Нещодавно в офіс “Пращуру” приходила жінка, щоб замовити послугу “підтвердження польського походження”. Вона надала папку з наявними у неї документами, які ми почали передивлятись. При перегляді документів та в ході розмови з’ясувалось, що в свідоцтві про народження бабусі національність її батьків була вказана “поляк”, “полька”.
Бувають різні випадки, але загалом, в цій ситуації додаткового пошуку проводити не потрібно було. Цього запису для підтвердження польського коріння вже цілком достатньо, про що ми сказали клієнтці і побажали успіху для отримання Карти поляка.
Схожі випадки трапляються доволі часто, і ми б хотіли розповісти, які документи домашнього архіву варто переглянути перед приходом до спеціалістів по пошуку документів у архівах.
По-перше, на чому б хотілось наголосити – справді, хоча б одного документу, де вказується польська національність Ваших предків, зокрема, одного з дідусів чи бабусь,вже достатньо для того, щоб звертатись в Консульство. Так як бути поляком в Радянському Союзі було небезпечно, навіть один документ вже підтверджує факт приналежності до польського народу.  Інша справа, якщо у Вас є документ лише по одному з прабабусь чи прадідусів. В цьому випадку, по Закону, потрібно підтвердитипольське походження двох із них (прадідуся і прабабусі, прадідуся і прадідуся, прабабусі і прабабусі — мається на увазі по  обох гілках спорідненості: по материнській та батьківській).
В яких документах містяться відомості про національність і що варто перевіряти?
– Свідоцтва про народження, про одруження і смерть, оригінали і відновлені, деколи в сім’ях можуть навіть бути паспорти, військові білети, різні довідки (наприклад, про реабілітацію) та інше. Документи ваших бабусь чи дідусів можуть зберігатись, наприклад, у їх дітей чи внуків, сестер, братів. Тому про це варто розпитати і при можливості передивитись архіви старих документів своїх родичівТакі документи потрібно пошукати і у Вашій родині. Окрім цього, якщо Карту поляка вже отримав хтось із родичів, також варто дізнатись, завдяки якому документу вони підтвердили своє польське коріння, можливо цей документ стане в нагоді і вам.
Якщо ж ніяких документів в родинному архіві не виявилось, тоді варто звертатись до нас і ми відшукаємо документи в державних архівах.
Наконечна Тетяна
Морванюк Людмила

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейнихкоренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

8 thoughts on “Які документи про національність шукати вдома?

 1. Добрий день.Шукаю документи про походження діда.Знаю що народився В Киевській губернії Сквирського повіту Романівської волості.Мати діда була шляхтичкою.Служила при дворі.Потрібні докази польської національності.Яка ціна пошуків?Дякую

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 2. Хочу дізнатись про родичів по лінії матері Коломоіець
  Юзефа Карловна 1932-1933рік народження (Медлярська) с.Хотонь2, Із’яславський р-н, Хмельницька область .Померла в січень 2001році, прописана була Україна, м.Херсон, вул, Королюка,201

  • Доброго дня, відповіла на пошту

 3. Добрий день,підкажіть будь – ласка до якої установи потрібно звернутися, щоб віднайти інформацію про паспорт предка

 4. Доброго дня, підкажіть де шукати, до кого звернутися, якщо предки з Західної України були, у вас на сторінці вказано, що ви не займаєтесь тими областями

  • Доброго дня
   На жаль, не підкажемо

Comments are closed.