Якщо ви шукаєте документи для підтвердження польського походження для карти поляка – ця стаття саме те, що вам потрібно. Ви розберетесь у тому, з чого варто починати пошуки у архіві, в яких документах потрібно шукати згадку “поляк”, практичні поради та ньюанси, які виникають при самостійному пошуку. Читайте матеріал лекції Віктора Долецького – директора Центру вивчення генеалогії “Пращур”.   DSC01921

 

Перші кроки, які необхідно здійснити, для того, щоб зібрати документи на карту поляка

1. Розпитати, що знають батьки. Тобто спитати в батьків, чи був хтось з предків поляком справді, чи, можливо, є легенди, чутки. Якшо вам батьки чи дідусі, бабусі говорять – ні, таких не було, навіть якщо у вас прізвище польське – швидше за все, того таки не було. Але бувають винятки.

2. Розпитати старших представників роду – дідусів, бабусь. Можливо, їх немає в живих, можна розпитати двоюрідних дідусів, бабусь “а чи були поляки?”.

3. Подивитись сімейні архіви. Буває таке, що до мене людина приходть, каже: знайдіть мені документи про те, що в мене предки – поляки. Я кажу: у вас є якісь документи? Каже – є. Приносять свідоцтва – а в них чорним по білому записано – що дідусь чи бабуся поляк.  Я кажу – чому ж ви до мене прийшли, у вас уже є документ, який підтверджує національність. Тобто уважно передивіться те, що у вас уже є дома. У ваших дідусів, бабусь. Можливо, у вас дома уже є документ, який підтверджує, що ваші бабуся або дідусь, або ж і прадідусь і прабабуся є поляки. Для того, щоб отримати карту поляка потрібно щоб або мама або тато були поляками, або один з чотирьох дідусів або бабусь або ж обоє з однієї гілки – і прадід і прабабуся. Тільки в такому випадку ви маєте право на карту поляка. Якщо у вас прапрадідусь поляк і навіть якщо ви знайшли про це документ, цього не достатньо для отримання карти поляка.  

Що потрібно знати перед тим, як рухатись в архів?

Я зараз розкажу, як можна це самому зробити, але якщо захочете – можна звертатись до нас і ми ці кроки зробим за вас.

1. Потрібно знати: Де проживали ваші предки? Відповідь на це запитання потрібно знати в будь-якому випдку – будете звертатись самостійно чи звертатиметесь до нас.  Не знаючи локацію –  де народився ваш дід з польським корінням – шукати інформацію в архівах не можливо.  В архівах вся інформація зберігається за географічним принципом. Тому ключовий момент – це де проживали Ваші предки?

2. Коли народжувались їхні діти? 3. Коли брали шлюб? 4. Чи були репресовані серед ваших предків? (теж дуже важливий момент). 5. Чи служили у військах (у радянських чи у польських)?

 

Джерела, де може бути написано, що ваш предок – поляк

 
Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні. Ми про ці особливості поки що не говоримо. Хто захоче – ми потім поясним. Зараз ми поговоримо для людей, предки яких  жили на території Центральної України. Тобто тих, які на момент 1917 року вже входили в Радянський Союз. Ми не говоримо про територію по річці Збруч, яка увійшла до Радянського Союзу після 1939 року. Отже, основні джерела – це актові книги громадського стану (народження, шлюб, смерть, розлучення). Ці актові книги, якщо пройшло 75 років, зберігаються в державних обласних архівах.  Або ж в Центральному державному архіві Києва або Львова. Якщо ж цим документам не виповнилось 75 років, то вони зберігаються в РАЦСах того району, в якому відбувся цей факт. Наприклад, якщо ваші дідусь або бабуся народились в Козятинському райноні, то треба звертатись в Козятинський РАЦС. Ми можемо допомогти з цими документами, але тільки по дорученню, або ж порекомендувати вам, як особисто звернутись.  Можна, наприклад, не їхати у Козятинський РАЦС, а, наприклад, звернутись у Вінницький, через Вінницький РАСЦ. Це трішки довше, ніж поїхати особисто, але, тим не менше, така можливість є.
 
Слідчі справи про репресованих.  Якщо діда або прадіда репресували – можна підняти слідчу справу про репресованого – вона зберігається в архівах, зазвичай, будь то в обласних чи в СБУ архівах чи МВД. І там, зазвичай є вказана національність.
 
Погосподарські книги – по Вінницькій області їх ще не передали в обласні архіви. Вони збергіаються в сільських радах. В містах не велись господарські книги. Тільки в селах. В сільських радах вони до цих пір збергіаються. Ці книги велись з 1944 року. Інколи, в деяких населених пунктах збереглись раніші книги. Це як виключення, вони не стандартні, там не завжди є графа “національність”. В книгах 1944 року є обов’язково графа “національність”. Питання в іншому – чи вказана там національність саме “поляк” чи там уже в ваших предків вказана національність “українець”. 1937-1938 роках були репресії, багатьох поляків репресували,  і люди після 1938 року боялись записатись поляками. Тому багато людей, які були справді поляками на момент 1944 року можуть бути вказані вже українцями. Тому, якщо ви в господарській книзі знаходите що ваші предки були українцямі –  це не є приводом для того, щоб опускати руки. Ці ж самі люди до 1938 року могли вказувати себе поляками.  Тому потрібно шукати документи далі.
 
Документи про службу. Дуже рідко, але є такі люди, які навіть в радянські війська пішли як поляки. І ми знаходим нагородження солдат, які вказані поляками. Знаходимо картку військовослужбовця в військомматах – і там теж може бути вказана національність “поляк”. Рідко, але таке буває, перевірити варто.
 
Додаткові джерела: списки виборців або платників податків. Це такі джерела, в яких далеко не завжди є графа національність. Вони писалися на початку 20-30 років від руки. Це такий не стандартний документ. І  часто там проскакує графа “національність”. Але може її там не бути. Тобто гарантувати, що буде у вашому населеному пункті графа “національність” – ніхто не зможе, поки не побачите ці документи. – Це списки виборців, списки членів комітету незаможних селян (комнезами), списки релігійних громад, документи районної управи періоду фашстської окупації. Німці теж переписували католиків і вказували там національність “поляк”. Якщо знайдете ці документи – їх знайти важко, зрозуміло, через те, що це була війна.
 
Що таке актова книга і як вона виглядає?  В двох словах – це запис про народження, шлюб або смерть, де записуються основні дані.  Це дуже схоже на те, що у вас в свідоцтві про народження написано, тільки  в кожному році там, будь то 1922, 1923, 1924, -25-ий, форма майже в кожному році змінювалась на початку Радянської влади.  Її не було сталої. Майже у всіх роках є національність. У 1929 році такої графи точно немає. У тих, хто народився 1929 року – не пощастило, там просто немає графи “національність”. В інших роках, включно до 1980 року така графа вказувалась.
 
мертична книга
 
 
 – З якого року почали записувати національність? (запитання з залу)
– Говорять, з 1917-го, я вам скажу по поправді, я, глибше 1921 ні разу не бачив документу, в якому би була вказана національність. Тобто, зазвичай, РАЦСи почали працювати з 1921-1922 років. І от тоді почала вказуватись національність. Навіть коли я знаходжу РАЦСові книги у містах, вони почали працювати з 1919-1920 років, то в селах, їх практично, немає за ці роки. То там вони часто рукописні і далеко не завжди є графа “національність”. 1922 року ці бланки були уніфіковані, стандартні, і там було поле “національність”.  Мусите розуміти, що це поле вказано зі слів ваших предків. Тобто, якщо ваш предок був 100 разів поляк, але прийшов в РАЦС і сам себе назвав українцем – там буде написано “українець”. І якщо він це зробив у всіх своїх документах, нічого ми з цим зробити не зможемо. Ми піднімаємо документи і дивимось – скрізь він написаний українцем. Так він собі забажав.
 
Господарські книги – це книги в селах, які велись, про опис певного господарства – сім’ї, родини, де вказувалось – всі члени родини, їхній вік, вказувалась національність. Вказувалось – де вони працюють або де вони перебувають. Хто вчиться в школі, хто перебуває у військах радянських і т.д.
 
   В 1944 році, як я вже казав, багато хто перестав писати себе поляком. Але є населені пункти, де жили компактно поляки, у них була громада, вони одне одного підтримували і писалися поляками, не зважаючи на репресії, не зважаючи на війну і 1944 рік. Є по Вінницькій області, більше їх по Житомирській області. Навіть є звичайне село, не дуже багато там поляків, майже в кожному звичайному селі були поляки, навіть там проскакують “поляки”. Перевірити це потрібно. Якщо, наприклад, по Хмельницькій області – за сучасним адмін.-територіальний поділом,  бо зрозуміло, що мінялись там межі – то ці документи вже передались в архів за 1944-1948 роки. Їх можна подивитись в обласному архіві м.Хмельницький. Якщо ж ми говорим про Вінницьку область – не передались. Такий нюанс – часто, якщо приїжджаєте в сільську раду, і кажете, що вам треба подивитись господарську книгу –  секретар “полошиться” і каже – ні, я вам нічого не покажу. Маєте зрозуміти такий момент. Вони бояться, що ви будете претендувати на землю чи ще на щось. Їм треба пояснити ціль, для чого Вам це потрібно – що це потрібно для карти поляка. Тоді вони розслабляються і показують господарські книги. Знову ж таки, маєте розуміти – з точки зору законодавства – вони вам їх не мають права показувати, до тих пір, поки ви не підтвердите свій родинний зв’язок з тією людиною, яка там міститься. Більшість людей в сільських радах не знають про це і дозволяють дивитись господарські книги. Тим самим порушуючи закон про захист персональних даних. Деякі знають. Тобто ви маєте підготуватись, щоб не їхати два рази, візьміть з собою ланцюжок документів, які підтверджують ваш родинний зв’язок з цією людиною. Це ваше свідоцтво про народження, якщо ви одружені – свідоцтво про шлюб (для жінок, якщо чоловік одружився – не змінював прізвище, то йому свідоцтво про шлюб не потрібно), свідоцтво про народження батька, і якщо це дід – то цього достатньо. Якщо прадіда шукаєте – то свідоцтво про народження діда.  Тобто ланцюжок документів, по яких видно, що ви є внуком чи правнуком тої особи, яку ви шукаєте.
 
    В ідеалі – людина сама повинна перегортати господарські книги, знайти там вашу сім’ю і показати вам тільки цей листок, на якому ваша родина. На практиці – секретарі зайняті, господарські книги – це велика “стопочка”, сторінок 500, до 2000, в залежності від населеного пункту, на скільки він великий. Зазвичай вони вам приносять цю стопочку, кажуть – “на” і ви уже самі там шукаєте своїх предків. Хоч є вперті, які самі там шукають, кажуть, ні, ми самі це зробимо. То давати їм таку можливість. Питання – бажано стояти над головою, щоб вона це робила. Тобто, якщо ви підете, і вона каже я сама перевірю, то далеко не факт, що в неї буде ентузіазм перелистувати там ці 500 сторінок і знайти вашу родину. Зажди легше сказати, шо нічого немає. Часто так відбувається , як  в наших структурах… В архівах державних, якщо ви самостійно звертаєтесь, часто вам можуть сказати: нічого немає; – так легше… Це не стосується Вінницького архіву. Вінницький архів, на скільки мені відомо, працюють дуже добросовісні працівники, вони зазвичай відпрацьовують толком. Хоч я зустрічався і з їхніми “штангами”. Бувають у всіх промахи…
 
Слідча справа. Якщо були ресовані, рекомендую знайти слідчу справу. Там буде обов’язково вказана національність. Якщо у вас є хоча би легенда про те,  що люди – поляки, і є репресований,  то там з дуже великою вірогідністю буде вказано “поляк” навіть при умові, що у всіх інших документах людина вказувалась українцем.  Тому що оцю національність людина заповнювала не зі своїх слів, а заповнював слідчий. От він вважав, що ця людина – поляк. А ця справа часто формувалась у звинуваченні в шпигунстві для Польщі, або в організації повстанської “ячейки”. Це були сфабриковані справи, з кожного села брались 7-20 чоловік, яких репресували чисто по такому звинуваченню. Брали поляків – і “викошували” – 1937-1938 рр. Це робилось для того, щоби убезпечити себе (Радянський Союз, не знаю, відомо вам, не відомо, …думаю, що багатьом вже відомо, готувався до нападу на Європу) 1937-38 роки це була “чистка”, підготовка до цієї війни. Поки Сталін готувався напасти на Гітлера… Якби Гітлер не напав, то війна би все одно почалася.  1937-39 рр, 1941… Часто люди піддають сумніву цю інформацію. Газети зберігаються в бібліотеках. Не засекречені. Більших друзів, ніж Радянський Союз і Гітлерівська Німеччина, не було. Але, тим не менше, готувались напасти, тому, винищували поляків, щоби убезпечити собі тил. На жаль, це було так. Тобто, в слідчих справах дуже імовірно, що буде вказана національність саме “поляк”.  Плюс, на території Польщі і консулати і сами Консули, скажімо так, “люблять” людей, нащадків реперсованих. Тим паче за “польську” справу. Тому, навіть якщо ви там знайдете, що ваш прадід – поляк, ви наче не маєте права на карту поляка, але збираєтесь у Польщу, вам цей документ не один раз допоможе, якщо ви будете говорити, що у мене є ось, мій прадід, репресований за Польщу.
 
Знову ж таки, є ще такі нюанси. Якщо тільки один прадід або прабабуся – поляки, напряму ви не маєтет права на карту поляка. Але ви можете через суд довести, що його дитина, будь то син чи дочка, які для вас являються дідусем або бабусею являються поляками. Ми такі послуги також надаєм. Є юрист, який вже також кваліфікований і це робить. Або ви самі знаходите документ, в якому написано – ваш прадід поляк, або ж ми вам знаходимо, що він поляк, і ми тоді через суд доводимо, що не тільки прадід ваш поляк, а і дід, і ви уже, можете з цими документами претендувати на карту поляка. Є момент. Яким чином буде реагувати консул на це, я вам гарантувати не можу. Різні консули реагують по різному. Дехто не сприймає, дехто сприймає. Я всім цей нюанс пояснюю, щоби не було іллюзій. Хоча, нещодавно був випадок, приходить чоловік, я йому, як і всім пояснюю цей нюанс, а він мені каже, та ні, точно! Це мене, каже, сюди консул прислав… В мене є прадід-поляк, він мені сам сказав, щоб я через суд довів, що мої бабуся чи дідусь- поляки, тоді він мені видасть карту поляка. Є такий прецедент. Я вам скажу так, навіть при умові, що у вас залізо-бетонно є, що ваші бабуся чи дідусь – поляки, ви знаєте польську мову і польську історію, це ще не всі необхідні умови, щоб отримати карту поляка… Навіть якщо пройшли гарно співбесіду, це не факт, що вам видадуть карту поляка. В консульствах самі приймають рішення, кому видавати, кому не видавати. І не зобов’язані пояснювати причин відмов. Був випадок у мене, на жаль, коли людина отримала документи, дуже гарні, які не можливо підати сумніву, людина знає польську, пройшла співбесіду, їй відмовили. Чому – не пояснили. На жаль, це так.
 
 
   Бувають виключення, це коли у людини тільки прадідусь або тільки прабабуся поляки, але, тим не менше, її видають карту поляка.
 
   Раніше приймались до уваги факти хрещень в римо-католицьких костелах. Зверніть увагу, тут немає метричних книг римо-католицьких костелів. Тому що на сьогоднішній день цих документів не достатньо. Для консула це не привід. Те що він був римо-католиком – ще не означає, що він був поляком. Буває так, що до мене приходять і кажуть – знайдіть мені документ римо-католицького костелу. Я кажу, панове, цього не достатньо. Вони кажуть – я розумію, що цього взагалі не достатньо, але мені знову ж таки, консул сказав, щоб знайшов, тоді він мені видасть карту поляка. Буває такий індивідуальний, своєрідний підхід.
 
