Сьогодні пропонуємо нашим читачам дізнатись більше про те, де можна знайти дані про предків, які пов’язані з подіями Другої світової війни.

Родина Мачилів.

Нас зацікавив проект під назвою “Музей. Пам’ять. Пошук”. Про кого саме можна знайти інформацію на сайті проекту? По-перше, це радянські солдати, які загинули чи пропали безвісти. По-друге, ті, які поховані на території України.

Станом на сьогодні в базі проекту є дані з Вінницької, Житомирської та Київської областей. Проте база постійно оновлюється.

Повідомлення про загибель солдата

Шукати можна через прізвище, ім’я, рік, регіон народження. Також можна вказувати військову частину, час вибуття, місце поховання.

До прикладу ми згенерували перелік військових, які народились у 

Вінницькій області

Київській області

Житомирської області

Анастасія та Петро Жекаляки

Організатором проекту є Національний музей історії України в Другій світовій війні. Сайт музею 

Посилання на інформацію про документальний пошук на сайті

На сайті музею є можливість отримати доступ до тексту та прочитати анотації про видання, які стосуються періоду Другої світової війни. 

Тематичні наукові видання в онлайн доступі

Марія Гуменюк

Якщо Вас цікавить тема Другої світової війни в спогадах очевидців, то вам буде цікава база документів та спогадів проекту “Родинна пам’ять про війну”. Він був ініційований працівниками музею у 2012 році. Із зібраних фото та документів навіть були організовані виставки: «Війна в долі однієї родини», вечорів пам’яті (вечорів-спогадів) та «Сторінками родинних альбомів». Сьогодні усі бажаючі теж можуть долучитись до проекту та поділитись своїми родинними історіями, які мають відношення до буремних подій Другої світової війни.
 

Бажаємо успішних пошуків. Діліться в коментарях своїми знахідками. 

Джерело фото: https://www.warmuseum.kiev.ua/

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

2 thoughts on “Де шукати інформацію про солдатів ІІ світової війни?

  1. Здравствуйте! Хочу узнать историю моих предков по деду, Прикмета Павлу Сергеевичу, 1908г.р. из с.Соболевка Тепликского района Винницкой области. Подскажите пожалуйста, где можно узнать имена прадедов и других родственников.

    • Здравствуйте
      Благодарю за комментарий
      Можем помочь в поисках информации через архивы. Пишите prashhur.zakaz@gmail.com

Comments are closed.