Останнім часом до нас все більше звертається людей, щоб знайти підтвердження, що їхні рідні – поляки. Декого це питання цікавить опосередковано, але значну частину людей спонукає до пошуку документів, де б зазначався запис «поляк» предметний інтерес для отримання Карти Поляка.

   Потрібно зазначити, що у зв’язку з цим часто виникають певні об’єктивні труднощі. Адже для того, щоб отримати Карту Поляка необхідно надати документи про національність уповноваженому консулу, а часто таких документів у сім’ї, з різних причин, немає. Чи то – втрачений особистий архів сімї, чи, можливо, уже робилися спроби пошуків у архіві, але вони не принесли успіху.

    Ми спробуємо роз’яснити ці питання та більше розповісти про те, яким же саме чином можна підтвердити польску національність для отримання Карти Поляка.

   Спершу про те, що таке Карта Поляка

  Karta Polaka є документом, підтверджуючим приналежність до польського народу.

  Карту Поляка можна отримати на основі документів, де вказана національність одного з батьків, дідуся чи бабусі, чи прадідуся і прабабусі одночасно.

Держатель має права відповідно до Закону про Карту Поляка, прийнятого Сеймом Польщі 7 вересня 2007 року. 

Про проект нового закону що до Карти поляка детально

Людина, яка має Карту Поляка:

 • може без оплати отримати довгострокову візу на багаторазовий перетин кордону з Республікою Польша;
 • має право на території Республіки Польша легального працевлаштування без потреби отримувати дозвіл на працю;
 • може займатись підприємницькою діяльністю в Польщі на тих же умовах, що й польські громадяни;
 • може скористатися безкоштовною системою освіти у Польщі;
 • може  у кризових ситуаціях отримувати в Польщі безкоштовну медичну допомогу на тих же умовах, що й польські громадяни;
 • може відвідати безкоштовно державні музеї;
 • має право в першочерговому порядку намагатися отримати фінансові кошти, призначені на підтримку поляків за кордоном, з бюджету польської держави або з бюджету місцевого самоврядування на рівні гміни.

Основні кроки для того, щоб отримати Карту Поляка:

1. Підготувати заяву для Консульства. Скачати зразок заяви можна тут.

2. Підготувати докумети, які будуть служити як докази приналежності заявника до польського народу.

3. Домовитися про зустріч із консулом.

   Консул буде розмовляти виключно польською. Запропонує до підписання декларацію про приналежність заявника до польського народу та проводитиме розмову на тему Польщі, її історії, культури, а також польських звичаїв і традицій, питання, що стосуються родини. 

Хто може отримати Карту Поляка?

    Згідно з Законом Республіки Польща «Про Карту Поляка», який був прийнятий сеймом 7 вересня 2007 року, Карту Поляка може отримати:
1) особа, яка декларує власну приналежність до Польського Народу та відповідає наступним вимогам:
– знає польську мову хоча б на початковому рівні та вважає її своєю рідною мовою;
– знає та культивує польські традиції та звичаї;
– в присутності консула Республіки Польща або уповноваженої ним особи складе письмову декларацію про свою приналежність до Польського Народу;
– надасть докази, що хоча б один з батьків (мати або тато), дід або бабця, або ж прадід та прабабця (обидва) були польської національності
 2) особа, яка надасть письмову довідку від польської або полонійної організації (польської організації в країнах Східної Європи) про свою активну участь в діяльності на благо польської мови та культури, або ж польської національної громади протягом не менше трьох останніх років.

      Контакти для уточнення додаткових питань у Генеральному консульстві республіки Польща у Вінниці: секретаріат: (0432) 507 413, візова інформація: (0432) 507 411, інформація про Карту Поляка: (0432) 507 412, та сайти: http://winnica.msz.gov.plwww.e-konsulat.gov.pl.  e-mail:winnica.kq.sekretariat@msz.gov.pl

        

Підтвердження польського походження

Ми надаємо послугу підтвердження польського походження – пошук документів, де вказана польська національність ваших предків для отримання Карти Поляка.

      Працюємо в обласних архівах, архівах сільських і районних рад на території України, окрім окупованих територій та Західної України.

    Карту Поляка можна отримати на основі документів, де вказана національність одного з батьків, дідуся чи бабусі, або прадідуся і прабабусі одночасно.

        Такими документами є актові книги цивільного стану – народження, смерті, шлюбів і розлучень, слідчі справи про репресованих і господарські книги. Це основні документи, перегляд яких входить в послугу підтвердження польського походження.

  Документи, які можуть містити інформацію про національність зберігаються, в основному, у обласних, історичних  архівах, архівах сільських та районних рад (спеціалізовані архіви навчальних закладів, інших установ), у РАЦСах. Всі документи, старші 75 років, передаються з сільських та районних архівів у обласні (окрім тих, що підлягають знищенню).

Типи архівних документів, які містять графу «національність»:

 • актові книги громадянського стану (народження, смерті, одруження та розлучення);
 • слідчі справи про репресованих;
 • погосподарські книги;
 • списки виборців;
 • списки платників податків;
 • списки членів комітету незаможних селян (комнезам);
 • списки релігійних громад;
 • списки власників худоби;
 • документи районної управи періоду фашистської окупації;

  Є сенс шукати подібні записи лише у проміжку між 1917 – 1950 р.р. У дореволюційні часи записів про національність взагалі не було, а після 1950 року практично не знаходимо документів, де б зазначалося “поляк” по причині репресій і утисків поляків радянською владою на українській території. Після 1950 року практично всі поляки вже писались українцями.

     У разі позитивного результату пошуків потрібно замовляти довідку із обласного архіву, якщо цей документ знаходиться у РАЦСі – потрібно замовляти витяг з акту (про народження, смерть, шлюб). У сучасних свідоцтвах (про народження, смерть, шлюб) національність не вказується.

Перед тим, як звернутися у архів, потрібно вияснити наступне:

 1. ПІБ предка, що має польське походження;
 2. дата народження предка;
 3. де народився предок;
 4. віросповідання;
 5. соціальний стан;
 6. дати народження рідних братів і сестер;
 7. чи служив пращур у військах, якщо так, то в яких.

   Для того, щоб підтвердити польське походження пращурів наших клієнтів, працюємо у обласних архівах, архівах сільських та районних рад.

     Основні документи, перегляд яких входить в послугу підтвердження польського походження – актові книги громадського стану (народження, смерті, одруження та розлучення), слідчі справи про репресованих і  погосподарські книги. 

     У обласних архівах зберігаються документи зі всієї області – в т.ч. сільських та районних архівів (метричні книги, списки виборців, документи про службу тощо), вік яких більше 75-ти років. У архівах сільських, районних рад та РАЦСах – відповідно, зберігаються документи, вік яких менше, ніж 75 років.

Хозяйственная книга

Господарська книга

Слідча справа

Слідча справа

    Також записи з національністю «поляк» можуть міститись в документах сільських населених пунктів, таких, як списки виборців, списки платників податків, списки членів комітету незаможних селян (комнезам), списки релігійних громад, списки власників худоби, в документах районної управи періоду фашистської окупації. Пошук та перегляд всіх цих документів є дуже складною справою і може не дати ніяких результатів. Тому ці документи не входять в послугу підтвердження польського походження, але деякі клієнти просять нас зробити і такий пошук. Тоді ми перевіряємо і таку можливість за окрему плату.

Списки католиків часів окупації

Списки католиков часів окупації

     Іноді нас запитують, чи можна підтвердити польське походження, якщо насправді такого походження немає – за такі справи ми не беремося.

    Часто буває, що по одних документах вся сім’я числиться українцями (Акти реєстрації громадянського стану), а у інших справах, наприклад, по репресіях, сім’я числиться поляками – в такому випадку головне знайти хоча б один документ, де є запис  “поляк” і довідку такого характеру подавати консулу.

   Нижче показані приклади документів, де одні і ті ж батьки у однієї дитини вказані як українці, а у іншої – як поляки. Актовий запис, де батьки вказані поляками можна використовувати як підставу для отримання Карти.

Актовий запис народження Войцеховського Болеслава

Актовий запис народження Войцеховського Болеслава Каролевича

Актовий зпис про народження Войцеховська Станіслава Каролівна

Актовий зпис про народження Войцеховська Станіслава Каролівна

      

     Отже, Карта Поляка надає певні можливості і вигоди на території Польщі для людей, які підтвердять своє польське походження та продемонструють знання польської мови і культури. Проте підтвердити польське походження не завжди є легкою задачою, але проявляти наполегливість варто – і ви досягнете бажаного.  Якщо виникають труднощі – ми будемо раді допомогти – задавайте запитання.

    Замовити послугу “підтвердження польського походження” можете написавши листа (контакти) чи заповнивши форму на сайті.

    Якщо Вам уже вдалося отримати підтвердження польської національності і отримати – поділіться своїм досвідом у коментарях.

  Якщо у вас є будь-які питання щодо підготовки до співбесіди на карту поляка, потреба в “підтягненні” польської мови, звичаїв та культури для того, щоб успішно здати екзамен консулу – звертайтеся, ми надамо контакти тих, хто зможе допомогти у м. Вінниця.

P.S. З грудня 2017 року в Польщі стали чинними зміни до закону “Про Карту поляка”, що ускладнюють пошук документів для доведення належності до польського народу. Претендентам на Карту поляка тепер треба довести, що їхні предки мали польську національність. Доказів про польське громадянство предків не беруть до уваги.

 

Наконечна Тетяна ©

P.P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

 

1 672 thoughts on “Як підтвердити польське походження для Карти Поляка?

 1. Доброго дня у меня є документи свідоцтво про народження Дідуся і бабусі що вони народження в Польщі
  Цього достатньо?

  • Доброго дня. Ні, цього не достатньо для підтвердження національності.

 2. Добрий день!

  Я отримав довідку з Центрального державного історичного архіву про те, що моя бабуся (Rosalia) хрещена в римокатолицькому костелі. Чи цього достатньо для доведення своїх польських коренів?

  • Доброго дня. Ні, на жаль документу про хрещення не достатньо.

 3. У меня прадед по национальности поляк но документов подтверждения нет. Зато у дедушки в военном билете в графе национальность пишет поляк. В мамы свидетельстве о рождении пишет украинец а у её сестры пишет поляк. Есть ли шанс мне получить карту Поляка.

  • Здравствуйте! Да, с этими документами вы можете претендовать на Карту Поляка

 4. Доброго дня. Я б хотіла дізнатися, чи був мій дідусь поляком. Призвіще і всі імена його братів та сестер польські. Я знаю рік його народження та місце, а також, де він працював. І знаю, що його рідня жила в Польщі. Але він помер в кінці 1940-х. І більше інформації знайти не вдалося. Чи є можливість дізнатись про його національність?

  • Доброго дня. Написали на пошту

 5. Доброго дня, знайшов свідоцтво про народження дідуся ( Narol, woj. Podkarpackim), але там не пише нічого про національність, чи не можете підказати де б я міг найти такі документи, на перед дякую.

  • Доброго дня. В документах національність почали вказувати лише в радянський період. Потрібно знати, де народився і проживав Ваш дідусь

 6. Вітаю! збираю документи на Карту поляка, а саме, що мій дід був поляком. У мого діда 2 доньки, старша і молодша, та, що старша – моя мати. В ії свідотцтві про народження вказано, що її батько(мій дідусь) українець, але то був 1952 рік, і в той час були сильні гоніння на поляків, тому й так записали. В свідотцтві про народження молодшої доньки мого діда(рідно їсестри моєї матері, і моїй тітки) вказано, що мій дідусь поляк., це був вже 1962 рік. Як мені рухатися далі, щоб прямо довести, що мій дід поляк? Де можуть зберігатися такі документи? Заздалегідь вдячна.

  • Доброго дня. Вам потрібно показати документи рідної сестри матері і мамині, по іншим факторам – населений пункт, роки народження, батьки буде співпадати інформація і так ви покажете, що це одна родина. Документу сестри має бути достатньо для підтвердження національності для КП

 7. Доброго дня, заздалегідь дякую за відповідь
  Моя донька в 10 класі. Вже з 8 вона хотіла на навчання до Польщі. цікавилась та дізнавалась за це. Нарзі вона вчить польську мову.
  Питання таке, прабабуся чоловіка була полька, народжена в Польщі. Можливо це поклик крові.
  Чи є можливість отримати карту поляка для дитини, чи це можливо лише для мого чоловіка (правнука).
  Можливо щось підкажете

  • Доброго дня. Відписали на пошту

 8. Нужна помощь в подтверждении национальности дедушки

  • Добрий вечір. Написали на пошту

 9. Доброго дня.Маємо документи ,що прабабуся полька,а в документах прадідуся в усіх документах пише ,що він українець,окрім метрики там вказано віросповідання римо-католицьке.Хоча ми точно знаємо ,що його батьки поляки,і в інших двох дітей теж польська національність.Чи є можливість документально підтвердити польську національність на карту поляка.

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 10. Доброго дня, знаю по розповідях рідних що прадідусь був польським паном втікачем, як можна дізнатися детально про це? Яка вартість такої роботи?

  • Доброго дня. Написали Вам на пошту

 11. Добрий день. Маю документи що мати -полька, чи можу претендувати на карту поляка? Чи маєте контакти когось у Черкасах,хто може допомогти підтягнути мову,історію та культуру Польщі? Буду вдячний. З повагою. 0974087586

  • Доброго дня. Документу, де вказана ваша мама як “полька” достатньо для того щоб подаватися до консульства.
   На жаль ми не співпрацюємо з організаціями, що займаються підготовкою до співбесіди. Можу вам порекомендувати групу у ФБ “Карта поляка” – це група де люди діляться реальними відгуками про проходження співбесіди, про підготовку та інші питання.

 12. хочу найти польське коріння по дідовій лінії батька.

  • Доброго дня. Написали на пошту

 13. Доброго дня,
  Підскажіть куди можно звернутися за пошуком документів. Прабабця і прадід були примусово виселені на південь України в рамках договору обміну територіями 1951 року . Жили в с. Соколова Воля, Нижньо-устрицького району, Дрогобицької області.
  Дякую

  • Доброго дня. Писали вам лист на пошту

 14. Є питання з пошуком польського коріння!

  • Доброго дня. Відписали на пошту

 15. Доброго дня.
  Хочу дізнатися національність діда, який проживав в Хмельницькій області. Чи можете допомогти? Скільки буде коштувати така послуга?

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 16. Добрий день.
  Маю оригінал свідоцтва про народження моєі мами, де вказано, що іі батько поляк. Цього достатньо, чи потрібно ще брати в архіві витяг про народження, смерть діда?

  • Доброго дня, Оксана. Цього має бути достатньо

 17. Доброго дня скажіть будь ласка отримав витяг що бабця полячка і її тато також поляк чи є шанс отримати КП

  • Доброго дня. Звичайно, є шанс. Удачі!

 18. Доброго дня.Хотіла б зібрати документи на карту поляка.

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 19. Доброго вечора!! Я збираю документи для подання на КП. В архіві знайшли запис про народження 1933р де не вказано національності,лише віросповідання Римо-католицьке Перемишлянського повіту,Тернопільського воєводства..Цього достатньо на подачу КП????Дякую

  • Доброго дня. На жаль, цього не достатньо. Потрібен документ, де би вказувалась національність. Спробуйте пошукати в погосподарських книгах в сільський раді

 20. Добрый вечер , написала вам на электронку письмо. Жду ответа .

  • Доброго дня. Відповіли.

 21. Добрий день , якщо моя пра бабця була полячка , я можу получити Карту Поляка

  • Доброго дня. Для Карти Поляка потрібно, щоб полками були прабабця і прадід (або хтось пра- із іншої гілки)

 22. Доброго дня. Скажіть чи є вірогідність отримати карту ,якщо мій пра дід (українець) служив в польській армії?

  • Доброго дня. На даний момент для отримання карти поляка потрібно виключно підтверджувати національність предків – шукати відповідний документ, де вона вказана

 23. Доброго дня. Прадід був кавалеристом, де можна шукати підтвердження?

  • Добрий вечір. Відповіли на пошту

 24. Добрый день! Подскажите, если есть архивная справка, в которой указано, что родной брат моего деда был поляком, этого достаточно для получения Карты Поляка?

  • Доброго дня. Так, потрібно показати ще документи діда, що в низ з братом одні батьки

 25. Добрый день!
  Помогите найти свидетельство о рождении КОЗЫРСКАЯ МАРИЯ ГОРДЕЕВНА, родилась в 1891 году в Волынской области Луцкого района в селе Оздив или Гирка Полонка, умерла в 1979 году в селе Боратынь, была замужем за СМЕДЮК (СМИДЮК) ВАСИЛИЕМ.
  Заранее благодарна,

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 26. Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, відшукати свідоцтво про народження моєї бабусі. Дякую.

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 27. Доброго дня чому не працюете в Зх. Укрїъні?

  • Доброго дня
   Тому що на території Західної України майже не збереглося документів, в яких вказувалась національність

 28. Доброго вечора .Така ситуації ,займаюсь пошукам документів на КП.Мій дід 1905року бабця 1905 .пішов у Тернопільській РАГЗ там видали довідку про народження обидвох.Це довідка з костельної книги там вказана тільки що віра католицька .Далі я подав заяву щоб видали довідку шлюб в обласний архів . Архівна довідка про шлюб вона містить метрику вінчаних .Там тільки дата шлюбу і католицька віра.Але ж мені потрібно довідка з зазначенням національності .Що не так , підкажіть напрямок

  • Доброго дня
   Національність в Тернопільській області почали вказувати після 1939 року

 29. А нащадки громадян, які були репатрійовані в 1944-46 рр. мають право отримати карту?

  • Доброго дня.
   “Претенденти на Карту поляка, як і раніше, не можуть її отримати, якщо консул дізнається, що вони або їхні предки були “репатрійовані” з території Польщі до України на підставі угоди про обмін населенням, підписаної з УРСР у 1944 р. Це означає, що переселенці з Польщі та їхні нащадки мають дуже невеликі шанси отримати Карту поляка, навіть якщо хтось з їхніх предків був польської національності. Факт репатріації є підставою для відмови претенденту на Карту поляка згідно з п. 4 ст. 2 та п. 3 ст. 19 закону.”

 30. Доброго дня, потрібен метричний документ бабці, де вказується національність. В місцевому архіві сказали, що документи згоріли і в понаново виданій ментриці написано українка

  • Доброго дня. Напишіть, будь ласка, яка в бабусі національність, де та коли вона народилась і в який архів звертались? На пошту prashhur.zakaz@gmail.com

 31. Підтвердження польської приналежності
  Яка ціна послуги

 32. Добрый день, помогите пожалуйста с правильным заявлением в суд на подтверждении карты поляка. В ЗАГС дали отказ мотивируя тем что похозяйственные книги и перепись населения составлены со слов, и эти документы не приняли на рассмотрение. На просьбу восстановить свидетельство о рождении пробабушки и продедушки сказали, у них этих документов нет. Как правильно писать заявление в суд, и какой пакет документов должен быть , что бы судья рассмотрел вопрос положительно? Косвенные документы с записью поляк есть.
  1. Перепесь население 1926 г, указан поляк
  2. Похозяйственная книга совецкого периода указан поляк
  3. Свидетельство о рожденти родного брата пробабушки , указан поляк
  Спасибо !!!!!!

  • Доброго дня. Не зовсім зрозуміло на кого подавати в суд і з якою метою. Якщо Вам потрібна Карта Поляка, то з цими документами у Вас хороші шанси отримати позитивний результат. Наявних у вас документів цілком достатньо щоб звертатись в консульство.

 33. Хочу дізнатись прайс на послуги підтвердження.

