В родинній історії кожного із нас є багато таємниць та фактів, які можуть бути невідомими десятиліття, а інколи й століття. Проте, завдяки дослідженню роду, інколи за досить короткий період можна відтворити історію предків та хронологію подій, які стосуються їх біографії. Одним із найцікавіших питань є етнічне походження наших предків. Для того, щоб його дізнатись треба знати, де проживали предки, а також віднайти якісь особисті документи чи реєстри, в яких було б про це сказано.

Не секрет, що дехто із громадян України, досліджуючи власну історію дізнався про те, що його предки або хтось один із них мав польське походження.

Таку інформацію можна віднайти, до прикладу, в актових книгах ДРАЦС (Державна реєстрація актів цивільного стану), Погосподарських книгах та слідчих справах про репресію предків.

Цей список можна продовжувати. В одній із наших попередніх публікацій можна про це прочитати більше: Як підтвердити польське походження для Карти Поляка? 

Сьогодні, хочемо розповісти про те, на яку фінансову допомогу в Польщі можуть розраховувати громадяни України та їх родичі, які мають Карту поляка.

З початком широкомасштабного вторгнення росії до України 24 лютого 2022 року, кілька мільйонів українців знайшли свій прихисток в Польщі. Серед них є і ті, що мають Карту поляка. Вони та їх родини можуть претендувати на допомогу.
До ініціаторів створення такої допомоги належать такі польські фонди, як “Воля і Демократія”, “Допомога полякам на Сході”, а також асоціація “Спільнота Польська”.

 

Польське подружжя в традиційному одязі, ХІХ ст.

Розмір допомоги, на яку можуть розраховувати українці, що мають Карту поляка є визначеним. Відтак, дорослий має право отримати допомогу більше 1500 зл., а неповнолітній — понад 750 зл.
В умовах на отримання допомоги чітко прописано, хто на неї може розраховувати. По-перше, це можуть бути українці, які мають Карту поляка, також їх близькі родичі. До переліку також відносяться українці, які мали Карту поляка, але пізніше отримали дозвіл на постійне проживання в Польщі або навіть громадянство Польщі, а також їх близькі родичі, які мали прибути після 24 лютого 2022 року.

Як отримати допомогу?

Для того, щоб отримати допомогу треба завчасно підготувати перелік документів. Їх можна подати двома способами: особисто або електронною поштою.

Особисто варто подати документи за адресою: 00-024 Warszawa Fundacja Wolność i Demokracja, al. Jerozolimskie, 30/14.
Документи електронною поштою варто надіслати за адресою: ukrainapomoc@wid.org.pl.

До переліку документів належить, заявка, яку можна отримати на пошту раніше; копії Карти поляка, скани першої сторінки паспорта і сторінки зі штампом, що підтверджує в’їзд до Польщі.
Якщо ви родич власника Карти поляка, то подаєте такі самі документи, але на першій сторінці, де номер Карти поляка пишите номер того члена сім’ї, який має Карту поляка.

Для усіх, кого цікавить тема допомоги власникам Карти поляка діє гаряча телефонна лінія: +48 506 782 789 +48 519 023 817 +48 518 254 853.

А щоб знайти документи для Карти поляка звертайтесь до нас prashhur.zakaz@gmail.com, +38 093 79 96 897

Бажаємо нашим читачам вдалих пошуків при дослідження роду. Пишіть свої питання в коментарях.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*
*

2 thoughts on “Важлива інформація для власників Карти поляка

  1. Здравствуйте.дедушка по отцовской линии родился в 1933 году на территории Ровенской области .нужно вытащить документы из архива .так как нет не единого документа данные все есть .спасибо за ответ

    • Доброго дня. На жаль ми не займаємось пошуком документів, підтверджуючих польську національність на заході України. Там почали зазначати національність після 1939 року