Фактично, римо-католицькі документи мало чи не єдине джерело інформації?.. (із залу)
 
– Ще раз повторюю – римо-католицька книга не є підтвердженням того, що ваш предок був поляком. Я вам показував основні джерела, в яких точно вказана національність. Написано поляк чи українець. Якщо у вас є такий документ – оце є доказ. Рекомендую брати довідку з архіву чи з РАЦСу плюс фотокопію цього документу завірену. Тобто не завжди вірять тільки довідці.  Вони просять ще й фотокопії документів.
 
Актові книги  – де вони знаходяться?
 
– Актові книги – якщо їм менше 75 років, знаходяться в РАЦСах, районних РАЦСах, якщо більше – в обласних архівах. Насправді, там є нюанс. Якщо книга 1938 року, їй уже більше 75-ти років.  Вони вже мають знаходитись в обласних архівах. Але далеко не всі РАЦСи їх передали в обласний архів. По практиці Вінницькій..
 
– А 1903…?
 
– 1903 рік – актових книг не існує. Існувала тоді Російська імперія. Тоді не було РАЦСів. Тоді велись метричні книги, костелом. Тоді я говорю, цей документ не є підтвердженням того, що ваш дід є поляк. Тому от звертаються до нас і шукають інші документи. Дивіться, людина народилась 1902 року, розберем вашу ситуацію… Але десь в 1925 вона одружилась. При факті її одруження вже буде вказана її національність.
 
– А якщо в 1944-му?
 
–  Не факт, що там буде національність вказана. Точніше, національність там буде вказана точно. Але яка саме – треба перевіряти. Знову ж таки, люди дивляться на свідоцтва про народження. Ті, які в них є дома. Відкривають свідоцтва – а там стоять прочерки. Це ще не значить, що в актовому записі теж будуть прочерки. Не свідоцтво має бути підтвердженням, а черговий запис – в актовій книзі. І в оцій книзі обов’язково є поле – “національність”, вона обов’язково там вказана. Хоча, іноді, теж є прочерки. Тобто, навіть якщо у вас прочерки або “українці” варто передивитися саму книгу і подивитись, що там написано.
 
В 1944 році, наприклад, територія Вінницької області була під німецькою окупацією, то там де тоді шукати?
 
– Господарська книга велась з 1944 по 1950 рік. Це одна книга. Тобто, за декілька років.
 
– Вона вже радянською владою велась?
 
– Господарська книга – це радянський документ, не німецький. Додаткові джерела – це документи районної управи фашистської окупації.  Там в них свої документи є. Там є деякі типи документів, в яких може вказуватись національність.
 
– Ці документи в обласних архівах?
 
– Так, їх шукати в обласних архівах. Хоча ці документи, особливо, якщо ми говоримо про Вінницю, задустовувались. Пересипані отрутою, до них доступу немає. Ви особисто до них не доберетесь. Ми маєм можливість через певний проект до них добратись. Навіть якщо вам сказали, що ці документи задустовані, до них доступу немає, ми маєм офіційно до цього доступ.
 
карта поляка
 
– Скажіть, будь ласка, якщо така ситуація, мій прадід і прабабка – поляки, вони репресовані були  в 1937 році. Я отримала карту поляка. Тепер треба моїй дитині. Їй вже це прапрадід… Вона зможе чи ні отримати?
 
– Ваша дитина повнолітня?
 
– Так
 
– Якщо людина повнолітня, то вона доводить приналежність до польського народу самостійно. Якщо у вас є карта поляка, для повнолітньої дитини це нічого не значить. Єдиний момент – попробувати через суд довести через покоління, що, так як ваш прадід був поляк, довести – що ваша мама чи батько поляки. Це малоймовірно, хоча є такі випадки, це залежить від суддів.
 
– А поки діти неповнолітні..?
 
– Ви отримуєте самостійно карту поляка і вписуєте туди дітей, вона на них поширюється.
 
– До їх повноліття?
 
– Потім передається, якщо встигли до повноліття. Якщо не встигли – діти отримують самостійно.
 
– У мене бабушка і мама – всі були поляки. Жили в Польщі. Мама і мамин брат і вони там померли. Зараз там живе тільки син – мій двоєрідний брат. Можу я якось через нотаріальну контору довести, що я його родичка? Ніяких документів немає.
 
– По-перше, потрібно довести, що ваш дід там народився, що вони рідні брати, щоб у вас був цей ланцюжок документів. Це потрібно шукати, якщо це Білорусь – в білоруських архівах. Можна їхати, можна звернутись до нас, в мене є спеціалісти, в Білорусі, які спробують знайти документи.
 
Що хочу побажати – часто карта поляка є приводом до дослідження родоводу. Досліджуйте свій родовід, не зупиняйтесь просто на карті поляка. Це вам не дасть якихось преференцій в Польщі, хоча, знову ж таки, поляки люблять людей, які знають своє коріння,  але це точно дасть вам розуміння, що ви не перекотиполе, не з надуманим корінням, як Радянська влада нам всім їх “обрізала”, а що у вас є предки, будь то прапрадіди і глибше. Бажаю вам успіхів в отриманні карти поляка! Звертайтесь до нас, ми професійно пошукаємо документи – пояснимо, що входить в послугу, що не входить і допоможемо отримати документ при умові, що предки справді були поляками.
 
 
 
Читайте інші статті по темі:
 
 
 
 P.S.Logo-prashhur-5

  Матеріал підготовлено спеціально для Пращур.укрЯкщо Ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

506 thoughts on “Пошук документів в архіві для Карти Поляка: Що варто знати?

 1. Добрий день. Цікавить вартість ваших послуг по дослідженні родинного дерева.

  • Доброго дня. Писали вам на пошту, але немає відповіді

 2. Добрый день, документы все есть кроме свидетельства рождения дедушки.Можно Ваши контакты что бы связаться с Вами.

  • Доброго дня. Так, звичайно
   Телефон:
   +38 (093) 799-68-97
   Email: prashhur.zakaz@gmail.com
   м.Вінниця,
   вул. 600-річчя, б.66Г, кв.2.
   Працюємо:
   Пн-Пт: 9:00 – 17:00

 3. Здравствуйте.
  Как с вами связаться нужна консультация.
  С уважением, Дмитрий.

 4. Скільки коштують ваші послуги. Дочка 18 років вважається повнолітньою?

  • Доброго дня. Написали на пошту

 5. Добрий день,як що не маю ніяких документів підтверджуючих,що прабабуся була полькою,чи можливо це знайти.

  • Написали на пошту

 6. Добрий день.
  Допоможiть будь ласка. Одшукати документы прадядкiв. Свiдотсво про народження. Чи будь якi iншi, в яких буде вказано нацiональнiсть “поляк”. Що потрiбно вiд мене?
  Народилися у 1909 р. село Кривлин албо Велицьк. Волинскоi обл.
  У моего дядка выдане свiдотсво про народження “повторное” у днiпропетровскоi обл. У 1952р. А народився в селi Кривлин у 1938роцi
  Переiхали албо репресуванi були. Десь примiрно у 1940роцi.Наам не вiдомо правди. Допоможiть будь ласка довести справу. Яка мучаэ мене у Польщi 13рокiв.
  Дякую

  • Доброго дня. Написали на пошту

 7. доброго дня! цікавлять ваші послуги про відновлення коріння бабусі вона полька! що потрібно від мене

  • Доброго дня. Написали на пошту

 8. Доброго вечора підкажіть будь ласка скільки коштують ваші послуги щоб дослідити сімейні корені???

  • Добрий вечір, написала на пошту

 9. Доброго дня. Підкажіть будласка як знайти національність діда . Документів ніяких немає. Всі вже померли. Але коли була ще малою то навіть сусіди казали , що родина батька із поляків.

  • Доброго дня. Написали на пошту

 10. Добрый день.Интересуют Ваши услуги.

  • Доброго дня. Написали на пошту

 11. Доброго дня.Цікавлять ваші послуги.

  • Доброго дня. Написали на пошту

 12. Добрий день, цікавить інформація, як знайти інформацію, про те, що дідусь служив у польському війську.

  • Доброго дня. Для отримання Карти Поляка, на жаль наявність відомостей про службу у армії буде не достатньо.

 13. Добрый день. Вы правы, изучение рода захватывает! Нашла всех предков по метрическим книгам, но как узнать их национальность – без понятия. Ваш прайс?

  • Доброго дня. Написали на пошту

 14. Здравствуйте! Интересуют Ваши услуги.

  • Здравствуйте! Ответили на почту

 15. Здравствуйте интесуют ваши услуги – прошу отписаться на почту

  • Доброго дня. Написали на пошту

 16. Доброго дня скільки коштує ваші послуги

  • Доброго дня. Написали на пошту

 17. Доброго дня! Скажіть будь ласка куди мені звертатися щоб знайти документ, хто точно був по національності мій дідусь. Так як жодного документа не має. Його вже не має серед живих, і бабуся померла. А мама каже що він був поляком. Ви мені можете допомогти? І яка ціна ваших послуг?

  • Доброго дня. Відписали на пошту

 18. Здравствуйте. У меня есть свидетельство моей бабушки в котором написано что родители поляк и полячка это может мне как то помочь?

  • Доброго дня. Так, звичайно, цим документом ви можете підтвердити своє польське походження. Наприклад, якщо вам потрібна Карта Поляка

 19. Добрий день. Дуже Вам дякую за статтю і за Ваш сайт. Скажіть будь ласка чи правильно я зрозуміла. У мене бабуся народилася 1935 році у Львівській області. Прадідусь тобто її батько був поляком. Але у свідоцтві про народження стоять прочерки. Ми намагалися знайти документи, але нам сказали що тоді національність не писали і взагалі у них немає книжок за 35 рік і що вони почали вестися з 1948 року. Прочитавши вашу статтю я прийшла до думки що у нас немає шансу знайти документи на підтвердження національності. Чи так це чи ні? Дуже чекатиму на вашу відповідь.

  • Доброго дня. Відповіли вам на пошту

 20. У мене є архівна довідка де вказано що мої прадід прабабуся і дід рік народження 1933 проживали на території Польщі,але в 1945 році були переселені в Тернопіль. Як мені доказати що мій дід був поляком.

  • Доброго дня. На жаль, нащадки переселенців не мають права на отримання карти поляка.

 21. Добрий день, підскажіть будь ласка, прабабця була полячкою, з прадідом одружились в Скочові Польща, далі жили с.Золота Слобода Тернопільської обл., мали трьох хлопців, серед них мій дідо, в 1941-43р.р.безвісті пропали прабабця і прадід. Де можна знайти якусь інформацію?

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 22. Прабабушка моя була полячкою,знаю прізвище,ім’я по батькові,дату народження чи можливо знайти її місце народження та свідоцтво про народження скільки буде к готувати така послуга

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 23. Вiтаю. У моего дедушки отец из Львова, как и сам дедушка. Жидачевский район, село Новосильци. Мать дедушки из Бреста, Кобыльский район, село Зараковцы. Как найти документы?

  • Доброго дня. Ответили на почту

 24. Добрий день. Ціна ваших послуг?

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 25. Рекомендую сертифікаційні курси польської мови!
  https://imclasses.com/

 26. Добрий день,скільки коштують ваші послуги?

  • Доброго дня. Надіслали лист з описом послуги і вартістю

 27. Здравствуйте. Подскажите ,мой дед поляк но данных нет в ЗАГСе так как мой отец родился в Казахстане , а а в каком городе я не знаю . И по этому в ЗАГСе Киева нет данных об его отце . Где же копать чтоб найти данные подтверждающие национальность деда? Спасибо

  • Доброго дня. Якщо відомо, коли та де дідусь помер, можна  в ДРАЦСі  написати заяву на отримання повторного свідоцтва про смерть, у цьому документі має бути вказане місце та дата народження. Є ще документ Витяг з актового запису про смерть – у ньому має бути вказана національність (у бланку є така графа).

 28. Доброго дня! Зараз намагаємось встановити національність бабусі чоловіка. Може дасте якусь пораду. Дали запрос в обласний архів, про виписку з книги реєстрації актових запитів про народження. Але там не вказано національність дитини, тільки національність батьків. Батько бабусі був поляк, мати – українка. Рік народження 1935 Житомирська область
  Чи шукати дані про хрещення? Де саме їх шукати?

  • Доброго дня. Пошукайте факти народження інших дітей. Потрібні документи, де вказана націонльність

 29. Потрібна ваша допомог. Дід проживав в козятинському районі потрібні архівні документи, де вказана його національність. Поляк. Для КП.

  • Доброго дня. Написали на пошту

 30. Добрый день,у меня была бабушка,Стрелковская Вера Иосифовна, предположительно рождена в ноябре 1913 года в Виннице или Винницкой области, в документах записана как украинка,но все в семье знали о её польском происхождении,можете ли вы оказать помощь в поиске польских корней?

  • Доброго дня. Так, можемо допомогти в пошуках, але потрібно точно знати локалізацію, місце народження, одруження, адже іфнормація в архівах зберігається за географічним принципом

 31. Здравствуйте! Подскажите, родная сестра моей бабушки была замужем за поляком, родила 3х детей, есть адрес проживания, письма, фото! После смерти бабушки её дети прекратили общение…
  Есть вариант подать на карту поляка?

  • Доброго дня. Для КП вам потрібно підтверджувати національність рідних – бабусі чи дідуся чи їх батьків

 32. Добрий день. Я не зрозумiв де шукати документи? де цей архiв?

 33. Добрый день. Мой дед родился в 1900 году в с.Красное, Молодечненского района, Тогда еще Росийская империя. православный. воевал в двух войнах. остался на Украине, здесь женился, есть дети. национальность в паспорте белорус. но фактически был поляком. все его родные живут в Польше, но связи утеряны. как и где искать национальность?

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 34. Потрібно знайти документи на прадіда, прабабця полька документи є,в них було два сини один записано поляк, другий українець, чому так не зрозуміло,пробувала шукати сама через польські архіви,відповідь, даних нема жодних.

  • Доброго дня. Відписали на пошту

 35. Добрий день. Дід мого діда Думанський, проживав в Тернопільській області працював локеєм в палаці пана Сапєги. Чи можу я як праправнучка зробити документи.

  • Доброго дня. Навіть якщо документи вдастся зробити, то цього буде замало для отримання Карти Поляка. Потрібно, щоб поляками були предки не далі прадідуся і прабабусі

 36. Моя прабабушка из Толькмицк, как правильно построить поиск подтверждений её национальности, проблема в том что я знаю данные её сестры когда она вышла замуж и её данные но когда она уже поменяла девичью фамилию, как правильнт поступить?

  • Доброго дня. Відповіли на пошту.

 37. Добрий день!Потрібна допомога у пошуку бабусі польки .Проживала у Кодимі Болградського р-ну Одеської обл.

  • Доброго дня
   відповіли на пошту

 38. Мой дед родился на територии речи Посполитой (Волынское воеводство) в 1927году, каковы шансы, что можно найти его документы что он поляк? И сколько будет стоить ваши услуги?

  • Доброго дня. На жаль ми не займаємося пошуком документів для підтвердження польської національності на території Західної України.
   Це пов’язано з тим, що документи, які б містили потрібну графу – національність, майже не велась в ті часи.
   В нашій практиці якщо і є такі документи, це погосподарські книги, які велись з 40-х років та документи, які збереглись на руках у нащадків.

 39. Добрий день! Потрібна ваша допомога

  • Доброго дня. Відписали на пошту

 40. Деда фамилия Стэнцев

 41. Нужна помощь в поиске документов прадеда

  • Здравствуйте! Написали на почту

 42. Доброго дня!
  Потрібна допомога в пошуку архівних документів.

  • Доброго дня. Написала лист на пошту

 43. Сколько стоят ваши услуги по поиску корней. Слышал что если родственники проживали в Хмельницкой области до 1939 года то можно доказать что они поляки,так как Хмельницкая область входила в речь Посполита

  • Доброго дня. Відповіли на пошту

 44. Доброго дня.
  Мене цікавлять документи, які підтверджують ,що мій дідусь служив в польському війську на теренах Білорусії, яка була під Польщею на той час . З розповіді відомо, що він служив в 1939 році і більше нічого.
  Свідоцтво про народження в мене на руках. Прізвище білоруське, національность не вказано.
  куди я маю звертатися для пошуку документів про службу в польському війську
  Дякую.