 34. Хочу знайти підтвердження що бабця була полька

  • Доброго дня, відповіли на пошту.

   • Доброго дня,

    Маю архівну довідку про те що їм прадід та прабаба є в списках виборців до виборів до Сейму Польської Республіки за 1938р.

    Фактично учасниками таких виборів
    Можуть бути тільки громадяни республіки.

    Чи є це підставою отмирання КП?

    • Доброго дня. На жаль, ні. Після 2017 року чинний Закон, згідно якого для КП враховуються лише документи, в яких вказана національність родичів.

 35. Доброго вечора .Така ситуації ,займаюсь пошукам документів на КП.Мій дід 1905року бабця 1905 .пішов у Тернопільській РАГЗ там видали довідку про народження обидвох.Це довідка з костельної книги там вказана тільки що віра католицька .Далі я подав заяву щоб видали довідку шлюб в обласний архів . Архівна довідка про шлюб вона містить метрику вінчаних .Там тільки дата шлюбу і католицька віра.Але ж мені потрібно довідка з зазначенням національності .Що не так , підкажіть напрямок

  • Доброго дня, відповіли на пошту.

 36. Добрий вечір! Скажіть будь ласка чи можу я отримати кп, якщо маю документи про свою сім’ю де вони проживали, в якому році були переселені, і при переселені ними було залишено господарське майно-будинок, земля…..?

  • Доброго дня. Відповіли на електронну пошту.

 37. Доброго вечора.
  Скажіть, будь ласка, якщо моя прабабуся народилася в Польщі і у мене є її свідоцтво про народження, я можу отримати карту поляка???

  • Доброго дня. Ні, це не підстава для отримання КП

 38. Доброго дня. Цікавить питання : по бабусиній лінії прадід поляк та по дідусевій лінії прадід поляк
  Підтвердження є тільки на одного ( по дідусевій лінії)
  Якими документами можна підтвердити національність іншого прадіда . Свідоцтва про народження бабусі немає, є тільки метричні книги костелу, де зазначено віросповідання.

  • Доброї ночі
   Де та коли народився та проживав прадід? Напишіть нам на пошту prashhur.zakaz@gmail.com

 39. Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, якщо в мене є свідоцтво про народження мого дідуся, він народився в 1926р., а зареєстроване свідоцтво в 1950р. Однак в свідоцтві зазначено повні данні прабабусі та прадідуся і в графі національність вказано відповідно полька та поляк. Чи є це підставою для отримання карти поляка?

  • Доброго дня. Так, адже цей документ підтверджує національність. Якщо потрібен буде додатковий пошук – звертайтесь

 40. Доброго дня. Моя прабабуся та прадід є поляками, але в мене немає свідоцтва про народження моєї бабусі Марчевська Юзефа Миколаївна 23.01.1935 р.н.(доньки прадіда та прабусі). В архіві дані відсутні. Як мені підтвердити, що Марчевська Юзефа Миколаївна є донькою прадіда та прабабусі? Це необхідно для отримання карти поляка.

  • Доброго дня. Чи маєте свідоцтво про одруження? Можемо допомогти в пошуку факту народження бабусі. Потрібно проаналізувати, можливо, потрібно більш ретельно пошукати в архіві. Пишіть prashhur.zakaz@gmail.com

 41. Доброго дня, моя бабуся, і дідусь, і прабабусяв т. д. Жили в Польщі, до операції,, Вісла,,, переселили їх в Україну, але в свідоцтві про народження графа національність,, українка,,, маю польське свідоцтво про народження бабусі, чи можу я здати на карту поляка, на основі свідоцтва польського про народження, адже Польща внесла поправки до закону 2019 р. Що на карту поляка, підходить, що громадянами Польщі були предки,. Роз’ясніть будь ласка. Дякую.

  • Доброго дня. Правки до закону про Карту Поляка, які були прийняті в 2019 році, говорят лише про те, що на Карту Поляка тепер можуть претендувати етнічні поляки з усього світу, а не тільки з колишніх республік СРСР, але вони мають мати для цього документи предків з зазначенням національності поляк/полька не глибше коліна прабаба+прадід разом, скасовано ще в грудні 2017 року документи на Карту Поляка, такі як: народження, шлюб, смерть на территории Польщі, навчання, громадянство, голосування до Сейму, служба в Польській армії. Тільки національність є приводом отримати Карту Поляка.
   Особи, предки яких були переселені за операції Вісла взагалі не мають права претендувати на Карту Поляка, бо визнали себе українцями, про що мають запис в графі національність

 42. Доброго дня ! В мене дід родився в Польщі , в нього в паспорті було записано , Польська народна республіка , але національність Українець , він родився в Польщі , знаю місце народження і рік народження , чи можна якось віднайти документи , на прабабушку і дідуся . І скільки буде коштувати ?

  • Доброго дня, на жаль на території Польщі щодо підтвердження походження документи не шукаємо. Лише факту народження на території Польщі для отримання Карти Поляка буде не достатньо

 43. Доброго вечора!
  Якщо мої прабабуся і прадідусь є поляками, а в моєї бабусі в свідоцтві про народження пише одне ім*я, а в паспорті інше, в батька в свідоцтві те ж ім*я, що й в паспорті бабусі.
  Чи можу я довести, що це мої предки?

  • Доброго дня. Якщо імена досить схожі і інші параметри (місце народження тощо) співпадають, можливо, ніякої проблеми не буде. Можете написати нам на пошту prashhur.zakaz@gmail.com вказати які імена записані, які документи маєте підкажемо, можливо що потрібно буде надати консулу або запропонуємо допомогу

 44. Доброго дня!! Мій дідусь служив у Польській армії,є відповідне підтверджуюче фото..Це може бути одним з аргументів,що можливо дідусь був Поляком?

  • Доброго дня. Так, звичайно, може, як додатковий факт, але не як основний

 45. Доброго дня!Мені 17 років.Планую навчатись у Польші.Мій дідусь має свідоцтво про народження,де вказано що він поляк.Чи можу я в 17 років проходити співбесіду на отримання карти поляка?

  • Доброго дня. Потрібно уточнити це питання, чи потрібні якісь додаткові документи. Можете запитати ще в групі в ФБ https://www.facebook.com/groups/241991323175136/

 46. Доброго дня
  Маю таку ситуацію.
  Рідна сестра моєї прабабусі у роки війни емігрувала до Польщі і вийшла там заміж за поляка і проживала там до кінця свого життя.Її нащадки поляки по національності і до цього часу проживають на території Польської республіки.Скажіть будь-ласка чи допоможуть ці факти мені в оформленні КП.

  • Доброго дня. А про свою прабабусю і прадідуся ви шукали документи? На співбесіді на КП потрібні документи, що підтверджують національність ваших прямих предків

 47. Доброго дня. В погосподарській книзі є запис «бабуся полька» , але немає св.про народження бабусі,(не збереглось) маю свідоцтво про шлюб бабусі, і смерть бабусі, також маю всі свої документи, і батька. Чи буде достатньо довести, що вона моя бабуся, чи консул може просити все ж таки св.про народження ???

  • Доброго дня. Складно сказати. Можливо, цього буде не достатньо. Спробуйте зателефонувати в консульство, запитати. Можемо допомогти в пошуку запису в метричній книзі через архів.

   • Дякую Вам !

 48. моя бабця на половину полька їх в сімї було 7, в певний час вони виїхали до польщі, бабця залишилась в Украні всі її брати і сестри мають польське громадянство крім неї , документів нема, або невзмозі віднайти, з родичами з польщі переписується, є якась можливість зробити карту поляка для внука ?

  • Доброго дня. Де народилась і проживала родина бабці? Напишіть, нам, будь ласка, інформацію на пошту. Можливо, зможемо допомогти в пошуках документів.

 49. Здравствуйте .по словам отца бабушка Бялковская Дарья Ивановна6.05.1935 г.р по нации полячка но никаких документов не осталось только свидетельство о смерти
  Хотелось бы наити документы деда Бялковского Иосифа
  Антоновича 3 .03.1918 г.р. Свидетельство о рождении отца БялковскогоВладимира Иосифовича 29.03.1953г.р.их место жительства Тернопольская обл.Борщевский р он. пос.Мельница Подольск

  • Здравствуйте! Напишите, пожалуйста, нам на почту prashhur.zakaz@gmail.com возможно, сможем помочь

 50. Що роботи, якщо знайшов запис, в погосподарській книзі. Книгу не дадуть, ксерокопія не буде підтердженням. Що потрібно ?якась довідка від сільського голови, що підверджує ? Чи якийсь інший варіант ?

  • Доброго дня. Довідка + затверджена ксерокопія

   • Як сформолювати довідку ? Сільська Рада такі довідки ніколи не видавала ! Якщо можна детальніше «будь ласка».
    Bodja_gom@ukr.net

    • Довідка (витяг з Погосподарської книги) сільської ради та належним чином завірені ксерокопії відповідних аркушів Погосподарської книги – це є офіційні документи.

 51. Доброго вечора. В мене в свідоцтві про народження вказано національність батька поляк, а мама українка я можу на підставі цього документа подавати на карту поляка ?

  • Так,можете подаватись на КП.

 52. Доброго дня .В мого діда в свідоцтві про народження записано що -його батько поляк.А сам дід служив в польських військах в яких роках ще не вияснила ,чи можливо на підставі таких документів виробити КП,якщо ні то які саме потрібні документи?дякую

  • Згідно закону про Карту Поляка,цього буде замало. Потрібні додаткові документи.Де народився дідусь та де проживали предки?

 53. Доброго вечора. В мене є документ де записаний шлюб мого прадіда і прабабусі і там вказано національність прадіда поляк, а прабабусі українка я можу на підставі цього документа подавати на карту поляка ?

  • Згідно закону, одного прадідуся недостатньо для отрмиання КП.
   Варто пошукати інші документи,де діти (у даному випадку Ваш дідусь чи бабуся,по цій лінії) могли записати себе поляками.

 54. Добрий вечір, в мого батька в свідоцтві про народження вказано що його батько мій дід поляк, чи можу я отримати пк? Дякую.

  • Так,можете.

 55. Яка вартість пошуку документів в Польщі якщо є точне місце та всі дані про особу?

  • Прошу уточнити, з якою метою Ви здійснюєте пошуки?

 56. Добрий день. Моя бабця полька, але документів підтверджуючи Немає. Можу надати дівоче прізвище, ім’я і побатькові, рік народження. Треба шукати в архиві Львова. Чи можу отримати підтвердження для карти поляка. І скільки це буде коштувати. Дякую.

  • Скажіть, будь ласка, а Ваша бабуся народилась та проживала на території Львівської області?Вірно?

   Справа в тому,що в даних ми не проводимо пошуки по підтвердженню національності у Західних областях України.

 57. Яка вартість дослідження?

  • Відписую на Ваш емейл.

 58. Добрий вечір. Чи є можливість отримати карту поляка, якщо мій дід служив у польському війську в 1938 році?

  • Якщо посидлаючись на ці дані,то ні.

 59. Чи немає у вас філій в Чернівцях або Ів.Франківську

  • Наш офіс є тільки у Вінниці.

 60. добрый день,можете ли вы помочь в поиске документов подтверждающих польские корни,

  • Так,ми допомагаємо з пошуком документів для Карти Поляка,будь ласка,напишіть детальніше,яка у Вас ситуація.

 61. Доброго вечора. Маю свідоцтво про шлюб СРСР,де вказано,що національність моєї бабусі-полька(але має паспорт український,де вказана національність-українка) Чи може це бути підставою для отримання КП,чи потрібно ще якісь документи?
  І якщо так,то як з Вами зв’язатись?)Дякую.

  • Швидше за все даних має вистачити.Будь ласка,телефонуйте 0937996897

 62. Доброго дня. Скажіть будь ласка чи можу отримати карту поляка якщо прадід служив у Польскій армії в 1930р. Також є фото на яких вказаний населений пункт, рота і батальон.

  • Раніше,документи такого типу мали надавали підставу для отримання КП.
   Зараз, необхідно аби в даному документі чи іншому була вказана національність Вашого предка.

 63. Доброго дня. Таке питання якщо бабця вводилися в Україні 1921р. А пра бабця і прадід в Польщі чи мені того хватить щоб подати на карту поляка

  • Варто розпочати з того,які документи у Вас є?

   Чи є підтвердження того, що бабуся, чи її батьки-поляки?

 64. доброго вечора . Мій дідусь народвся 1935 .В свідоцтві про народження написано в графі -місце народження Люблінська обл. Грубешівський р-н .с .Ликошин але в графі -національність написано українець. На скільки я розумію ,що це не доказ ,що він був поляком і не є підставою для подачі на карту поляка .Ви допомагаєте у пошуці документів ? і скільки це коштує

  • Так, допомагаємо у пошуках.
   Прошу написати лист на пошту, ми спробуємо проаналізувати Ваші дані та допомогти.

 65. Доброго дня Скажіть будь ласка у мене є документи з архіву про переселення мами з Польщі вказано їх майно все що там у них було є свідотство про народження що вона народилась у Польщі 37 року але у ньому громадянства нема

  • “Jakie mogą być powody odmowy przyznania Karty Polaka?

   Wnioskodawca repatriował się z Polski na podstawie umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z radzieckimi republikami Białorusi, Ukrainy, Litwy lub z b. ZSRR do jednego z tych państw;”

   Факт переселення не є підставою для отримання Карти.Так,дійсно,національності і громадянства там не вказано.

 66. Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, якщо моя прабабуся похована на території Польщі, є документальне підтвердження тому, чи є це приводом дл отримання карта поляка? Дякую!

  • Ні,це не є підставою.

   Спробуйте пошукати в домашньому архіві інші документи,Які б свідчили,що Ваші предки – поляки.

 67. Доброго дня. Скажіть,будь-ласка. чи можу я отримати КП, якщо мої бабуся і дідусь .. народились в 1905 році в Західній Україні,але в 1951 році були виселені,так я ця територія належала Польщі. Мама моя народилась в 1947році на цій же території і також разом з батьками була виселена і в неї в паспорті стоіть місце народження Польща. а в свідоцтві про народження Львівська область .(в даний час ця територія є територією Польщі). Якщо так по які документи потрібно для цього .

  • Доброго дня,швидше ні.В документі має бути вказано “полька”,”поляк”.

 68. Вітаю.Таке питання , в свідоцтві про народження яке було видано 1949 року було вказано що мій батько і дід поляки, але яке на даний час не збереглося. Але є копія яка була видана в 1970 року но там вже було зазначено що батько українець а дід поляк.Чи я можу на підставі цього документа отримати карту поляка.Дякую.

  • Копія,що ви маєте на увазі?
   Ви можете вислати документ?

 69. Маю оригінал свідоцтва вінчання: дідусь Szczupakowski Vladimirus 23.07.1904 р.н., бабця Sadowska Katharina 16.05.1910 р.н. Віросповідання – Catholica r.gr.
  Держава – Polonia, Воєвідство – Stanislaopolis,Епархія – Leopolis,Повіт -Stryi (Стрий).Є на документі марка OPLATA STEMPLOWA – 1 ZLOTY і печатки.
  Маю ще фотографію дідуся у польській формі (старший рядовий).Чи можна подаватиcь на КП.

  • Даних документів замало для отримання Карти Поляка.

   • Привіт, скажіть будь ласка, на офіційному сайті про видачу карти поляка пише що : отримати можуть особи батьки чи дідусь, бабусь яких були громадянинами Польші і особи батьки чи батьки чи дідусь, бабусь яких мали національність поляк.. Тобто якщо бабуся була громадянин польші в 1940 рр і в паспорті вказано місце народження Польша, Люблин, отже це напряму доказує польське громадянство яке вона мала, чи не так?

    • На жаль,уже отримати Карту поляка за такими умовами неможливо.
     Документи,в яких зазначено “поляк” надають можливість претендувати на КП.
     Ваші документи свідчать про факт народження на території Польщі, цього замало.

 70. Доброго вечора, якщо в мене є рішення від воєводи,що мої прадідусь і прабабуся мали громадянство польське, чи можна на підставі цих документів зробити Карту Поляка?

  • Так,якщо встигнете до набуття чинності внесених змін в Закон.

 71. Доброго времени суток!У меня к вам вопрос-сможете вы помочь в поиске документов а именно подтверждение польского происхождения?Мой дед поляк и скорее всего есть этому подтверждение так как его отца расстреляли воины красной армии и его матери пришлось скрываться на Донбассе и поменять фамилию и соответственно документы.В новых документах дед уже украинец а вот при рождении я почему-то уверен что еще был поляк как и его родители.Подскажите или лучше помогите в розыске необходимых документов.Заранее благодарен и жду Вашего ответа на почту.С уважение Денис.

  • Написала на почту.

   • Доброго вечора! Підкажіть, будь-ласка, чи достатньо мати для подання документів на карту поляка свідоцтва народження моєї мами (також є свідоцтво її брата, мого дядька) в якому вказано що її мама (моя бабця) є полькою. Чи потрібно шукати якісь документи саме по бабці? Мій дідусь спалив всі документи, які підтверджували, що бабця полька, поміняв паспорт, боявся за життя бабці під час Україно-Польських конфліктів. Дякую.

    • Достатньо.

     Успіхів.

   • Доброго дня ! Моя бабуся народилась , закінчувала школу і проживала до 16 років на території Польщі . Уся родина бабусі є корінні поляки , які досі проживають там . Моя бабуся , за невідомих мені обставин опинилась в Україні . Чи маю право я претендувати на отримання КП ? Чи зможете Ви допомогти з пошуками потрібних документів для підтвердження ? І скільки коштуватимуть такі послуги ? Місце і рік народження бабусі мені відомі

    • Варто почати з того,які документи у Вас є.
     Та,враховуючи особливості регіону ми маємо зрозуміти чим зможемо Вам допомогти.

     Пишіть:https://prashhur.com/#contact

 72. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо в обласному архіві (Тернопільському) списки виборців до сейму не збереглось, чи є ймовірність що вони можуть бути в інших архівах, наприклад в польських? Маю військовий квиток прадіда, де зазначено поляк. Двоє прабабусь також були польками. Шукаю підтвердження.

  • Якщо Ваші предки проживали на території Тернопільської області,то пошуки варто здійснювати там.
   Звісно,одного прадідуся Вам замало.
   Складно сказати,чи цього достатньо для отримання КП.

   Слідкуйте за прийняттям внесення змін до закону про КП Prace nad ustawą o zmianie ustawy o repatriacji, ustawy o Karcie Polaka oraz ustawy o cudzoziemcach

 73. Підкажіть, будь ласка, щодо карти поляка. Я знаю, що є можливість її отримати якщо прабабця і прадід поляки. А як щодо ситуації коли обидві прабабці польки, а їхні чоловіки українці . Чи є можливість в такому випадку?

  • Так,є.

 74. Моя донька має Карту поляка (її бабця полька). Чи може її неповнолітній син також отримати карту поляка? Має намір виїхати до родичів та вчитись в Польщі.

  • Поки може на основі Вашої доньки.

   • скажіть будь ласка якщо є запис в погосподарській книзі національність бабусі полька…а також є документ з архіву що вона хрещена в римо катол..обряді..а також є з костелу що брала шлюб …чи можу я отримати карту..чи потрібно ще якісь документи…дякую

    • Мало б вистачити документів.

 75. Скажіть будь ласка якщо мій прадід воював в польській армії, то ми можемо надіятись на КП

  • Ні,цього недостатньо для отримання КП.

 76. Доброго дня.

  Я можу отримати Карту Поляка, якщо в моєму свідоцві про народження вказана національність батька – поляк?

  • Так,цього має вистачити.

