Фото: Емігранти з Галичини, Північна Америка, поч. ХХ ст.

В наших попередніх публікаціях ми вже не раз знайомили читачів із корисними посиланнями, завдяки яким можна відшукати інформацію про предків, які емігрували з території України: 

Де знайти інформацію про предків, які емігрували (ч.1)?
Де знайти інформацію про предків, які емігрували (ч.2)? 

Сьогодні хочемо продовжити цю тему, адже в результаті обговорення вищезгаданих статей отримали багато цікавих посилань на фбспільноти, тому хочемо ними із вами поділитись. Можливо, вони допоможуть віднайти зв’язок із втраченою родиною. Отож, нижче приводимо кілька цікавих посилань:

1). Група “Українська діаспора: історія та культура” об’єднує вихідців із України та їх нащадків, які проживають у різних куточках світу. Тут можна дізнатись багато цікавого про життя українців закордоном, відомих постатей, які мають українське коріння. 

Зображення: Мапа світу 1920 року, на якій показано, де 100 років тому проживали українці.

2). Група “Ukrainian San Antonio” – розповідає про те, як українці в США зберігають національні традиції, як популяризують культуру, активно створюють різні проєкти, присвячені національному українському одягу.  

3). Група під назвою “Ucranianos no Brasil e sua Cultura” об’єднує українців в Бразилії. Тут багато інформації про життя української діаспори в Бразилії, а також статті про традиції і відомих бразильців, що мають бразильське походження. Спільнота буде цікава тим, хто хоче віднайти своїх родичів, які колись виїхали до Бразилії.

4). Сторінка “Diaspora.ua” є чи  не найбільшою за кількістю підписників, серед схожих сторінок за тематикою, їх тут 100 тисяч. На сторінці багато історичного матеріалу про життя діаспори та відомих українців.

Фото: Українці- емігранти з Галичини. Острів Елліс, США, 12 липня 1913 р. Фото зі сторінки Олександра Алваева.

5). Чеська група “Volyňští Češi, prarodiče, rodiče, děti, vnuci, pravnuci přihlaste se” містить багато ретро світлин та інформації про чехів, які колись проживали на Волині. Тому якщо у вас були предки серед чеського населення, то ця сторінка буде вам цікавою.

6). Група “Ukrainian diaspora in Sydney Australia”, присвячена життю української діаспори в Австралії. Також ця сторінка може допомогти при пошуках предків, які свого часу туди переїхали і з ними було втрачено зв’язок.

Часто, через такі спільноти можна дізнатись про предків, які свого часу емігрували, адже відомо, що вихідці з України за кордоном спілкуються, ходять разом до храмів, відзначають національні свята та зберігають  традиції, про які їм колись розповіли предки. 

Маємо надію, що наші посилання будуть корисні та дозволять відшукати за океаном родину, про яку довгий час було нічого невідомо.

©Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!