Сьогодні все більше українців починають цікавитись історією свого роду, також в останні роки досить популярно, особливо серед молоді вести здоровий спосіб життя та слідкувати за здоров’ям. Пропонуємо нашим читачам об’єднати ці два заняття і отримати від цього максимальну користь в майбутньому. Як це зробити розповімо нижче.

Українці, фото поч. ХХ ст.

Аналіз історії родини дає нам інформацію про найважливіші події в житті кожного з наших предків. Коли ми отримуємо вихідний матеріал, ми прагнемо пізнати та реконструювати детальний життєвий шлях предків, які нас цікавлять. Напевно, вивчаючи історію роду, окрім професій та занять предків, наші читачі також хотіли дізнатись на які хвороби хворіли і від чого помирали предки. Також серед подібних питань можуть бути такі, як: “чи могли бути генетичні захворювання в моїй сім’ї?”, “чи були близнюки або трійнята серед предків?”.

Такі питання виникають закономірно, адже завжди хочеться більше фактів про родину. Часто для того, щоб, до прикладу, розуміти, від яких хвороб треба берегтись, на які органи треба звернути більшу увагу. Адже не дарма є така англійська приказка:Попереджений — значить озброєний”. Тобто в таких випадках краще знати про небезпеку, щоб вчасно підготуватись. І сучасна наука в цьому може допомогти.

До прикладу, популярні ДНК тести на визначення етнічної приналежності часто можуть розповісти про хронічні захворювання, які передаються в спадок. Звичайно, така послуга не безкоштовна. Її можна замовити окремо, до прикладу, на сайті компанії myheritage (https://www.myheritage.com.ua). 

Фото з Поділля, ХІХ ст.

Важливо знати, що таку послугу можна замовити лише, якщо вам вже виповнилось вісімнадцять років. 

Перш ніж отримати результат, розробники сайту попросять вас пройти опитувальник, який дозволить визначити, чи відповідаєте ви вимогам для отримання звітів здоров’я ДНК (у рідкісних випадках може бути відмовлено в отриманні результатів). Також сайт залишає за собою право оновлювати ваші “Звіти про здоров’я ДНК” на основі нової інформації, даних або наукових результатів. Вся інформація буде доступна в спеціальному онлайн кабінеті. 

Набір генів, який ми отримуємо від батька та матері, спочатку контролює ембріональний розвиток кожної людини, а потім протягом усього життя ріст організму або всі процеси, що відбуваються в організмі людини. У цьому незвичайному ланцюжку іноді з’являються «дефектні» гени – носії домінантних ознак, що викликають спадкові захворювання.

Фото з Поділля, ХІХ ст.

Ґрунтовне дослідження родини може розповісти також чи були в вашій родині шлюби між родичами, часто близькими. Адже, коли родини проживали століттями у невеличкому селі, то такі шлюби були частим явищем. 

В процесі пошуків інформації ви однозначно побачите, що ваші предки помирали з багатьох причин. Інфекційні хвороби знищували цілі села і призводили до смерті найслабших. Звичайно, деякі предки загинули під час боїв у війнах чи повстаннях або в нещасних випадках, або стали жертвами вбивства або самогубства. Однак ретельний аналіз стану здоров’я наших пращурів на основі наявних матеріалів допоможе відновити здорове генеалогічне дерево та помітити деякі явища. 

Дерево роду, 1500 р. https://lib.ugent.be/

Аналіз минулого вашої сім’ї з урахуванням появи в ній захворювань іноді може врятувати вас від деяких хвороб або звернути увагу на можливі фактори, які не сприяють збереженню здоров’я. Тому, роблячи запити в архівах або розмовляючи з найстаршими членами родини, треба намагатись створити своє сімейне дерево здоров’я. Інформацію про здоров’я предків можна дізнатись з документів, до прикладу, в записі про смерть може бути вказано хворобу. Також часто в карточках військових могли бути записи про хвороби. Варіантів може бути багато. Головне, поставити собі за ціль відтворити картину минулого своїх предків. 

Якщо не знаєте, як це зробити, то можете звернутись до нас і ми в цьому вам допоможемо. І що важливо, ми також можемо визначити, чи існує серед членів вашої сім’ї ген довголіття. 

Фото з Поділля, ХІХ ст.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

4 thoughts on “Вивчаємо родовід – зберігаємо здоров’я

  1. Здравствуйте..знаю,что моя бабушка Никонюк Лукия Андреевна 1915 года рождения и дедушка Красуцкий Юлий Фабиянович 1912 г.р познакомились в селе Маньковцы Барский р-он Винницкой обл.подскажите где искать запись о браке? он поляк..о бабушке заю много а вот о дедушке ничего потому что в 39-40 годах был выслан с Украины в Хабаровский край и от туда на войну в 41 году а 42-43 году бабушка получила извещение о том что он пропал без вести..вот и хочу найти его корни..а он родился в Винницкой обл.Проскуровский р-он.д.Чепелевка..может чем то сможете мне помочь..где мне искать и с чего начать..заранее спасибо.

    • Доброго дня. Написали лист на пошту

  2. Здравствуйте. Обращаюсь за помощью- бабушка моего мужа родилась в Польше в 1917 году. Знаем, что переехала на Украину в Кировоградскую обл. Бобринецкий р-н с. Долиловка сразу после войны. Ее родные (мама, отчим, сестры и братья ) остались в Польше. По ее словам , она не была принудительно выселена. Возможно ли найти какие-нибудь документы о причине ее переселения?Самой бабушки уже нет в живых, но и при жизни она ничего никому о своей предыдущей жизни и причине переезда не рассказывала. Сколько стоят ваши услуги?
    И еще один вопрос. Сколько в среднем стоит создать генеалогическое дерево?

    • Доброго дня. Написали на пошту

Comments are closed.