 77. ДОБРОГО ДНЯ! В мене є оригінал свідоцтва про народження мого батька, де вказано що його батька (мій дід) – поляк. Також є військовий квиток діда (виданий в 1963 р) де в графі національність пише-поляк. Чи достатньо цих документів для отримання Карти поляка. Дякую.

  • Так,мало б вистачити.
   Успіхів.

 78. Чи можна претендувати на карту якщо обидва мої дідусі служили у польському війську?

 79. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи маю я право отримати КП. Ситуація наступна. У моєї бабусі в свідоцтві про народження записано, що вона полька і що її батько та мати поляки (відповідно мій прадідусь та прабабуся). Також у її свідоцтві про одруження записано, що вона полька. Наскільки я розумію, цього повинно вистачити? Чи потрібні ще якісь документи? Дякую.

  • Для отримання КП, фактів має вистачити.

 80. Доброго дня.
  Підскажіть будь ласка,чи можу я претендувати на карту сталого побуту маючи такі документи:
  1) Витяг з костельної книги про одруження прабабці і прадіда,за римо-католицким обрядом.
  (національніст невказана)
  2) Витяг з костельної книги про хрещення бабці, за римо-католицким обрядом.
  (національніст невказана)
  3) DOWOD OSOBISTOSTY-бабці 1938р.
  (національніст невказана)
  4) Витяг з РАЦС про одруження бабці і діда вказана національність бабці-полька,діда-українець.
  (витяг був виданий 2015р.)
  P.S В радянських свідоцтвах національність не була прописана

  • Відповіла на пошту.

 81. Добрый день !Разыскиваю свою давнюю подругу ,польку,Гения Видлыська.Может где всеречали даное имя.Может подскажите где можна найти?

  • Ні,не зустрічали.
   Почніть пошуки з місця її проживання.

 82. Якщо моя бабуся має карту поляка ( її прабабуся та прадід були польської національності) можу і я отримати її?

  • По відношенню до Вас це 6 -те покоління?…, на жаль, цього в консулаті може не вистачити.

   А бабуся десь записана полькою?

 83. Підскажіть, будь ласка, списки виборців до польського сейму шукати в польських архівах чи в українських? Дякую

  • Відповіла на пошту.

 84. Доброго дня.
  Чи можете ви допомогти найти документи моєї прабабусі які підтверджують її національність і скільки це буде коштувати. Прабабуся народилась в с Забіря Львівської області 1900 році?

  • Ми допускаємо,що однієї прабабусі може не вистачити для отримання Карти.

 85.  Доброго дня, Чи можна у Вас замовити послугу “підтвердження польського походження” для карти поляка, як це зробити ,ціна питання?

  • Напишіть на на шу пошту відомі Вам факти про Ваших предків.
   Ми спробуємо допомгти.
   prashhur.zakaz@gmail.com

 86. Доброго дня. Знайшла в архіві,що моі прабабця і прадідусь брали участь у виборах до сейму в 1938 р., але не знайшла іхніх свідоцтв про народження, і взагалі не маю ніяких документів,де було б вказано національність моіх пращурів. Але я маю всю послідовність зміни прізвищ, тобто свідоцтва про народження та одруження моєі бабусі, мами ну і звичайно моі. Чи буде цього достатньо для отримання карти поляка?

  • Даних мало б вистачити для отримання КП.

 87. доброго дня! підскажіть будь ласка якщо бабуся отримала карту поляка має польське громадянство вийшла заміж за поляка, а родилася в Україні, чи має право її онучка отримати карту поляка щоб навчатися у Польщі?

  • Зверніться в консулат для уточнення.Кожна ситуація – індивідуальна.

 88. Доброго дня! Ви маєте змогу допомогти у підтвердженні польських коренів?

  • Так,ми допомагаємо.

   Де народились Ваші предки та проживали?

 89. Бабушка родилась в 1932г. на Волыни, дед родился в 1930г. во Львовской обл, был греко-католиком. Вполне вероятно, что кто-то из них был поляком. Скажите, пожалуйста, в какие органы обращаться и в каком направлении осуществлять поиски, что бы выяснить был ли кто-то из них поляком?

  • В архів варто звернутись, швидше Волинський та Львову.

   Можете написати лист, я опишу детальніше приблизну схему роботив цьому напрямку.

 90. Доброго дня, скажіть, будь ласка, я відправила запит електронною поштою у Хмельницький архів, чи можуть вони знайти згадки щодо наших прадідів, відповіді поки що немає
  Чи буде достатньо того, що підтвердять у метричних книгах національність поляк?
  І чи можна робити карту поляка на основі прадіда і прабаби але з боку діда і баби а не з боку когось одного?
  І чи можна щоб моя мама зробила карту поляка, а я вже відштовхуючись від того що вона буде мати карту поляка, також можу зробити її?

  • У метричних книгах записів швидше,про національність не буде.

   Я рекомендую отримати відповіді з архівів поки,потім виможете вислати дані(документи), і ми з Вами разом їх розглянемо і Вашу ситуацію та зрозуміємо чи достатньо фактів буде.

   • Доброго дня! Скажыть чи вистачить витягу з акту народження прабабусы.Дякую.

 91. Доброго дня. . Скажіть будь ласка .Моя мама народилася в Польщі,а потім була виселена на Україну .Чи можу я зробити карту поляку

  • Факт народження на території Польщі не дає підстав на отримання КП.

 92. Скажіть будь ласка,а якщо прадід українець,але в56-57роках емігрував до Польщі,то чи можливо зробти КП.

  • Перейдіть за посиланням:http://winnica.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta_polaka/winnica_ua_k_34

   Це – Закон “Про Карту Поляка”. Тут детально описуються умови,які дають можливість претендувати на КП.

   Швидше, Ви не можете отримати Карту.

 93. Добрый день. Подскажите пожалуйста, достаточно ли будет решение суда о смене национальности для Консула на Карту Поляка? Спасибо.

 94. Доброго дня, таке питання, є документ: списки вибору до Сейму та Сенату на прадіда і прабабцю, но в інструкції по заповненню вньоска я прочитав вписувати громадянство на час смерті, прадід помер під час радянського союзу (тобто на той час вже громадянин СРСР), прабабця в 1942… тобто грубо кажучи ці документи вже не підійдуть?

  • Не зовсім зрозуміла суті питання.
   Документи – списки виборців надають право на отримання КП.

   • Питання в тому що є в вньоску 23 пункт, заповнення громадянства, в обясненні до пункту пише що вписувати громадянство актуальне на час смерті, або якщо живий то теперішнє

 95. Доброго дня, від кількох людей вже чула що можна отримати кп якщо один з прадідусів, прабабусь був поляком, і чи потрібно мати довідку з архіву, чи просто свідоцтво про народження?

  • Наскільки мені відомо, Зкон про Карту Поляка трактує :”прадідів обох”.

   Консул,що приймає документи,розуміє,що документи надані,як факти, та кожна ситуація індивідуальна,тому однозначну відповідь стосовно Вашого питанн надавати складно.

 96. Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, могу ли я претендовать на получение Карты поляка при наличии следующих документов: Poswiadczenie zamieszkania моей бабушки, в котором указано przynaleznosc panstwowa polska, выдан 08.07.1938г., о национальности и вере ничего не сказано, место рождение – г. Харьков. Также есть ее студенческие билеты из польской гимназии в Хрубешове 1934 и 1935гг. Заранее благодарна за ответ!

  • Варто спробувати,якщо даних консулу буде замало,тоді варто дошукувати дані.

   А Ви можете вислати фотодокумент на пошту?

   ДЯКУЮ.

   Удачі.

 97. Доброго дня! Є запис про шлюб мого прадіда і баби в метричній книзі, на польській мові, з перекладом на українську. Національність не вказана, віра – православна. Жили вони і одружились в Столінській гміні, Поліського воєводства. Скажіть будь-ласка чи достатньо цього для отримання КП і як мені дізнатися чи можна йти в консульство з цим документом і просити КП?

  • На жаль, ні. Відповіла на пошту

   • Доброго вечора ! Підскажіть чи достатньо для отримання КП довідки про участь у виборах в сейм прабабусі її батька та прабабусі (всі по лінії мами) ?

    • Ми спілкувались по телефону.

     Так,має вистачити.

 98. Доброго дня! Проконсультуйте будь ласка. Моя бабуся народилась в Білостоцькому воеводстві, але нині ця теріторія належить Білорусії. За національністю вона полька, але в її свідотстві про народження взагалі немає даних про національність (ні її, ні батьків). Свідотство про народження було видано повторно вже за часів Радянського союзу. Але в свідотстві про народження моєї мами вказана бабусина національність. Чи маю я в такому випадку право отримати Карту Поляка?

  • Доброго дня
   Так, маєте
   Успіхів!

 99. Доброго дня, в свідоцтві про народження(свідоцтво радянське) моєї мами вказано що її батьки поляки, чи достатньо такого документу?Дякую

  • Доброго дня!
   Так, цього достньо

 100. Що робити, якщо в архіві по моїх прадідусів та прабабусів, справи вилучені (голосування до сейму не можу довести)?

 101. Добрий день! Скажіть будь-ласка, якщо мій прадідусь та прабабуся народилися 1905 та 1910 р. на Західній Україні, чи вистачить цих документів для карти поляка?

  • Добрий день. Ні, не вистачить.

   • Добрий вечір,я живу у Львові і хочу зробити карту поляка,мені потрібно було свідоцтво моєї бабусі,коли пішла в архів мені сказали,що поляки забрали до себе документи в архів,підкажіть будь ласка як мені надіслати запит чи лист в Польщу щоб взяти документи.Можливо у Львові є якісь агенції ,що відправляють документи за кордон? І ще питання чи можу я зробити карту поляка,Якщо в мене лише прабаба полячка?

    • Доброї ночі.
     Ми можемо допомогти зробити запит в Польські архіви. Лише з документами прабабусі зробити карту поляка не зможете. Можливий варіант зміни національності через суд бабусі чи дідуся.
     Пишіть prashhur.zakaz@gmail.com

 102. Доброго дня.
  Чи можу я претендувати на карту Поляка якщо моя прабабця Полька по всім документам, а бабці ЗАГС не хоче писати національність, хоча національності у неї ніде нема, і бабця була безбатченком, тобто у свідоцтві про народження значиться тільки мама Полька, де батько там стоїть протчерк.
  Та чи в такому разі можна звернутися з клопотанням про КП, якщо я попрошу довідку з архіву про народження прабабці, де буде писати що її батьки теж Поляки, тобто один родич з лінії пра і ще двоє з “пра пра”(я знаю що там вся сімя є Поляками).
  Дуже дякую, чекаю відповіді. З повагою Антін.

 103. Доброго дня)Чи можу я розраховувати на Карту Поляка якщо мій батько був народжений у 1937 році на території польщі, а в 1945 був переселений на територію України, і в свідоцтві про народження вказано лише те, що він громадянин України а національності немає.І в архіві на Україні теж не вказано його національності.

  • Доброго дня. Ні, цього не достатньо.

 104. Доброго дня,
  Чи можу я розраховувати на карту поляка якщо в мене є довідка що мої прабаба і прадід були виборцями у виборах до Польського сейму??
  На перід дякую за відповідь))

  • Так,швидше за все,цього достатньо.
   Успіхів.

 105. Я вважала за краще поїхати навчатися в іноземний університет, щоб трохи вивчити іншу мову. Хороші умови в Польщі, тому я вибрала польську Полонійну Академію в Ченстохові. Я чула багато хороших речей про цей університет, і там у мене є колега, який там навчається і дуже задоволений.

 106. Доброго дня. Будь ласка проінформуйте, чи може моя дружина отримати карту поляка якщо у неї у свідоцтві про народження записано, що її батько поляк, чи потрібні ще якісь папери ? Буду вдячний за відповідь!

  • Документу відповідного має вистачити.
   Удачі.

 107. Доброго дня. Маю копії метрик прабабці і прадідуся (вони були поляками) – їх дати народження, дату шлюбу, народження їх перших п’ятьох дітей (з 1898 по 1908), а метрики своєї бабці не знайшла (вона народилася 4 травня 1916 року, село Білий Потік Чортківського р-ну, Тернопільської обл). 1934 року бабця вийшла заміж за греко-католика у Борщівський район і змінила прізвище. 1997 бабця переїхала жити до старшої дочки під Чернівці, 2012 року вона померла. Кинулися для карти поляка збирати документи – не можемо навіть довести її дівоче прізвище. Немає ніяких документів. Допоможіть, будь ласка. Підкажіть, як отримати копію свідоцтва про народження бабусі та про її шлюб. Дякую

  • Відповідаю на пошту.

 108. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо моя бабуся є у списках виборців до Польського Сейму у 1935р., чи можу я претендувати на Карту Поляка?

  • Так,Ви можете претендувати на Карту Поляка.
   Удачі.

 109. Добрий день, підскажіть будь ласка, якщо є архівна довідка що дідусь дійсно в 1945 році був переселений з с. Башня – Дільна (Польша) в Львівську обл. чи є шанс отримати карту поляка.

  • Нащадки,предки яких були переселені не можуть претендувати на Карту Поляка.

 110. Якщо у мене є метрики діда і баби, де вказано що вони народились у Польщі чи маю шанс отримати КП?

  • Факт народження на території Польщі,не дає шанс на отримання Карти Поляка.

 111. Доброго дня. Мій прапрадід-поляк. Чи зможу в такому випадку отримати карту поляка?

  • Ні.Не можете.

 112. Підскажіть будь-ласка, чи можу я отримати карту на підставі документів прабабусі (метрика 1919 року, в якій зазначається, що вона народилась на території теперішньої Західної України, а на той час територія належала до земель Польщі, також зазначається про хресних батьків, які були визначними діячами (поетом) Польщі – Олекса Стефанович). Але жодного слова про громадянство прабабусі, її батька та хресних мови не йдеться.

  • На жаль,документу замало.

 113. Доброго дня! Підкажіть, на Карту Поляка чи підходить такий документ як ВИТЯГ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ ГРОМАДЯН на Держбланку з галограмами и мокрою печаткою, в якому вказано дані про народження мого батька (1937р.н) і національність його батьків, що мій дід поляк! в Вінницькому архіві я знайшла книги актових записів про народження та смерть дітей мого діда і в тих записах завжди дід вказував свою національність – поляк, також в підшитих адресних листах на прибулих і вибулих за 1941-1944 роки, є адресний лист прибулого (мій дід), в якому теж вказано національність – поляк. Постає питання чи вистачить одного витягу з РАЦУ, чи потрібно робити довідки з архіву по всіх актових записах де тільки згадується і”мя мого діда і його національність, а також завірені архівом фотокопії усіх цих записів? Буду дуже вдячна за підказку і допомогу в моєму питанні.

  • Одного і всіх в комплексі документів вистачить,якщо хочете підсилитись – можете зробити довідки з архіву.Удачі.

 114. Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, маю бабцю польку.
  З документів тільки витяг з реєстру про шлюб, де зазначено її національність, ну і зміну прізвища.
  Цього достатньо, чи пошукати свідоцтво про народження? Народилась вона в Хмельницькій області, прожила все життя в Києві.
  Дякую.

  • Якщо в даному доці зазначено,що вона -полька.Так,вистачить.

 115. доброго дня у мене дід служив у польській армії є військовий білет радянського зразка з записом що він проходив службу в Польщі в 38 році в якості старшого сапера (є його фото в польській формі) і є парахіальний лист виданий в 42 році де вказано хто його батьки але він на латині чи можна розраховувати на карту поляка з цими документами

  • Пробуйте.
   Удачі.

 116. Здравствуйте! Хочу попытаться оформить карту поляка, у меня дед поляк, есть подтвержение в свидетельстве о рождении моей мамы, где указана национальность деда-поляк, но утеряно свидетельство о браке моей мамы и моего отца. Я правильно понимаю, что без него ничего не получится и нужно его восстанавливать? Вы сможете его восстановить, если брак моих родителей регистрировался в России на Урале?

  • Ви можете звернутись в РАЦС по місцю проживання і попрохати їх надати відповідних документ.Вони мають відкликнутись.
   Крайній варіант,звертатись напряму в Росію.

 117. Мій дід (лемок) служив в польській армії станом на 39-й рік, потім був в німецькому полоні, а потім – в радянському.

  Чи буде довідка з архіву про службу в польській армії достатньою для отримання карти?

  • Має вистачити.

 118. Доброго дня. Скажіть будь ласка моя баба роджена в Республіка Польща, але вона переселенець. Чи можу я отримати карту поляка. Дякую.

  • Ні, не можете.

   Komu nie może zostać przyznana Karta Polaka?

   Osobie która posiada obywatelstwo polskie lub zezwolenie na osiedlenie się w Rzeczypospolitej Polskiej (posiada kartę stałego pobytu). Nie mogą uzyskać Karty Polaka osoby repatriowane (przesiedlone), z terytorium Polski na mocy umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z republikami radzieckimi Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz z ZSRR, do jednego z tych państw.

 119. Вітаю. Чи можна розраховувати на отримання Карти Поляка при наявності документа про переселення діда у 1945 році, але у свідоцтві (УРСР) про народження тата національність діда вказана українець?

  • На жаль,ні.

 120. Добрий день. Чи можу я подавати документи на карту поляка, якщо мій прадід по лінії батька служив у Війську Польському, є воєнний квиток радянського зразка 1948р, де зроблено запис про це, вказано рік призову 1921. А також прадід по лінії матері служив у Війську Польському. є воєнний квиток такого ж зразка із записом. Дякую

  • Так,пробуйте.

 121. Доброго дня, підкажіть будь-ласка які документи мені підійдуть для вироблення КП… Моя бабця полька, національність була записана в паспорті, але як я зрозумів при смерті людини паспорт знищується, це було ще у 1972 році, робити витяг з свідоцтва про смерть немає сенсу, наскільки розумію там не вказується національність, так само як не вказується у витязі із свідоцтва про народження її ж… В сумі все що я маю на руках – це свідоцтво про народження матері, в якому вказано що її мати – полька… Чи досить буде цього свідоцтва?
  І другий варіант – можна знайти свідоцтво про шлюб у костелі (костел св. Єлизавети у Львові) який був орієнтовно у 1940-42 роках, але справа в тому що з 1946 року він був закинутий аж до 1991 року – де тепер, в якому архіві шукати ці документи? Дякую за відповідь…

  • Ваша бабуся проживала на території Львівської області,вірно думаю?

   Подумайте про підтвердження польського громадянства: шукати можна списки виборців та метричні книги.

 122. Доброго дня. Чи можу я виїхати з сім”єю на ПМЖ до Польщі??? В моему свідоцтві про народження записано , що батько поляк, дід та баба по батьковій лінії також поляки, зі слів батька знаю, що діда розстріляли в 1937 році , прадід мав землю в селі Червоний Цвіт (зараз Хмельницька область ) зі слів батька земля була подарована прадіду, я так зрозумів воеводою для проживання. Можливо потрібно зібрати ,ще якійсь документи?? Відповідь прошу надати на електронну адресу. Наперед вдячний

  • ок.

 123. Доброго дня! Якщо в мене прадіди по двох лініях поляки, а прабабусі українки , чи можу я отримати карту поляка ?

  • ТаК,можете отримати.

 124. Доброго дня! Мої прадіди і прабабці зі сторони мами народились і проживали в Тернопільській обл, Кременецький р-н, територія, яка до 1939 р. була в складі Польщі. Одні прадід і прабабця 1905 і 1909 рр. н., інші мені невідомо. Також, там же, народилися мій дід і бабця, в 1933 і 1935 рр. Поляками навряд чи вони були (хоча з однієї сторони прізвище типово польське), цікавить, чи можна підтвердити їх польське громадянство? Куди звертатися, в районний архів, в Тернопільський? Що шукати, які документи? І чи взагалі варто за це братися?

