Один із найпопулярніших пошуків про предків стосується періоду Першої світової війни (1914-1918). Багато запитів стосуються питань пропавших безвісти солдат в роки війни та військовополонених.

Працівниці архіву Червоного Хреста за роботою.

Варто сказати, що з кожним роком з’являються нові джерела, які дозволяють удосконалити пошук та знайти відповіді на питання, які довго були нерозгадані.

Досить цінним для пошуків є архів Міжнародного агентства у справах військовополонених. Його було утворено в Швейцарії. Організатором та упорядковувачем виступив Міжнародний Комітет Червоного Хреста. 

Сьогодні персональні документи часів Першої світової війни доступні онлайн для усіх бажаючих. Пошук на сайті можна здійснювати на двох мовах: англійській та французькій. 

Місто Дубно на фото із архіву Червоного Хреста, 1919 р.

Що можна віднайти на сайті? Перш за все, це цінні переліки полонених із усіх країн, які були учасниками війни. Такі списки вдалось сформувати ще протягом 1914-1918 років. Адже ворогуючі армії надсилали такі списки до Червоного Хреста. 

Другою важливою інформацією, яку можна зустріти на сайті, це ймовірні місця поховань солдат різних армій. Довгі десятиліття нащадки багатьох солдат мріяли віднайти місця захоронень своїх рідних. Якщо ви теж шукаєте, то спробуйте за допомогою цього сайту, можливо  вам пощастить. Якщо не знайдете інформацію, то можете написати електронний лист на сайт, можливо необхідні дані просто ще не оцифровані і зберігаються в друкованому варіанті.

Тема Першої світової війни є актуальною, про це свідчать мільйони запитів до Червоного Хреста. 

Cело Суходоли, Бродівський район, 1919 р.

До речі, цікавим фактом є те, що сьогодні волонтерами на цьому сайті працює багато родичів військовополонених часів Першої світової війни.

Отож, якщо ви вирішили приступити до пошуків, то на сайті вам потрібно буде для початку ввести прізвище людини, яку ви шукаєте.

Другим важливим моментом є те, що маєте вибрати кого шукаєте цивільного чи військового.

Також не менш важливим пунктом є вибір приналежності до армії, це треба зробити за допомогою випадаючого віконця на сайті. 

Бажаємо вдалих пошуків.

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!