Для чого потрібно знати свій родовід? Чи важливо, до якого покоління вивчати родинне дерево? Що дає людині знання своїх предків? Ці та інші запитання ми задали Іссаку Петровичу Новоселецькому – голові Вінницької іудейської релігійної громади, члену Президії іудейських релігійних громад України.  Читайте інтерв’ю нижче!

Ісаак Петрович

    

– Чому з точки зору іудаїзму важливо вивчати свій родовід?

     В Торі записано: “почитай отца и мать своих”. Я вважаю, що вивчення родини, вивчення родоводу – це єврейська традиція. Ви ж не можете сказати, що в українців є така традиція? Чи в росіян. А у євреїв є. Євреї свої традиції поважають.

     Якщо мова йде про святих, то вони так вивчають, як ніхто. Поляки цікавились ксьондзами, їх родоводом? А євреї – родоводом раввина цікавляться – на скільки йому від батька, від діда-прадіда перейшли у спадок релігійні переконання. Оце дуже важливий момент. Коли мова іде про раввина, зразу питають – хто був його батько? Чи він був людиною релігійною, чи він дотримувався суботи. Ці моменти дуже тісно пов’язані з релігійними переконаннями. На стелах, на цейвах (так називаються ці пам’ятнички релігійні) обов’язково написано: Арон – син такого-то батька і такої-то матері. В євреїв культ жінки, культ матері. Якщо у сина батько українець, а мати – єврейка, то син вважається євреєм. Якщо ж навпаки – батько єврей, а мати – українка, син євреєм не вважається.

    Ви знаєте цей “напіванекдот”, що євреї – це не національність, це засіб переміщення. Євреї мають право виїхати в Німеччину, якщо вони доведуть своє походження. От довести своє походження, для того, щоб здійснити міграцію, чи здійснити виїзд в Ізраїль – одна з причин вивчення родоводу. Визнаються і дід і баба. Це той мінімум, який можна взяти до уваги.

   Знаю, що великий відсоток запитів, що приходить до архіву – запити від євреїв.

– Чи важливо, до якого саме покоління вивчати родовід?

– Чим глибше, тим краще.

– Що дає сучасній людині вивчення її родоводу?

– Вона шарами може відслідкувати де що відбувалося, на якому етапі як хто себе вів, ким хто був. Людина стає багатшою, вона більше знає.

– Дякую!

Віктор Долецький

Інтерв’ю інших представників релігійних конфесій читайте в статті: Для чого вивчати родовід з точки зору різних релігій: інтерв’ю представників різних конфесій

 P.S.Logo-prashhur-5

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*
*