  • Можете пошукати документи,які підтвердять їх польське громадянство.

   Так,варто глянути Тернопільський архів.

 125. чи потрібно легалізувати (ставити апостиль) на документи, які подаються на отримання карти поляка?

  • Для чого?

   Апостиль?Якщо ми говоримо про Карту Поляка,ні.

 126. Доброго дня! Підкажіть,будь ласка, чи на підставі нище вказаних документів можна претендувати на карту поляка:
  1) Витяг з польського архіву, що дід служив у польському війську в 1933р
  2)Запис у костельній книзі про народження прадіда

  • Так,удачі.Пробуйте отримати КП.

 127. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можна на основі документу про службу у польському війську лише одного діда розраховувати на польське коріння( дід служив у Калішу у 1933 р ).Є ще запис у костельній книзі про народження прадіда. Інших документів, які так чи інакше підтверджують польську національність немає.І , якщо можна, то куди потрібно звертатися і які є ще особливі вимоги для отримання карти поляка?

  • “..чи можна на основі документу про службу у польському війську лише одного діда розраховувати на польське коріння”,цікаво сказано.
   Маючи на руках документи про участь у польському війську Вашого дідуся Ви можете спробувати претендувати на отримання Карти Поляка.
   http://winnica.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta_polaka/ – так це посилання варте уваги.

 128. Доброго вечора! Мене цікавить, чи можна використати для оформленя Карти Поляка свідоцтво про народження рідної сестри мого дідуся (так як його свідоцтво не збереглося і в архівах записи відсутні), в свідоцтві зазаначено, що її батьки є поляками (мої прадідусь і прабабуся). Чи можливо потрібні ще якісь документи? Буду вдячна за інформацію!

  • Я б рекомендувала спробувати,якщо консулу буде цього замало,тоді варто спробувати інші варіанти.

 129. 14:00Ви
  Добрый день. Имею половину свидетельства о браке моей бабушки,в котором указано,что она полячка и родилась в Краковской области. К сожалению вторая половина свидетельства оторвана. Может ли этот документ быть основанием для подачи на карту поляка?

  • Можна спробувати.

 130. Добрый день, моя бабушка родилась в 1926 году в д. Карцевичи, Несвижского района, Барановичской обл. (в то время это территория Польши гмина Лань Несвижский повет Новогрудское воеводство). Училась в польской гимназии. По национальности белоруска. Метрик никаких не имею. Поиск в белорусских архивах не увенчался успехом. В планах начать поиски документов в польских архивах. При наявности метрик, есть ли у меня шансы получить карту поляка? Спасибо.

  • ” По национальности белоруска.”

   wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
   w obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
   wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat. Organizacjami upoważnionymi do wystawiania takiego zaświadczenia na Ukrainie są: Federacja Organizacji Polskich na Ukainie oraz Związek Polaków na Ukrainie.

   Може пошукати громадянство польське,спробуйте також дізнатись про її батьків і пошукати факти про них.

 131. Добрый день! Меня интересует получение карты поляка моим ребенком. Мой бывший муж (проживающий в России) имел дедушку поляка, который был вынуждено переселен в Хабаровск в 30-40 годах. Муж и его мама Зарецкая Алла (1939 гр) сейчас проживает в Санкт-Петербурге. Возможно ли восттановить какие-то данные.

  • Так,можна спробувати.

   А де дідусь народився?

 132. Добрий день! Я мене мама була в 1946 році переселена з Польші в Рівненську область, народилась в Польші. В мене є архівна довідка,що там залишилась земля, господарство. Мама пишеться,що вона українка-дівоче ім”я Демчук, у бабусі було дівоче прізвище- Гресь. нічого про їх національність не відомо. У мене син збирається женитися на полячці і я вирішила спробувати отримати карту поляка,але мені потрібно свідоцтво мами. бо оригінальне загубили і тут виписали вже наше “радянське” де я його можу взяти,це десь треба в Польський архів?

  • Вам потрібне тільки свідоцтво?
   Карта Поляка у Вашому випадку виключена у зв’язку з переселенням Ваших предків.

 133. Добрий день. у мене прадід виїхав перед війною до Польщі, помер і похований в Ополе, там проживала його тітка з племінниками. Чи можливо знайти якісь документи про належність його до польського народу?

  • А до того як він виїхав,що Вам відомо про його життя?

 134. Доброго дня. Я хочу оформити картку поляка. В мене бабуся народилася в Польщі, на сьогодні вже померла. Будь-яких документів після неї не залишилося. Знаю її прізвище і ім’я по чоловікові. Проживала в Рава Руській в Україні. З чого почати збір документів.

  • З місця народження предка і зайнятись збором інформації про предка.
   А далі робити запити у відповідні інстанції.

 135. Доброго вечора! Мій прадід служив у Польському війську в 1939 році та отримав медаль за участь в цій війні. Прабабуся українка. Чи можу я претендувати на отримання карти поляка? Дякую.

  • З одним пра- ні.
   А що стосовно інших ліній?
   Можливо мали польське громадянство?

 136. Доброго вечора. Скажіть будь-ласка мій дід і баба до другої світової жили в Польщі. Після війни їх переселили в Україну у Львівську область. В Польщі залишились жити прадід і прабабуся які були поляками по паспорту, і там і померли. На даний час в Польщі проживають сестри бабусі. В мене є довідка з архіву, що дід з бабою до переселення жили в Польщі мали будинок і землю. Чи можу я розраховувати на карту поляка і які документи потрібні? І чи краще робити документи про прадіда і прабабу? Бо дід і баба були переселені.

  • Коли і як можна побачити Ваші документи наявні?

  • Добрий день. Прадід і прабаба не є в переліку рідні для підтвердження польського походження. Проте Ваша дід та баба були переселенцями, а значить мали польське походження (навіть якщо української національності, не має значення) і тому на основі довідки про репатріацію Ви можете отримати карту поляка, якщо володієте польською мовою, та обізнані трішки в історії та культурі Польщі.

   • Пане Миколо,у Ваш коментар потрібно внести певні корекції для орієнтації на достотвірність речень.

    “Прадід і прабаба не є в переліку рідні для підтвердження польського походження.”
    НАСПРАВДІ Є.
    ЦИТУЮ ВАМ ЗАКОН “ПРО КАРТУ ПОЛЯКА”

    I N F O R M A C J A
    w sprawie Karty Polaka

    “W związku z wejściem w życie ustawy o Karcie Polaka z dn. 7.09.2007r. (Dz.U. z 2007r., nr 180, poz. 1280) – uprzejmie informujemy zainteresowanych obywateli Ukrainy polskiego pochodzenia, że od dnia 29 marca 2008r. jest możliwość składania wniosków o przyznanie Karty Polaka.
    Karta Polaka jest dokumentem potwierdzającym przynależność jej posiadacza do Narodu Polskiego.

    Komu może zostać przyznana Karta Polaka?

    Karta Polaka może zostać przyznana osobie, posiadającej w dniu złożenia wniosku obywatelstwo jednego z państw dawnego ZSRR, bądź posiadającej status bezpaństwowca w jednym z tych krajów i spełni łącznie następujące warunki:

    Wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
    W obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
    Wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie..”

    ПОСИЛАННЯ: http://winnica.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta_polaka/winnica_ua_k_34

    “Проте Ваша дід та баба були переселенцями, а значить мали польське походження (навіть якщо української національності, не має значення) і тому на основі довідки про репатріацію..”

    НАСПРАВДІ,ПЕРЕСЕЛЯЛИ ЗАЗВИЧАЙ УКРАЇНЦІВ ПО НАЦІОНАЛЬНОСТІ, ЗАКОН ТАКОЖ РОЗ’ЯСНЮЄ ТАКІ ВИПАДКИ І РЕКОМЕНДУЄ НАСТУПНЕ:

    “Komu nie może zostać przyznana Karta Polaka?

    Osobie która posiada obywatelstwo polskie lub zezwolenie na osiedlenie się w Rzeczypospolitej Polskiej (posiada kartę stałego pobytu). Nie mogą uzyskać Karty Polaka osoby repatriowane (przesiedlone), z terytorium Polski na mocy umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z republikami radzieckimi Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz z ZSRR, do jednego z tych państw. ”

    ПОСИЛАННЯ: http://winnica.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta_polaka/winnica_ua_k_34

    І НА ОСТАННЄ:

    “Ви можете отримати карту поляка, якщо володієте польською мовою, та обізнані трішки в історії та культурі Польщі.”

    ТАК ДІСНО, МОЖНА, НА ОСНОВІ ТАКИХ УМОВ:

    “albo
    przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie
    w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat.
    Karta Polaka może być przyznana także osobie, której pochodzenie zostało prawomocnie stwierdzone zgodnie
    z przepisami ustawy dnia 9.11.2000r. o repatriacji (Dz.U. nr 53, poz. 532, z późniejszymi zmianami).”

    ПОСИЛАННЯ: http://winnica.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta_polaka/winnica_ua_k_34

 137. день добрий. дівчатка підскажіть будь-ласка чи можу я отримати КП за такими даними моя прабабця свідоцтві про народження записана польською фамілією її батько був поляк проживав в місті легніца вул.дзялкова там проживав з мамою але якимось чином приїхав на україну купив землю і тут народилися дві дочки .але 43р був висланий з україну в польщу з сімєю за вказаною адресою і жив там до кінця своїх днів там похований і наданий момент там проживають внуки та правнуки але коли їх виганяли їхня старша дочка яка на той час вийшла заміж залишилася на україні чекати чоловіка так як його забрали на війну.підскажіть де я можу знайти дані в польщі зі цією адресою на пра прадіда поляка і чи можна дізнатися національність прабаби з польською фамілею пшитомська яка народжена на україні чи є шанси.

  .

  • Все можна спробувати.Головне аби було дієво і відомості були в архівах.

   Давайте систематизуємо це в лист.

 138. Добридень! Підкажіть, будь ласка, якщо мій дідусь хрещений в костелі, то чи маю я шанс отримати карту поляка?

  • Відповідні дані- початок.

   Потрібно підсилитись іншими документами.

 139. Доброго вечора у мене тато і мама народжені у Польші так принаймі пиши у паспортах і свідоцтвах про народження а татож маю свідоцтво про народження бабусі і свідоцтво про шлюб з польскими печатками.є ще евакуаційні листи з татової сторони орігінал а з маминої копія.на основі цих документів ,що я можу зробити і куди мені звертатись тобто з чого розпочинати.

  • Почати пропоную з перегляду цих документів,пишіть і висилайте документи на мило:https://prashhur.com/#contact

 140. Добрый день!
  Прошу помочь. Ситуация: в свидетельстве о рождении бабушки отец поляк, мама украинка. В свидетельстве о рождении ее сына (моего отца) бабушка записана как украинка. Для получения карты поляка мной как внуком бабушки достаточно ее свидетельства о рождении в котором указано что ее отец поляк и документов подтверждающих родственные связи?
  С уважением, Вадим!

  • Швидше даних про одного пра- може бути замало,а давайте пошукаємо дані про інших прадідусів і прабабусь?

   “KOMU MOŻE BYĆ PRZYZNANA KARTA POLAKA

   Karta Polaka może zostać przyznana osobie, posiadającej w dniu złożenia wniosku obywatelstwo jednego z państw dawnego ZSRR, bądź posiadającej status bezpaństwowca w jednym z tych krajów, i spełni łącznie następujące warunki:

   wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
   w obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
   wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat. Organizacjami upoważnionymi do wystawiania takiego zaświadczenia na Ukrainie są: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz Związek Polaków na Ukrainie.”

 141. Доброго дня, маю таке питання. Мені 16 років, в моєї бабці в метриці не вказано що вона полячка, але вказано, що мій прадід і прабабця були двоє поляками, також в СРСР паспорті ( старому ) вказано що вона полячка. Чи можу я претендувати на карту поляка.

  • Так,удачі.

   У Вас ще 2-ва роки фори,вчіться і готуйтесь!

 142. Доброго дня, скажіть будь-ласка які саме документи мені потрібно шукати і в якому архіві, якщо моя бабця народилась у1914р в Долині Івано-Франківської обл., була полькою, з 8 років проживала у Львові… Чи досить буде запросити паспорт ? (там точно вказано що вона полька) І чи можливо вистарчить свідоцтва про народження моєї матері, в якому вказано що її мама (моя бабуся) – полька? Дякую…

  • Вистачить СПН Вашої матері,Успіхів.

 143. Доброго дня
  Скажіть,будь ласка, чи достатньо свідоцтва про народження моєї мами, у якому вказано національність її мами(тобто моєї бабці 1914р.н.) – полька?
  Чи потрібна довідка, що вона не була переселена в 1944-45рр.?( зі слів бабці вони самі переїхали)
  Дякую

  • СПН мами досить.
   Удачі на бесіді з консулом.

 144. Здравствуйте! Подскажите пожалуйста разобраться в моем вопросе! В домовой книге моих бабушки и дедушки в графе уроженец у дедушки написано, что он родился в Польше и конкретное место, а вот в графе национальность – украинец, фамилия польская. Как мне подтвердить польские корни? Ведь мои родственники выехали из Польши на Заподную Украину. Я так понимаю, что домовая книга не доказательство, что мне искать и куда обратиться? Спасибо!

  • Зверніться до нас.
   Роз’яснимо,що потрібно шукати.
   Деталі на пошті (питання).

 145. Добрий день. Мій дідо служив в Війску Польскому в 1936 р. Є документ,що підтверджує проходження ним під час служби навчання з вказанням номеру і назви військової частини,також є його фото в військовій формі Войска Польского. Також є документ( Swiadectwo szkolne) бабці. В радянських документах виданих в 1956-58рр. Свідоцтва про народження іСвідоцтво про шлюб вказано, що українці і шлюб зареєстрований в українській греко-католицькій церкві. Чи є шанс отримати підтвердження польского походження і як це зробити? Дякую.

  • Так,є.Шанси хороші.
   Удачі.

 146. Добрий день! Маю свідоцтво про народження мого діда по лінії батька, в якому вказано, що він народився в с. Горинка, Кременецького р-ну, Тернопільської обл. в 1934 р., в цьому ж свідоцтві вказано національність батька – поляк, і матері – українка, а от національність дідуся не вказана. Також на самому документі стоїть відмітка “востановлено”, я так розумію, що це не оригінал свідоцтва. Питання, в яких саме документах архіва можливо знайти національність дідуся? Є бажання подавати на КП.

  • В архів Тернополя.
   По територіальному розприділенні інформації.

 147. Доброго дня. Маю свідоцтво про одруження моеї прабабусі з моїм прадідом-вітчімом. Це не рідний прадід. В них обох в цьому свідоцтві вказана національність- польська. Питання чи можливо з таким документом претендувати на карту поляка?. Ще питання. Ця ж прабабця, до одруження з вітчимом, була одружена з моїм прадідом. Оба мали польську наніональність,але в мене жодних документів немае( можливо вони є в архівах). І ще питання. Моя бабуся за національністю полька,але в її свідоцтві про народження нічого не вказано…іще цікавий факт. В моеї мами в свідоцтві написано,що її мама-українка,а в моеї тітки(маминої сестри) в свідоцтві написано-полька. Можливо всі ці неточності можна виправити звернувшись в архів,чи ще кудись. Отже,підкажіть будь ласка чи можливо це виправити і впорядкувати,також віднайти відсутні документи для отримання КП? Куди в першу чергу потрібно звертатись? А також СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ВАШІ ПОСЛУГИ? Житомирська область.

  • Я рекомендую пробувати подавати на КП.

 148. Доброго дня!
  Мої прабаба і прадід (обоє) були українцями, але жили у Станіславському воєводстві протягом 1920-х-1930-х рр. і мали громадянство польське.
  Чи можу я подавати на Карту Поляка?

  • Маєте документи?ТАК!

 149. Доброго дня Вам!!
  Скажіть, будь ласка, якщо прадід та прабабуся, 1893 та 1903 р.р. народження відповідно, проживали на території спершу Австро-Угорщини, а потім і Польщі у Тарнопольскому воєводстві, і теоретично мали громадянство польске, то чи можу я претендувати на Карту поляка? (громадянство то польське точно було, а от національність українці).
  Наперед вдячний за відповідь!

  • Можете,особливо,якщо у Вас є документальне підтвердження цьому.

 150. Я проживаю в Рівному. Католик, маю безпосереднє відношення до католицькой парафії “Свв Павла і Петра” в Рівному (можу надати лист від настоятеля). Чи можу я і моя 14-ти річна донька отримати карту поляка, якщо моя бабуся має польське походження і є метрика, у якій це записано? буду дуже вдячна за швидку відповідь.

  • KOMU MOŻE BYĆ PRZYZNANA KARTA POLAKA

   Karta Polaka może zostać przyznana osobie, posiadającej w dniu złożenia wniosku obywatelstwo jednego z państw dawnego ZSRR, bądź posiadającej status bezpaństwowca w jednym z tych krajów, i spełni łącznie następujące warunki:
   wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
   w obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
   wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat. Organizacjami upoważnionymi do wystawiania takiego zaświadczenia na Ukrainie są: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz Związek Polaków na Ukrainie.

   Маю на увазі,Вам потрібно окрім віросповідання Вашої бабусі довести,що вона мала польське походження.
   Однієї метричної книги,швидше за все може виявитись замало.

 151. Доброго дня, у мого чоловіка бабуся полька, в РАЦСі є свідоцтво про народження, але національність ніяка не вказана. Як ще можна знайти документ, що вона була полькою?

  • Якого року і де народилась бабуся?

 152. Скажите пожалуйста если у меня есть свидетельство прапрабашуки и прабабушки где указано что они польки ,могу ли я подать на КП? достаточно ли этого? Заранее спасибо)

  • “wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat. Organizacjami upoważnionymi do wystawiania takiego zaświadczenia na Ukrainie są: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz Związek Polaków na Ukrainie.”

   Словами закону,цього може не вистачити.

 153. Доброго дня, прийшла довідка з Луцького архіву що прадід (1904рн)і прабабка(1904рн), які народилися І мешкали на території Волинської обл., брали шлюб у 1932р. в селі де народились. В довідках вказано імя і прізвище по польські. Чи можна на основі цієї довідки отримати карту поляка?

  • СУМНІВНО,СПРОБУЙТЕ ПІДКРІПИТИ ІНШИМИ ДОКУМЕНТАМИ.

 154. Доброго дня, мій прадід мав дружину польку, але відомості лишились лише про нього. По яким документам можна відшукати його дружину, та куди звертатися. Буду дуже вдячна за відповідь.

  • МАЛО ІНФОРМАЦІЇ.

   ПИТАННЯ ВИСИЛАЮ НА ПОШТУ.

 155. Доброго дня.
  Підкажіть будьласка в свідоцтві про народження бабці вказана її мати(моя прабабця) полька, графа там де батько пуста, я запитав у бабці чому так, на що почув у відповідь що прабабця приїхала вагітна з німецького полону і нізким нерозписана.. отже питання, чи можу я в такому разі претендувати на КП?
  Дуже вам дякую.

  • “wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat.” Прабабусі однієї замало.

  • Дані бабусі вистарчить для того щоб отримати карту поляка, важним є витяг з архіву де є зазначено що бабуся має польське походження.

   • “є витяг з архіву де є зазначено що бабуся має польське походження.”
    Наскільки відомо,Є : фотокопія завірена архівом,архівна довідка та ВИТЯГ з РАЦСу.

 156. Чи підійде моє власне свідоцтво про народження для утримання карти поляка якщо у ньому вказана національність мого батька(поляк)? Якщо так тоді я його ма. мати при собі в оригіналі щоб отриматикарту поляка?