  • Доброго дня. Документ про службу у війську потрібен для карти поляка? Якщо так, то на даний момент, цей документ не допоможе в її отриманні. Для пошуку потрібно знати точне місце служби

 45. Здравствуйте! Мой отец Усик И.И. родился 1931г. в с. Ильник Туркивского району, Львовской области. В графе – национальность – ничего нет. В 4-5 лет попал в детдом, из за того, что его мать и отец умерли. К сожалению папа тоже умер. Кому нужно обратится, чтобы доказать, что он проживал на территории Польши, установить его национальность.

  • Доброго дня. На жаль, не порадимо.
   На даній території практично не велись документи, де вказувалась національність.

 46. Мій батько Марухняк Міхал(Михайло) Миколайович народився 1907 році в селі Плинників сьогодні Перемишлянського району тоді можливо це був (Золочівський або Поморянський)район Львівської області.Мати Марухняк Марцеля(Хілярська – полька) потрібно свідоцтво (метрика) про народження батька, в якому повинно бути вказано хто його батьки по національності.

  • Доброго дня
   Національність почали вказувати в радянський період. На території Львівської області – вже після 1939 року. Відповідно, в метричній книзі за 1907 рік національність вказана не буде

 47. Добрий день,скажіть будь ласка,мої баба і дідо родились в селі Тилич,чи можливо знайти який документ,про підтвердження поляк,вони були переселені в Харциск,я подавала заяву у архів в Кракові,прийшла відповідь,що в діда є якісь пасовиська,земля,номер будинку .Можливо можна знайти документи про прабабу і прадіда.Дякую

  • Доброго дня, на жаль, не зможемо допомогти. На цих територіях не здійснюємо пошук щодо послуги по підтвердженню польського походження

 48. Хочу допомоги в пошуку архівних документів

  • Доброго дня
   Відповіли на пошту

 49. Добрый день! Какие особенности для людей, предки которых родились на Западной Украине?

  • Доброго дня. На даній території збереглося вкрай мало документів, де б вказувалась національність. З нашої практики, найчастіше, це документи на руках у нащадків або записи в погосподарських книгах, які велись після 1940-років.

 50. Доброго дня . Знаємо , де конкретного проживали предки, до якої церкви ходили ( це мої прадідусь і прабабуся ) прадідусь приїхав до України і одружився на українці , метрик про народження нема , є лише військовий білет , де написано , що він поляк щоправда дідусь в паспорті українець , а його наймолодша сестра , яка народиласьу 1945 роцізаписана як полька. ( знаємо точну дату смерті прабабусі , де похована ) наше Прізвище досі збереглось і воно польське , чи є якийсь шанс відшукати коріння ? І що потрібно робити ?

  • Доброго дня
   Підтвердження національності дідуся для Карти Поляка в вас вже є. Можете звертатись в консульство. Якщо потрібні будуть додаткові пошуки документів, пишіть на пошту prashhur.zakaz@gmail.com

 51. Добрий день. Прошу Вас дати відповідь. Я знайшла у архіві метричну довідку народження мого дідуся . Хрещений по римо-католицькому обряду. Ще про участь у виборах до Сейму і Сенату у1930 році. Але ця довідка вже не підходить.У мами пише у свідоцтві про народження що вона українка.(так себе записала у 1951 році). Моєї мами брат у війну втік у Польщу. Там жив ,одружився і помер. Служив у Польщі в армії. Чи можуть якісь його дані мені допомогти. Які ?

  • Доброго дня. На жаль ні. Ці дані не допоможуть підтвердити національність

 52. Доброго дня,у мене таке питання. Я зараз працюю в Польщі і хочу зробити сталий побит,так як мій тато народився в Польщі в 1943 році.В 1944 вся сім‘я була переселена в Україну.Нажаль він помер і всі його брати і сестри також і нема у кого запитати,що було записано в графі національність.Немає метрики і у Львові сказали шукати в Польщі.Чи могли б ви мені допомогти?

  • Доброго дня, на жаль на території Польщі не шукаємо документи по цій послузі( Можете пошукати погосподарські книги. Вони велись в сільських радах з 1940-х років

 53. Прошу Вас найти метрику о рождении Попыловский Семен Петрович, род ок 1912 года с. Черемхов Украина.
  Оплачу услуги.

  • Здравствуйте! Отписала на почту

 54. Добрий вечір. Мій дідусь народися в Польщі с.Вірочка вуєвудстві Перемишль ,а бабця м.Горинець. Як знайти їхні документи які пітверджують, що вони були поляки.

  • Доброго дня, напишіть будь ласка нам на електронку prashhur.zakaz@gmail.com

 55. Доброго дня! Моя бабушка по отцу Масницкая, девичья фамилия, по рассказам мами она из родини польских євреїв. Помощь у пошуку документів у Харьківскій обл. Ви займаєтесь?

  • Доброго дня. Так, займаємось. Напишіть, будь ласка, нам на пошту prashhur.zakaz@gmail.com

 56. як з вами зконтактувати і скільки коштують ваші послуги

  • Доброго дня! Напишіть, будь ласка, нам на пошту prashhur.zakaz@gmail.com де та коли народився предок(предки) національність кого потрібно підтвердити. Зорієнтуємо по вартості

 57. Доброго дня. Хочу знайти підтвердження польського коріння дiда, дiд народився в селi Лосинець
  Львівська область, Турківський район. 1931 року, а свiдодство про народження выдано 1948 року i громодянство написано (укр). Бабця розповiдала що прадiд був поляком але в дому нема жодного пiдтвердження
  Чи можете допомогти?

  • Добрий вечір. На жаль на території Західної України зараз не надаємо цю послугу(

 58. Добрий день. Є оригінали радянских свідоцтв прадіда 1891, прабабці 1892, бабці 1927. Всі народились в Люблінському воєвудстві. В Грубішовських і Хелмських повятах. Національність вказано Українське. Є практично зруйнований оригінал евакуаційно листа з Польщі до України. Всі були православні. Варто починати якісь пошуки в цій ситуації? Я так розумію це прийдеться робити в Польских архівах? Дякую.

  • Доброго дня. Переселенці не мають права на отримання Карти Поляка

 59. Добрий день, мої прадід і прабабка народились в Тернопільській обл. в 1920році, коли вона була під владою Польщі, але свідоцтв про народження з того часу немає, а є свідоцтва, які видані владою радяньського союзу в 1950році. Чи можна якось знайти оригінальні записи про їх народження? Знаю точно, що прабабуся навчалась в польських навчальних закладах..

  • Добрий вечір. Для Карти Поляка потрібно, щоб був запис про національність, а його в 1929 в Тернопольській області ще не робили(

 60. Добрый день! Можно, пожалуйста, подробнее рассказать об особенностях документальных источников для людей, предки которых родились на Западной Украине.
  Спасибо!

  • Доброго дня. Ретельно передивіться всі документи, які є у вас чи у ваших родичів, свідоцтва про шлюб, народження, де вказані предки. Також можна пошукати погосподарські книги, які велись з 40-х років в сільській раді або в обласному архіві. Якщо нічого не знайдете, тоді варто переглядати всі документи по селу в обласному архіві. З 2017 року для КП підходять виключно документи, в яких вказувалась національність, а не громадянство.

 61. Доброго вечора. Рід моєї бабусі по маминій лінії походить з Яворівщини Львів.обл. Родичі розповідають,що 100% в роду були поляки. З чого і де почати пошук документів? Дякую

  • Доброго дня. Ретельно передивіться всі документи, які є у вас чи у ваших родичів, свідоцтва про шлюб, народження, де вказані предки. Також можна пошукати погосподарські книги, які велись з 40-х років в сільській раді або в обласному архіві. Якщо нічого не знайдете, тоді варто переглядати всі документи по селу в обласному архіві.

 62. Добрий день)
  Підкажіть будь-ласка)
  В мене поляки і прабабця і прадідо) Але чомусь у моєї бабусі прабабця записана українкою, хоча у інших дітей (двоюрідні бабусі і дідусі) записані вдвох поляки. Чи можу пред’ явити свідоцтва двоюрідних, де є запис, що воні обоє поляки?

  • Доброго дня. Так, можете, потрібно показати ще, що ви одна родина, що у бабусі з братами і сестрами спільні батьки

 63. Якщо прапрадід був поляк,то це дасть можливість зробити мені карту поляка.ще живий мій дід,можливо спочатку він виробить а вже потім я?

  • Доброго дня. Ні, це надто далеко. Дід може зробити, так. Так, якщо підтвердите національність діда.

 64. Добрий вечір. Дід мого чоловіка був поляк.Одружився на українці.В родині хлопчиків записували поляками ,а дівчат українками. В тата чоловіка в графі національність в свідоцтві про народження записано поляк.Хрестили тата в польському костелі .Свідоцтво не збереглося. В паспорті по бажанню тата написали українець.Чи можна відновити свідоцтво. І чи цього досить для карти поляка.В дитинстві був загубив свідоцтво, родичі писали в Польщу і видали повторно.

  • Доброго дня. Для КП потрібно, щоб поляками був батько чи мати, дідусь чи бабуся або прадідусь і прабабуся. Хоча б одного документу, де вказується національність, достатньо для підтвердження походження. Залежить від того, кому потрібна КП. Якщо чоловіку – то цих документів достатньо.

 65. Доброго дня! Моя жінка має польське коріння. Її батько поляк. Як вона може получити громадянство Польши.
  Ьатько: Грабовський Володимир Тадейович. Можете допомогти.

 66. Добрий вечір! Намагаюся зібрати документи на КП. Родина жила на територіі Бережанського району Тарнапольського обл.
  Прабабця полька1900 рн. , наразі з тої гілки є родичі в Польщі. Прадідо 1899 рн, національність або прочерк або украінець, (а в деяких документах часів ВВ2 і та і та і вичеркнуто все) але служив в війську польському в молодості, польська школа і територія та тоді була польською до 1939 р.
  По бабці 1931 рн полька не фігурує ніде, намагаюся по прабабці і прадідові. Шанс є чи не достатньо?

  • Доброго дня. На разі для КП підходять документи виключно по національності (по громадянству вже ні). Можете написати нам на пошту prashhur.zakaz@gmail.com які події були в родині після 1940-х років. Спробуємо проаналізувати ситуацію, можливо є шанс на позитивний результат пошуку.

 67. Хочу дізнатися чи проходжу з польської сім’ї чи тільки прізвище польське

  • Доброго дня. Чи розпитували ви своїх рідних/родичів про це?

 68. Доброго дня. Скажіть, чи може офіційно всиновлена дитина претендувати на Карту Поляка, якщо її прабабуся і прадідусь (по прийомних батьках) – поляки, а батьки-всиновлювачі – українці?

 69. Добрий день ! Якщо у мого чоловіка прадід народжений в Польщі а потім переселений на Укр .То подавати на карпу поляка право має тільки він ? Чи дружина також ?

  • Згідно закону “Про Карту Поляка” необхідно,щоб дідусь або бабуся були поляками.Або ж прадідусь і прабабуся – обоє.
   Швидше за все Вам не вистачить для подачі документів факту одного,що прадідусь – поляк.
   В законі також зазначено, нащадки предки яких були переселені не можуть претендувати на КП.

 70. Доброго дня, я починаю збір документів про родичів польського походження, у лекції Ви казали що “є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні”.В чому вони полягають? я мене бабусі/дідусі, мати/батько походять з Коломийського району Івано-Франківської області (бувший Станіслав).

  • На жаль,ми не проводимо пошукові роботи на території Західної України на сьогоднішній день.

   Це пов’язано з тим,що документи,які б містили потрібну графу – національність, майже не велась в ті часи.
   В нашій практиці якщо і є такі документи,це погосподарські книги,які велись після 40-х років та документи,які збереглись на руках у нащадків.Можна ще спробувати звернутись в орагни ДРАЦС, можливо витребовуючи витяг з актового запису, вона може бути вказана.Але все треба перевіряти!Кожна ситуація дуже індивідуальна!

 71. Дуже потрібна ваша допомога у пошуку.

  • Написала лист на Вашу електронну пошту.

 72. Доброго дня. Виправте у статті слова “реперсували” на “репресували” і “цепочка документів” на “ланцюжок документів”

  • Дякуюємо.Виправили.

 73. Доброго дня! Мого дідуся рідна сестра полька, ще проживає на території Польщі зі своєю родиною, маю її адрес проживання. Це всі дані які у мене є, чи є якась можливість підняти архів по цим даним і чи є хоть якась вірогідність получити карту?

  • Для того щоб отримати Карту Поляка,необхідно аби ви документально довели,що Ваш дідусь(бабуся) або ж прадідусь і прабабуся поляки.
   У пошуках документів ми можемо допомогти.

 74. Доброго дня! На прадіда є довідка, що він був репресований і вказана національність поляк, у діда в свідоцтві про народження вказаний тільки мати(1915р.н.)(українка), але кажуть що в неї в паспорті СРСР було вказано, що вона полька, не підскажете, де можна дістати копію паспорту?

  • Варто перевірити інші документи,окрім пошуків форми – отримання паспорту.
   Пишу в повідомлення.

   • На рахунок інших документів, відправив запит у архів на свідоцтво про народження, а також на свідоцтво про шлюб(шлюб десь в 30-х роках був, не знаю чи видавалося воно чи ні)

 75. в мене прадідо і прабаба поляки дідусь родився тут . Свідоцтво про його народження втрачено , як мені його відновити . які документи потрібно для карти поляка.

  • Давайте поспілкуємось детальніше.Пишу Вам лист на пошту.

 76. Доброго дня! Є польське коріння, про що маю документи – свідоцтво про народження дідуся польською мовою, 1942 року народження, село Ганна (біля Славатиче)Славатичська волость. Прабабуся і прадідусь жили і одружились також там, але їх документів у мене немає.
  Родина переїхала в Дніпропетровьк, в якому році не знаю, але свідоцтво про нарождення діда перекладено на російську мову і засвідчено 1955 року. В документі про одруження діда, в сучасному українському паспорті діда та в свідоцтві про народження сина(мого батька) дід вказаний українцем за національністю.
  Причина переїзду з Польщі як мені сказав батько(бо дід давно помер) – прадідусь і прабабка жили на той час на кордоні, наче був поділ кордону в тім районі де вони жили, їм запропонували або залишитись у своїй країні, або переселитись в Україну, яку вони і вибрали, бо їм виділяли тут велику ділянку.
  Де порадите шукати документи? Я не знаюся на цьому, чи нададуть інформацію про прабабку та прадіда у Польщі чи може в Дніпропетровському РАЦСІ у свідоцтві про смерть може бути національність?
  Чи які є архіви де вказана зміна громадянства/національності років СРСР? Чи архіви видачі паспорта української урср? Завчасно дякую на будь яку домогу де шукати бодай якісь підтвердження національності, бо перелічені способи у вашій статті нажаль не підходять, бо всі крім батька народилися в Польщі.

  • Відписую на вашу електронну пошту.

 77. Добрий день, маю витяг про народження діда в якому вказано що його бать поляки, була в консульстві консул запросив копію запису на підставі якого був складений витяг, а ле той запис ув 1947 року і він ще РЦСУ(копії ніхто не дає) що робити в такому випадку?

  • Відповідаю на емейл.

 78. Доброго дня!
  Є виписка з Львівського архіву, про переселення моєї бабці , прабабці та прадідуся. Там вказані роки народження усіх , звідки переселили (у паспорті бабці пише місто народдення )рік, і майно яке було на них записане.
  Більше ніяких документів немає.
  Підкажіть, де шукати документи, із графою “національність” ?

  • Як показує практика,нащадки ,предки яких були переселені, не можуть претендувати на Карту Поляка.

 79. Здравствуйте!)А какие есть особенности касательно предков проживающих по реке Збруч?У Дедушки в графе национальностей родителей прочерки,есть ещё фото страниц с костёльной книги,но там нет графы “национальность”

  • Для точніших відповідей на Ваші питання, вказаних вами орієнтирів мало.
   Де народились Ваші предки та проживали?

