
Відомо, що зараз в Україні триває карантин. Архівні установи тимчасово обмежили доступ до своїх фондів. Проте така ситуація не є причиною зупиняти дослідження свого роду. Адже існує багато інтернет джерел та відсканованих документів у відкритому доступі, про які ми не раз розповідали в своїх публікаціях. Якщо ви ще не відважились розпочати своє дослідження, то зараз саме час починати складати план та зібрати необхідні дані.
З досвіду знаємо, що для багатьох із наших замовників, стимулом вивчати свої родинні історії був чужий вдалий досвід, а інколи якісь біографії знаменитостей, в яких вони знаходили щось близьке для себе.
Сьогодні пропонуємо нашим читачам познайомитись із цікавою розвідкою, яка пов’язана із майже казковою історією дівчини з волинського міста Луцька, яка стала принцесою. Більшість українців знають її ім’я, адже це Катерина Десницька, про яку написана не одна книга. Проте ми б хотіли більше згадати про її нащадків, які є нашими сучасниками. Адже повноцінну біографію Катерини Десницької, яка стала справжнім бестселером написала її онука…
Нагадаємо кілька фактів із біографії принцеси. Відомо, що життєпис Катерини Десницької розпочинається в Луцьку. Датою її народження вважається 27 квітня 1886 р.
Що відомо про батьків майбутньої принцеси? Батько був не простою людиною, а головою Луцького окружного суду. В Луцьку родина проживала не тривалий час. Коли помер батько, матір із дітьми переїхала до столиці. В Києві Катерина була студенткою в Фундуклеївської жіночої гімназії. Потім було навчання в Петербурзі.
115 років тому Катерина познайомилась із принцом Сіаму Чакрабонґсе, який був сином тогочасного короля Рами V. Щасливе весілля в Стамбулі. Вінчання. Не сприйняття нареченої родиною принца. За свій вибір Чакрабонсе навіть втратив можливість очолити Сіам. Проте лучанка Катерина Десницька все ж проживала в розкішному палаці, з усіх сил вона намагалась стати своєю. Вивчала мову, традиції, кухню… Проте шлюб із принцом розпався в 1918 році. Пізніше у Катерини буде ще другий чоловік – американець, інженер Гаррі Клінтон Стоун.
А як склалась доля сина Катерини? Відомо, що народився він 28 березня 1908 року. Ні, він не став повноправним правителем. Чула Чакрабонс отримав титул Мом Чао (Ясновельможний). Родичі називали його ніжно – «маленький принц». Чула став в майбутньому справжнім європейцем. Навчався в Лондоні та Кембріджі. Був автогонщиком. І одружився на блондинці з Європи. Невістку Катерини Десницької звали Елізабет Хантер. Англійка народила принцу доньку Нарису в 1956 році. Чула Чакрабонс прожив 55 років.
Сьогодні активно вивчає родовід своєї бабусі Нариса Чакрабонс. Незважаючи на те, що Нариса бачила Катерину Десницьку лише раз в житті. Проте вивчення своєї родинної історії для Нариси – це справа її життя і вона не раз казала про це у своїх численних інтерв’ю.
У Нариси є син, який приходиться правнуком для Катерини Десницької. Хюго є сьогодні досить знаним співаком та актором. Найбільше його люблять на батьківщині його дідуся. В сучасному Таїланді з нетерпінням чекають виступів Хюго. До речі, чи не найбільшим хітом Хюго є його трек «Bread and Butter» із серіалу «Кастл».
Маємо надію, що колись нащадки Катерини Десницької все ж завітають до Луцька та познайомляться з містом дитинства їх знаної прабабусі.
©Тетяна Яцечко-Блаженко
Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!