  • Aby uzyskać Kartę Polaka, należy:
   Zapisać się na rozmowę z konsulem.

   W wyznaczonym terminie osobiście złożyć wniosek o przyznanie Karty Polaka:
   wniosek należy wypełnić w języku polskim zgodnie z objaśnieniami dołączonymi do wniosku,
   wypełniony wniosek należy podpisać (podpis należy umieścić w znajdującej się na dole strony ramce, zostawiając wyraźny odstęp od jej krawędzi),
   do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie, odpowiadające wymaganiom określonym we wniosku.
   Dodatkowo należy:
   Zabrać ze sobą ważny paszport oraz kopie trzech jego stron: str. ze zdjęciem, str. nr 31 oraz str. z pieczątką potwierdzającą adres zameldowania – zamieszkania w obwodzie grodzieńskim.
   Przygotować oryginały i kopie dokumentów świadczące o polskim pochodzeniu.

   Wniosek musi być przygotowany bardzo starannie, bez żadnych poprawek i skreśleń.
   Osoba ubiegająca się o Kartę Polaka powinna podpisać w obecności konsula deklarację o przynależności do Narodu Polskiego.
   Rozmowa z Konsulem zostanie przeprowadzona wyłącznie w języku polskim.
   Uprasza się, aby osoba zapisana na rozmowę z konsulem posiadała wszystkie niezbędne dokumenty, ponieważ niekompletny wniosek nie będzie przyjęty.
   W pierwszej kolejności przyjmowane i rozpatrywane będą wnioski osób starszych, powyżej 65. roku życia.
   Postępowanie w sprawie przyznania Karty Polaka (złożenie wniosku i wydanie decyzji o przyznaniu Karty Polaka) jest bezpłatne.

   Так,має вистачити.

  • так. вистарчить того що один з батьків записаний був в твоєму свідоцтві про народження як поляк чи полька.

  • так. вистарчить того що один з батьків записаний був в твоєму свідоцтві про народження як поляк чи полька.

   Умови для отримання Карти Поляка
   On Квітень 10, 2016, Posted by admin , In Uncategorized, With 15 Comments

   Карта Поляка видається Польщею особам, що є громадянами інших країнта задовольняють умовам, встановленим державними установами Республіки Польща.

   Умови отримання Карти Поляка:

   наявність серед пращурів по прямій лінії поляків або громадян Польщі: батька, матері, діда, бабусі або двох з прадідів-прабабок; або надання письмової довідки від польської/полонійної організації про активу діяльність на користь польської мови, культури або польської національної меншини протягом щонайменше трьох останніх років;

   володіння польською мовою на базовому рівні;
   громадянство однієї з країн, що були до 1990-1991 року в складі колишнього СРСР: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану та України;
   відсутність польського громадянства або дозволу на постійне проживання на території Республіки Польща
   також особа, польське походження якої підтверджено відповідно до закону від 9 листопада 2000 року про репатріацію.

 157. Добрый день!Подскажите ,пожалуйста,могу ли я и мой сын получить карту поляка,если мои бабушка и дедушка родились в Польше?У меня есть свидетельства о рождении,где в графе родители и национальность стоят прочерки.Место рождения указано -с.Чорна,Н-Устрицкий район,Львовская область,республика Польша.Еще есть справка со Львовского государственного архива о том,что их семью в 1951 году переселили в Донецкую область з с.Чорна Н-Устрицкого района Львовской области с территории ,которая отошла в Польшу.При переселении ими было оставлено иммущество (перечисляется).и есть решение Тельмановского районного суда от 05.10.2004г. в котором установлен факт приналежности бабшке этой архивной справки.Спасибо.

  • Відповіла на пошті.

 158. Доброго дня! У мого батька польське призвіще.По його розповідях я знаю що мій прапрадід був поляком ні фото ні документів не має. Чи є в мене можливість отримати польське громадянство чи КП?

  • Спершу потрібно пошукати документи.
   Якщо орієнтуватись на ту інфу,яку Ви надали,то ні.

 159. Добрий день. Підкажіть будь ласка, якщо дідо був поляк, але це другий чоловік моєї бабусі і я не є його рідна внучка (моя мама від першого шлюбу)? Дякую.

  • Тут діло документів,якщо Ваш дідо не поляк у СПН мами,отже на КП,ви претендувати не зможете.

 160. Доброго дня. Маю інформацію, що мій прадід проходив службу у войську польському ( прадід 1911 р.н. проживав в Тернопільській обл., в армії був приблизно в 1933-1937 рр., нажаль не знаю точніше). Чи можливо відшукати документальне підтвердження даного факту і де можуть знаходитись такі відомості?

  • Польський військовий архів зберігає такі дані.
   Про успіх пошуків говорити складно.

 161. Доброго дня! Чи є вірогідність підтвердження польсьго громадянства у моєї бабусі або прабабусі і прадідуся? Бабуся народилась неподалік Золочева, Лівівської області в 1925 році в період польської окупації. По карті того періоду та територія знаходилась у складі Польщі. Дякую!

  • Потрібно перевіряти.

   Насамперід,уточнити,чи є списки по цьому населеному пункті і метрички.

 162. Есть свидетельство о рждении что я поляк Есть документы что мои родители репресированны в 1936 году Какие документы предоставлять моим детям и внукам для получения зеленой карты

  • ” …зеленой карты” – страховки?

   Чи Карти Поляка , Карти Побиту?

 163. Добрый день!

  Подскажите пожалуйста по моей ситуации – моя бабушка полька по национальности. Однако при этом в ее свидетельстве о рождении стоит -украинка. А из подтверждений ее польской национальности удалось найти следующее – в местном архиве нашлось свидетельство о ее первом браке, в котором национальность бабушки указана: “полька”. Также я попросил в архиве сделать фотокопию оригинала этого свидетельства о браке. Достаточно ли будет архивной справки и фотокопии, чтобы претендовать на карту поляка?

  Спасибо!

  • Швидше за все має даного документу вистачити.

   “Однако при этом в ее свидетельстве о рождении стоит -украинка” подивіться уважніше,національність вказувалась батьків у її СПН.

 164. Добрий вечір)моя прабабуся є полячкою..і сестра її теж..но у неї(сестри прабабусі не було дітей…тільки ми,моя мама і правнучка)Чи можу я отримати Карту Поляка?Дякую)

  • “wykazanie, że posiadało się polskie obywatelstwo lub jest się polskiego pochodzenia lub jedno z rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków posiadało obywatelstwo polskie lub było polskiego pochodzenia.”

   Допускаю,що прабабусі може бути замало.

   А давайте пошукаємо прадідів?

 165. Добрый день.Подскажите пожалуйста.Где и как я могу получить данные о польском происхождении моих корней. Если я знаю девичью фамилию БАБУШКИ, а на фотографии ПРАДЕДУШКА, был сфотографирован в ПОЛЬСКОЙ ФОРМЕ военного.

  • Фото ми можемо ідентифікувати,і пошукати дані у воєнному архіві.
   Стосовно інших даних – треба обговорити.

 166. Доброго вечора.Моя бабуся 1941 р.н із родиною була переселена 1945 році у рівенчьку область із села Люблинець Новий Любачівського повіту Жешівського воєвудства (Польша). При переселенні ними було залишено господарське майно. Хочу знати чи можу я зробити карту поляка?Дякую.

  • Komu nie może zostać przyznana Karta Polaka?
   Osobie która posiada obywatelstwo polskie lub zezwolenie na osiedlenie się
   w Rzeczypospolitej Polskiej (posiada kartę stałego pobytu). Nie mogą uzyskać Karty Polaka osoby repatriowane (przesiedlone), z terytorium Polski na mocy umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z republikami radzieckimi Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz z ZSRR, do jednego z tych państw.

   Швидше Ви не можете отримати Кп.Якщо пощастить довести їх польське коріння,тоді варто думати про Карту.

 167. Добрий день!Мій дід і прадід приняли в 1925р. польське громадянство.є додумент з архіва що підтверджує це,але свідоцтва про народження немає а в моєї мами в свідоцтві пише що тато українець.Чи можна по цих подокументах отримати карту поляка ?Дякую!

  • Может спробувати,але родинну лінію до прадіда потрібно показати.

 168. Мій прадідусь 1900 р.н із родиною був переселений у 1946 році у тернопільську область із села Загочівя Лісківського повіту Жешівського воєводства (польша) у звязку з уогодою від 09.09.1944р між УРСР та Польським комітетом національного визволення. При переселенні ними було залишено господарське майно. Хочу знати чи можу я зробити карту поляка????

  • “Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, na podstawie umów repatriacyjnych zawartych w latach 1944–1957 przez Rzeczpospolitą Polską albo przez Polską Rzeczpospolitą Ludową z Białoruską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Ukraińską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Litewską Socjalistyczną Republiką Radziecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, do jednego z państw będących stroną tych umów.”

   На жаль,ні.

  • Добрий вечір .
   Мене цікавить , чи маю я хоча би якісь шанси для отримання карти поляка. Для підтвердження маю Zaswiadczenie з гербовою печаткою , що моя бабуся похоронена на на території Польщі. Також маю Odpis ckrocony akty urodzenia з гербовою печаткою , що моя мама народилася в Польщі.
   Дякую.

   • Складно сказати,я радила б підкріпити ваші документи додатковими.

 169. .Доброго дня, скажіть будь ласка, якщо я маю довідку, що мої прабаба і прадід брали учать у виборах до сейму, але у мого діда (1946р народження) у свідоцтві про народження у графі національність батьків вказано українці, чи можу я подавати на карту поляка? Дякую.

  • Так,пробуйте .Удачі.

  • Підкажіть будь ласка звідки в Вас довідка про участь у виборах?

 170. У мене прадідо по татові поляк,але у свідоцтві про шлюб бабці у графі батьки почерки в обох.знайдено багато документів про оплату податків,про сплату позик,про купівлю землі,але ніде не вказано що він поляк.У документах таких же але по мамі прадідо теж поляк,але вказаний,як українець,документ датовано повторне у 1951 році.І по татові у діда теж його мама була полька,але відомо її рік народження та рік смерті,тобто моя прабабця.Е старожили ,які свідчать про те ,що вони всі поляки.Підкажіть,які документи я можу подати для підтвердження їх громадянства,чи буде достатньо витягів з архіву про шлюб,та наодження з католицькоіі церкви.Документи ,які було знайдено датовані 1906-1942роками.

  • Дуже Вас прошу надішліть на пошту дані,я спробую перечитане ще переглянути і допомогти у відповіді.

 171. Мій прадідо був поляк. Чи можу я отримати Карту Поляка після того, як отримає її моя бабуся?

  • Якщо Ви повнолітні,щвидше ні.

   Спробуйте пошукати факти про інших пра-.

 172. Доброго дня! Мій тато поляк по батьковій і по материнській лінії, в моєму свідоцтві про народження національність батька вказана – поляк. Скажіть будь ласка мого свідоцтва про народження буде достатньо щоб підтвердити польке походження чи потріні документи тата та його батьків?

  • Має вистачити Вашого СПН.
   Якщо переживаєте, порадьтесь з консулатом.
   Удачі.

 173. Добрий день!
  Моя бабця полька, народилася в 1916 році в США (штат Нью-Джерсі). Проживала там з родиною до 12 років, потім повернулися в Зах.Україну, де проживали у с.Щирець Пустомитівського р-ну. Шлюб баба з дідом брали у Польському костелі.
  Яким чином і де шукати підтвердження національності бабці? Чи можливо зробити запит на її свідоцтво про народження в штат Нью-Джерсі, щоб підтвердити її національність?
  Дякую.

  • Думаю,що все можливо.
   А як Ваші предки (прадідусь та прабабуся) опинились в США?

 174. Доброго дня! Зацікавила інформація про підтвердження польського походження для отримання Карти поляка. Мй дідусь Замлинський Петро Григорович народився січень 1900 р. с.Боляновичі , Мостиський р-н.,Львівська обл. 1929(1930)р. одружився жінка також з цього села. 1935(1936)р подав свої земельні наділи і переїхали с.Пробіжна Чортківський р-н Тернопільська обл. (1940–1959 рр. Пробіжна – районний центр.) в цьому населеному пункті купили землю. 1947-1956 був репресований,перебував в засланню на Уралі. Помер травень 1991 р. ЯКА ПЕРСПЕКТИВА ОТРИМАННЯ БАЖАНОГО РЕЗУЛЬТАТУ ЗА НАЯВНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ!

  • Оцінити словами важко,пропоную пошукати в архівах.

 175. Добрий день.
  Скажіть ,будь ласка ,чи в польському свідоцтві про народження мого діда (1938 р.) вказується його національність або чи національність його батьків? Запитую через те щоб знати які документи шукати на Карту Поляка.Дякую за відповідь

  • О,а може давайте детальніше поговоримо про Ваших предків?https://prashhur.com/#contact

 176. Добрый день!

  А подскажите пожалуйста по моей ситуации – моя бабушка полька по национальности. Однако при этом в ее свидетельстве о рождении стоит – украинка. А из подверждений ее польской национальности удалось найти следующее – в местном архиве нашлось свидетельство о ее первом браке, в котором национальность бабушки указана: “полька”. Также я попросил в архиве сделать фотокопию оригинала этого свидетельства о браке. Достаточно ли будет архивной справки и фотокопии чтобы претендовать на карту поляка?

  Спасибо!

  • Так,має вистачити.

 177. Добрий день! Мені потрібно підтвердити польську національність моєї прабабусі. Чоловік та батько прабабусі були поляками (маю підтвердження). Прабабуся навчалась в польській школі, прізвище та ім’я польські. В архіві переглянув такі документи: справи про репресію прадіда та прапрадіда – прабабка вписана тільки в довідці про склад сім’ї без вказання національності, – метрична книга костелу містить записи про народження та про шлюб прабабусі – національність не вказана, погосподарська книга за 1956 рік (найстаріша книга, яка збереглась в сільраді) – національність українка, свідоцтво про народження бабусі (1924 р.) – національність батьків – українці. Чи можете ви мені допомогти з пошуками чи справа відшукати документ із записом “полька” вже безнадійна? Скільки будуть коштувати ваші послуги? Дякую.

  • Давайте детальніше поговоримо на пошту.
   Потрібно системно розглянути ситуацію:https://prashhur.com/#contact

 178. СКАЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, ЧИ МОЖУ СПОЧАТКУ Я ПОДАТИ НА ПЕРЕСЕЛЕНСЬКУ ВІЗУ А ПОТІМ НА КАРТУ ПОЛЯКА. І А ЯКЩО НІ ТО ЧИ ЗМОЖЕ ДОЧКА ЗДАТИ НА КАРТУ ПОЛЯКА.(В СКІЛЬКИ РОКІВ, ЯКЩО ЇЙ ЗАРАЗ 14 РОКІВ) ЯКЩО Я БУДУ МАТИ ПЕРЕСЕЛЕНСЬКУ?ДЯКУЮ.

  • Добрий день
   Скажіть буть ласка люди які мешкали на окупованих територія з 1918 по 1939 мали громадянство Польщі чи ні?

   • Так. В мене дві бабусі по мамині і татові лінії народженні в польщі, але в свідоцтві про народження пише українка.

   • Пане,Роман.

    Вам потрібно це перевірити документальним шляхом(якщо Вас цікавить інфа про Ваших предків).Якщо ні, то історія в допомогу буде.

  • А які дані по предках у Вас присутні,Пані Надіє?

 179. Доброго вечора! Цікавить вартість ваших послуг по пошуках та підтвердженні польского походження… І які саме дані вам для цього необхідні!?

  • Відповідь на пошту.

 180. Я знайшла свідоцтво про народження батька. В графі національність поляк. Що мені потрібно, щоб отримати карту поляка.

  • В чиїй графі національність -поляк?

 181. В моем СОР мама/папа украинцы. У матери в СОР – отец(мой дед) – поляк, мать – украинка, + есть документы из обл.архива (Житомирского), что прадед/прабабушка имеют польскую нац-ность.
  Нужно ли фотокопию записи из книги в архиве, или выписки с мокрой печатью архива будет достаточно для подачи ?

  • Вам уже СПН батька має вистачити.
   Якщо є дітки,то + офіційна довідка та копія.

   • Доброго дня! Мій прадід та прабаба були поляками, дід народився на території Польщі, але їх потім переселили на територію України. У Польщі залищились рідні, з якими є зв”язок. Чим швидше/простіше підствердити свою приналежність до польського народу та отрмати Карту поляка? Є будинкова книга, інші документи у родичів. Проживаю у Волинській області.

    • І що записано у Ваших документах?

 182. у моей бабушки в свидетельстве о рождении написано полька этого достаточно чтобы претендовать на получение карты поляка

  • Національність вказана у графі батьків?

 183. Доброго дня! У мене є – “Військова книжечка” дідуся, а також “Карта мобілізації” 1938-1939р. sз під офіцерської польської школи, якраз у ці роки дідусь пішов на війну під проводом польського війська, де потрапив у німецький полон. Та у графі національність, вказано – українець. Підкажіть, чи у такому випадку, я маю право подавати документи на “Карту поляка”? Дякую за відповідь.

  • Свідчить про польське громадняство.Пробуйте.

  • В мене аналогічна ситуація-дід служив в Війську польсткому…Ви пробували подаватися на карту поляка?

   • Пробуйте, даних документів має вистачити.

 184. Добрий вечір! Підскажіть будь-ласка, якщо я маю прабабусю – польку (маю витяг з ЗАГСу про смерть де вказана національність – полька), маю дідуся ( при народженні національність не вказана, він 1939 р.н. але в свідоцтві ро народження мого тата записаний як українець, у дідуся були 2 рідні сестри (маю витяги з ЗАГСу де вказано , що сестри мають польську національність) . Чи можу я отримати карту поляка на основі цих документів?

  • Насправді,2 рідні сестри це інші лінії родові (непрямі).
   Я рекомендувала б Вам спробувати.
   Якщо потрібно буде щось додаткове (документи).
   Пишіть.Я вже знаю,чим ми можемо Вам допомогти;)

 185. Доброго дня. Скажіть будьласка а якщо в мене прабабуся полячка можлива карта поляка?

  • Wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie.

   Пробуйте,може Вам пощастить.

 186. Здравствуйте!Я ищу документальное подтверждение, что моя прабабушка Лопатко( Езерская) Евгения Мироновна1907, мой прадед Лопатко Иван Александрович 1905, Моя бабушка Лопатко Мария Ивановна 1937 были гражданами Польской республики. Хочу восстановить польские корни. Все они проживали в деревне Люшнево Барановического раена Брестской области. Моя прабабушка Евгения ходила в польскую школу,какой веры была не знаю, но пела в костеле в хоре.Свидетельство о рождении моей бабушки Марии выдано повторно, так как у них сгорел дом и даты рождения и год могут быть не точными. В повторном свидетельстве она белорусска. Моя прабабушка и прадед хорошо шыли и этим зарабатывали на жизнь. Прабабушка шыла чепчики польским панам. Это все что я знаю.Подавала запрос в Брестский госархив прислали, что сведений о моих родственниках не имеется, но сообщили, что д. Люшнево была в составе Польши на территории Молчадской гмины Слонимского повета Новогрудского воеводства. Если вы можете мне чем то помочь буду очень признательна. Напишите пожалуйста ответ.

  • Ми можемо спробувати пошукати дані.
   Відправляю лист із поточними питаннями.

 187. Доброго вечора! Підкажіть. В моєму свідоцтві про народження вказано національність поляк, в мого покійного батька теж. Мій дід був народжений в польщі і уже після війни переїхав на Україну. Чи достатньо мого і батькового свідоцтва про народження, чи потрібно шукати по архівах дані мого діда?