 80. Доброго дня!
  Таке питання.
  Моя бабця по маминій лінії ниродилася в Польщі , в її паспорті записане польське місто. Приблизно в 1945 році їх примусово пересили до Львова. Прадід та прабабця були поляками, але документального підтверддення поки не шукали. Аналогічний випадок з бабцею по татовій лінії. Дідусі здається теж аналогічно.
  Чи можу я претендувати на Карту Поляка?

 81. Моя бабуся народилася в жешуві де в костелі її хрестили. Потім переселили на Україну . Ми не знаємо як її записали в документах. Немаємо даних крім ім’я прізвища і звідки вона. Не підкажете де шукати такі документи. У Варшаві сказали в архіві що довоєнним періодом не займаються.

  • Коли була переселена Ваша бабуся?В яких роках?Прошу вказати.

 82. Доброго дня, мій дідусь, мами батько, народився в Польщі, село Влазів, як не помиляюсь Томашівський район… Потім був переселенцем, частина родини залишилась там, інших вивезли в Україну, в документах, що він отримав в Україні записали, що він українець, хочу зїздити туди та переконатись, куди мені слід звертатись та що просити…?

  • На жаль,згідно законів, нащадки,предки яких були переселені,не можуть претендувати на Карту Поляка.

 83. Мій батько,разом з умією сімєю,були департовані(точного року не знаю)з міста Сянок. Мій дідо(батька тато)похований там. Збереглось фото надгробка. На якому прізвище і ім’я написані польською мовою. Можливо у мене є польське коріння. Ім’я діда DAVYDA STEPAN. Були департовані батько Давида Володимир(1928р.н),його брат Іван,сестри Марія і Осипа. А також батька мама Анна. Вони всі проживали в м.Дрогобич Львівської обл. З чого мені почати,щось вияснювати?

  • Доброго дня.

   Ми пропонуємо почати із вияснення документів,які могли зберегтись у Ваші сім’ї,їх варто переглянути та опитати близьких :https://prashhur.com/kakie-dokumenty-o-natsionalnosti-nuzhno-iskat-doma/
   Регіон,де проживали Ваші предки має певні особливості при пошукці документів.
   Більше детальніше розповім по електронній пошті.

 84. Здравствуйте. Бабушка рассказывала,что покойный дед был поляк.Затёр последние буквы на фамилии.Сделал окончание на о.Но его всё равно депортировали в Казахстан.в Карагандинскую область.Как узнать даже для себя?

  • Задала питання електронною поштою, прошу дати відповідь аби я могла вияснити ціль пошуків.

 85. Доброго дня. У мене до Вас таке питання. Моя бабуся (Катерина) народилась на території (сучасна Івано-Франківщина), яка тоді належала Польщі, жила там постійно,-аж до загарбання її Радянським Союзом. Померла в 2000 р. Мій дід Михайло (чоловік баби Катерини) народився у тому ж селі, що й його дружина Катерина. Воно теж належало Польщі, а точніше, Австро- Угорщині, бо Польща в той час була в складі Австро- Угорщини. Дід Михайло закінчив “універсальне” робітниче училище (воно називалось “термін”, там навчили його, зокрема, мурувати печі. Під час Першої світової війни його забрали до війська, воював за Австро- Угорщину на Італійському фронті, там був важко поранений. Повернувшись з фронту, продовжував жити і працювати в рідному краї. Помер у 1969 р. Чи можуть мені дати Карту Поляка на підставі вище описаних фактів?

  • Згідно Закону “Про Карту Поляка”, претендувати на неї може той,хто надасть документи,у яких дідусь або бабуся, або ж прадідусь та прабабуся будуть значитись поляками.Якщо у Вас є документи,які підтверджують польську приналежність ,то так,можете. Якщо у Вас немає документів,де у графі “національність” предки записані поляками,то ні.Варто пошукати такі факти.

 86. Добрий день моя баба народилася в Перемишлі 1939-1940 була депортована в Хабаровський край документів я не маю. лише фамілія Святочевська Клавдія. чи можете мені допомохти пошуках документів

  • Відповіла на електронну пошту.

 87. Добрий вечір!Мене звати Лідія.Слабочуюча інвалід з дитинства по слуху 3групиПо -дівочому призвіще Клітинська.Замужем Явдошак.Мід дід ,Клітинській Філько Володимирович,загинув під час війні 17березня 1945 році похований на братській могилі в Катовіце.По татова -Клітинській Йосиф Фількович народився в Мохнатое 1942році штрих Еміл Клітинській живе в Болеславець по вулиці Тихая і в Вроцлаві Матківській Федір Іванович по вулиці Маріі Коноплицькоі 37.Від Явіра до Вроцлава ще є2сестри прізвище Клітинських.Мій батько зараз в тяжкому стані-76років.Хочу поіхати на заробітку в Польщу среди глухих.Добре розмовляю.Ви зможете мені оформляти на карту поляка.По телефону не чую.Напишіте номер електронноі пошти або вайберу від моіх родичів.Дуже хочу бачити своіх родичів до діда на цвинтар.Дякую.Я вас поважаю.Надіюсь що ви мені поможете.

  • Відписую на Вашу пошту.

 88. Доброго дня підкажіть якщо в мене на руках є витяги з архіву що прапрадід і прадід поляки
  по маминій лінії цього достатньо чи потрібно шукати ще когось,попередньо дякую!

  • 3) wykaże, że jest narodowości polskiej lub co najmniej jedno z jej rodziców lub
   dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej, albo przedstawi
   zaświadczenie organizacji polskiej lub polonijnej działającej na terenie jednego
   z państw, o których mowa w ust. 2, potwierdzające aktywne zaangażowanie
   w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości
   narodowej przez okres co najmniej ostatnich trzech lat;

   Це один із пунктів Закону “Про Карту Поляка”. В ньому пишеться,що отримати карту поляка може людина у якої дідусь або бабуся,або ж прадідусь і прабабуся – поляки.

   Згідно ваших даних : прапрадідусь та прадідусь – поляки,швидше за все цього може бути недостатньо.Тому прошу уточнити Ваші дані, де зазначено,що дані предки записані поляками? Дані прошу вислати на пошту: prashhur.zakaz@gmail.com

 89. Доброго дня! В Львівському архіві шукала підтвердження національності діда (1892 рн) та батька (1927 рн), знайшла записи про народження, але записи про національність відсутні. Дід помер в 1942 році, а баба знищила всі документи і записала дітей українцями. Двоє старших дітей після війни не повернулися додому і залишилися жити в Польщі.
  В яких документах можна ще шукати запис про національність?

  • На жаль, шукати документи з такою графою на території Західної України вкрай складно.
   Якщо предки там проживали,спробуйте погосподарські книги переглянути.

   • Немає в архіві погосподарських книг 🙁 Всі документи по даному селу передивилася, окрім хрещення в римо-католицькому костелу більше нічого немає. Я знайшла статистику по селу – скільки греко-католиків, римо-католиків і жидів. Римо-католиків мало, декілька поколінь пращурів записані саме в римо-католицьких книгах. Не уявляю де ще шукати, записів про національність до війни ніде немає. Це при тому, що багато родичів переїхало до Польщі.

    • Пані Наталю,давайте спробуємо розібратись разом у Вашій ситуації?
     Зателефонуйте,коли буде зручно:0937996897

 90. Доброго ранку! Скажіть будь ласка чи реально зробити карту поляка? Мій дід народився в Польщі Краківське воєвудство село Гладишів, але в свідоцтві про народження пише що він українець. Чи потрібно їхати в Краків в архів і шукати там щось?

  • А де Ваш дідусь проживав після 40-х?Він і надалі жив в Польщі?

 91. Прошу сказати : чи буде достатнім доказом мого польського коріння, якщо в свідотстві про народження моєї мами 1956р. вказано, що її мама ( моя бабуся ) по національності полька? Дякую

  • Так,цього б мало вистачити для отримання КП.

 92. Доброго дня!ЯКЩО мій прадід був поляком,але документи були спалені в костелі.І вже не живі,а ні прабабуся,а ні прадід

  • Для отримання КП потрібно аби обоє (прадідусь та прабабуся) були поляками або ж , дідусь чи бабуся.
   У Вашому випадку,я б рекомендувала розпочати пошуки від перегляду документів дідуся чи бабусі( по якій лінії предки поляки).

 93. Підкажіть будь ласка, якщо дід народився в перемешлянській області…є свідотство, його батько поляк мати українка. У свідотстві не вказано національність. Чи можливо отримати внукові Карту Поляка?

  • На основі таких документів ні, пошукайте додаткові.

 94. Скажіть будь ласка в якому архіві в Україні можна знайти документи про бабцю свою яка була полячка і переїхала в Україну по операції Вісла в 1947 році.Дякую.

  • Спробуйте звернутись у Львівський обласний архів.

   • Доброго дня. моя мама має карту поляка на основі документів шо її прадід та прабабка поляки.
    я повнолітній. чи можу я отримати карту поляка?

    • На основі таких даних,ймовірність досить маленька.

     У Вас є інші документи?

 95. Доброго вечора, в мене така ситуація.
  Прабабця – полячка, маю свідоцтво про народження/шлюб/дітей, але в жодному з них не зазначено «поляк» шукав документи в костелі м.Чорткова, в обласному архіві міста тернополя, немає нічого.
  Думаю, можливо в Варшаві є якійсь документи в цьому роді.
  + батько здав на КП, сестра неповнолітня получає автоматично, а мені (повнолітньому) вже зовсім ніяк не можливо зробити??
  Чекаю відповіді..

  • В якому році та де народилась прабабуся?

 96. доброго дня. Скажіть будь ласка, моєї бабусі(тата мама) рідний брат поляк, чи можу я зробити собі карту поляка чи тільки тато? чи взагалі ніхто?

  • Відповідаю на пошту.

 97. Доброго дня. Ми одержали документи, та фотокопії їз Тернопільського архіву, де вказується, що наші дід і баба, прадід і прабаба, були у списку виборців до Польського Сейму і Сенату. У нас є свідоцтво про народження нашого батька, де у графі його батьків, стоять прочерки. Підтвердити національність наших родичів, ми не в змозі. Надайте, будь ласка відповідь, чи достатньо цих документів для одержання КП, і які наші подальші дії? Завчасно дякуємо.

  • Якщо внесені зміни в закон про “Карту Поляка”вступлять в силу,то даних документів Вам не вистачить для того аби претендувати на Карту.

 98. Добрий день. Допоможіть розібратись. Мого чоловіка прадід був поляком, а прабабця україна. Вони мали 4 дітей. Двоє синів за національністю записано як поляки , а дві дочки – українки. Бабця чоловіка українка. Один з дядків чоловіка жив і помер в Польщі. Чи може чоловік подавати на КП. Підскажіть будь ласка. Дякую.

  • Відповіла на пошту.

 99. Доброго дня. Маю на руках архівну копію де вказано що мій прадідусь та прабабуся поляки. Чи буде цього достатньо? Чи потрібно виготовляти архівну довідку?

  • Буде достатньо таких фактів.

   “архівну копію де вказано що мій прадідусь та прабабуся поляки.”Якщо тільки фотокопію,цього може не вистачити.

 100. Доброго дня.В моєї мами в свідоцтві про народження вказано що національність її батька(мого діда, 1928 р.н) поляк.Із документів діда збереглось свідоцтво про народження видане в 1983 році де графи національність немає,а його батьків (мої прадід і прабаба) напроти національності стоїть прочерк,є також діда військовий квиток виданий УРСР 1963 року де в графі національність вказано Поляк. Чи можу я на підставі цих документів отримати карту поляка чи військовий квиток УРСР не підходить??? Дякую

  • Так,успіхів.

   • Додивився що у воєнному квитку невірно вписана дата народження, замість 28 липня 1928 вказано 8 жовтня 1928 року( що не дивно бо у післявоєнні роки часто дату народження писали аби як, нагадаю воєнний видали 1963 році). Я так розумію що документ по суті для мене уже не підходить???
    На томість вибрав довідку із обласного архіву де вказано що дід родився 28 липня 1928 у римо-католицькому костелі. Також у мами у свідоцтві вказано що її тато за національністю поляк. Не підскажете чи підійдуть документи? Бо з військовим квитком я так розумію пролітаю???

    • Відписала на пошту.

 101. Доброго дня ! Допоможіть мені вияснити, чи можу я подати документи на отримання карти поляка, якщо мій дід є поляком. оригінальних документів про народженння мого діда немає , я отримала з обласного архіву списки колгоспників для отримання паспортів , де там в мого діда написано національність -поляк., також є витяг з обласного архіву з метричної книги про народження , хрещення діда в католицькому костелі? Буду щиро вдячна Вам за відповідь.Що ще потрібно мені додатково.

  • Зібрати документи,які б показали родинну лінію по відношенню до дідуся.(свідоцтва про народження)

 102. Мой дед получил свидетельство о рождении и там указано, что его отец(мой прадед поляк). Со слов бабушки моей они побоялись в коммунистическое время указывать настоящую национальность моего деда. Я хочу получить карту поляка. Достаточно ли документа о рождении. А если нет можете ли вы помочь в поисках корней? Или подскажите к кому мне надо обращаться

  • Напишите подробно о Вашей ситуации на почту:prashhur.zakaz@gmail.com

 103. Дед служил в польской армии ,есть выписка из архива что был призывником ,досточно ли этого ?

  • Так,швидше б мало вистачити.
   Призовниками до польської армії були громадяни Польщі.

   • А якщо прадід репресований (вирок – розстріл) і реабілітований.Вистачитбдля карти поляка таких даних?

    • Одного прадідуся,швидше,може бути замало.

   • Громадяни Польщі, але українці? Мій дід був українцем але служив в польській армії у Львові 32-33 роках…

    • Романе, на жаль, це коментар минулого року.Станом на сьогодні,цього уже недостатньо для отримання Карти Поляка.

 104. Доброго дня.Мої прапрадідусь та прапрабабуся поляки. Обидва по маминій стороні. Для мене це 5-е покоління і я по ним виробити карту поляка не зможу, а мама, як для 4-того зможе.Питання: чи можу я виробити собі карту поляка , якщо мама буде її мати (саме на підставі цього)?На різних форумах пишуть по різному і тут не зрозуміло.

  • Якщо ви повнолітні,то для Вас цього недостатньо.

 105. В моєї мами в свідоцтві про народження вказано, що батьки її поляки можу я розраховувати на отримання карти поляка і куди з цим документом звернутися якщо да…

  • Так,можете.

   Ви зверніться в консулат, попередньо підготувавшись до бесіди (сформуйте необхідний пакет документів та заповніть вньосек).

 106. Доброго дня. В мого діда в свідоцтві про народженння записано що прабаба була польської національності, а прадід українець, але маю довідку що він голосував у Польський сейм. Вистачить мені цих документів на КП. Дякую.

  • Так,швидше б мало вистачити.

 107. Доброго дня!Чи можна претендувати на КП,якщо у мого діда ,дід і баба були поляками их ній діти листувалися з нами до 1988.Потім зв’язки обірвалися,лишилася адреса з листівок и більш нічого.Потім після смерті дяді мого діда и його сина ,переслали спікуватися.Адресат не відповідав.

  • А у Вас є документи,що підтверджують їх польську приналежність?

 108. здравствуйте! бабушка родилась 1926 г.ее родители поляки –оба.моя бабушка по папиной линии,но в папином свидетельстве о рождении написано,что она украинка.получается прабаба и прадед мои–поляки.достаточно ли этого для получения кп и подачи на пмж в польше по польским корням?нужно ли искать или подтверждать ее национальность?в каких архивах,если родилась в с.Гвоздяр,Житомирской обл? 25 января 1926.Благодарю!!!!!!!

  • Так,мало б вистачити.

   Удачі.

 109. Доброго дня!
  Прошу вашої поради. У свідцтві про народження моєї прабабці є відмітка, що вона полька. а ось у прадідуся свідоцтва немає. По розповідям родичів він був українцем. Жили вони в Польщі. Потім їх зі всією родиною ( тобто моїм дідусем ) переси з Польщі у Івано-Франківську обл. А також всю сім”ю моєї бабці теж преселили, але вони були українцями.Чи можу я подаватися на К.П? тобто згідно закону, одного з прадідів не вистачає, але вони були переселенцями . заздалегідь вдячна.

  • Відповіла в повідомленнях.

