У вас були предки, які виїхали до Північної Америки? В родинному архіві є листи із США? Хтось із старших в роду розповідав про американських родічив? Тоді вам неодмінно буде цікава інформація, яку подаємо нижче.

Перед тим як звернутись за допомогою до фахівців, радимо спробувати здійснити пошук самим. В мережі Інтернеті є кілька безкоштовних корисних баз даних. 

Дізнайтесь початкову інформацію

Для того, щоб розпочати пошуки треба підготувати інформацію. Для початку це має бути мінімум – прізвище, ім’я та орієнтовний час прибуття до США. Також добре знати місце походження, можливо регіон, місцевість. Це не обов’язково має бути точний рік, а скоріше уявлення про те, наприкінці ХІХ століття чи в середині ХХ століття.

Пошук ускладниться, якщо у вас немає таких даних. Тоді спробуйте запитати про родину або сходити до місцевого архіву, можливо там є заява ваших предків на отримання паспорта. 

Вартим уваги є сайт із базою даних Ancestry.com, проте за його користування треба платити.  

Досить важливо розуміти, що коли шукаєте предків в США, то їх імена та прізвища можуть бути записані не так як ви шукаєте, а по-іншому, в залежності від того, як їх переклали. Тому не зупиняйтесь, а використовуйте різні комбінації.

Приклад одного з цікавих випадків перекладу прізвища у нашому відео на каналі ТікТок

 

Чи знали ви, що сто років тому прізвища прибулих до США тогочасні чиновники записували на слух і тому дані можуть різнитись.

Не полінуйтесь спробувати пошукати інформацію в переписах населення, які проводилися в США. Такі документи датуються XVIII ст. 

База даних острову Елліс

Цінною є база даних музею іммігрантів на острові Елліс. Колись, це було місце, куди прибували кораблі з Європи. На острові перевіряли здоров’я прибулих. Можливо вам пощастить знайти ще й таку інформацію. Зараз ці дані зберігаються в колекції Музею імміграції на острові Елліс, Нью-Йорк. 

Не можна оминути базу даних www.familysearch.org. Там варто створити свій профіль. – В пошуковій системі можете ввести комбінації імен, прізвищ та місць. Ця база даних шукає інформацію в американських переписах, базах даних іммігрантів. Тут є інформація про рік прибуття в США.

Обов’язково скористайтесь пошуком на сайті даних іммігрантів: Www.libertyellisfoundation.org/passeng

Сайт Www.gjenvick.com має дані про списки пасажирів в період між 1880 і 1950 роками. 

Впевнені, що пошук завжди закінчується успіхом. Просто у різних випадках, він займає різний час.

До вашої уваги фото українських емігрантів періоду 1902-1914 років. 

Чоловік середніх літ з України, 1910-ті.

Матір з дитиною, вихідці з України, 1900-ті.

Жінка з Галичини, 1900-ті роки.

Бажаємо успішних пошуків. Пишіть свої питання в коментарях

Фотограф: Авґуст Шерман

                                             Текст: Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*
*