  • Не зовсім Вас зрозуміла.

   У Вашому СПН вказана національність батька Вашого “поляк”?
   У СПН Вашого батька,дані про його батька також мають поле прописане “поляк”?
   Якщо все так,як я описала,фактів має вистачити.Успіхів.

 188. Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи є у мого чоловіка якісь шанси на отримання Карти поляка.Його дід народився у 1916 році у м.Жабинка Брестської області. З 1920 по 1939рр це була територія Польші. Чи необхідно шукати документи за цей період його проживання на території Польші ( про навчання, службу чи можливо вибори та ін.), чи цього буде замало? Підскажіть, які саме документи можуть допомогти в цьому випадку.Національність- точно не поляк.
  Дякую.

  • Польське громадянство можна спробувати пошукати.Дідусь мав замало років,коли то була територія польська.

   Спробуйте орієнтуватись на прадідів та прабабусь.

   • дуже дякую за оперативну відповідь. Дідусь точно служив у польських військах, в цей період був взятий в полон німцями. Є сенс робити запит в польський воєнний архів? чи цього буде замало?

   • дуже дякую за оперативну відповідь. Дід точно служив у польських військах і в цей період в 1939році був взятий у полон німцями. Підкажіть чи необхідно робити запит у польський військовий архів чи цього буде замало?

    • Так,пошукайте у польському військовому.

 189. Добрий вечір.В мого тата в свідоцтві про народження мама полька. а де має бути батько то вписаний мій прадід.тобто тато моєї бабки.Що можна зробити.Дякую

  • Документів Вам на КП достатьно.
   +
   Ваше СПН та СПО (якщо ви одружені).
   СПН Вашого тата.

 190. Добрый день. У меня есть свидетельство о рождениие отца, в котором указано что он родился в Польше в с Клиштово Любленской обл, Холмского района в 1943 году. Национальность указана Украинец. Они тогда всей семьей жили в Польше, а потом его родители с детьми переселились в Украину. В Польше остались братья моего деда. Я могу получить карту Поляка? Подскажите : в каком направлении мне двигаться в поисках дополнительной информации ?

  • В напрямку перегляду пошти та відповіді на иптання,які я Вам надіслала.
   Дякую.

 191. Доброго дня. Мене цікавить ваша послуга, а саме, підтвердження польського походження ,Ямпіль, Вінницької обл.

  • Відповідь на пошті.

 192. Добрий день.
  Підкажіть, чи є підставою для отримання КП нижче вказані документи в яких можливо є вказана національність бабусі ?
  зараз вони знаходяться в архіві але прислали листа, що знайшли такий перелік документів.
  -Spis ludności z miejscowości Kamień, w którym figurują: Wasilewska Marija, Jrena, Zenon,
  Anastazja, 1941-1942 (Akta gminy Turka w Dorohusku).
  -Spis rodzin z miejscowości Kamień, które ewakuują się, w którym figurują: Wasilewska Maria,
  Irena, Zina? oraz Tarasiuk Jan syn Stefana (Akta gminy Turka w Dorohusku)
  -Opis mienia po przesiedlonej Wasilewskiej Marii (Starostwo Powiatowe w Chełmie)

  • Як показує практика,потрібно переглядати документи.
   У Вашому випадку: перепис мешканців та родин+ опис майна (можливо,зможе мати цікаву інформацію).

 193. Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, в який архів потрібно звернутись для того аби отримати витяг про народження батька в 1924 році в селі Космув (Kosmów, powiat hrubieszowski, województwo lubelskie, gmina Hrubieszów, Polska).
  Заздалегідь дякую Вам за відповідь.

 194. Сьогодні знайшов SWIADECTWO SZKOLNE свого діда, за 1933 рік. Волинь тоді була під Польшею, от і вчився у польській школі. Про національність не пише, але я так розумію що цей документ підстава для “розуміння польским громадянином”, хоча йому тоді було 9 років.
  Подаватися на КП?

  • На даний момент консуляту цього замало,тому раджу пошукати інші документи.

  • Я з шкільним свідоцтвом їздила на співбесіду з консулом. Мені сказали що потрібно ще якихось документів. І відмовили

 195. Доброго дня. З іінформації в інтернеті _Архівні зібрання України, знайшов шо чоловік з таким ж прізвищем як в мого батька (можливо родич) був нотаріус у 1924-1932рр, м. Горохів Горохівського повіту Волинського воєводства. Чи це може якось допомогти з отриманням громадянства польщі чи інше ?

  • Виясніть,що то є за людина,та потім зможете міркувати що з цієї інфою робити.

 196. Доброго дня! Цікавить така інформація. Якщо прабабуся полька і є документи, що це доказують, але прадідусь українець, то чи можна подавати документи на отримання карти поляка?

  • Цього може виявитись замало,адже сам закон просить обох прадідів.

 197. Добрий день моїх бобцю і діда і мого тата висилили в 45 році на Україну але я зню що мій дід був польській армії маю фотографію в формі і батьки діда мої прадід прабабця поховані в польщі в 60 56 роки чи можу я претендувати на карту поляка Дякую!!!

  • Komu nie może zostać przyznana Karta Polaka?

   “Nie mogą uzyskać Karty Polaka osoby repatriowane (przesiedlone), z terytorium Polski na mocy umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z republikami radzieckimi Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz z ZSRR, do jednego z tych państw. ”

   Якщо бути оптимістичним,пропоную Вам писати нам на пошту,висилати фото (ми ідентифікуємо його)і зможемо пошукати документальне підтвердження того,що Ваш дідусь воював.

   (093)799 68 97

 198. Доброго дня!
  Маю запитання з приводу карти сталого Побиту, за походженням.
  31.08.15р. я подавала свої документи до уряду зі справ іноземців на карту сталого Побиту за походженням (моя мати та ї батьки – дідусь та бабуся, за національністю – поляки, відповідно всіх свідотств- оригіналів про народження, включаючи і моє. Де написано, що мати – полька.)
  Жила я в Києві, і маючи такі документи на руках спробувала здавати на Карту Поляка два рази.
  Чекала на першу співбесіду з Консулом приблизно дев’ять місяців. На той час на мої документи ніхто навіть не звернув уваги.
  Другий раз, термін очікування був приблизно такий же.
  На цей раз мої документи були всі переглянуті. І дуже здивовані, що не з архіву.
  Я готувалася до співбесіди: вчилась на курсах польської мови, читала пресу, оглядала передачі, декілька разів приїздила до Польщі.
  Але, коли очікуєш так довго співбесіди, то по-троху втрачаються навички спілкування.
  У Консула, звичайно ж хвилювалася, але відповідала на різні питання на польській:
  – про себе, польські традиції, родинні традиції, стосовно Солідарності (я не раз була у Гданьску),та історичні питання.
  В результаті співбесіди мені сказали, що я не досить добре розмовляю польською мовою (по їхнім задекларованим вимогам – вимагається хоча би базовий рівень). Але при цьому по двух співбесідах ніяких рішень, або дицизій, мені на руки не видавалося.
  Таке враження, що я зовсім не проходила співбесіди з Консулом.
  З цим я зіткнулася в другий раз, коли проходила співбесіду з інспектором на карту Побиту сталого, в Польщі.
  Було від них зроблено запит, з моїх слів про результати співбесід з Консулом на Карту Поляка в Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukraine w Kijówe.
  І яке ж було моє здивування, коли прийшла відповідь, що ніякої дицизії не видавалося за жодною співбесідою, та ніякої інформації стосовно мене немає.
  Коли я прочитала, що вийшов Закон, згідно якого можна подавати на Побит сталий (без Карти Поляка) в Польщі, то спробувала.
  І ось вже один рік і четвертий місяць минули, з моменту подачі моїх документів, а в мене ще й досі не має результатів, все очікую…
  Приїхала вже зі своєю сім’єю в вересні цього року з метою постійного проживання.
  Так дайте ж мені, будь ласка, відповідь – який остаточний термін очікування цієї дицизії (карти сталого Побиту).
  Чи я повинна платити за дитину (дитина ходить до школи подставової в пеший клас, має 7 років і десять місяців) при подачі документів на Побит сталий за походженням для неї (640 злотих + 50 за документи). Уточнюю – Карти Поляка у нас не має.
  Чи може моя сім’я розраховувати на матеріальну допомогу, згідно останніх Законів.
  Дякую!

  • Досить не дивно,що ніяких фіксованих про Вас даних немає.Адже процес реєстрації проходить майже безслідно (бо запис у так званих “віконечках” або ж по телефону.)Документи Ви приносите з собою,а при відмові в отриманні КП,Ви так же їх забираєте з собою.

   Мені прикро,що у Вас склалась така ситуація.
   Я знаю людей ,які здали на Карту з прешого разу,є люди,які зробили це з 6-го.
   Це питання не лише хороших документів та удачі, а й знання мови польської і т.д. (комплексності бесіди і в цілому дня)
   Я вірю,що у Вас вийде отримати КП,тому особисто рекомендую пробувати далі подавати доки.

 199. Доброго дня.
  Мої дідусь і бабуся народилися в Польщі в 1912 і 1918 роках,є точні дати і місце народження.Жили там до 40х років,потім були переселенів Україну.Батько теж народився ще в Польщі.Дід служив у війську польському,але я не знаю частину і роки служби.
  З документів є копія свідоцтва батька,де записані його батьки(мої дід і баба)
  Яким чином знайти їхні документи і якщо вони були громадянами Польщі( а вони скоріш за все буди ними),чи можу я отримати карту поляка в такому разі? Дякую

  • Пошуки потрібно почати з території Польщі.Тільки наявність документального підтвердження може дати право отримати Кп.
   Правда,у Вашому випадку факт переселення досить мінімізує шанси.

 200. Пані Наталія!!! чи можу я з Вами звьязатись?

  • 😉

 201. Чи можу я претендувати на карту поляка якщо в мої бабці була сестра полячка

  • Ситуацій,як і у Вас,досить багато.
   Якщо відштовхувались від Закону про КП,можна сказати,що досить сумнівно,чи можете ви претендувати на КП.
   Ви пробували шукати документи підтвердження польського походження Вашої бабусі?

 202. Доброго дня. Стикнувся з неприємною ситуацією. Згідно зі змінами до закону про Карту Поляка, починаючи з 2 вересня 2016 року заборонено отримувати карту поляка нащадкам тих хто був переселений за угодами 1945 року про переселення між Польщею і УРСР.

  Я попадаю під цю заборону. Невже без варіантів? Маю документи про те що мої прадідусь прабабуся приймали участь у виборах до Сейму. Значить були громадянами Польщі. Моя бабуся народилась 1927 року, відповідно теж була громадянкою Польщі.

  Родина просто вимушена була переселитись в зв”язку з подіями які були тоді в Польщі.. було 6 дітей, одну дочку забрали німці на роботи. Втікли при першій можливості.

  Та дочка повернулась потім. Вже родина була в Україні. Жила й померла в Польщі. Родина по цій гілці (її діти, внуки) і зараз є поляками, живе в Польщі.

  а гілка тих хто переселні – залишились в Україні і відповідно шлях до Карти Поляка остаточно закритий?

  • Ваш випадок законом не описаний,тому Вам раджу рухатись в консулат (покажіть документи: родинну лінію та участь у виборах Ваших прадідів,інші документи лишні)
   Є питання,поясню деталі -набирайте.

 203. Вітаю,цікавить таке питання чи можна подати на карту поляка, якщо 2 прабабусі польки

  • Так,пробуйте.

 204. Доброго дня. Дідусь і бабуся мого чоловіка поляки, є свідоцтва про народження обох. Чи можу я та чоловік отримати карту поляка, чи лише він?

  • Лише Ваш чоловік.

 205. Доброго дня. В мене є свідоцтво про шлюб дідуся і бабусі, де вказано,що дід народжений в селі Ольховець (Холмський р-н Люблінська обл.),але національність “українець”. Чи достатньо цього для отримання КП. На перед дякую за відповідь.

  • Даного факту замало,прошу,пошукайте інші документи. А що Ви знаєте,рідні впевнені,що в роду поляки?

 206. Добрый день. Подскажите реально установить национальность прадедушки по записи о заключении брака до революции. Есть сведения что сведения в костёле Полонного. Стоит ли искать?

  • Перегляньте,буде факт одруження та сімейна історія Ваша.

 207. доброго вечора. Проходив співбесіду вчора в консульстві, все пройшов, приналежність підписав, але один документ пані консулу не дуже був переконливий і сказала, що можливо буде їхати в Люблін до воєводи по децизію для підтвердження громадянства. тоді, то буде доказом громадянства прабабусі 100 відсотків, а зараз 50/50. Ви не підкажете, що це таке децизія і з чим його ” їдять”??? наперед, дякую)

  • Звучить як “постанова про польське громадянство”.
   Я на Вашому місці пошукала б додаткові факти,таке рішення Вам допоможе.

 208. Скільки коштує ваша послуга пошуку документів на карту поляка?

  • Ми пропонуємо для початку поспілкуватись і вияснити,чи має Ваша справа перспективи.
   Тоді переходимо до обговорення деталей стосовно оплати,якщо Вас все влаштує,тоді можемо починати пошуки.

 209. Добрий день,скажіть будь-ласка де можна отримати довідку про народження діда,він переселенець народився в с.Люблінець Новий,Любачівського повіту,Жешівського воводства,Польща.до Тернопільської обл Монастириського р-н. Дякую

  • Довідку потрібно шукати в Польщі.
   А давайте поговоримо з Вами,я б хотіла уточнити у Вас деякі питання?

   Набирайте https://prashhur.com/#contact

   • Добрий вечір. У мене є свідоцтво про народження діда та його рідної сестри, у нього вказано, що він українець, Прос(я)новський, а у неї – (українка) -полячка Прос(а)новська, тобто помилка у прізвищі. Моє прізвище Просяновський. Чи можу я отримати Карту поляка? І які мої подальші дії? Дякую.

    • “а у неї – (українка) -полячка Прос(а)новська”

     Тобто,написано – полька,вірно я думаю?

   • Доброго дня, підскажіть будь ласка, в мене присутні документи моєї бабці свідоцтво про народження , що вона народжена в с.Ветлин ,Ярославський р-н,Красікська область,1934 але батьки її пише що вони ураїнці , свідоцтво востановлене…та заграничний паспорт СССР де вказано що народжена в ПНР .Ветлин 1934, а також є свідоцтво початкової школи що навчалась в Польщі а також шкільна посвідка 1945 р. чи достатньо цих документів для отримання карти поляка?. Дякую..

   • Доброго дня!
    В мене є документи (паспорт виданий СССР в 1979р.) що дід народжений в Польщі, в Лубно, воєводство Перемишля, в якому зазначено, що він українець, але в довідці з архіву пише що в 1945 році прадіда, який також народився в Польщі, разом з сім’єю було переселено в Тернопільську обл., але в Польщі залишилось майно (хата, земля,і.т.д.). Підкажіть будь-ласка чи маю я право на подачу карти поляка? Наперед вдячний!

    • Ні,у Вашому випадку факти діють проти Вас.

 210. Доброго дня, підскажіть будь ласка, в мене присутні документи моєї бабці свідоцтво про народження , що вона народжена в с.Ветлин ,Ярославський р-н,Красікська область,1934 але батьки її пише що вони ураїнці , свідоцтво востановлене…та заграничний паспорт СССР де вказано що народжена в ПНР .Ветлин 1934, а також є свідоцтво початкової школи що навчалась в Польщі а також шкільна посвідка 1945 р. чи достатньо цих документів для отримання карти поляка?. Дякую..

 211. Здравствуйте, у меня вопрос. Мой прадедушка по нацеональности был поляк, моя прабабушка украинка.Жили они на територии Волыни, в то время пренадлежала Польше. У них было 4ро детей. Когда началась война и всех поляков вывозили, прабабушка перепесала всех на свою украинскую фамилию кроме старшего сына. В итоге прадедушку все равно вывезли в неизвестном направлениия, а старшего сына вывезли в германию, потом он переехал в Польшу где женился на польке и уже умерли. Мой дедушка был один из 4х детей и родился тогда в 1934 году на Волыни, територия которой пренадлижала, в то время, Польше. У него в свидетельстве о рождении написано что отец украинец, потому как в то время пытались скрыть нацеональность отца. Моя бабушка тоже родилась в 1935 году на теретории Волыни. Скажите, есть какая-либо возможность получить карту поляка?

  • Питання досить індивідуальне.

   Я думаю,що пошукати документи та нащадків прадідів Ваших варто,це допоможе прояснити Вашу ситуацію набагато краще;)

   • Доброго дня, підскажіть будь ласка, в мене присутні документи моєї бабці свідоцтво про народження , що вона народжена в с.Ветлин ,Ярославський р-н,Красікська область,1934 але батьки її пише що вони ураїнці , свідоцтво востановлене…та заграничний паспорт СССР де вказано що народжена в ПНР .Ветлин 1934, а також є свідоцтво початкової школи що навчалась в Польщі а також шкільна посвідка 1945 р. чи достатньо цих документів для отримання карти поляка?. Дякую..

 212. Я хотіла би дізнатися, чи взагалі могли мати мої предки польські корені.

  • Я Вас зрозуміла.
   Ми радо Вам допоможемо!

   звертайтесь на пошту :https://prashhur.com/#contact

 213. Скільки коштує ваша послуга пошуку документів на карту поляка?

  • А де народився Ваш предок?

   Ми маємо розуміти,з яким регіоном можемо “мати справу”.Адже цінова політика формується на основі області,де проводиться пошук.

 214. Доброго дня. Мій дід служив в польській армії в 1937-1939 роках, поляки це изнали, є медаль та була присуджена польсьа пенсія. Чи можу я подаватися на карту поляка??? Є військовий квиток але виданий вже СРСР в 1956 році. Які документи я можу ще пошуати для карти поляка?

  • Можете спробувати поспілкуватись з паном чи то є пані в консуляті.
   Якщо потрібно додати ще додаткові документи,звертайтесь,пошукаємо!

   • А підкажіть, які ще додаткові документи варто пошукати?

 215. Доброго дня! Підскажіть будь ласка, якщо моя прабабуся на 50% полька а прадідусь на 100%, чи можу я отримати карту поляка? Дякую.

  • Питання не у 50% чи 100%…

   Мене цікавить більше документ,який це засвідчує.У Вас є такий?

 216. Добрий день! Скажіть будь-ласка, якщо моя бабуся по матері народилася в Польщі (1931р.н) чи можу я претендувати на карту поляка? Є радянське свідоцтво про народження 1985 року ( в ньому штамп-“запись восстановлена”), місце народження -Польща(Грубешув,Люблінське в-дство) однак в графі національність-“українка”. Прадід(1895 р.н.) і прабаба(1898 р.н.) теж народились і проживали в Польщі, однак відомості є тільки по бабі(свідоцтво). У 1944 році їх виселили і переселили в Україну(є архівна довідка). Чи варто подавати документи?

  • Ви можете претендувати на шенген візу.
   Нащадки переселенців не можуть отримати КП.
   Та є нюасни в даному питанні,якщо цікавить набирайте,поспілкуємось https://prashhur.com/#contact

 217. Добрий день!
  Я виробляю документи на Карту Поляка на основі дідових військових документів.
  Щоб прокласти родинну лінію я повинен довести, що я дійсно являюсь внуком свого діда.
  Дід – батько моєї мами. Мама була народжена в Польщі в 1941 році і отримала метрику, яка була втрачена вже після отримання паспорта СРСР, зі слів мами приблизно в 1960-х роках.
  Порадьте будь ласка куди мені краще звертатись в Польщі в архів, чи Urząd Stanu Cywilnego.

