Відомо, що зараз в Україні триває карантин. Архівні установи тимчасово обмежили доступ до своїх фондів. Проте така ситуація не є причиною зупиняти дослідження свого роду. Адже існує багато інтернет джерел та відсканованих документів у відкритому доступі, про які ми не раз розповідали в своїх публікаціях. Якщо ви ще не відважились розпочати своє дослідження, то зараз саме час починати складати план та зібрати необхідні дані. 

Катерина Десницька із сином та чоловіком

З досвіду знаємо, що для багатьох із наших замовників, стимулом вивчати свої родинні історії був чужий вдалий досвід, а інколи якісь біографії знаменитостей, в яких вони знаходили щось близьке для себе.

Сьогодні пропонуємо нашим читачам познайомитись із цікавою розвідкою, яка пов’язана із майже казковою історією дівчини з волинського міста Луцька, яка стала принцесою. Більшість українців знають її ім’я, адже це Катерина Десницька, про яку написана не одна книга. Проте ми б хотіли більше згадати про її нащадків, які є нашими сучасниками. Адже повноцінну біографію Катерини Десницької, яка стала справжнім бестселером написала її онука…

Нагадаємо кілька фактів із біографії принцеси. Відомо, що життєпис Катерини Десницької розпочинається в Луцьку. Датою її народження вважається 27 квітня 1886 р. 

Син Чула Чакрабон и Елізабет Хантер

Що відомо про батьків майбутньої принцеси? Батько був не простою людиною, а головою Луцького окружного суду. В Луцьку родина проживала не тривалий час. Коли помер батько, матір із дітьми переїхала до столиці. В Києві Катерина була студенткою в Фундуклеївської жіночої гімназії. Потім було навчання в Петербурзі. 

115 років тому Катерина познайомилась із принцом Сіаму Чакрабонґсе, який був сином тогочасного короля Рами V. Щасливе весілля в Стамбулі. Вінчання. Не сприйняття нареченої родиною принца. За свій вибір Чакрабонсе навіть втратив можливість очолити Сіам. Проте лучанка Катерина Десницька все ж проживала в розкішному палаці, з усіх сил  вона намагалась стати своєю. Вивчала мову, традиції, кухню… Проте шлюб із принцом розпався в 1918 році. Пізніше у Катерини буде ще другий чоловік – американець, інженер Гаррі Клінтон Стоун. 

А як склалась доля сина Катерини? Відомо, що народився він 28 березня 1908 року. Ні, він не став повноправним правителем. Чула Чакрабонс  отримав титул Мом Чао (Ясновельможний). Родичі називали його ніжно – «маленький принц». Чула став в майбутньому справжнім європейцем. Навчався в Лондоні та Кембріджі. Був автогонщиком. І одружився на блондинці з Європи. Невістку Катерини Десницької звали Елізабет Хантер. Англійка народила принцу доньку Нарису в 1956 році. Чула Чакрабонс прожив 55 років. 

Внучка Нариса Чакрабонс зі своїм сином Хюго


Сьогодні активно вивчає родовід своєї бабусі Нариса Чакрабонс. Незважаючи на те, що Нариса бачила Катерину Десницьку лише раз в житті. Проте вивчення своєї родинної історії для Нариси – це справа її життя і вона не раз казала про це у своїх численних інтерв’ю. 

У Нариси є син, який приходиться правнуком для Катерини Десницької. Хюго є сьогодні досить знаним співаком та актором. Найбільше його люблять на батьківщині його дідуся. В сучасному Таїланді з нетерпінням чекають виступів Хюго. До речі, чи не найбільшим хітом Хюго є його трек «Bread and Butter» із серіалу «Кастл». 

Маємо надію, що колись нащадки Катерини Десницької все ж завітають до Луцька та познайомляться з містом дитинства їх знаної прабабусі.

©Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!