Коли більшість із нас розпочинає досліджувати історію свого роду, то, звичайно, розраховує знайти якісь цікаві факти про своїх предків. В першу чергу хочеться дізнатись про таланти, здобутки, адже така інформація додає не лише гордості за своїх пращурів, а й впевненості в собі. Окрім того, з’являється надія, що ці таланти передались і нам по генах. Бо часто так буває, що предок кудись переїхав, втратився зв’язок і ми не знаємо як склалось його життя, а він, можливо, став талановитим музикантом, відважним військовим чи успішним бізнесменом. 

Луцька тюрма, міжвоєнний період.

Проте це лише наші очікування від дослідження та першочергові надії. Насправді все буває не так радісно та позитивно. Тут варто врахувати, що ХХ століття було складним, і багато українців були учасниками війн, репресій, голодоморів, переселень. Тому перед початком дослідження про свій родовід, яке ви будете проводити самотужки чи з підтримкою фахівця з генеалогії, готуйтесь, що знайдена інформація буде не завжди позитивна. Для того, щоб себе підготувати до таких фактів більше читайте про історію регіону, в якому проживали ваші предки, спілкуйтесь з очевидцями, а якщо є старші родичі, то знайдіть час присвятити їм час і розпитайте краще про минувшину.

Ми вкотре потурбувались про читачів блогу «Пращур» та підготували цікаві посилання, які можуть бути корисні для генеалогічних досліджень. Сьогодні мова піде про документи, які стосуються мешканців регіону Волинь, зокрема, Волинського воєводства, яке існувало у 1921 — 1939 роках. 

Луцька тюрма, міжвоєнний період.

На польському сайті “Szukaj w archiwachach”, про який ми вже розповідали в попередніх публікаціях, знаходяться особисті документи, в яких можна дізнатись про життя мешканців Волині. 

Інформація подається про ув’язнених, які були арештовані, були під слідством та відбували покарання у Луцькій тюрмі в 1930-х роках. Мова йде здебільшого не про кримінальних злочинців, а про мешканців Волинського воєводства, які були звинувачені в антидержавній діяльності, участі в Організації українських націоналістів та Українській повстанській армії.

Також в описі до документів дізнаємось, що є тут справи, які стосуються волинян, які намагалися нелегально перетнути кордон. 

Фото зі справи учасника ОУН.

Серед знайдених документів міжвоєнного часу трапляються такі, що стосуються учасників незаконних мітингів. 

Більшість документів стосуються Слідчого управління, яке знаходилось у місті Луцьку. 

У документах зустрічаються світлини волинян, також можна прочитати особисті дані, дату та місце народження. Серед документів також є інформація про мешканців Львівщини та Тернопільщини.

Знахідка може бути цікава не лише волинянам, які шукають дані про своїх предків, а й історикам та краєзнавцям. 

Усі документи знаходяться у вільному доступі, добре відскановані. Якщо ви надумаєте їх використовувати, публікувати, то не забудьте вказати про джерело походження. 

Фото із справи учасника ОУН.

Нижче подаємо посилання на різні збірки документів, які вас можуть зацікавити. Хочемо зазначити, що дані оновлюються, і якщо вам не пощастить знайти інформацію, то, ймовірно, вона з’явиться згодом.

1. Судові вироки з території Волинського воєводства, 1920-1930-ті роки. Частина І. Прізвища на А-H

2. Судові вироки з території Волинського воєводства, 1920-1930-ті роки. Частина ІI. Прізвища на H-M

3. Судові вироки з території Волинського воєводства, 1920-1930-ті роки. Частина ІI. Прізвища на M-S

4. Судові вироки з території Волинського воєводства, 1920-1930-ті роки. Частина ІI. Прізвища на S-Z

5. Інформація про звільнених осіб, які були приналежні до ОУН 

6. Особи, арештовані за участь в ОУН. Прізвища на A-L

7. Особи, арештовані за участь в ОУН. Прізвища на M-Z 

8. Документи, арештованих членів ОУН (ч.1)

9. Документи, арештованих членів ОУН (ч.2)

 

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*

Loading Facebook Comments ...