міжнародний день архівів

    Вітаємо всіх, хто причетний до архівної справи з Міжнародним днем архівів! Ваша справа є благородно та гідною пошани, адже Ви долучаєтесь до збереження історичної спадщини народу і країни. Ви покликані забезпечити взаємодію архіву і суспільства, для якого архів виступає джерелом інформації, роль якого важко переоцінити. Будучи свого роду інформаційними центрами, архіви забезпечують доступ до ретроспективної документної інформації, сприяють у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку країни, ефективного державного управління, а також забезпечують наукове пізнання минулого.

   Але архіви – це не тільки серйозний інформаційний ресурс культурної та історичної спадщини. У житті кожної окремої людини архіви часом грають не меншу роль. Адже там зберігаються індивідуальні відомості про кожного з нас. Архіви містять надзвичайно важливу генеалогічну інформацію, завдяки якій ми маємо змогу отримувати дані, які не можливо отримати жодним іншим шляхом. Ми можемо вивчати історію власної родини, пізнавати невідомі віхи в житті наших пращурів.

    Міжнародний день архівів (International Archives Day), що відзначається щорічно 9 червня, був заснований Міжнародною радою архівів (МСА, International Council on Archives, ICA) у листопаді 2007 року на Генеральній асамблеї в Квебеку (Канада). Дата для свята була обрана не випадково – саме в цей день в 1948 році рішенням ЮНЕСКО і під її егідою було засновано МСА. Дата утворення цієї організації і була визначена як Міжнародний день архівів, а перше відзначення цього дня, що пройшло в 2008 році, стало одночасно і 60-ю річницею МСА.  Міжнародна рада архівів – професійна організація світового архівного співтовариства, сприяє збереженню, розвитку і використанню світового архівної спадщини. Вона є нейтральною неурядовою організацією, що фінансується її членами з багатьох архівів по всьому світу. На сьогоднішній день в МСА близько 1500 членів з більш ніж 190 країн.

    Діяльність організації спрямована на вирішення питань ефективного управління архівами та збереження, обробки та використання архівної спадщини у світі через встановлення міжнародних стандартів та підвищення кваліфікації архівістів, а також забезпечення доступу до архівів через здійснення діалогу між архівістами, політиками, підприємцями і простими користувачами архівів.

   День архівів – це не тільки професійне свято всіх працівників даної галузі, а й пам’ятна дата, встановлена для залучення уваги широкої громадськості та осіб, які приймають рішення, до досягнень і проблем архівної справи.

 

міжнародний день архівів

One thought on “9 червня – Міжнародний день архівів

  1. Решением конференции Международного Совета архивов в ноябре 2007 года дата образования этой организации 9 июня 1948 года была определена как международный День архивов

Comments are closed.