Центр вивчення генеалогії “Пращур” постійно слідкує за оновленнями та появою нових інтернет ресурсів, які можуть бути корисними нашим читачам. В сьогоднішній публікації хочемо познайомити вас із польським сайтом, який носить назву українською: “Відкрита система архівації”. 

Чоловіки на вул. Ягеллонській в Луцьку, 1930-ті роки.

 

Проект почав функціонувати 24 січня 2020 року. Проект “OSA” – це безкоштовний інструмент, призначений для опису, обміну та пошуку архівних колекцій. Проект адаптований для людей без архівних знань, заснований на стандартах Міжнародної ради архівів.

Усі бажаючі можуть додавати на сайт документи, фото, аудіо записи, спогади, листівки. Проте матеріали мають стосуватись території Польщі ( а також, територій сусідніх держав, які свого часу входили до складу Польщі).

Дівчата з Тернополя, 1910 р.

Дані із проекту можуть вільно використовувати неурядові організації, бібліотеки, музеї, приватні особи в некомерційних цілях.  

Мова сайту проекту польська. Якщо ви забажаєте додати документи чи фото до проекту, то вам потрібно буде здійснити реєстрацію на сайті. 

На сайті існує кілька видів пошуку. 

Звичайний і із додаванням необхідних даних (критеріїв):

Документи із ключовим словом “Україна”

Документи з міста Тернополя

Документи з міста Луцька

Мешканці міста Луцька, поч. ХХ ст.

На сайті знаходиться також багато офіційних документів, які містять інформацію про мешканців тогочасної України. 

Якщо вас зацікавила інформація проекту і ви маєте якісь питання до його засновників, то тоді на сторінці проекту треба буде заповнити формуляр

Бажаємо вдалих пошуків.

Джерело фото:  https://osa.archiwa.org/

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

 

2 thoughts on “Генеалогічні документи на сайті проекту “OSA”

  1. Чудово!

    • Дякуємо!

Comments are closed.