В мережі Інтернет вдалось натрапити на цікаву знахідку, яка неодмінно буде цікавою як для професійних генеалогів і так і для звичайних українців, які досліджують минуле своєї родини.

(фото) Костел святого Антонія Падуанського в Локачах (1781 рік), який на жаль не зберігся. Фото 1916 року.

Документи генеалогічного характеру можна переглянути на сайті польської фундації, яка досліджує минувшину. На сторінці вказано, що база буде весь час поповнюватись новими сканами. Для того, щоб отримати вільний доступ варто ввести свою електронну пошту за посиланням.

Засновники сайту пояснюють, що в базі знаходяться метричні книги, які були створені при Луцько-Житомирській та Кам’янецькій дієцезіях. 

Назви населених пунктів подані в алфавітному порядку для зручності пошуку. Мова сторінки польська. Для того, щоб відшукати необхідний населений пункт, в дужках додана підказка (назва деканату), до якого відносився той чи інший пункт. Це дуже допомагає, адже знаємо, що в різних регіонах є села з однаковою назвою.

Після того, як ви обираєте із переліку необхідне місто чи село, перед вами відкривається посилання на гугл диск, яке містить папки. Кожна папка відповідає за рік чи кілька років. В назві все сказано. Потім можна вільно зберегти необхідну папку. 

(фото) Костел у XVIII ст. в с. Павлівка в Іваничівському районі Волинської області (раніше місто Порицьк). Фото 1914-1918 рр.

Варто зауважити, що в базі знаходиться багато метричних книг XVIII та ХІХ століття. Можна сказати, що саме вони поки що становлять документальну основу.

Особисто мені цей сайт допоміг віднайти дуже необхідні знахідки, пов’язані із родиною Юзефа Пачоського. Два місяці тому я отримала листа на пошту із Уманського національного університету садівництва. Вони прочитала мою статтю на Хроніки Любарта про біографію Юзефа Пачоського (1864-1942).

Юзеф Пачоський – це відомий дослідник херсонської флори, рослинного світу заповідника «Асканія-Нова», флори Біловезької пущі, автор теорії пантропізму, основ фітосоціології, засновник і директор природничо-історичного музею в Херсоні, завідувач відділу в заповіднику «Асканія-Нова», багаторічний керівник заповідника «Біловезька пуща» та професор. Родина Юзефа Пачоського довгий час проживала в селі Білогородка (зараз Ізяславський район Хмельницької області), проте метрик про його народження та його братів та сестер віднайти не вдавалось. Проте завдяки новому сайту, який сьогодні вам презентуємо, вдалось натрапити на кілька згадок про членів родини Пачоських. Усі вони були записані в документах католицького костелу Преображення Господнього, який існував у селі Білогородка з ХІХ до середини ХХ ст., коли був знищений і вже не відбудовувався. 

(фото) Костел в Турійську, Волинь. Початок ХХ століття.

Якщо говорити про географію представлених документів, то вона достатньо широка. Нижче подаємо перелік із посиланнями на метрики кількох населених пунктів України. Для зручності нашим читачам.

Волинська область 

Буцень

Камінь-Каширський 

Мацеїв 

Житомирська область

Брусилів

Житомир 

Любар

Чуднів

 

Рівненська область

Корець

Хмельницька область

Базалія

Білогородка

Ізяслав

Полонне

Теофополь

Як бачимо, це лише кілька посилань і база метрик постійно оновлюється. Діліться в коментарях до публікації своїми знахідками, які вдалось розшукати в метричних книгах.

©Тетяна Яцечко-Блаженко

   Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

18 thoughts on “Нова база метрик з українських костелів доступна онлайн

 1. Доброго дня! Я розшукую дані про моїх дідуся та бабусю і їх рідних ( прабабусю, прадуся моїх). З посвідки про народження № 48682 моєї мами такі дані: Багінська Евеліна Йосипова народження 23 /11-1919р. зроблений запис 29 листопада 1919 р.Батько: Багінський Йосип Павлович, мати: Багінська Франя Михайлова. Місце народження дитини Р.Городище Житомирська обл. Місце реєстрації м.Троянів. Це свідоцтво восстановлено19/х1-1937р.Я робила запит в Житомирський костел але мені відповіли що архів не зберігся. ( рідні поляки)
  Дякую вам за турботу та увагу. Буду чекати результати.З повагою Ніна. 24 червня 2021 р.

  • Доброго дня. Вам потрібно звернутись в обласний архів або пошукати документи онлайн

 2. Здравствуйте. Мне очень нужны метрики по Житомиру с 1867 года и позже. Особенно интересует метрики о бракосочетании в Житомирском костëле в период с 1898 по 1904.На Викиисточниках этого документа нет. Спасибо

 3. Добрий вечір.
  Підкажіть, будь ласка. Де можна знайти архівні дані. Село Пустомити, що біля Луцька. До 1939 року воно знаходилось під владою Польщі. Шукаю відомості про родичів, які там проживали до війни.

 4. Здравствуйте.Занимаюсь поиском своего рода,прадед проживал в г.Казатин,Винницкой области.В Казатине нашел в журнале запись о проживании деда и прадеда ,но рождения и место жительства,смерти и большей информации не нашел.Есть ли возможность помочь в поиске информации по Казатину,и району.?

  • Доброго дня, надіслали інформацію на електрону пошту.

 5. Доброго дня! Мене цікавить більш розгорнута інформація про мого діда: Боремского Николая Марковича, 1888 года рождения. Киевской губернии, Липовецкого уезда, Зооловской волости. Национальность, гражданский статус и т.д.

  • Доброго дня, відповіли на пошту.

 6. Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, есть данные по селу Гребене, Рава-Русского уезда.Или хоть какие-то сёла поблизости?

 7. Здравствуйте! Есть ли на сайте метрики с.Ставчинцы Подольской губ.?

 8. Добрый день! Есть ли у вас архивные данные села Дзыговка до революции и сразу после революции. Поиск даты рождения деда и отца. Известны только имена и фамилии. С уважением Любовь.

  • Доброго дня. Для того, щоб дізнатись, потрібно проводити пошукову роботу. Напишіть нам на пошту prashhur.zakaz@gmail.com – зможемо допомогти в пошуках

 9. Мене цікавить архівні мвтеріали переселення моїх батьків з Польщі, до Івано Франківська, а потім на Миколаївщину. Я займаюся цим більше 20 років. Дякую!

  • Доброго дня, якщо мова йде про холмщаків, то в цьому вам можуть допомогти метрики на сайті “Шукай в архівах”. Його огляд ми робили раніше. https://prashhur.com/genealogichni-dokumenti-na-sajti-szukaj-w-archiwach-ch-1-2/

 10. Дякуємо за Вашу працю.
  Чекаємо появи костелів ближчих до Бару та Віньковців щоб знайти рідних.
  Ще раз дякуємо Вам

  • Дякую, за відгук. Будемо шукати. Поки знаю, що метрики по селу Віньківці є в архівах.
   В Житомирському – 1797-1846, 1852, 1869, Хмельницькому – 1836, 1839, 1841-1842, 1866-1867, 1871-1880. Вдалих пошуків.

   • Здравствуйте, интересуют метрические книги города Ильинцы Ильинецкого района Винницкой области (Подольской губернии) за 1922 год, пытаюсь найти какие-то следы прабабушки, Фурманской Любови Иосифовны, родившейся там, или хотя бы просто Фурманских, которые до сих пор там живут

    • Доброго дня. Відповіли на пошту

Comments are closed.