  • Urząd Stanu Cywilnego.

 218. Доброго дня. Мені для отримання громадянства Польщі потрібно знайти такі документи: свідоцтво про народження прадідуся 1908 р.н. , свідоцтво про одруження, військовий квиток, а також будь які відомості , які б підтверджували, що він проживав в селі, а саме в Дрогобицькому районі , Львівської області, на даний момент в історичному архіві міста Львова нам надали недостатньо відомомстей. Чи допомогаєте Ви в отримання таких даних в Польщі?

  • Так,ми працюємо за кордоном!

   Пишіть https://prashhur.com/#contact

 219. Доброго дня,підскажіть будь ласка якщо мій батько народився у Люблінській області Замостянского району село Гаївники (це запис з паспорту)у 1934 році куди мені треба звернутись щоб підтвердити його національність .Мої бабуся і дідусь теж були поляками але крім дати їхнього народження в мене нічого немає .Підскажіть будь ласка куди звернутись .Дякую

  • Люблінський архів.

 220. Добрий день!
  Я збирав документи на Карту Поляка на основі дідових військових документів. Дід – мамин батько. І щоб прокласти родинну лінію потрібно було мамину метрику де були вказані її батьки (народжена в Пшемислю 1941 року в німецькій окупації). Метрика була втрачена. Як я зрозумів здається потрібно мамі виробити Zupełny akt urodzenia де вказуються батьки.

  Хочу у Вас дізнатись куди звертатись для отримання Zupełny akt urodzenia.

  • А Ви впевнені,що всі варіанти проглянули (маю на увазі пошуки необхідного документу)?

 221. Добрий вечір!
  Мій тато 1911 р.н. служив у польській армії в період з 1931 по 1934 р. Даних про призовників в Івано-Франківському обласному архіві немає тому, що при евакуації архіву на початку війни (1941 р.) вони були втрачені. На жаль, я не знаю в якій частині він служив, але з його розповідей памя’ таю, що в м. Познань. На той час там було близько десяти полків. Скажіть, будь ласка, чи змогли би ви знайти конкретнішу інформацію у Військовому архіві Варшави, і скільки це буде коштувати? Дякую!

 222. Доброго вечора. Мій прадід, якого була репресовано та вислано до Північно – Кавказької області разом з сім’єю на сайті lists.memo.ru є в списках репресованих національність вказана поляк. Прабасуся тако була полькою, так як один з іі братів був репресований і розстріляний і його національність вказана поляк. Чи можу я отримати карту поляка? Які мені необхідні для цього документи. Та скільки коштують ваші послуги в пошуку цих документів?

  • Пишіть: потрбні деталі,які можуть бути основними для справи.
   https://prashhur.com/#contact

 223. Добрий день. Підскажіть будь ласка, якщо в мене є всі документи про те що моя бабуся була полькою, а дідусь румуном. Мама 1951 року народження записана українкою, чи можна щось зробити для того щоб моя дочка могла здати на карту поляка. Дякую.

  • Можете спробувати пошукати ще інших предків,які можуть мати польське коріння.

   Або ж https://prashhur.com/blog/zmina-nazionalnosti-cherez-sud/ ознайометсь зі статтею,це також один із ваіантів,який допоможе Вам.

 224. Добрий день, де знайти документи який підтверджує призив мого діда до лав польської армії у вересні 1939? Знаємо, що він склав присягу у м. Чорткові Тернопольскої області. Центральний Архів Війська Польського не має такої інформації, проте можливо місцеві архіви будуть мати таку інформацію. Де можна знайти такі данні?

  • А Ви шукали в Тернопільському архіві?

 225. Доброго вечора!Скажіть будь-ласка,коли у мене є воєний білет діда в якому написано що він поляк,свідоцтва про народження у мене немає воно у Польщі.,чи можу я з воєним білетом подавати на карту поляка.А якщо ні,то скажіть будь-ласка,що робити?

  • Прокладіть родинну лінію.
   Думаю,Ви можете подавати.

 226. Доброго дня. Хочемо скористатися Вашими послугами щоб знайти польське коріння.Мати мого чоловіка померла,коли йому було 11 років.нажал ніяких документів не збереглося.Знаємо лише,що їх в сім’ї було троє.У всіх польські імена:Владзя ,Тадей і Зося Чайковські .Знаємо також ,що на тереторії Польщі у неї є родичі,тому що років 12 назад нам присилали бумаги про відмову від спадщини .нажальбільше нічого більше нам не відомо.Ми також знаємо,що їх мати похована в Тернопільсікій обл.скільки це буде коштувати і як звати звязатись

  • Відповіла на вашу пошту.

 227. Доброго времени суток! у меня такой вопрос…..мой дедушка ,т.е. маин папа поляк, могу ли я получить карту поляка?!

  • Так,якщо є документальне підтведження.

 228. Добрий день якщо в моєї бабусi в свідоцтвi про народження вказано що батьки були поляки. Чи я можу получити карту Поляка?

  • Так,можете.

 229. Доброго дня!Підскажіть будь ласка,дід мого чоловіка служив в польській армії,але ми не знаємо де саме,і в якій частині він служив,куди можна звернутися,щоб дізнатись про таку інформацію.Ця інфо потрібна чоловіку для карти поляка.

  • Ми можемо Вам пошукати.Напишіть на пошту,поговоримо детальніше?

   • скажіть будь ласка, чи можна на території польщі найти документи польські якщо дід і прадід переселені і пише що вони українці?

    • З якою метою Ви здійснюєте пошуки документів?

   • Доброго вечора! В мами є карта поляка,чи може повнолітній син отримати Кп на основі цього??дякую

    • Швидше за все, що ні.

 230. Шановна адміністрація, дорого дня!

  Я хотів би дізнатись, чи дасть мені якість привілеї, те що мій дід був жертвою операції Висла. Під час депортації, у діда був будинок і земля, яку присвоїли. Данний документ, про майно і землю є в наявності, який був отриманий у архіві. Дякую за увагу і за відповідь.

  • ТаК,ви может отримати шенгенвізу строком до 5 років.

 231. Доброго дня. Дідусь по маминій лінії був переселений з Сокальського району, Львівської обл. Тоді це була територія республіки Польща. У свідоцтві про народження пише громадянство – поляк. Але, оскільки та територія тепер належить Укаїні, підкажіть будь ласка, чи можу претендувати на візу для пересиленців? Дякую.

  • А Ви можете вислати мені даний документ,я б змогла точнішу відповідь надати?
   prashhur.zakaz@gmail.com

 232. Добрий день. Хочу встановити своє польське коріння, для отримання карти поляка. Але питання в тому що документи про народження бабусів і дідусів які зберігалися в сільській раді с.Лаврівки Вінницького району згоріли під час пожежі. Мені порадили звернутися в Хмільницький архів де зберігаються метричні книги католиків, мої предки католики. То у мене питання з чого починати і куди звертатись? Чи можете Ви допомогти і скільки коштують послуги? дякую

  • Насамперід прошу прочитати лист від мене (він у Вас на емейлі),далі узгодимо наступні кроки.

 233. Скажіть де можна знайти свідоцтво про народження бабусі, яка народилася і жила 10 років в Польщі в Перемишлянському районі? Крім того мама бабки точно була полькою.

  • Шукайте в архіві Перемишля.

 234. Доброго дня! Скажіть будь – ласка, скільки коштують ваші послуги. Дякую

  • Вас цікавить підтвердження польського походження, генеалогічне дослідження чи інше?

   • підтвердження польського походження

 235. Доброго дня!
  Хочу подавати документи на карту поляка. З польського коріння тільки прабабця. Але моя мама має карту поляка. Чи можу я претендувати на КП?

  • На жаль,ні.

 236. Вітаю!цікавить таке питання!до 1939 року мій батько вчився у польській школі на тереторії України у м Косів є атестат на польській мові моя прабабуся ймовірно має походження польське бо фамілія її була фокшей то постараюся дізнатися у місцевому архіві прадід приймав участь у австрійській войні мені здається що мабуть у польському легіоні є багато документів польських зокрема його книжка інваліда також богато книг грунтових на прізвище прадіда та прабабусі про сплату податку грунтовего та інше маємо родину у польщі але втрачено з ними звязок у 1988 року вони у нас гостювали я особисто пропрацював три роки у полькій фірмі Барлінек у філіалі Вінницького заводу у м Косів мову знаю посередньо спілкуватися та читати можу довільно що з даної інформації може вплинути на отримання мною КП

 237. Доброго дня ! Мій батько народився в1934 році на територіЇ Польщі.В 1939 році ця територія була захоплена СРСР, а 1951 році ця територія була передана ПНР , моЇх батьків переселили на південь УкраЇни. Мій дідусь 1951 році втік на територію Польщі і проживав там до 1991 року, але є таке припущення, що дідусь проживав під іншим прізвищем. Скажіть будь ласка, народження людини на території Польщі, чи дає право отримати карту поляка.

  • Дивлячись яка це ситуація.Тут потрібно розбирати все детально.

 238. Доброго дня вам. У мене таке питання. Мій дід загинув на територіі Польщі під час Великоі Відчизняної війни. Чи можу я при цій причині мати шанс отримати карту поляка і з чого починати. Дякую

  • Для отримання КП потрібно зробити основне – довести,що Ваш дід був ПОЛЯК або ж мав громадянство польське.
   Перевірити дані факти можна шляхом пошуку даних в архіві.

 239. Доброго дня! Скажіть будь ласка з чого нам починати, щоб зібрати документи на карту поляка. Дід мого чоловіка народжений в Польщі і напевно по національності поляк, але коли була операція Вісла він був переселений і втік. Тут з його слів записали, що він українець. Звідки починати пошуки?

  • З місця народження предка!

   • Здравствуйте, поlскажите как быть в поисках информации ? Моя бабушка, мать отца полька, мой отец уже умер, свидетельства о рождении не сохранилось, связывалась с архивом Псковской области где он родился, ответили, что документы этого года не сохранились, сгорели (1928 г.), интересовалась по месту рождения моей тёти (его родная сестра) родившаяся в Нижегородской обл.ответили что есть запись о национальности, мать полька, а в её свидетельстве национальности нет. Где искать дополнительную информацию об отце или как доказать юридически наше родство с тётей, что они родные брат и сестра?

    • А Ви можете детальніше розписати відомі факти про батька?Пишіть на пошту

 240. Доброго дня! Чи надаєте ви допомогу в підтвердженні польського коріння, і скільки це коштує? Прадід поляк, де народився не знаю, проживав в київській області, працював в депо Андрієво (Київ) машиністом паравозу, в 33 році вивезли в невідомому напрямку. І ще питання, наскільки я знаю, для отримання карти поляка наявність одного прадіда поляка замало… треба щоб і прабабуся була полячкою.. Можливо тоді отримання карти поляка моїм батьком (для якого поляком був дідусь) а вже через нього отримання карти собі і своїм дітям??? І ще я точно не знаю прадідусь був поляком за походженням чи за громадянством…це ж важливо???

  • Відповіла в меседжах (пошта).

   • Вибачте, листа з відповідью не отримав, вишліть будь ласка ще раз на пошту dadaseroga@ya.ru

 241. Доброго дня! В наявності запис про народження мого діда де заначена польська національність його батьків (мого прадіда та прабабусі). Цього достатньо?

  • Так,має вистачити.Удачі!

 242. Підкажіть будь ласка, є виписка з свідоцтва про народження діда з Польщі. В ній не вказане громадянство. Чи це є доказом, що дід був поляком?

  • Ви можете на пошту вислати даний документ:https://prashhur.com/#contact

 243. Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи достатньо для подання документів на Карту Поляка пред”явити свідоцтво про шлюб моїх бабці та діда, де вказано, що бабця полька (національність бабці з “українка”на “полька”у тому свідоцтві було змінено внаслідок рішення суду на підставі того що прадід був поляк)? чи необхідно також нести у консульство документи з рішенням суду та виписку зі свідоцтва про народження бабці?
  дякую!

  • Швищде за все, Вам має бути достатньо документу про шлюб (де вказано, що Ваша бабуся полька).
   Особисто бажаю Вам успіху,адже суб’єктивність у прийнятті рішень є ключовим при спілкуванні з консулом.
   Перфектно вчіть мову та польську культуру.

 244. Добрий день, така ситуація: батько поляк (без громадянства Польщі) а мати українка. Чи може моя матір мати право отримати карту поляка? якщо, ні то чи є спрощена процедура отримання громадянства?

  • Ви говорите про те,що батько-поляк(то є Ваш батько?).
   Яка Ваша основна ціль : громадянство чи КП?

 245. Доброго дня! Скажіть будь – ласка, Ви надаєте допомагу у пошуках підтвердження польських коренів? І скільки це коштує. Дякую

  • Так,надаємо.
   Аде народився Ваш предок?

 246. Доброго дня. Прошу Вашої поради. Маю довідки про репресії двох рідних братів мого дідуся, свідоцтва про шлюб рідного брата та ще й рідної сестри моєї бабусі. І у всіх цих документах вказано, що за національністю вони поляки. А жодного документу на своїх бабцю та дідуся з польською національністю знайти не вдалось. Всі можливі архіви ,РАЦСи, погосподарські книги бажаного результату не дали. Після репресій 37-38р.р. мої предки скрізь значаться як українці.

  • Є кілька варіантів:

   https://prashhur.com/blog/zmina-nazionalnosti-cherez-sud/

   А також, можна продовжити пошуки далі,можливо, Вам пощастить і Ви знайдете потрібний Вам документ.Якщо потрібна допомога,раді будемо допомогти!

 247. Добрий день. Мій батько поляк (без громадянства Польщі і карти поляка), а матір українка. Мене цікавить, чи може моя матір мати право отримати карту поляка? (звичайно пройшовши співбесіду) Чи спочатку я карту маю отримати і потім вона зможе? Тут не грає ролі, що вона матір поляка? Якщо є проблеми, але все таки це можливо, напишіть будь-ласка як) Буду вдячний за вашу відповідь!

  • “Мій батько поляк (без громадянства Польщі і карти поляка), а матір українка. ” КП ви можете отримати.
   “чи може моя матір мати право отримати карту поляка? (звичайно пройшовши співбесіду)”,якщо її предки-поляки,то вона зможе отримати КП.

   Закон про Карту Поляка має сформовані рамки та принципи,які гласять на основі чого можна отримати Карту.

 248. доброго дня,підкажіть будь ласка чи достатньо для отримання КП військове посвідчення мого діда який помер,де вказано що він поляк?

  • Так,достатньо.
   Удачі.

 249. Добрий день, чи достатньо для КП довідки з сільради Хмельницької області, в якій написано Зроблена основі погосподарчої книги 1938-1939 р.р. що мій прадід національність – поляк, проживав із сім’єю… і перераховані імена дружини і 6 дітей, у всіх польські імена, але їх національності не вказано. Ім’я дружини Каролька Войткова (це записано як по-батькові) – з імені очевидно, що дружина, моя прабабуся, теж полька, знаю, що вони ходили в костел. Але чи потрібно окремий документ про її національність? Мій дідусь ніколи не мав свідоцтва про народження, щоб по ньому побачити національність батьків, а сам уже мав український паспорт і у свідоцтві моєї мами він записаний як українець. Дякую.

  • Вишліть документи на пошту https://prashhur.com/#contact
   Переглянемо разом.

 250. доброго дня!мій прадід був інвалідом після служби у польській армії є польська книжка інваліда батько мій вчився у польській школі до 1939 року я праював у польській фірмі на тереторії України чи є шанс на отримання КП

  • Шанс є,пробуйте, можливо,Вашому консулу буде достатньо відповідних фактів.

 251. Доброго дня. Мене цікавить ваша послуга, а саме, підтвердження польського походження. Тернопільська обл.

  • Відповідаю на пошту.

 252. Добрий день.Скажіть будь-ласка,мама мого чоловіка народилась в селі Конюхів,Грубишевського повіту,Люблінська обл.,її батьки теж народились там.Після війни радянська влада переселила їх в Україну,забравши дуже багато землі польської,але в свідоцтві про народження пише,що вона українка,а місце народження Польща.Чі може мій чоловік на основі цього претендувати на карту поляка?

  • Факт народження на території Польщі Вам не допоможе.
   Потрібно шукати документи про громадянство або ж національність польську.

 253. Чи потрібно свідоцтво про народження, де вказано, що моя бабуся полька, перекладати на польську мову і завіряти переклад в нотаріуса для подачі документів на КП?

  • Ні, не потрібно.

   Якщо Ви спілкуєтесь з воєвудом на території Польщі,тоді потрібно.

 254. Доброго Дня. Така ситуація: моя прабабуся і прадідусь проживали на території Польщі 30 років, були переселені на територію України в 45р., є документи де вказано яке вони мали майно на території в Польщі і що були громадянами, але національність українці, чи можна претендувати на карту поляка?

  • А які у Вас документи?Вишліть на пошту https://prashhur.com/#contact,я перегляну та зможу надати точнішу відповідь.

 255. Підкажіть, будь-ласка, якщо я зможу довести, що прадідусь та прабабуся були поляками, то чи зможе на основі моєї карти поляка отримати карту поляка моя дочка? Чи їй обовязково мати і прадідуся і прабабусю поляками?

  • А скільки років Вашій дочці?

 256. Доброго дня. Хочу подати документи на КП .Я народилась а 1939 році в с.Розбож Ярославського повіту(Польща). Зі слів старших (мені на той час було 5 років)старша сестра була свідком і негативно оповідала бойові дії бійців Армії Крайової. за що була переслідувана .і за що нашу родину було записано на
  переселення. У 1945 році мене. дві старші сестри і батьків переселили на Україну. В Польщі залишились старший брат і дідусь з бабусею. які жили окремо. вони все своє життя прожили . померли і поховані в Польщі. Маю документи: моє свідоцтво про народження на польській мові(національність не вказана).
  свідоцтво про народження та акт смерті брата на польській мові(національність не вказана). свідоцтво про народження та акт смерті бабусі на польській мові(національність не вказана).

  • Складно надавати точну відповідь.
   Одним консулам документів,які Ви перечислили достатньо,іншим -ні.
   Попередньо проконсультуйтесь в консуляті.

 257. Доброго дня.Підкажіть будь-ласка:мій дідусь за національністю поляк народжений 1926р.м.Брест.свідоцтва про народження немає, але є свідоцтво про шлюб дідуся і бабусі(де вказано що він поляк).Чи можу я отримати польське громадянство?І які ще документи потрібні?Дякую

  • Громадянство можна отримати,але цей процес займає багато часу.
   Ви уточніть,ви громадянство чи на КП претендуєте?

 258. пІДКАЖІТЬ В ЯКИХ АРХІВАХ ШУКАТИ СПИСКИ ВИБОРЦІВ ДО СЕЙМУ В ПОЛЬШІ ДО 38 РОКУ?

  • Наразі,шляхом запитів можна вияснити наявність необхідної інформації за конкретний рік по населеному пункту.

 259. Добрый день!! Мой супруг по негласным каналам является внуком полякаСивака Юзыка Аноновича .Подскажите куда требуется обращаться для развернутых сведений ?
  И если дед в паспорте был украинцем то есть реальные возможности это доказать? Я только начала этот путь восстановления генеалогического древа.
  Огромное спасибо!Александра .

 260. Доброго дня! Мій дід служив в польському війську у м. Равіч (зі слів його сина) десь в 1939р. з нього потрапив у німецький полон є його фото у формі війська польського. В який архів та як правильно мені зробити запит для підтвердження даного факту. Якщо даний факт буде підтверджений чи дасть він мені право на отримання карти поляка?

  • Даного факту має вистачити.Вам потрібно пошукати факт участі у польському війську в військовому архіві.

