У минулу середу 7 березня в Державний архів Вінницької області передали сканер, кошти на який збирались в США єврейською громадою. Організувала збір коштів Брук Шраєр Ганз, координатор проекту в Україні Олександр Краковський і партнери у Вінниці – Центр вивчення генеалогії “Пращур” і Сергій Фазульянов – приватний генеалог. Сканер передали з двома умовами – він має використовуватись і копії документів мають викладатись онлайн.

 

В тому числі, за допомогою сканеру планується оцифровувати архівні справи з задустованих фондів, робота в цьому напрямку велась і раніше в рамках спільного проекту Оцифровка задустованих фондів ДАВіО

Раніше ще один сканер був переданий в Миколаївський архів. Збір коштів для забезпечення можливості створення копій документів в інших українських архівах продовжується. Усі охочі долучитись до збору коштів мають можливість це зробити, перейшовши за посиланням  https://www.gofundme.com/scanners-for-the-ukrainian-archives

пращур

© Тетяна Наконечна
© Фото Анна Коваль

P.S. Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 thoughts on “В Вінницький архів передали сканер зі США

 1. Здравствуйте, 2 вопроса:
  1) Сканировать в первую очередь будут только документы, относящиеся к еврейской общине?
  2) Где можно смотреть результаты уже обработанных документов?

  • Доброго дня.
   1) Так в першу чергу, що стосується євреїв(так як кошти від єврейської громади), а далі інші документи генеалогічного характеру.
   2) На сьогоднішній момент ніде. Архівні працівники поки, що тягнуть з викладанням копій. А так, як це ключова умова передачі сканера, якщо вони це не виправлять в найближчий час(до двох тижнів) – доведеться забрати сканер та передати іншому архіву.

   • А у сотрудников архива есть инструмент для быстрого и легкого “выкладывания” картинок? Или руководство, как это быстро и легко можно сделать, нажав 2 кнопки? Мне кажется если их 1 раз научить, написать понятный мануал, дело пойдет. Их кто-то инструктировал по данному вопросу?

    • Ведь по сути у них нет особой мотивации это делать – они надбавки к ЗП не получат, архив документы тоже не монетизирует. Никто, кроме исследователей не заинтересован.

     • Якби так, якби не той факт – що це частина їх роботи ))
      В мене все просто – не подобається робота, зарплата, мотивація – звільни місце для іншого. Кріпосне право відмінили в 1861-му.

Comments are closed.