 110. Добрий день. Моя бабця Броніслава проживала в Тернопільській області, в селі Галич. Зі слів багатьох моїх родичів і свідків вона була полькою, і брала шлюб в костелі. На жаль, її документів не збереглось. Я зверталась у РАГС та районний архів, і узнала дату її народження, де у графі : “національність”-прочерк. А в свідоцтві про смерть, вказано – українка. Також зі слів родичів, я узнала, що прадід і прабаба були поляками., і також брали шлюб в костелі. Напишіть, будь ласка з чого мені починати пошуки для підтвердження національності моїх пращурів? Куди, та в який архів мені звертатися: у м. Тернопіль, чи у м. Львів? Дякую.

  • Тернопільський архів.

 111. Доброго дня!
  Маю витяг з актової книги про одруження моєї бабусі, де вказано її національність (полька). Проте свідоцтва про її народження в архіві Хмельницької області не збереглося…
  Чи можу я розраховувати на отримання карти поляка, маючи тільки витяг про одруження? а якщо додати фото сторінки самого запиту в книзі?

 112. Доброго дня в мене в діда в свідоцтві написано шо він українець але в воєнному білеті написано що поляк а його батьки поляки написано в свідоцтві я моду подавати на карту. Дякую

  • Так,можете.

 113. Доброго дня! Дід мого чоловіка народився у Польщі, 1926 року, так написано у паспорті – Гневно, Люблінська область, Польща. Його рідна сестра з родиною живуть у Польщі, а сам дід із своєю мамою переїхали до Дубна, Рівненської області, щоправда, ми не знаємо в яких роках. Не можемо знайти такого населеного пункту в Польщі. До якого архіву краще звернутися, щоб знайти свідоцтво про народження діда чи шлюб його батьків? У св-ві про народження чоловікового батька дід вказаний як українець. Але в 1953 році мабуть, мало хто писав правду про національність. Наперед вдячні за будь-яку підказку чи пораду.

  • Відповіла на пошту.

 114. Доброго дня. Мій дідо родився в Польщі, закінчував там школу, призваний до війська радянської армії в Ляшківським райвоєнкоматом, але в паспорті та свідоцтві про народження пише що він українець, також де батьки (мій прадіт, що вони теж українйці). Але є багато документів таких як Dowod ubezpieczeniowy, powszechny zaklad ubezpieczen wzajemnych, Tymczasowe zaswiadczenia pradziadka. Wezwanie do przewodu spadkowego – всі польською мовою та відповідно органами польськими. Можу я претендувати на карту поляка? Чи що мені ще потрібно зробити щоб доказати причеиність до Польського народу? ДЯкую.

  • Вишліть на пошту,будь ласка,Ваші документи.

   prashhur.zakaz@gmail.com

 115. Добро дня, чи можу я притендувати на КП, якщо моя прабаба була полькой і є довідка про те що вона голосувала в Сейм, а прадід був українцем але мав польський паспорт чи хватить цих документів?

  • Вишліть документи для попереднього ознайомлення.
   Дякую.

 116. Добрый день. Мой дед был поляк, но когда он родился на поляков были гонения и он записан украинцем, а его родная сестра, которая родилась позже уже записана полькой.Как мне доказать его польскость, у его родителей есть только заметки в церковных книгах, без национальностей

  • Вишліть документи на пошту нам,які маєте ознайомимся з ними.

 117. Здравствуйте. Моя бабушка родилась в г. Криница в 1930 г., а потом была переселена в Украину. Эта запись внесена в свидетельство о браке. При подаче документов на карту Поляка, уточнили не в каком году была переселена. И если попадает в период 1944-1957 то необходимы документы с архива о том, что прадедушка и прабабушка поляки.
  Подскажите как можно получить такую информацию. Спасибо.

  • Відповіла на пошту.

 118. Здравствуйте. Пожалуйста подскажите как восстановить всидоцтво про народження мого деда вин народився селище Щирец в1936г

  • А Ви запит в архів надсилали?

 119. Доброго дня.Модливо претендувати на К.П якщо прабабуся була полькою а прадід українцем?дякую

  • Ні,не можете згідно закону про КП.

 120. Добрый день. В моем свидетельстве о рождении национальность отца написано “поляк”, матери “украинка”, и я тоже украинка. Я знаю, что мать отца была украинкой, а его записали поляком по его отцу, который жил в Украине. Получается мне нужно искать документы в архиве про моих прадедушку и прабабушку для КП и обязательно нужно чтобы они оба оказались поляками? Родственников по линии отца уже нет в живых и отца тоже.

  • Швидше за все,відповідних документів Вам має вистачити для того аби претендувати на отримання Карти Поляка.

 121. Доброго дня. Бабця моєї дружини була полькою. Її звали Юзефа. Вона померла в 64-му році у Львові. Моя мама народилася у Львові у 1942 році (померла у 2002). Але в нас немає маминого свідоцтва про народження. Ми також не впевнені, що там зазначено, що її мама була полькою. У якій установі ми можемо спробувати відновити мамине свідоцтво про народження? І де ще ми можемо пошукати підтвердження польського коріння дружини? Про бабцю відомо, що вона народилася в Польщі, десь у 1912-му році (але то не точно). дякую

  • Давайте “поговоримо” по емейлу?

   Я так розумію тут два питання по різних лініях?

   prashhur.zakaz@gmail.com

 122. Здравствуйте,пишу вам из Казахстана!Дело в том,что у мужа мама и бабушка(она уже умерла) поляки,т.е. в свидетельстве о рождении мамы стоит национальность-полька,но мой муж взял национальность своего отца-русский,хотя и в его свидетельстве о рождении указано,что мать- полька,а отец-русский.Бабушка жила в Украине,но ее отца как она рассказывала забрал “черный ворон”,т.е. он наверное репрессированный,это было в Хмельницкой области,как найти подтверждение этому? С моей стороны мама тоже полька из Белоруссии,но в свидетельстве о рождении она записана белоруской,в довоенные годы дед чего-то испугался и записал всех белорусами,хотя мама хорошо до сих пор знает польский язык,а ей 85 лет,можно ли тут доказать ,что она полька?И можно ли нам рассчитывать на что-то?

  • відповідаю на емейл.

 123. Добрий день. Підскажіть будь-ласка чи маю я право подавати документи на карту поляка, якщо у мене на руках дідове свідоцтво про народження, яке видано в Польщі, але в ньому не вказана національність. Дід проживав на території Польщі до 7 років.

  • Ні,даного документу замало.

 124. У меня бабушка 01.01.1918 года рождения, фамилия Квятковская.. В сведетельстве о рождении указана что полячка и у мамы тоже полячка. Можно как то это проверить и документально оформить?

  • Ви пишете , що вказані “польками”, тобто у Вас є ці документи?

 125. Здравствуйте!
  Какие шансы получить карту поляка если фамилия деда польская, вся семья знает что мы поляки но документально в свидетельствах это не записано так как в то время боялись об этом упоминать. Сестра моей прабабушка уехала в Польшу и там создала семью, связи с ними нет но есть фото оттуда с польскими печатями. Знаю толь то что она жила в Варшаве. И еще один момент. Есть документы о прохождение службы деда в Польше в годы второй мировой и медаль “за освобождение Польши”

  • Факту про участь у війську полсьькому мало б вистачити для отримання КП.

 126. Доброго дня, така неприємна ситуація. Моя бабуля полька, в свідоцтві про народження вказана тільки прабабуся , а там де прадід – прочерк. Прабабуся вказана полькою. В свідоцтві про народження моєї мами бабуля вказана українкою, але в свідоцтві про народження мого рідного дядька ця ж сама людина полька. Чи можу я отримати карту поляка?

  • Так, покажіть, що це одна і та ж людина документально і можете звертатись з свідоцтвом рідного дядька

 127. Добрий день.
  Якщо в Баби 1937 р.н. в свідоцтві про народження де національність нічого не вказано.
  А місце народження Діброва, Томашівський повіт, Любенське воєводство.
  Чи можна взнати національність?

  • Доброї ночі!
   Можна шукати документи про національність або підтверджувати громадянство – шукати в списках виборців до Сейму її батьків.

 128. Добрый день
  Хотел бы Вас спросить ,Есть ли у Вас в Варшаве кто работает в архиве Министерства обороны Польши .Надо найти данные о службе в Войске Польском 1944 -1946 год .
  о человеке знаем только ,что он призвался в 1944 году в апреле с Житомирской области ,в 1945 году служил в одной из частей Щецина .военная специальность возможно художник ,киномеханик ..
  Александр .

  • А Ви можете надати точніші дані про Вашого предка?

 129. Доброї ночі! Підскажіть будь-ласка чи можу я отримати карту поляка на підставі архівної довідки про народження мого прадіда 1905 рік де вказано віросповідання римо-католицьке?

  • Ні, відповідних даних замало,спробуйте пошукати додаткові документи.

 130. Здравствуйте!
  Моя покойная мама 1930 г.р.родилась в с.Хревть Нижне-Устрицкого района Польша.Об этом записано в свидетельстве о рождении.В записях о ее родителях указана национальность обоих-“украинцы”.В 1951 году семья была вывезена в Николаевскую обл.Есть ли у меня основания получить карту поляка?

  • Komu nie może zostać przyznana Karta Polaka?

   Osobie która posiada obywatelstwo polskie lub zezwolenie na osiedlenie się w Rzeczypospolitej Polskiej (posiada kartę stałego pobytu). Nie mogą uzyskać Karty Polaka osoby repatriowane (przesiedlone), z terytorium Polski na mocy umów zawartych przez Polskę w latach 1944-1957 z republikami radzieckimi Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz z ZSRR, do jednego z tych państw.

 131. Доброго дня!
  Маю витяг з актової книги про одруження моєї бабусі, де вказано її національність (полька). Проте свідоцтва про її народження в архіві Хмельницької області не збереглося…
  Чи можу я розраховувати на отримання карти поляка, маючи тільки витяг про одруження? а якщо додати фото сторінки самого запиту в книзі?

 132. Доброго дня!
  Маю витяг з актової книги в РАЦСі Києва про одруження моєї бабусі, де вказано її національність. Свідоцтво про її народження а архіві Хмельницької області не збереглося.
  Чи можу розраховувати на отримання карти поляка?

 133. Доброго дня. Маю свідоцтво мого діда ( на російській мові ) , який народився 1892 року в с. Петрилів , Холмського району , Люблінської області. Національність не вказана. Також маю * Евакуаційний лист * який одночасно перекладється іншим шрифтом на польську , де він за дозволом якогось головноого по евакуації на території Польщі , евакуюється в Рівненську область ( воєводства Польщі ) . З ним разом евакуюються його жінка , син і дочка. І ще примітка , що він перевозить з собою певну кількість худоби , зерна , і т.д.
  Також маю постанову * про передачу переселенцю з Польщі мого діда , хати такого-то власника *. І ще розрахунок по * возмещению гр-на – мого діда – за сданное имущество польскому правительству при переселении его с Польши на Украину *.

  Сам навчаюся в Любліні , а так як мій дід народився в цьому районі , я пішов до архіву в Любліні з метою пошуку якихось документів , які можуть показати те що він поляк , бо національності не вказано. Через деякий час мені відписали з питанням яких саме документів я шукаю.

  Не знаю що їм відповісти і взагалі чи маю я шанс з цими документами отримати КП , або на їхній підставі щось довести чи знайти в тому ж архіві?

  Дякую.

 134. Здравствуйте. У меня есть свидетельство о браке прадедушки і прабабушки в местности Kunów в 1917году, там есть данные об их дате рождения и месте рождения, только не указано национальность. Прабабушка родилась 15.09.1892 в Eliaszówka parafia Noworodczyce, а прадедушка 4.02.1894 в селе Mikulsdorf parafia Otynija. Где я могу найти их паспорта? В какой архив обращаться?

  И ещё вопрос. У моего отца в свидетельстве о рождение нет национальности поляк, потому что, в свидетельстве нового образца не указывается, но если брать выписку с ЗАГСА, то в графе национальности пишет поляк. Что ещё могут потребовать в консульстве?

  • Відповідних документів мало б вистачити.

   Вам потрібні документи,які показували родинні зв’язки+вньосек.

 135. Добрый день! Давно веду переписку с польскими архивами, но не могу найти нужных документов. Знаю со слов бабушки, что ее мама была полячка. Она вышла замуж за украинца. Отец записал ее в православной церкви.В ее паспорте запись украинка Место рождения Польша в 1909 г. Я дала запрос в архив г.Замосць о польской национальности прабабушки Василевской Марии 1882 г Мне пришло письмо с православного прихода, где есть запись о ее коещении. Но там нет ничего о национальности. Также архив г. Замосць прислал документ из православного прихода о венчании прабабушки и прадеде Квасьного Антона ( со слов бабушки знаю, что он был украинцем) В этом документе нет записей о национальности. Они похоронены в Польше -прадед в 1943г, а прабабушка в 1925-30? Сейчас в их могилах похоронены их сын и внучка. И табличек, о том, что они там похоронены нет( узнала от польских родственников) Писала священнику в костел, чтобы выслал мне документы об их смерти. Может там указана национальность бабушки. Ответа не получила. Где можно узнать об обывательстве прадедушки?

  • З польських архівів ви можете отримати факт народження та хрещення.Національності там вказано не буде.

   Ситуацію було б здорово розглядати комплексно Вашу.Практика показує,що народження на території Польщі не дає підстав для отримання КП+ віросопвідання- православне,а поляками зазвичай були римо-католики.

 136. Моя бабушка родилась 1934 году в с. Чорне Нижне-Устрицкий р-н в 1951 году были отселены в Донецкую обл .В свидетельстве написано было родилась в Польше. Можно ли востановить документы?

  • Які саме документи відновити,не зовсім ясно,уточніть?

 137. Добрый день.
  Есть свидетельство(думаю что копия) о рождении моей бабушки Nadiezda Karpiej.
  Выданное в 1933 году “SWIADECTWO URODZENIA” “Warszawsko-chelmski konsystorz prawoslawny”
  Рождённой в 1910 году с актовой записью 1912 годом и умершей в 1942 году в г.Харьков (Украина).
  Дедушка украинец,считающийся пропавшим без вести с 1943 года.
  Отец мой рождён в 1934 году в г.Харьков (Украина),в свидетельстве о рождении (копия 1948г.) записано что родители украинцы.
  Есть ли у меня шансы получить карту побыту или карту поляка?

  • З даними документами,не зовсім.Варто пошукати документи додаткові.

 138. Добрый день. Все что у меня есть это свидетельство о рождении бабушки, повторное, выданное в Гродно. В нем есть номер и дата записи о рождении сделанной в костеле в 1914 г.В графе национальность прочерки. Живых родных у меня давно нет.Но мама родилась в 1935 г возможно там же остались какие то следы . Есть ли у меня шансы и можете ли мне помочь . Спасибо.

  • Шанси можуть бути.

   Потрібно глянути 1935-й рік.А в мами сестри і брати могли бути,коли вони народились?

 139. Моя бабушка,как мама рассказывала раньше жила в Виннице,Тростянецький район,с.Савинцы,1939 году. И она говорила что она полячкой была. В тех годах как бы, это место было Польша… Как я могу узнать на самом деле это так? Действительно моя бабушка полячка? И могу ли я получить какой либо документ об этом?

  • Можете просто глянути в СПН її,що там пише?Хто її батьки по національності?

   Вони точно народилась у Вінницькій області?

 140. Дивне формулювання має Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka:
  ‘1. Karta Polaka może być przyznana osobie, która deklaruje przynależność do Narodu
  Polskiego i spełni łącznie następujące warunki:
  […]
  3) wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków
  było narodowości polskiej lub posiadało OBYWATELSTWO polskie’
  Тобто з таким розумуванням, 90% населення Західної України могло би отримати Карту Поляка, на підставі польського ГРОМАДЯНСТВА їхніх дідусів або прадідусів, бо ж яке ж інакше громадянство вони могли мати, проживаючи від 1918 до 1939 на терені РП, правильно?

  • Теоретично так,практично – ні.

   1.Не всі приймали участь у виборах.
   2.Не по всіх регіонах збереглись списки.

 141. Здравствуйте. Сколько стоят Ваши услуги?

