Різдвяні вихідні – це найкращий час, щоб розпочати дослідження свого роду, яке ви так довго відкладали на потім. Впевнені, що часто читаючи про чужі досягнення в вивченні своєї історії, багато хто з вас сумував, що немає часу на власні пошуки. Проте інколи можна шукати інформацію про своїх предків не виходячи з дому. В своїх попередніх публікаціях ми вже не раз розповідали про онлайн архіви, форуми, проєкти, де можна знайти документи про предків, аби тільки був доступ до мережі Інтернет.

Дівчинка з села Старе Село, Рівненщина, 1930-ті роки

Сьогодні поділимось із нашими читачами базою документів, які зібрав та оцифрував польський проєкт під назвою “Волинь Метрики”(“Metryki Wołyń”).

В основі польського проєкту “Волинь Метрики”  знаходяться генеалогічні документи, а саме записи про народження, шлюб, смерть та різні списки, до прикладу, сповідальні відомості. Здебільшого волонтери проєкту мають справу із документами ХІХ століття, проте зустрічаються поодинокі записи XVIII та ХХ ст. Сайт є двомовний, тому пошук можна здійснювати англійською та польською мовами. Його база постійно оновлюється. За цим можна зручно слідкувати через сторінку “Metryki Wołyń” в Фейсбуці, адже коли на сайті з’являється нова метрика, автоматично повідомляється в спільноті. 

Основу сайту становлять метричні книги Луцької дієцезії римо-католицького віросповідання. Ці книги сьогодні знаходяться в фонді 436 Головного Архіву давніх актів у Варшаві в Польщі. 

Костел Петра і Павла в Луцьку, 1920-ті роки

Якщо говорити про територію охоплення документів, то тут представлені метрики із Великої Волині, проте інколи можуть бути дані про осіб із сусідньої Галичини та Поділля. 

Більшість записів на сторінці підкріплені сканами із метричних книг, що є дуже зручно, адже відразу можна перевірити правильність запису. Варто зазначити, що на сторінці зустрічаються технічні помилки, можуть вони бути і у прізвищах. Тому якщо ви шукаєте інформацію про предка і не знаходите, то варто шукати її не лише через написанні прізвища, але і через населений пункт чи назву парафії. Також можна згенерувати необхідні роки, щоб переглянути точніший період. 

Автори проєкту попереджують, що прізвища та імена в базі подані саме в такій формі, як це було записано в книгах, тому одне прізвище тут може мати кілька варіантів написання. Отож, якщо ви налаштовані на пошук, то варто врахувати цей важливий факт і не зневірюватись, якщо відразу не пощастило. 

Матір з немовлям, Ковель, Волинь, поч. ХХ ст

На сайті вказано, що оригінали метричних книг, які опрацювали волонтери проєкту написані польською, російською, латинською та місцями українською мовами. Також, організатори проєкту просять, якщо ви в базі знайшли помилку у іменах своїх предків, то повідомте це, її обов’язково виправлять. 

Окрім варшавського архіву, у базі присутні також копії з метричних книг, які знаходяться в українських архівах, зокрема, у Луцьку, Тернополі, Житомирі, Острозі, Рівному, Хмельницькому. Тоді біля документа буде додаткова позначка, перша літера в назві архіву, тобто Луцьк – Ł, Рівне – R, Хмельницький – Ch, Житомир – Ż i Тернопіль – T.

Однією із груп метрик, є документи із приватних архівів, проте на сайті не вказано, яких саме, також не зазначені імена власників колекцій. 

Станом на 17 лютого 2016 року в базі проєкту “Волинь Метрики” було близько 100 000 документів, зараз їх набагато більше. 

Посилання на документи із згадкою міст:
Луцька

Ковеля
Кременця
Дубно

Також на сторінці проєкту є вкладка, де містяться корисні посилання на сторінки із документами, які можуть бути цікавими для тих, хто досліджує свій рід. 

Зверніть увагу на окремі списки парафіян, які також доступні на сайті. Дуже багато списків із Тернопільщини та Рівненщини. Для того, щоб їх переглянути просто оберіть населений пункті із переліку та перейдіть за посиланням.

Цікавими будуть для наших читачів списки представників різних професій:  духовенства, працівників поліції.

Варто зазначити, що проєкт “Волинь Метрики” не буде основним джерелом пошуку інформації про вашу родину, навіть якщо всі ваші  предки проживали на Волині багато століть підряд, проте він може вам прискорити пошук. Отож, бажаємо вам гарних знахідок та відкриттів про свою родину та предків.

 

©Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

7 thoughts on “Метрики з Волині онлайн: огляд проєкту “Metryki Wołyń”

 1. Вельми корисний архів, польських ентузіастів можна тільки вітати, як і мормонів, якi оцифрували масу українських метрик 🙂

  • Дякуємо за коментар!

 2. Дякую, посилання дозволило виявити метрики моїх родичів із Рівненщини.

  • Доброго дня. Дякуємо за коментар. Раді бути корисними! 🙂

 3. Пане Ігорю, цей сайт допоміг багатьом людям віднайти інформацію про своє коріння та предків безкоштовно не виходячи з хати. Раджу і Вам скористатись, якщо маєте предків із Волині. Не судіть всіх по собі. Гарного дня і з прийдешніми святами.

 4. Фе, хіба може погане дерево ждати добрий плід?
  хіба може проєкт, в якому містяться лінки про “громадянську” війну в Україні (“Wojna domowa na Ukrainie 26.12.2019r) щось зробити. Дивує неперебірливість Татьяни Яцечко-Блаженко – гроші не пахнуть?

  • Добрий вечір. Дякую за коментар!
   Ми не розділяємо цю позицію польського сайту та документи викладені у них можуть бути корисні для вивчення власного родоводу.

Comments are closed.