Фото: Храм Св. Юрія, Мостиська, 1905 р.

До нас прийшла золота пора – осінь. Цей час ідеально підходить для збору урожаю і для того, щоб зібрати необхідні відомості про предків у сімейних архівах та зі спогадів родичів. Також, поки державні архіви України тимчасово закриті, у зв’язку з карантином, можна пошукати інформацію по онлайн архівах.

Вже не вперше розповідаємо нашим читачам про посилання на метричні книги в мережі Інтернет. Сьогоднішні, стосуються регіону Львівщини. 

Нам вдалось натрапити на Архів греко-католицького єпископства у місті Перемишлі (сучасна території Республіки Польща). З історії відомо, що Перемишльська єпархія була створена у 1610 році, а остаточно сформована у 1691 р. В ХІХ ст. у підпорядкуванні цієї єпархії було близько 685 парафії і майже 1 мільйон прихожан.

В збірці міститься велика кількість документів, що стосуються території України. Хронологічно документи охоплюють період 1291-1946 рр. Тут можна натрапити на метричні книги написані п’ятьма мовами, а саме: церковною старослов’янською, латинською, німецькою, польською та українською.

Фото: Мешканка Галичини, 1914-1918 рр.

Також архів містить важливі дані, що стосуються постатей священнослужителів греко-католицької церкви на Львівщині. Присутні документи, що стосуються монастирських маєтностей. А тут варто нагадати, що в ХІХ ст. Перемишлській єпархії підпорядковувались монастирі в таких населених пунктах, як Жовква, Крехів, Яворів, Добромиль, Лаврів та Кристинопіль. 

Фото: Чоловік із Рави-Руської, ХІХ ст.

Представлений архів знаходиться на стадії формування та заповнення, адже видно, що до деяких документів є опис, проте поки файл самого документу відсутній. Проте можна зробити запит на сторінку архіву, або почекати, коли він буде виставлений в мережі.

Фото: Дівчина з Галичини, поч. ХХ ст.

Нижче, до вашої уваги, метричні книги греко-католицького віросповідання, які стосуються парафій, що територіально знаходились на Львівщині. Документи подані у доброму розширенні, їх можна безкоштовно зберігати. Тому, якщо ваші предки мешкали на території однієї із нижчевказаних парафій, то радимо, вам ці документи зберегти собі. Навіть, якщо предки жили у сусідніх населених пунктах теж, можете переглянути на наявність знайомих прізвищ. 

Нижче подаємо кілька посилань на самі метричні книги:

 1. Копії метричних книг парафії Грушів 1784-1841 р.
 2. Копії метричних книг парафії Потелич 1776-1785 р.
 3. Копії метричних книг парафії Мишлятичі 1831-1835 р.
 4. Копії метричних книг військових Дрогобицького деканату 1817 р.

Фото: Батько і син, Галичина, поч. ХХ ст.

Фото: Дівчина з Галичини, поч. ХХ ст.

Джерело фото: www.muzeumkrakowa.pl

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко


  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

4 thoughts on “Метричні книги греко-католицького віросповідання доступні онлайн: регіон Львівщина

 1. Скільки коштує

  • +

 2. Дуже цікава інформація. Мене цікавлять метричні книги по селу Погірці, Самбірський район, Львівська область. Хочу скласти свій родовід по батькові і мамі. Буду вдячна за допомогу з даними.

  • Доброго дня
   Дякуємо за коментар
   Можете здійснити пошук за посиланням, поданий у даній статті.
   Або звернутись у наш центр prashhur.zakaz@gmail.com допоможемо дослідити родовід

Comments are closed.