічі вуса стали менш популярні після Другої світової війни, через те, що їх носив Гітлер та Сталін. А бороди втратили свою популярність після Першої світової війни, через те, що чоловіками треба було носити захисні маски від газової атаки, а бороди заважали ці маски одягати. І таких деталей може бути багато. Вигляд взуття, довжина суконь – все це може допомогти пізнати ваших родичів більше, тому не лінуйтесь більше читати, зокрема, про те, як мінялась мода, як виглядає військова форма різних країн. 

Родина із Львівщини

Окрім того, часто на звороті фото є назви фотосалонів. Бувають випадки, що фотосалон з однією і тією ж назвою був у сусідніх містах, але це, все ж, рідкість. Часто через назву теж можна дізнатись, коли зроблене фото. Адже деякі фотосалони існували рік, два, десятиліття. 

Для цього помічним є блог Elfolio, адже на його сайті можна знайти багато назв та інформації про фотосалони, що діяли на території України.

До прикладу, за посиланням можна прочитати про фотосалони та фотографів, які існували на Волині.

А тут за посиланням можна дізнатись про фотосалони міста Житомира.

Подружжя поблизу Чорткова на Тернопільщині

Також сьогодні пропонуємо нашим читачам поглянути на фото українців, що датуються кінцем ХІХ ст. Усі вони локально відносяться до території Правобережної України. Є тут фото із Львівщини, Тернопільщини та сусідніх регіонів. 

Якщо у ваших родинних фотоальбомах цікаві світлини, можливо не відомі вам, і ви хочете більше про них дізнатись, то надсилайте їх нам і ми будемо разом із вами вивчати вашу родинну історію.

Мешканці Збаразького повіту, Тернопільщина

Мешканці Заліщицького повіту, Тернопільщина

Родина зі Збаразького повіту

Мешканці Бучацького повіту

Мешканці із села поблизу Жовкви на Львівщині


Джерело фото: http://pauart.pl/

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

 

 


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

 

2 thoughts on “Жителі Західної України на фото ХІХ ст.

  1. Хочу дізнатися корні МОЄЇ фамілії.

    • Доброго дня
      Пишіть, будь ласка, на пошту prashhur.zakaz@gmail.com можемо допомогти провести генеалогічне дослідження і дізнатись версії утворення прізвища та про перших носіїв прізвища

Comments are closed.