В сьогоднішній статті продовжимо знайомити читачів «Пращур» із  корисними документами, які можна віднайти онлайн на польському ресурсі цифрової бібліотеки “Polona” (https://polona.pl/).

Диплом зі Львова, 1772 р.

Цінним зібранням документів на сайті є колекція Бібліотеки Князів Чарторийських, оригінал якої знаходиться у місті Кракові. Там можна натрапити на метричні документи.

Цікавою знахідкою є Книга актів заручин та шлюбів вірменської католицької парафії міста Станіславова (тепер місто Івано-Франківськ) за 1693-1784 рр.

Для дослідників родоводу, які шукають підтвердження шляхетського походження своєї родини буде цікавим справа родини Маркевичів (1731-1896). Це родинні акти, які є підтвердженням шляхетського походження. Документи у справі на трьох мовах: російській, польській та латині. Посилання на частину І (1731-1861), посилання на частину ІІ (1802-1896)

Документ із справи про шляхетське походження родини Маркевичів

На сайті «Polona» також можна натрапити на документи, в яких міститься інформація про земельні володіння окремих родин на території населених пунктів сучасної України.

Одним із перших документів, які вдалось віднайти є Маєткові акти села Ролів, що знаходиться поблизу міста Дрогобич на Львівщині. Акти датуються  1494-1806 рр. В документах згадуються родини Кунатів, Сенявських, Зелінських та Гординських.

На сайті є маєткові акти 1856-1875 років, пов’язані із містом Золочів на Львівщині та родиною Торосєвичів.

Адресна книга міста Львова, 1914 р.

Одним із цінних джерел інформації про мешканців міст є адресні та телефонні книги. В них часто можна знайти місце проживання, роботи свого предка. База таких книг на сайті «Polona» весь час поповнюється.

Спеціально для наших читачів ми згенерували по сайту усі наявні списки прізвищ, які там присутні. Це можуть бути і прізвища шляхти окремого регіону, а також історії походження прізвищ.

До прикладу на сайті є дослідження генеалогів та істориків різних років, які в своїх книгах проводять аналіз походження того чи іншого прізвища. Так, цікавою є книга С.Млечко 1912 року про прізвища Млечко, Сачко, Личко, Рачко, які ведуть свою ґенезу із XV ст.

В збірках ресурсу знаходяться сотні особистих документів, до прикладу, можна тут відшукати різні дипломи, які були видані, зокрема, і на території України. Багато є дипломів із міста Львова. Більшість можна переглянути за посиланням.

Подружжя на ярмарку в Косові, 1930-ті роки

Також на сайті є величезна колекція світлин, листів, родинних фотоальбомів, щоденників, списків членів різних партійних організацій. Цінними є збірки регіональної преси, зокрема, з Волині, Поділля, Галичини.

Першу частину огляду сайту «Polona» та його колекції документів можна здійснити за посиланням на сайті «Пращур»: https://prashhur.com/oglyad-sajtu-polona-korisni-posilannya-ch-1/.

Також вас можуть зацікавити статті:

Генеалогічні документи на сайті «Szukaj w Archiwach» (ч.1)

Генеалогічні документи на сайті «Szukaj w Archiwach» (ч.2)

Як при дослідженні родоводу можуть допомогти фільтраційні справи

Маємо надію, що наші поради будуть корисні читачам. Впевнені, що кожен знайде для себе щось цікаве. До того ж у кожного є свої методи пошуку, тому якщо знайдете щось вартісне і цікаве, то діліться своїми посиланнями до цієї статті, щоб інші читачі могли це побачити. Гарних пошуків!

©Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!