 261. Доброго вечора. Моя бабуся з родиною добровільно переїхала з території Польщі у 1940 році на Україну. Їх переїзд не підпадає під операцію “Вісла”? У свідоцтві про народження бабусі національності не вказано. Зазначено лише місце народження (Польща). Чи можу я отримати Карту Сталого Побибу?

  • Можете,та до чого тут ваші предки?
   Якщо Ви плануєте оперувати цими фактами,вони,на жаль,безсильні.

   • На основі яких фактів я можу отримати карту побиту або карту поляка?

    • Дана стаття (вище)висвітлює інформацію,які документи мають силу в консуляті.

 262. Доброго дня! Мій дідусь по материнській лінії і бабуся по лінії батька народилися в Краківській області, район Новий Сан, с. Крініца. Сім*я дідуся була дуже заможна, але з приходом більшовиків їх насильно вивезли до України, де видали нове свідоцтво про народження, в якому написано, що він українець. ще маю його воєнний біет і свідоцтво про закінчення 7річної школи у Новому Санчі. Наразі існує його маєток у Польщі, зберігся, у ньому зараз музей.

  документи бабусі поки відновлюю. чи можна з такими фактами звертатися за картою поляка? дякую щиро за відповідь!

  • Швидше за все документів достатньо,якщо є можливість підкріпити ваші позиції,пропоную шукати додаткові факти.

 263. Чи можу я отримати карту поляка, якщо в моєму свiдоцтвi про народження є запис, що моя мама – полька?

  • ТаК,можете претендувати.Удачі.

 264. Вітаю!
  Підкажіть будь ласка мій дідусь народився в Перемишлі 1911 року, вчився в польській школи (є його шкільні табелі), служив у Війську Польському (є Legitymacja do noszenia odznaki pułkowej), є Karta Meldunkova видана 13 травня 1920 року де вказано Релігія Greko Katolicki. Чи можу я подаватись з такими документами на Карту Поляка?
  Дякую за відповідь
  з повагою
  Андрій

  • Так,УДАЧІ!

 265. Підскажіть будь-ласка де шукати списки виборців до Сейму?. У Львівському історичному архіві мені сказали що таких даних в них немає і відправили до польських архівів (дід з бабцеюпроживали на території Львівської област,Дрогобицький район,село Летня.).

  • Зертатись потрібно у польські архіви,дійсно.
   Потрібна допомога,пишіть.

   • Анна, підкажіть і мені будь-ласка, у які архіви звертатись по такому питанню

 266. Доброго вам, підкажіть, як дізнатись своє коріння? до кого звернутись щоб глянули архіви? Фамілія моя польска, навіть занадто, відчуваю що не той національності я. допоможіть

 267. Добрий день! Мій батько був переселений з Польщі с Сагринь Грубішевський район Люблінська обл.з батьками. З його слів коли палили його село він служив в армії ,його батьки сховались в краївку яку зробили зазделегідь.Пізніше їх вивезли з Польщі. На даний час в мене з його документів залишився odpis skrocony aktu urodzenia де невказано національності ні його ні його батьків і документ з Львівського архіву про майновий стан.Підкажіть будь-ласка в які архіви я можу звернутись по документи які б засвідчували про національність моїх діда і бабці і чи були в них Польські документи,і документ в якій армії служив мій батько. Ічи маю я право на карту поляка,чи карту побуту???!!

  • Вам потрібно шукати факти в польських архівах.

 268. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. Чи може моя повнолітня дочка отримати КП, якщо я, її мати, вже маю КП, так як мій дідусь, а відповідно її прадідусь був поляком.

  • Ні, одного прадідуся буде недостатньо для отримання КП.

   • Вітаю!Маю свідоцтво про народження прапрадіда і свідоцтво про народження прапрабаби де вказано що вони поляки та свідоцтво про одруження,ще свідоцтво прабаби де теж вказано що вона полька чи можу я отримати карту поляка?

    • По закону про Карту Поляка, пропонують представляти факти виключно до ПРАдідів, впевнена,що у Вас гарні факти, оперую знаннями закону,тому “порадувати” Вас не зможу,цього може не вистачити.

   • Вітаю!скажіть будь-ласка,ви можете допомогти з отриманням КП?

    • Ми допомагаємо шукати документи,які дають можливість отримати КП.

   • Доброго дня!Підкажіть, будь ласка, як оформити картку поляка. Мій дідусь по батьковій лінії був збіднілим шляхтичем та пересилився до Житомирської області. Там він асимілюбвався з місцевим населенням та замість Казиміра став Кузьмою. Під час Великої Вітчизняної війни згоріли сві документи. Куди звертатися, з чого почати та скільки будуть коштувати Ваші послуги з пошуку інформації щодо моїх предків. Дякую.

  • Доброго дня, в мене схожа ситуація, ви знайшли якись вихід?

 269. Доброго дня! Підкажіть будьласка, чи буде достатньо для отримання карти поляка свідоцтва про одруження дідуся і бабусі в якому зазначено що у дідуся національність – поляк?

  • Так, достатньо.

 270. Дай Боже здоровя!Коротка передісторія.В українському паспорті моєї бабусі в графі національність пише — полька.Мій прадід і прабабця Прізвище Рапач.проживали в с.Михновець–Michniowiec.Дрогобицька обл.Стрілківського району.В 26.12 1946 р прадід Рапач Федір Григорович помер і похований на кладовищі в Михновцю воєводство Кросно,РП (відповідь – довідка через червоний хрест в 1993 року.запит подавала сестра моєї бабусі).В2003 році моя бабуся відновлювала свідоцтво про народження і має довідку з архіву про склад сімї,але уже 1951 року , тобто на період переселення (обмін територіями між Польщею і СССР) є опис майна і ділянки під час переселення,а також їхня оціночна вартість.Питання–Прохання ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ ПРАВИЛЬНО ЗІБРАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ (ДЕ,ЯК І В ЯКІЙ ПОСЛІДОВНОСТІ,НА ЧИЄ ПРІЗВИЩЕ ПОВИНЕН БУТИ ЗАПИТ,ЧИ МОЖУ Я ПОДАВАТИ ЗАПИТ…) ЯКЩО Я МОЖУ ПОДАТИ НА КАРТУ ПОЛЯКА,ТО ЯКІ ЩЕ ДОКУМЕНТИ МЕНІ ПОТРІБНО-БАЖАНО ПРЕДСТАВИТИ І Я Б ХОТІВ ПЕРЕЇХАТИ І ОБЛАШТУВАТИСЯ НА ЗЕМЛІ СВОЇХ ПРАДІДІВ.ПІДСКАЖІТЬ ЯК І ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО.ДЯКУЮ

  • “В українському паспорті моєї бабусі в графі національність пише — полька.”Даного факту достатньо для отримання Карти.

 271. Добрий вечір! Скажіть будь-ласка, скільки коштуватимуть ваші послуги?

  • Вітаю.Яка послуга Вас цікавить?

 272. Добрыи день,моя бабушка родилась в Перемешле в 1917 году,это была територия Польши?Но в паспорте ее было написано Украинка,могу ли я претендовать на какие то права?спасибо

  • Наразі,фактів замало.
   Якщо Ви спробуєте пошукати відомості додаткові про Вашого предка,ймовірно,це допоможе.

   • Якщо є евакувційний лист про переселення 1944-1957 рр то це підходить для здачі на карту поляка.. Або якщо є карта учасника війни бабусі в цих діях (дитя війни) .. Якщо в бабусі приписка в Люблин. Але немає польської національності і дід так само.. Якщо пра дід був призваний до польської армії в польші, але по національності українець, то це підійде?

    • Дані документи,а жаль, не являються підставою для отримання Карти Поляка.

 273. Доброго дня! Підкажіть будьласка, маю прабабцю польку, є документи, а хто прадід то ніхто нічого з моєї рідні не знає. Чи можу я подати документи на КП маючи тільки прабабцю?

  • Прабабці замало,шукайте ще одну(ого) пра-.

 274. Добрый день.Мои родители переселились на Харьковщину после войны.Отец был украинцем ,а мать полячкой.Из всех документов,только те которые выданы в СССР ,но визде в графе национальность написоно украинка т.к боялись гонений.Они проживали в Тернопольской области,всю семью матери переселили в Польшу,а она осталась потому как была замужем за украицем.Родственники из Польши делали запрос в архив Варшавы на получении метрики.Они прислали ее нам,он в ней не указана национальность.Быть может в церковных или костельных книгах при венчании ,что то указывалось

  • Пропоную уточнити деякі нюанси.
   Очікуйте лист.

 275. Доброго дня! скажіть будь ласка, якщо моя бабуся і дідусь поляки _ є мамине свідоцтво про народження в якому впосано що вони поляки. Чи можу я через ці документи зробити карту поляка собі і своєму чоловікові?

  • КП ви можете отримати маючи дані факти,чоловік не може претендувати на Вашу Карту.

 276. Доброго дня! Хочу подати на карту поляка.
  З документів є довідка з архіву (копія господарської книги), де зазначено, що прадід, прабабця та дідусь – поляки. В свідоцтві про народження (який виданий в радянські часи) дідуся вказано -українець. Також є підтверджуючі документи по іншій прабабусі, що вона полячка. Тільки їх потрібно забрати у Польському архіві. Чи буде достатньо цих документів?

  • Так,достатньо,удачі.

 277. Доброго дня! Хочу подати на карту поляка.
  З документів є довідка з архіву (копія господарської книги), де зазначено, що прадід, прабабця та дідусь – поляки. В свідоцтві про народження (який виданий в радянські часи) дідуся вказано -українець. Також є підтверджуючі документи по іншій прабабусі, що вона полячка. Тільки їх потрібно забрати у Польському архіві. Чи буде достатньо цих документів?

  • Швидше за все відповідних документів достатьно.

 278. Скажіть, будь ласка, чи можу я отримати карту поляка якщо дідусь народжений 1929р. на території колишньої Польщі, призвище Ронський

  • Даний факт малоймовірно Вам допоможе отримати КП.
   Пропоную пошукати документи (які свідчитимуть про національність або громадянство польське).

 279. Доброго дня. Чи підійде для підтвердження польського походження децизія з воєводства подкарпатського,в якій вказано, що мій дідо при народженні мав обивательство польське??? що писати в вньоску в графі обивательство діда? Польське? Чи потрібно свідоцтво діда для підтвердження родинних зв’язків? Чи вистачить мами+ про шлюб+ моє? Дякую

  • Вітаю.

   Даного документу має вистачити для отримання КП.

 280. В мене дід народжений в польші,так вказано в свідоцтві про народження,але в графі національність пише українець,чи ж в мене шанси на карту поляка?

  • Якщо доведете громадянство,тоді шанси є.

 281. Доброго дня. В мене є польське “коріння”, дід воював в лавах “Войська польського”, має відзнаки. Однак мені потрібно відшукати інформацію про прадідуся. Знаю тільки прізвище, ім’я, по батькові з дідусевої метрики. Саме прадідуся вивезли з Польщі. Де шукати інформацію про те, хто виїжджав із ним, що вони залишили в Польщі? Буду вельми вдячна за підказку. Щиро дякую.

  • Рухайтесь в польські архіви із запитами,також орієнтуйтесь на архіви,які територіально близько до місця народження предка.
   Якщо потрібна наша допомога у пошуках,пишіть.

 282. В радянському свідоцтві про народження мого батька написано, що він народився в “селищі Модринь, Грубешівського р-ну, Люблінської обл.(Польща)” в 1939 році. Національнійсть не вказана. Натомість, національність його батьків (моїх діда і бабці) вказана – українець, українка.
  Даний документ допоможе мені отримати карту поляка – для неї потрібне саме національність, чи місце народженні і громадянство предків?

  • У Вашому випадку скоріш потрібно підтверджувати громадянство.

 283. Мій дід (проживав на Волині) працював лісником , тоді це була територія республіки Польща, чи потрібно шукати якісь архівні дані і чи дасть це можливість на отримання карти поляка. Є паспорт, але він виданий вже в радянські часи.

 284. Доброго дня. В мене є свідоцтво про народження батька, де вказано, що його мати (моя бабця) за національністю полька. Чи дає це мені можливість отримати карту поляка? Дякую.

  • Так,у Вас є можливість отримати Карту.Удачі!

 285. Доброго дня!
  Якщо у мого батька є вже карта поляка, то чи можуть його уже повнолітні діти (22-23р) виготовити карту поляка на основі КП батька?

  • Важко сказати,э консуляти,які дають можливість отримати КП на основы батьківської,деякі відмовляють.
   Спробуйте,можливо у Вас все вийде.

 286. Підскажіть будь-ласка ,мій прадід поляк,у бабусі документи в 1944р.вкрали,і бабуся залишилася в Україні,маю свідоцтво про смерть прадіда і брата бабці що вони померли у Польщі ,ще жива бабціна рідна сестра яка проживає у Польщі , маю свідоцтво про народження бабці де її тато записаний по національності поляк, а бабусине має тільки витяг із загсу який свідчить що вона полька.Чи можу я мати карту поляка.

  • Якщо у Вас, дійсно є факти,що бабуся – полька.Ви можете претендувати на Карту.

 287. Здравствуйте! Подскажите, достаточно ли для оформления КП Свидетельства о рождении матери, в котором указано, что её отец (мой дед) поляк? Свидетельство выдано в 1948 году.

  • Ви можете претендувати на КП.Удачі.

 288. Доброго дня! Цікавлюся можливістю отримати КП, та на жаль, в сім’ї не зберігся архів документів, тому довести національність проблематично. По материнській лінії дідусь Іван Сокальський (Jan Sokalski z Jezierzany kolo Borszczowa) 1906р.н. але документів в архівах не змогли знайти. Що ви можете порадити?

  • Можу порадити,детальніше розібратись у Вашій ситуації,пишіть нам https://prashhur.com/#contact

 289. Добрый день, я знаю из воспоминаний родственников , что мой прадедушка еще юношей приехал в Украину из Польши,но откуда конкретно никто не знает , приехал с женой или женился здесь – неизвестно . Все что мне извесно – это то что он был певчим в церкви с. Преображенка или с.Чаплинка (это Херсонская обл) , похоронен на территории этой же церкви в 1932 или 1933 гг. О прабабушке еще меньше сведений – только ФИО и знаю где похоронена. Можете ли Вы мне подсказать куда обращаться в моих поисках?

  • Я б Вам порекомендувала поспілкуватись з родичами спершу.
   Для того,аби Ви могли подавати запити в архіви,потрібно володіти інформацією.

 290. Доброго дня!
  Хочу запитатись! Я маю акт народження нового зразка моєї бабці, народженої в 1929 який прислали нещодавно, але там не вказано національнісць.
  Також маю копію запису про народження з книги реєстрації народжень на польській (але там не має зазначеної національносьці) тільки те де
  народжена, хрещена та батьки і хресні. Є такоє будинкова книга прабабусі з описом майна та її національносьці.
  Чи можу притендувати на КП ?

  • “…Є такоє будинкова книга прабабусі з описом майна та її національносьці…” яка вказана національність?
   Я Вам пропоную детальніше вивчити чи пошукати дані про Ваших предків.

 291. доброго дня .може ви підкажете чоловіка бабця та її батьки поляки.який мені потрібно документ для того щоб доказати що він є внук бабці і правнук її батькам бо свідоцтво про шлюб бабці в архівах ненайдено

  • Родинні зв’язки можете відтворити на основі актових записів.
   Якщо один із них відсутній спробуйте довести погосподарськими книгами, там добре описано склад сім’ї.

 292. доброго дня,підкажіть будласка,ми живем в польши,и уженд хоче подати до львова польскому консулу щоб консул поміг отримати документи моих діда та баби що дійсно вони були поляками.Чи в змозі консул це зробити.?І скільки часу то займе?Дякую

  • “…и уженд хоче подати до львова польскому консулу щоб консул поміг отримати документи моих діда та баби що дійсно вони були поляками”.

   Якщо уженд та консул Львова готові Вам допомогти- це добре.
   Скільки часу та яким чином це вони будуть робити,краще вже питати в них,адже вони займатимуться даним питанням.

 293. Добрый день. Хотим узнать у моей мамы бабушка – сербка, дедушка Барташевич – поляк. Документов нет. Начинаем поиски с документов маминой мамы, она родилась в 1933 году в Житомерской области. Где лучше искать документы о дедушке и бабушке?? И как можно узнать были они переселены или нет? И есть ли шансы подавать на КП. Спасибо за ответ. И можно подробную информацию о ваших услугах так же на почту.

  • Відправила Вам ціни та форму роботи на пошту.

 294. Доброго дня. Підкажіть будь-ласка чи зможу я отримати КП, якщо на даний час родичі проживають у Польщі (дві бабусині сестри), ще були два брати, але вони вже померли?! Дякую

  • Тільки документальне підтвердження польського коріння надасть Вам можливість отримати КП.

 295. Доброго дня ! Мій дідусь з 1937- по 1939 рр служив у Польському війську.Був нагороджений медаллю ” За відвагу”.З Варшавського архіву є підтвердження.Чи достатньо цього для подачі документів на отримання карти поляка? Якщо так, то які подальші мої дії?

  • Швидше за все даних має вистачити для отримання КП.
   Записуйтесь на бесіду з консулом,формуйте пакет документів,удачі.

 296. Доброго дня.

  В уставі щодо КП чітко прописано: …” wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków
  było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie”…., тобто потрібно довести або громадянство, або національність родича (родичів).

  Хотілось би все ж дізнатись звідки у редакторів сайту інформація та на яких саме даних вона ґрунтується, що при наданні документального підтвердження лише польського громадянства родича або родичів, але не національності, прохач отримає відмову консула в отриманні КП?

  Дякую.

  • Документальне підтвердження полсьького коріння має велике значення для косуляту.

   Кожна ситуація при бесіді в консуляті з паном чи пані є досить унікальною. Говорити,що людина,яка має набір певних даних, отримає 100% КП,досить складно,тому що це залежить від багатьох факторів.

 297. Добрий день !
  Підкажіть будь-ласка , Мій батько народився в Польщі ( Перемисль ) , у 1929 році . Переселений ( по якій причині і в якому році , не знаю , можливо самі переїхали ) у Львівську область , разом з братом , тіткою і мамою . У свідоцтві про народження – батьки українці . Документів бабці немає , в архівах в графі національність прочерки . В загсі сказали , що прочерки ставили тим полякам , які не хотіли щоб їм писали – українець . Піідкажіть будь-ласка з чого починати ? З львівського архіву ?

  • Бажано з місця народження.

 298. Здравствуйте, подскажите, пожалйста в результате новых поправок к закону, можно ли подать на КП в Польше? Сама польского не знаю, но вот что нашла в тексте закона: “„Art. 12. 4. Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wyznaczyć wojewodę jako organ właściwy w zakresie przyjmowania wniosków o przyznanie lub przedłużenie ważności Karty Polaka oraz wydania decyzji w tych sprawach”

  • Наскільки мені відомо,можна подавати на КП на території Польщі.

   Правда,для цього необхідін певні підстави.

 299. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи зможу я отримати КП, якщо у мене бабуся полька і у 1946 р. була примусово переселена на Україну? Але у графі національність у неї пише “українська”, оскільки вона на той час була дитиною. У мене є архівна довідка про те, що її переселили. Які документи ще потрібні, щоб підтвердити, що вона була полькою? Дякую)

  • Ваша задача,в першу чергу,документально підтвердити,що вона полька.
   Якщо Ви зможете це зробити,тоді і претендувати на КП зможете.

   Факт переселення говорить про те,що вона за національністю могла бути українкою…

  • Доброго дня!
   У мене така ж ситуація.
   Хочу запитати, чи вдалось Вам отримати К