  • А що Вас цікавить?

 142. Доброго вечора. Нещодавно знайшла військовий квиток свого прадіда з записом «Служба в Польській армії».Національність вказана українець. Можна думати, що у нього було польське громадянство?У іншої прабабці польське прізвище Самчинська її брат жив у Польщі. По національності «русская». Всі народились на Волині. Можна зробити запит про можливість участі у виборах для підтвердження громадянства. Скільки б коштували Ваші послуги?

  • Відписуюсь на мейл.

  • Добрий вечір. В мене схожа ситуація-дід служив в польській армії)Ви пробували подавати на карту поляка?

 143. Доброго дня!!! Маю документи які підтверджують, що прабабця- полячка. Допоможіть знайти прадіда документи, які б підтверджували його причетність до польського коріння, щоб скласти на карту поляка. Чекаю на відповідь. Дякую!!!

  • Відповідаю на пошту.

 144. мом батьки померли.. документи про народження і шлюб їх втрачені .. хотів би їх поновити так як знаю що вони були Поляки .але не знаю чи це було записано я народився і проживав в Тернопільській обл село Лучка Микулинецького району де шукати документи і чи може мій син отримати карту поляка ??? дякую

  • Ми можемо вияснити деякі деталі?Напишіть нам: https://prashhur.com/#contact

 145. Доброго дня. Чи є свідоцтво про народження бабусі (там не вказано національності) підставою для отримання карти поляка? Дякую.

 146. Доброго дня! Мій прадід Коршак Михайло Васильович служив у Австрійській армії під час І-ї Світової війни був поранений внаслідок чого був визнаний інвалідом і отримував австрійську пенсію до приходу радянських військ на Західну Україну. Проживав у с.Терло Львівська область. Як і де можна отримати підтвердження цих даних?

  мій дід Яворський Михайло Миколайович, проживав у селі Росохи Львівська область, проходив службу у Польській армії. Аналогічно, де можна отримати підтвердження про це.

 147. Доброго дня! Умене є в оригіналі з мокрою печаткою “Odpis skrocony aktu urodzenia” з urzadu cywilnego w Krynicy – то свідоцтво про народження баби. Чи могли б ви знайти в польських архівах документ де буде писати що баба – полька. Готовий оплатити послуги. Дякую!

  • Ми ж свою чергу готові допомогти,та досить складно сказати,чи такий документ можна знайти.

   А де народилась бабуся?

 148. Здравствуйте! Я хочу найти польские корни но знаю только фамилий бабушки и дедушки и примерные года. Мама говорит что они были поляками но на словах не доказательство. Вы можете мне помочь?

  • Так,можемо.
   А де народились чи проживали дідусь(бабуся)?

 149. Здравствуйте! Имеется паспорт бабушки 1951 г. в котором указана национальность :ПОЛЬКА. Паспорт выдан на основании: СПРАВКИ ОБ ОСВОБОЖДЕНИИ. Также имеется свидетельство о браке бабушки (оно думаю пригодится т.к. менялась фамилия). На основании вышеуказанных документов можно ли претендовать на карту поляка? Заранее благодарна. Кристина

  • Так,удачі.

 150. Здравствуйте!
  Написала Вам в мейл вопросы о стоимости Ваших услуг. Прошу Вас ответить
  С уважением.

  • +

   Відповіла.

 151. доброї ночі! Скажіть будь ласка, якщо у моєї прабабусі рідна тітка польська шляхтичка, то чи можливо отримати карту поляка, зважаючи на таку далеку відстань між поколіннями?

  • Ні.
   “..wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat. Organizacjami upoważnionymi do wystawiania takiego zaświadczenia na Ukrainie są: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz Związek Polaków na Ukrainie…”

 152. Добрый день. Подскажите пожалуйста, мы с западной Украины , бабушка – полька, её брат родной и его сын жили и умерли в Вроцлаве, А вот как доказать , что имею польские корни, на право получить карту поляка , не имею понятия .

  • Я допоможу розібратись.
   1.Потрібно зорієнтувати де народилась Ваша бабуся.
   2.Я розповім,які доки до перегляду можемо запропонувати виходячи з даних.
   3.Ви плануєте режим самостійного пошуку?

 153. Добрый день! Есть свидетельство о рождении дедушки в котором указано что он родился в с.Горинка, Кременецкого р-а, Тернопольской обл. в 1934 г., национальность отца – поляк, национальность матери – украинка, национальность деда не указана. Подскажите пожалуйста в каких документах можно поискать национальность дедушки? Это для КП. Заранее спасибо!

  • Списки виборців та..гляньте метричні книги.

 154. Добрый день!Хочу найти корни бабушки Кисель Екатерины Савельевна, которая родилась в 1903 году в селе Чартория Новоград-Волынского уезда Волынской губернии. Её сестра Надежда жила в Польше, я часто ездила к ней в гости, сейчас в Варшаве живут две тети, которых тоже часто посещаю. Дело в том, что у нас нет документов, что мы родственники.

  • Відповіла на пошту.

 155. Добрый вечер.Дедушка и бабушка были поляки.В подтверждение нашли только военный билет деда.Там написано,что он поляк ,служил в польской армии.В свидетельстве о рождении моего отца, 1942 г.р. написано в графе национальность: белорус. Родители его(мой дед и бабушка)записаны тоже белорусами…Отец говорит,что в то время всех так записывали.Получаются противоречивые какие-то документы….что делать?заранее спасибо

  • Подаватись на Карту.
   Удачі.
   Фактів достатньо.

 156. Добрий день ! Мого прадіда( по маминій лінії) мама була полькою(її тато , а мій прапрапраДід був бурмістром м.Стрия , сам проживав в с.Кавське,Львів.область).Маю ланцюжок до прадіда.І дерево генеалогічне свого роду Лісовських + сага .

  • Ви орієнтуєтесь на отримання Карти Поляка?

 157. Добрий день, в мене є свідоцтво про народження сестри мого батька в якій мій дідо записаний поляком але у свідоцтві мого батька записаний українцем. Свідоцтво сестри за 1962 а батька 1966, а також є свідоцтво про народження мого діда але там національність його батьків не вписана є тільки запис про реєстрацію в костелі. Чи буде достатньо цих документів для отримання Карти поляка?

  • Спробуйте подаватись на КП.

 158. Здравствуйте, нужна Ваша помощь! Мои родители родились на территории Львовской области, отец-1931 год, мама-1936 год,Раньше это была территория Польши ( село Велика Волосянка , район Стрілки, Дробичивська область), есть свидетельство о рождении папы там написано , что украинец так как документ уже восстанавливался и выписан в 1949 году, есть свидетельство о браке родителей , в живых нет не родителей , не дедушек и бабушек. Могу я получить карту поляка, вы оказываете такие услуги , и какая цена .Заранее спасибо.

  • ВІДПОВІДАЮ НА ПОШТУ.

 159. Добрый день Анна. Можно узнать стоимость услуг вашей компании.

  • Так.Яка послуга Вас цікавить?

 160. Здрастуйте!У моей бабушки по матери в свидетельстве о рождении родители оба поляки.А у моей мамы уже указано что мать( моя бабушка) украинка.Могу ли я подать документы на оформление карты поляка?Говорят что по новым требованиям должны быть поляками родители или бабушки ,дедушки,а прадедушки и прабабушки теперь роли не сыграют.На сколько это верная информация?

  • “в свидетельстве о рождении родители оба поляки”

   ТАК,можете.”Komu może zostać przyznana Karta Polaka?

   Karta Polaka może zostać przyznana osobie, posiadającej w dniu złożenia wniosku obywatelstwo jednego z państw dawnego ZSRR, bądź posiadającej status bezpaństwowca w jednym z tych krajów i spełni łącznie następujące warunki:

   Wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
   W obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
   Wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie
   albo
   przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej na Ukrainie, potwierdzające aktywne zaangażowanie
   w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat.
   Karta Polaka może być przyznana także osobie, której pochodzenie zostało prawomocnie stwierdzone zgodnie
   z przepisami ustawy dnia 9.11.2000r. o repatriacji (Dz.U. nr 53, poz. 532, z późniejszymi zmianami).”

 161. Доброго дня.
  У мого прадіда і прабаби – польські прізвища, але у свідоцтві про народження бабусі (де вони записані батьками), вони вказані українцями. Власне кажучи, окрім бабусиного свідоцтва про народження (радянського зразка) інших документів немає. А хотілось би дізнатись справжню національність прадіда та прабаби, де вони народились та коли (хай навіть якщо вони виявляться не поляками).
  З чого почати? Що порадите?
  Дякую.

  • Ви в самостійному режимі плануєте здійснювати пошуки?

 162. Добрый день ) : у меня прабабушка полька , а дедушка родился вроде как в Белорусии и в графе национальность записан он тоже как белорус . Хотя фамилия » Друцко» , а это княжеский польско -литовский род . Могу ли я в этом случае претендовать на карту поляка ? Спасибо заранее)

  • По закону “Про Карту Поляка” ,ні.

 163. Здравствуйте, писала сообщение и оно пропало, не поняла отправилось или нет, поэтому еще раз. Спасибо.
  Дед служил в польской армии есть Войскова книжка 1920-1925гг. Подтверждает ли это гдражданство, и что дает мне его гражданство? если в свидетельстве прочерк, а отец говорит что он украинец (так всем говорил), и допустим это правда, пока не пришли документы с архивов (жду ответы). Хочу проработать все варианты. Спасибо.

 164. Доброго дня ви змоглиб знайти пра діда якщо після війни він переїхав до Польщі В Данськ.

  • Можемо пошукати.

   Яка Ваша ціль пошуку?

 165. Мой дед служил в польской кавалерии в 1923- 1924
  запись об этом сделана в 1946 году в военном билете советского образца
  указанная национальность — украинец
  могу ли я претендовать на карту поляка ?

  • Так,це свідчить про польське громадянство.
   Удачі.

 166. Добрый день! Ищем информацию для карты поляка. Моя бабушка родилась на территории Польши в 1926 г. В 1944 вместе со своими родителями была принудительно переселена в Украину ( есть свидетельство о эвакуации) Во всех документах СССР указана национальность – украинка. Есть выписка из свидетельства о рождении (церковная). Знаем точное место проживания до переселения. Хотим воспользоваться вашими услугами для поиска нужной информации!

   • так в законе о КП написано, что тех, кого переселили в Украину (операция Висла) не могут претендовать на КП

    • Однозначно.

     Ви бачите вузько ситуацію, а ж намагаюсь зрозуміти чи це єдина лінія поляків була у клієнта,можливо,разом проаналізувавши всі гілки виявимо,що хтось із предків родом із Західної України,і тоді,варто пошукати їх польське громадянство.

 167. Доброго дня ! Моя бабця полька , дідо украінець . Після того як вони були репресовані , в бабці в свідоцтві про народження написали що вона украінка , моі цьотки , ( татові рідні три сестри е польками ) , і проживали в Польщі і іх діти е поляками і проживають в польщі . Як і з чого починати шукати підтвердження що моя бабця полька . Батько мій був народженний в Польщі , с .Юліанів , Хелм

  • Пошуки починати з Польщі.З того місця,де народились предки.
   А що писалось в актових записах сестер бабусі?

 168. Доброго дня!
  У мене дідовий паспорт громадянина Польщі, який був дійсний до 1931 року, також Dowod Osobisty виданий 1933 роком, також Karta Rejestracyjna Reemigracyjna видана 1926 роком. Хоча у свідоцтві про народження тата вказано що дідо був українцем. Чи можу я розраховувати на отримання карти поляка? Дякую!

  • Швидше так.Удачі.

 169. Добрый день , а какие особенности получения Карты поляка для людей, предки которых родились на Западной Украине(вы в начале статьи упоминали об этом)

  • Особливість полягає у: даних,якими Ви володієте; даних,якими волоіє архів; документами,які варто шукати у даних регіонах.
   Якщо коротко,то можу відповісти так.

  • Добрый день, сколько стоят ваши услуги по поиску данных в архивах Украины и Польши (найти подтверждения гражданства Польши (если по национальности украинец) и поиск данных о службе в Польской армии

 170. Добрый день. В мене запитання. На руках маю свідоцтво про народження діда і свідоцтво про шлюб з бабою. Вони проживали на території Польщі, а потім були переселенні на Україну. Свідоцтва вже видані за радянських часів і вказано що національність українці. Також маю виписку 1944 року про те що і скільки майна було оставлено на території Польщі. Більше нічого незнаю так як батько мій також помер. Ось і запитання чи вартуе шукати більш детальну Інформацію? А також чи можливо щоб шукати прадіда і чи це буде поводом для отримання КП? Наперід Дякую!

  • “Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, na podstawie umów repatriacyjnych zawartych w latach 1944–1957 przez Rzeczpospolitą Polską albo przez Polską Rzeczpospolitą Ludową z Białoruską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Ukraińską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Litewską Socjalistyczną Republiką Radziecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich, do jednego z państw będących stroną tych umów.”

   Факт переселення дає можливість отримати репатріаційну візу.

   У Вашому випадку, очевидний такий варіант.

 171. Доброго дня! Чи є у мене шанси отримати карту поляка на основі таких документів:
  1. Архівна довідка про те, що мої прадід і прабабця перебували у списках виборців до польського Сенату за 1930 рік (національність чи громадянства там не вказане);
  2. Завірена копія картки про видачу паспорта СССР моїй бабці з архіву паспортного столу, де в графі національність вказано “полька”.

  • Так!

 172. де я можу знайти підтвердження про шлюб своїх дідуся і бабусі?

  • Дивлячись якого року той шлюб був?

 173. Добрый день подскажите пожалуйста как найти польские корни если 1939 году эта территория была присоединена к Белорусии
  мой прадед Козел Иван Кондратьевич 1910 г.р проживал с.Огово
  прабабушка Куратник Наталья Никифоровна 1905 г.р проживала до свадьбы село Осовница
  бабушка до замужества Козел Стефанида Ивановна 1933 г.р с.Огово.
  До присоединения к Белорусии это был район Яново

  • Пошуки здійснювати потрібно в архівах Білорусі.

 174. Добрый день! Мне необходимо найти документы подтверждающие рождение моего деда в Польше. Данные о его родителях есть. Вы можете помочь в этом вопросе?

  • Так,спробуємо.Пишіть на пошту.

 175. Мої бабуся і дідусь були виселені по операції Вісла , чи можу я претендувати на карту поляка або карту сталого побуту? Є свідоцтво про народження бабусі де вказано що вона українка.

  • Ви можете отримати візу репатріанта.

 176. Доброго Дня. Підскажить будь ласка,у чоловіка є свідоцтво про народження бабусі,народилась вона в 1914 році,є графа що ії батьки поляки.Зверху сідоцтва написано(запись востонов.)Читала статтю і там написано, що не було документів з графою національність до 1917р. Чи будуть вважаться дійсним такий документ? Є ще сідоцтво про народження його мати 1944 року народження ( мого чоловіка)там вказано,що в неї мати була полька ,а зверху написано(повторное) Чи дійсні такі документи,і чи вистачить для чоловіка щоб отримати карту поляка свідоцтва про народження його матері?(Тому що не можем знайти свідоцтво про брак його бабусі,щоб звязати ії з ії батьками. Буду дуже вдячна за консультацію.

  • “у чоловіка є свідоцтво про народження бабусі,народилась вона в 1914 році,є графа що ії батьки поляки.”

   Так,цього достатньо.

 177. Добрый день ,
  Я разыскиваю информацию о моем отце , а именно номер части в которой он служил , у меня есть фото где сфотографирован мой отец с другом в форме войска польского , и на обороте надпись : “1945 год Щецин” .
  Я обращался вразличные архивы и на территории Польши ,там запрашивают номер части . Уменя нет никаких документов ,отец умер в 1970 году .
  Родился он в Рыхальске ,Житомирской области и призван был от туда .
  Ни житомирские архивы ни подольский архив не имеют информации .уже к ним обращался .
  С уважением
  Александр

  • А ми можемо спробувати ідентифікувати фото і з відповідними даними пошукати його участь у польському війську.

