“Коли два шляхи, за якими розвивалася думка, схрещуються, точка перетину дає максимальне наближення до істини.” Артур Конан Дойл. Записки Шерлока Холмса (збірка)

Я не дарма почала з цитати знаменитого Шерлока. Тому що генеалогія – це детектив з життя. А ми любимо детективи, правда?

 

Фото з архіва Євгенії Кузнєцової

 
Отже, розпочинаємо.
 
Історія перша — шлях перший. В компанію “Пращур” звернулася приємна жінка, американка уже в третьому поколінні Мелані Міллер Фостер (Melanie Miller Foster). Уже мала скани метричних книг з Державного архіву Тернопільської області, мала фотокопію квитка пароплаву “Титанія” ( на ньому її прадід із дружиною і старшими дітьми добирався із Європи до “благословенної” Америки). Також були скани споминів старшого брата її діда Михайла Глібичука (Mike Hlebechuk) – Дмитра Глібичука. Дмитро народився в Боришківцях, Борщівського р-ну, Тернопільської області (нині це Україна, а в 1900 році, коли сім’я переїздила до Америки, це була територія Австро-Угорської імперії).
 
Оці всі дані потрібно було засистематизувати (по прізвищу Глібичук). Також внести в программу описи сімей, що створилися після 1900 року, в новій країні (а в нових сім’ях за гарною українською традицією — багато дітей!).
Ось і маємо такий ланцюжок — Мелані Фостер – її батьки – її дід Михайло Глібичук. В 1923 році Михайло одружився з Розою Зелінською, що мала батьків – Іван Зелінський (Джон, John Zelinsky) і Юлія (Яремчук в дівоцтві) Зелінська (Julia Jeramchuk Zelinsky).
 
Отже, запам’ятовуємо — Іван і Юлія Зелінські – прадідусь і прабабуся по бабусі Розі для “нашої” Мелані Міллер Фостер. А Яремчук — прізвище прапрадіда.
 
Історія друга — шлях другий. В групі Фейсбуку “Генеалогия и семейная история” на Різдво 2020 р. було опубліковано ось що: росіянка Євгенія Кузнєцова ( Евгения Кузнецова ) познайомилась через сайт MyHeritage з американкою Лілією Бернгард, літньою жінкою, що не володіє російською мовою. Тому розмова йшла через “Гугл перекладач”, а Євгенія допомогла розмістити це в групі. Оригінал історії ТУТ
 

Фото з родинного сайту MyHeritage

 
 

В цій оповіді Лілія згадує своїх рідних дідуся та бабусю — Миколу і Поліну Палагнюків, таке собі українське прізвище, що дуже багато разів зустрічалося в відомому вже нам селі Боришківці, Тернопільської обл. А якщо піти за посиланням, то дізнаємось, що батьком Поліни ( “Поллі” Палагнюк) був такий собі чолов’яга — Василь Яремчук ( Wenzel Jeromchek). Яремчук!!!! Пам’ятаєте, у “нашої Мелані” прапрадід — теж Яремчук! Далі вже майже просто – дякуючи сайту Geni.com знаходимо, що рідною сестрою Василя Яремчука є Юлія, що вийшла заміж за Івана Зелінського.

 
Далі просто один клік і уже як розв’язка детективу: у Василя Яремчука, прадіда Лілії Бернгард і у Юлії Зелінської, прабабусі Мелані Міллер Фостер — одні батьки: Пилип і Марія Яремчуки ( Phillip і Maria Jaremczuk )
 
ВСЕ! Ми перетнулися. Осталось дописати останній том детективу — зв’язати Мелані і Лілію, чотириюрідних сестер. Чим ми зараз і займаємося. Чекайте продовження!!! А я подякую Евгенії Кузнецовій і Лідії Задоровій
 
Як там — всі люди світу мають зв’язки через 5 рукостискань?
 

Автор: Тетяна Сімакова


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!