   За деталями пишіть:https://prashhur.com/#contact

 178. Мій дід народився Польщі в 1944, які шанси на отримання Карти Поляка. Є хоча б невеликі? За національністю він українець, його батьки вроді також.

  • А що по громадянству,можливо предки мали?Можемо перевірти.

 179. Добрый день. Сейчас я в процесе установления польских корней.Польские корни у меня по бабушкиной линии со сотроны мамы. На данном этапе у меня есть подтверждение о том, что мой прадед поляк ( это указано в деле). Также указана национальность поляк его сына ( тоже в деле), родного брата моей бабушки. Для всех есть выписки из римо-католической церкви( прадед, прабабка, бабушка, сестры и брат бабушки). Можно ли доказать, что бабушка по национальности полька, если я не найду других подтверждений? Спасибо.

  • З Вашими даними,Вам має вистачити фактів,особисто я б спробувала подати на КП.Знаю випадки успішні.
   Якщо Ви бажаєте себе впевненіше себе почувати,пишіть на пошту,я спробую детальніше Вас зрозуміти https://prashhur.com/#contact

 180. Моя бабушка Регуш Гелена (Галина) Ивановна (мать отца) была (со слов моей матери) полячка. Родилась бабушка в Сухая Долина Николаевский р-н Львовская обл. или с. Глуховец Львовская обл. Николаевский р-н, точно не знаем, дата рождения:06.02.1922 (23) (точный год неизвестен), девичья фамилия Мовна Гелена Ивановна. Практически всю жизнь прожила в г. Николаеве Львовской обл. Там же и умерла 10.07.2011г. Куда мне обратиться за получением данной информации? в архив г. Николаева? или во Львов? Сколько это будет если делать через вас? Мама говорит что дед был заинтересован переписать ее украинкой, поэтому необходимо свидетельство о рождении. Сколько будет стоить ваша помощь в этом деле? Знаю только что семья бабушки (папа и мама, сестры и братья) были репрессированы в Сибирь, выжила только она и ее сестра, которая всю жизнь прожила в Польше. Буду благодарна за любой ответ.

  • Відповідь на емейл.

 181. Доброго дня! В погосподарчій книзі вказано національність мого діда поляк, але у свідоцтві вказано українець, чи можна змінити на основі цього через суд національність, якщо його вже немає в живих

  • Відповідних фактів має вистачити для Карти.
   Удачі.

 182. Добрый день .Подскажите какие мои шансы получить карту поляка по сви

  детельству о рождении моего деда, выданным польским USC в 1977г. Свидетельство В польском архиве он заказывал для себя, для получения советского паспорта, так как никаких других документов у него не было. Национальности ни его отца ни матери не указано.Спасибо.

  • Досить складно говорити щось конкретне.

   Можна побачити документ та задати додаткові питання?
   Вишліть,будь ласка, на пошту.

 183. Добрий день!підскажіть, чи можливо знайти документи для КП. Маю свідоцтво про народження дідуся 1927р Собібор, воєводство Люблін, повіт Влодава, націон. не вказана.Прабабуся при пологах померла. Прадід з дітьми приблизно в 39р переселився на Волинь. Чи варто шукати документи на прадіда і прабабу? Ціна роботи?

  • Відповіла на пошту.

  • У мене зазначає,що при відправці повідомлення збій системи,напишіть нам.

 184. хочу замовити довідку з архіву львівського,такі послуги надаєтк?

  • А що Вам потрібно допомогти?

 185. як підтвердити польське походження свого діда, у нас нічого немає. в 50-х був розстріляний, проживав славутський район хмельницької обл?? куда посилати документи?? можливо ви можете допомогти і скільки це буде кошкувати??? на карту поляка??? бабушкі є все а діда немає???

  • А Ви можете вислати для початку документи,які у Вас є?

  • Відповідь уже на Вашій пошті.

   • Добрий день ! У мене прабабушка полячка. Із документів є тільки дідове свідоцтво про народження , але в ньому зазначено що він українець, а його мати полячка. Можна щось зробити і скільки це буде коштувати?

    • Дивлячись на що Ви націлені.
     Особисто я пропонувала б пошукати інших предків-поляків.
     Крайній варіант-зміна національності через суд.

 186. Добрий вечір, Мій дід народився в Любленській обл.Томашівському рн.Умене є тільки Витяг з Державного реєстру про шлюб,де вказано дата, рік і місце народження,але національність Українець.Для кп я так розумію цього мало.Скільки будуть коштувати ваші послуги.

  • Так,даних замало.
   Напишіть нам на пошту,спробуємо оцінити можливості на отримання КП.https://prashhur.com/#contact

 187. Добрый вечер. Ищу подтверждения своего польского происхождения. Прадед был родом из Луганска.
  Сохранились сведения о прапрадеде в книгах Вся Россия за 1895 -1902 годы. Дат рождения не знаю, может только примерные. Можно ли найти подтверждающие документы в архивах? Спасибо

  • Прапрадід – досить віддалене покоління.
   Маючи на руках факти,Вам цього буде замало.

 188. скажіть вартість Ваших послуг в пошуку документів в церковних архівах польщі та інших архівах теж польщі документів мого діда для отриманяя кп.
  дякую.

  • На пошті відповідь.

 189. Здравствуйте я хочу найти польские корни но знаю только фамилий бабушки и дедушки и примерные года. Мама говорит што они были поляками но на словах не доказательство. Вы можете мне помочь?

  • Давайте уточнимо певні моменти?
   Перейдіть на свій емейл.

 190. Доброго вечора! Мій прадід був етнічним поляком, прабабуся українкою жили на межі Волинського та Поліського воєводств. До 39 року були громадянами Польської республіки,також є близькі родичі вже отримали польське громадянство. Чи маю я підстави для отримання карти поляка? Також цікавить співпраця з вами, скільки коштує послуга пошуку документів для КП?

  • Вітаю.
   Я відписую Вам лист на пошту.Очікуйте.

 191. скажіть вартість Ваших послуг в пошуку документів в церковних архівах польщі та інших архівах теж польщі документів мого діда для отриманяя кп.
  дякую.

  • Відповідаю на емейл.

 192. Здравствуйте моя мама родилась в 1935 году в с, Липа Перемышлянского району Львовской области. Как я могу получить выписку ее свидетельства о рождении и моих бабушки и прабабушки с дедушкой они поляки. Если можете помочь помогите пожалуйста, Заранее СПАСИБО

  • Пошукайте метричні книги.
   Допомогти в пошуках документів можемо,пишіть на пошту https://prashhur.com/#contact

 193. Здравствуйте,скажите пожалуйста мой прадед жил в Польше,после войны у него остались документы на землю,но адресса там нет вроде..могу ли получит карту поляка если есть документы на землю..до войны..

  • Більш ймовірніше,що документів не вистачить.
   Шукати потрібно додаткові документи.

 194. Здраствуйте подскажите пожалуйста как узнать национальность прадеда

  • Я пропоную Вам почитати поради та рекомендації досвідченого генеалога Віктора Долецького стосовно даних пошуків : https://prashhur.com/blog/statti/
   Якщо Вам буде потрібно буде допомогти у пошуках пишіть або телефонуйте!https://prashhur.com/#contact

 195. Добрый день! Мне хотелось бы узнать свою родословную только для себя,а не для карты поляка. Хотелось бы понять сможете ли вы мне помочь,если сведения на счет рождения не точные. Точно знаю,что прадедушку привезла его бабушка из Польши в Курскую область после смерти родителей. Может из Варшавы. Но точного города не знаю.С чего можно начать в таком случае и сможете ли вы мне помочь и за сколько? Спасибо.

  • Відписую питання на пошту.

 196. Добрый день! Если в анкете в следственном деле на моего прадеда, указано что он поляк, этого достаточно будет для посольства или нужны другие документы?

  • Одного прадіда Вам недостатньо для отримання КП.

 197. Добрый день! Я нашла в архиве следственное дело на моего прадеда, где он указан поляком. Понимаю, что этого будет мало, чтобы претендовать на карту поляка. Но хотя бы этой информации хватит, чтобы доказать его национальность или нет?

  • Так,вистачить.

 198. Скажите пожалуйста у меня мать была полячка в свидетельстве о рождении было указано СССР ,я его потерял ,пошол в загс г.ВИННИЦА они его обновили а там не указано национальность родителей , мать умерла еще 28 лет назад.заранее спасибо.

  • Можливо спробуйте пошукати інші документи, де може бути вказана її національність.

 199. Здравствуйте. Очень прошу помочь. У меня дед 1897 года рождения служил в Польской армии, предположительно в кавалерии (про лошадей рассказывал). Куда можно дать официальный запрос? И могу ли я его дать при том, что знаю только Ф.И.О., год рождения, место рождения и примерные годы службы. Фото нет. В его свид.о рождении в графе национальность у родителей обоих прочерк (но они были поляками). Я моего папы (мой дед белорус, бабка белоруска). Спасибо огромное.

  • Можете спробувати подати на основі відомої Вам інформації.
   Запити до військового архіву польського.Правда,будь ласка,будьте конкретними,приблизні дати вказуйте та наголосіть на цьому.

   Якщо виникають проблеми з пошуком, пишіть нам,спробуємо Вам допомогти.

 200. Добрый день!
  Подскажите, пожалуйста, достаточно ли наличие свидетельства о рождении отца (образец СРСР), в котором указано, что его отец был поляком, для получения карты поляка?

  • Так,має вистачити.Удачі!

  • Да, этого хватит.

 201. могли ви б мені скинути інформацію про ціну ваших послуг?

  • А яка полсуга Вас цікавить?

 202. підскажіть , будьте добрі. Мій дід народився у Польщі , в с. Березки. При народженні мав одне прізвище , а коли його переселили його мама одружилась і поміняла прізвище. Зараз у нього в паспорті пише національність поляк , але прізвище не те що при народженні, а свідоцтва про народження нема. Як правильно довести що це саме він , не маючи свідоцтва?

  • Потрібно пошукати документи в польських архівах.

 203. Добрий день!Моя мама народжена в Польщі і мама її полька але немає маменого свідоцтва про народження матері,чи можете мені допомогти і як з вами можна звязатися?

 204. Моя мама народилась 1929 року.В її свідоцтві про народження вказано ,що її мама -полька.Чи це є підставою для отримання карти поляка?Дякую!

  • Так, фактів має вистачити.

 205. подскажите,есть ли шанс найти подтверждение польской национальности прадедушки и прабабушки в архивах Житомирской области Андрушевском районе селе Зарубинцы,я точно знаю,что родители моей бабушки поляки.она родилась 25/12/1916 года.у меня нет ее свидетельства о рождении.скажите,сколько это будет стоить с учетом пересылки документов до Молдовы,мне это необходимо для получения карты поляка моим детям

  • Відповідаю на пошту.

 206. Вітаю!
  Чи могли ви б мені скинути інформацію про ціну ваших послуг? Ми шукаємо інформацію на карту поляка і родовід в загальному. Поки що тільки знайшли запис в римо-католицькому костелі про народження моєї прабабки. (1908р. Озеряни, Тернопільської обл) але немає графи національність, для пошуку цих документів нам знадобляться ваші послуги скоріше за все.

  Гарного дня,
  Жанна

  • Добре,скидаю.

 207. ЗДРАСТВУЙТЕ МОЙ ДЕД СЛУЖИЛ В ПОЛЬШЕ НО САМ УКРАИНЕЦ ЕСТЬ ПОЛЬСКИЕ ГРАМОТЫ МОГУ Я ПОЛУЧИТЬ КАРТУ ПОЛЯКА ЗАРАНЕЕ СПАСИБО

  • Я пропоную Вам підсилити Ваші позиції.
   Грамот може бути замало.

 208. Добрый день!
  Хотел бы воспользоваться Вашими услугами по поиску в архивных и церковных книгах данных о национальности моей бабушки и моего отца для подтверждения Польской национальности для оформления КП
  Как связаться, что бы обсудить все вопросы, включая и финансовую сторону вопроса.
  Заранее благодарю!

  • Доброго дня,п.Олег.

   Відповідь надіслала на Вашу пошту.

 209. Добрый день!
  Мои прадед и прабабка по бабушкиной линии родились в 1875 году в Житомирской области, Коростышевский р-н. Фамилия польская, имена польские, дети названы польскими именами. Растреляны в 1943 году. Можно ли узнать национальность?

  Мой дедушка родился в 1913 году носил польскую фамилию, есть свидетельство о рождении выдано в 1979 году с прочерком в графе национальность. Есть ли шансы? Подскажите первые шаги пожалуйста?
  Спасибо огромное!

  • Наскільки я зрозуміла,Ви шукатитмете в самостійному режимі.
   Пропоную почитати наші поради-статті https://prashhur.com/blog/statti/

 210. Добрый день. После второй мировой войны мои бабушка и дед были принудительно выселены в Челябинскую область на ПМЖ (как им тогда объяснили советские власти в связи с выравниванием границы). Их Родина и место жительства до отселения – село Мочары (это старое название из воспоминаний бабушки) – сейчас территория Польши. https://uk.wikipedia.org/…/%D0%9C%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1… Здесь есть девичья фамилия бабушки и фамилия дедушки. Бабушка жива, дед умер. Все проживаем в Украине. На основании вышеизложенной информации могу ли я получить документы для проживания в Польше?

  • *Можна виготовити шенген візу,отрують її родичі людей, які потрапили під переселення з Польщі в Україну у 1945 – 1947 роках.
   *Є також можливість отримати репатріаційну візу,при умові що Ви доведете польське коріння.

 211. Доброго дня!
  Шукаю підтвердження мого прадіда з Польщі для КП. Знайшов в метричній книзі запис про вінчання, народження чотирьох з восьми дітей до 1912 року включно. Інші діти народжені після 1918 року. Серед них моя бабуся 1926 року народження. Знаю достоменно, що брат моєї бабусі, який 1918 р.н.був мобілізованим під час другої світової війни. Де саме мені шукати по ньому інформацію? Прізвище моєї бабусі Голубйовська(дівоче) відрізняється від прізвища прадіда Галембіовський(з метричної книги РКЦ), хоча за усіма даними то наші родичі, як довести юридично цей факт?
  Дякую.

  • Пишіть на пошту,детальніше опишіть відомі Вам факти про прадіда.

   ДОРЕЧІ, а Ви знаєте,що одного прадіда замало для КП?

 212. Помогите разобратся в ситуации.Имею на руках(оригинал)свидетельства о браке моих пра дедушки и пра бабушки,где четко написано:год рожнение,место рождения.Оба они Поляками были.Но в свидетельстве о рождении моей бабушки,указано что пра бабушка и пра дедушка по национальности украинцы.Будут ли проблемы с консулом?
  Записано в свидетельстве о браке :Гражданин Хмилевский Иван Васильевич
  Год рождения 1923г.Польша,Люблинская обл, Томашевский р-н с.Терноватка и Макара Лидия Ивановна год рождения 1922 Польша,Люблинская обл,Томашевский р-н,с.Терноватка.
  Заступили в брак 1949 г 8 июля 8/У11Я-1949
  о чем в книге записей актов гражданского состояния о браке 1949г июля месяца 8 числа произведена соответствующая запись номер 34,после регистрации брака присвоена фамилия Хмилевский.Что подписью и печатью свидетельствуется.
  Ну и после печать мокрая и фамилия.
  Еще нашел свидетельство о рожденни пра бабушки (оригинал)

  • Відповідаю на пошту.

 213. Вітаю! Коротко опишу історію: матір мого тата була полячкою, однак, немає впевненості, що саме так було вказано в документах. Оскільки з батьком я не спілкуюсь, а бабуся померла, то всі відомості, які відомі мені на старт пошуків – це ПІП, дата народження бабусі. Місце народження та інші дані – невідомі. Проте, я знаю місце народження батька (Славута Хмельницької області). Підкажіть, чи вірно я розумію, що коментаря у радянському свідоцтві про народження тата про національність його матері як полячки буде достатньо для подання документів на отримання карти поляка? Чи зберігаються ці відомості (про національність батьків) в архіві? Якщо рік народження батька – 1962-й, то, вочевидь, треба звертатись до обласного архіву? Наперед вдячний за відповіді.

  • СПН батька має вистачити для КП.

 214. Добрый день. По линии отца у меня есть бабушка, которая живет в Житомирской области в селе где все жители Поляки (бывшие переселенцы наверно). Знаю что ее родители были поляками, обратился в Житомирский государственного архива по установлению их национальности в ответ, предоставили запись из метрических книг регистрации рождений из римско-католического парафиального костела за 1906. написано – Национальность Украинцы(, но почему-то у брата моего отца в паспорте написано что он Поляк и брат моей бабушки живет Польше. Скажите пожалуйста у меня есть какие-то шансы собрать документы для получения карты поляка?

  • Ответила на емейл.

 215. Добрий день. У моєї баби був чоловік він помер і тоді бабуся вийшла другий раз заміж за поляка. Бабуся заажди згадувала як його вбили рускі партизани. Можу я пробувати робити карту поляка. Чи є шанс?

  • А Ваш хто саме ВАШ дідусь?

 216. Мои прадедушка и прабабушка переехали с Польши в Украину до 1926года в ровенскую область в свидетельстве рождения дедушки в графе национальность стоит цифра 1. Как можно сделать запрос о моих предках и узнать их национальность!? И сколько стоят ваши услуги по подтверждению их национальности.

  • Ціна формується від місця,де будуть проводити пошуки.
   Висилаю прайс на пошту.

 217. Є фото діда з польської армії – де можна отримати підтвердження його служби, якщо він 1902 року народження
  Баба встигла закінчити тільки 2 класи польської школи -це буде достатьньо, за умови що потрібно сертифікат зі школи?

  • Даний факт (навчання в польській школі не буде лишній).
   Підтвердження служби дідуся можна відшукати в польських архівах,якщо потрібна допомога в пошуках,пишіть.

 218. Доброго дня ! Цікавить чи є зміст розшукувати документи про польське походження, коли “ярих” поляків у родині не спостерігалося ? Хоча, усі жителі Західного регіону, до 39-рр навчалися у польських школах. Напр. у однієї бабусі батько був єврей, а вітчимчистий поляк( утік у Польщу згодом) і по-батькові вона була саме по-ньому. Чула також краєм вуха колись, що якщо в старих польських документах стоїть прочерк, то таке теж підходить??? Яка вартість Ваших послуг ??? Пошук інф. по Стрийському та Вінницькому архіву.

  • Добре,висилаю Вам блок орієнтовних питань.
   Ознайомимось із Вашою ситуацією і будемо аналізувати перспективи її.

 219. “Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні.” А можна детальніше дізнатися про ці особливості, будь-ласка?! Щиро вдячний!!

  • А з якою метою Ви цікавитесь?

 220. Підскажіть будь ласка , мій пра пра дідо поляк (Кантицький) , маю лише розповіді мого діда , ну це покищо ( бо я ще нічого не шукав) . Він помер в 1946 році . Локація проживання – Зборівський р-н , Тернопільська обл . З розповідей мого діда , мій пра пра дід був поляком , говорив по польське і частково по українською . Чи можу я претендувати на карту поляка . Дуже дякую за відповідь .

  • Ні, Ви не можете претендувати на Карту Поляка.
   Можливо, якщо знайти підтвердження Вашим словам,змінити національність (по чиїй лінії поляки дідусю чи бабусі (в залежності від того кому потрібна КП)), то є невеликий відсоток ймовірності,що Ви отримаєте Карту.

 221. Доброго дня!
  В мене наступне запитання, допоможіть будь ласка зорієнтуватися. В мене прадід чи то пра-прадід(уточню в батьків), обирався в Польський Сейм та проживав на тереторії сучасної Білорусі в Брестській області, але наскільки мені відомо не був поляком. Чи я маю право отримати карту поляка? На цій ж підставі моя 3- юрідна тітка в Білорусі отримувала карту поляка і відповідно моїй тітці він був дід. Чи має значення в даному випадку глибина коліна, та чи в Україні такіж вимоги до отримання КП як в Білорусі(мається наувазі глибина родства).

  • Так, степінь рідства важливий, по закону польському.
   Якщо у Вас є гіпотези громадянства чи національності польської когось із Ваших предків окрім прадідуся,то варто перевірити.

 222. Добрый день.
  Если родной брат моего прадеда был поляк и жил в Польше, где в таком случае искать подтверждение его национальности, а так же подтверждение моего с ним родства?

  • А де народився брат Вашого прадіда?

   Надайте більше фактів,будь ласка.

 223. Доброго дня, підкажіть на даний час маєм з чоловіком відкриту шенген візу С ціль 23 на два роки по переселенню, не підкажете будучи в Польщі можна якось получити вид на прожиття тимчасовий чи постійний чи репатріацію, чи карту поляка чи побуту?Дякую за відповідь.

  • Ймовірність є отримання Вами :

   * Карти побиту
   * Карти Поляка
   * Репатріаційну візу

   etc…

   Все залежить від багатьох акторів.

   Поспілкуємось в повідомленнях за поштою prashhur.zakaz@gmail.com? Я задам питання + дізнаюсь Вашу ситуацію і зможу відповісти точними словами.

 224. Доброго дня! Мої дідусь та бабця були громадянами Польщі до 1939 г. Маю відповідні документи. Але – не були поляками. Я маю право на Карту Поляка чи ні? Дякую за відповідь.

  • Ваші “відповідні” документи,мають свідчити про громадянство,цього має бути достатьно.

 225. Здравствуйте! У меня дед родился в Ровно, в 1922 году, когда ещё это была территория Польши. Как можно узнать, был ли дед поляком или украинцем? Спасибо.

  • Только путем поиска фактов в архивах.

 226. Добрий день! яким чином можна скористатись вашими послугами?

 227. Доброго дня!скільки буде коштувати ваша допомога в пошуку даних?

 228. Скільки коштують ваші послуги?

 229. А где можно подробнее об этом? “Є особливості для людей, предки яких народились на західній Україні. Ми про ці особливості поки що не говоримо. Хто захоче – ми потім поясним.”
  Мой дед родился и жил до 1939 года в Ровно, служил в польской армии. В архив в Ровно запрос отправила, могут ли хранится данные об украинских солдатах в центральном военной архиве в Варшаве?

  • В рамках даного заходу ми спробували для Вас прояснити деякі питання по отриманню Карти Поляка.
   Якщо Ви бажаєте проконсультуватись або замовити відповідну послугу по підтвердженню національності, пропоную писати на емейл prashhur.zakaz@gmail.com

 230. Добрый день.Мой дед погиб,когда его дети были маленькие.Потом его старшая дочь,ездила в село,где он родился,под Житомиром(село Годыха)и там узнала,что он был поляк.Он воевал,был в плену и после войны остался жить в Донецке,где женился и поменял вроде и имя и фамилию.Вроде был Штефан,а стал Степан.Она это всё раскопала и даже к ней приезжал в 90 х годах какой-то Марьян из Польши,родственник.Но тётя умерла и не осталось никаких документов об этом.Я узнала об этом недавно,от другой моей тёти.Сделала запрос в Житомирский архив,они ответили,что за 1921 год,это село книгу в архив не отдавало.Я бы хотела заказать у вас поиск на карту поляка,сколько это будет стоить.

  • Хорошо, пишите нам на почту prashhur.zakaz@gmail.com

   Я ознакомлю Вас с ценами и формой работы по Вашему делу.

 231. Доброго дня! Якщо в моєї мами в свідоцтві про народження записано, що батько поляк і мама полька можу я подавати документи на карту поляка?

  • Так, можете.

   • Я подала документи на карту поляка у Польщі,надала документи що мій дідусь і бабуся приймали участь у голосуванні у польському сеймі,пройшло 4 місяці прийшов лист,принести ще якийсь доказ польського походження,надалі нічого немає,так як дідусь з 1910 року…Який вихід ?дякую

    • Складно сказати,Ваш ситуацію потрібно достеменно аналізувати.

     Пишіть на пошту:prashhur.zakaz@gmail.com

 232. Доброго дня. Дід був громадяниним Польщі до війни, з документів нічого не збереглося крім польского шкільного свідоцтва. Національність в радянских документах українець. Прадід і прабабуся теж були українцями – громадянами Польщі. По них є тільки австро-угорські метрики – свідоцтва про народження і акти власності на землю де вказані їхні дані. Я зараз мешкаю в Польщі. Які шанси отримати карту сталого побуту на підставі польского громадянства моїх родичів? Які ще документи бажано мати, щоб підтвердили їх громадянство? Дякую

  • https://prashhur.com/blog/yak-pidtverdutu-polske-pohodzhennya-dlya-karti-polyaka/ – в даній статті описується необхідні документи,щоб довести громадянство.
   За КСБ у вашому випадку, поки мови не йде, як довго живете в Польщі?

 233. Добрый день!
  Подскажите, пожалуйста, достаточно ли наличие свидетельства о рождении отца (образец СРСР), в котором указано, что его отец был поляком, для получения карты поляка?
  Также имеется свидетельство дедушки, родители которого были поляками.
  Спасибо!

  • Да, поздравляю, достаточно.
   Успехов на собеседовании.

 234. У мене мої прабабуся і прадід по мамині лінії були поляками, їхні прізвища Сікорська Маріяі Теравський,Микола є довідка про тимчасове перебування у Польщі, що мій 3-юродний брат Цвень Саша їздив до них в гості у м.Краків. Де мені ще можна шукати інформацію про належність до польського народу, в облархіві Вінниці, чи де? Я живу в м.Немирів, вінницької обл., мій тел.0978696244. Будь-ласка підскажіть.

  • Кидаю посилання ознайомтесь для початку:http://goo.gl/mPUY26 та http://goo.gl/AouXMr.

   Якщо на фоні прочитаних Вами статей виникатимуть питання, пишіть.

 235. яка вартість Ваших послуг з побудови генеологічного дерева?

  • Пропоную перейти за посиланням https://prashhur.com/blog/vartist-doslidgennja/. Якщо Вас цікавить детальніше інформація, рада буду відповісти.

 236. Здравствуйте! Интересует какая стоимость составления генеологического дерева?

  • Отвечаю на Ваш емейл.

 237. Доброго дня. Моя бабуся народилась у 1918 році в селі Бяла під Жешувом (Biała (Rzeszów)). Зараз це село адміністративно включене до меж міста Жешува. Перед війною вона одружилась з моїм дідом, котрий був українцем із Західної України (котра в той час була частиною Польщі) на заробітках у Жешові. До одруження з моїм дідом бабуся не мала жодного прямого відношення до України, не знала української мови. Після війни бабусю з дідусем і моєю маленькою мамою (їй було біля 1 року) насильно виселили з Жешува (де вони мали свою квартиру) до СРСР, як етнічних українців в рамках операції «Вісла». У свідоцтві про народження моєї мами (радянського зразка) записано, що як вона сама, так і її батьки (мій дід і бабуся) є українцями. Польських документів про народження мами чи про якісь інші події у нас немає.

  Чи можна спробувати знайти якісь документальні підтвердження того, що бабуся була фактично полькою, а не українкою? Які саме документи можуть це засвідчити і де їх шукати?

  Додаткове ускладнення в тому, що в тому селі, де бабуся народилась, церква до якої вона належала в ті роки чомусь була не римо-католицька, а греко-католицька. Я не знаю, чому воно було саме так, бо село то до України жодного прямого відношення не має, і більшість мешканців там з Україною жодним чином не асоціюється. Але, зі слів мами і покійної бабусі, саме це стало одним з вирішальних аргументів, чому її (разом з її чоловіком) після війни віднесли до категорії осіб, які підлягають примусовому виселенню в рамках операції «Вісла».

  Цікаво, що всі бабусині родичі (брати, сестри, інші), які залишились в Жешові, ніколи українцями себе не вважали і жодного стосунку до України не мають, а також без жодних питань вважаються там поляками згідно усіх документів.

  Однак, коли я пробував довідатись у польському консульстві у Львові, то отримав відповідь, що особи, які були переселені в рамках операції «Вісла», не можуть претендувати на карту поляка, бо це де факто етнічні українці.

  Наскільки реально в такій ситуації щось довести і які перспективи отримати карту мені (чи, можливо, моїй мамі)? Які польські документи можуть в цьому допомогти і в яких саме установах можуть такі документи бути?

  Як я згадував, бабуся після переселення до України мусила фактично з нуля вивчити українську мову. Як я так і моя мама вільно володіємо польською.

  Дякую заздалегідь.

  • Відповіла на Вашу пошту.

   Дякую за таку детальну інформацію.
   Повторно наголошу, що, існує можливість того,що ми зможемо відшукати відповідні документи,які будуть доводити польське коріння Вашої бабусі. Правда, для цього потрібно буде докласти чимало зусиль.

   Говорити про наявність доків,які допоможуть Вам отримати КП важко, поки не зробити відповідний аналіз архівних даних під Вашу ситуацію.

 238. Доброго дня. Маю майже усі документи для отримання карти, неможу найти лише одного документу в Польському архіві. Чи могли б чимось допомогти?

  • Так, пишіть на https://prashhur.com/#contact

   Спробуємо разом!!!

 239. на якому польському сайті можна залишити заявку на пошук будь-яких даних/свідоцтва про народження діда? він був поляком-пересенцем, а в мене нема ніяких документів. знаю тільки, що він народився 2 серпня 1920 року в селі Завадка-Риманівська Сяніцького району Краківської області в Польші.

  • Якщо Вам потрібна допомога в пошуку пишіть на почту https://prashhur.com/#contact

 240. Мои бабушка и дедушка родились в Польше, Грубешевський повіт в 1914 и 1915годах, у меня есть на руках документы из архива, подтверждающие, что они там родились, проживали, указано также сколько земли и какое хозяйство они там имели ,но их национальность не указана, имею ли я право на основании этого документа получить карту поляка? Также знаю, со слов бабушки, что прадед служил в польской армии и был полный Георгиевский кавалер, документального подтверждения не имею

  • В Вашей ситуации не хватает одного документа – о службе в польськой аримии, вот достаньте его, и все будет ОК’.

 241. Доброго дня, чи можна отримати інформацію по пошуку інформації про польську національність, якщо предки народились на території західної України?

  • “інформацію по пошуку інформації про польську національність” можна глянути за посиланням https://prashhur.com/blog/poshuk-dokumentiv-dlya-karti-polaka/
   Якщо є додаткові питання по конкретній ситуації, ми готові її розглянути.

 242. дідусь народився у 1892 році на території Польщіс.Жлобек, біля Влодави), яка була під владою Російської Імперії. Орієнтовно у 1902 велика родина (батьки і брати та сестра) переїхали на Волинь. Була німецько-польська колонія- Яно-Каролінка, поблизу Нового Двора та Купичева( р-н Коовеля). Дідусь воював у 1 світосу, нагороджений Георгіївськими хрестами і медалями, в чині унтер-офіцера перебував у Петрограді на курсах у лютому 1917р. Загинув у січні 1944р від рук напевно НКВД. Яким чином варто здійснювати пошук родинних звязків. Прізвище рідкісне. Вся родина розкидана по цілому світу-від Америки до Далекого Сходу.

 243. Моя мама Бельская Александра Семеновна 1910г.р. родилась и до 1949г. жила в Гродненской обл.Беларусь. Умерла в 1969г.в Украине. Докуменнтов к сожалению не сохранилось.

  • Тогда ищите архивные данные по Вашей матери.

 244. Мои бабушка и дедушка- поляки. Но переехали в Сибирь детьми вместе с родителями в начале 20в, там же и венчались . Дед репрессирован в 1937. Помогите найти документы , подтверждающие мое польское происхождение.

  • Хорошо, напишите нам письмо на почту будем смыслить по Вашей ситуации – prashhur.zakaz@gmail.com

 245. Здравствуйте!Какая стоимость составления генеологического дерева?

  • Отвечаю в ЛС.

   • Добрый день.Мой прадед по маминой линии поляк, национальность указана в свидетельстве о рождении его дочки(моей бабушки) образца СРСР. свидетельства о рождении прадеда нет. Подскажите, могу ли я подавать документы на карту или нужно иметь что-то ещё?Спасибо.

    • Одного прадеда недостаточно для КП надо еще прабабушка.
     НО, можно пробовать менять национальность через суд бабушке с целью получения Карты.

Comments are closed.