Коли нас запитують про наших предків, ми легко можемо назвати імена батьків, бабусь і дідусів, хоча дівочі імена бабусь часто викликають проблеми і не всі їх знають. Не всі знають імена прадідів, не кажучи вже про їхні прізвища, місця і дати народження, шлюбу чи смерті. 

Хто наші предки? Звідки вони походять? Якими були людьми? Для багатьох із нас ці питання важливі, але не на всі з них можемо дати відповіді. Натомість, діти не завжди розуміють важливість родинної історії, тому про це їм треба розповісти. Дітей треба заохочувати цікавитися своїми предками та родичами, щоб вони відчували себе частиною чогось важливого та унікального. Повірте, із вивченням родинної історії,  ваші родинні зв’язки значно зміцняться.

Зазвичай малюки, коли їм близько 4 років питають у батьків, як звуть бабусю, іншу бабусю, потім дідуся, і так по кілька-десяток разів на день. З цього починається зацікавлення історією родини з малих літ.

Фото: Мешканка села Яблонів/Яблунів, 1890 рік (тепер Косівський район Івано-Франківської області).

Дуже важливо на власному прикладі показувати дітям зацікавлення історією роду. Покажіть, що ви пишаєтесь вчинками своїх предків, розкажіть, до прикладу про відважність родича під час війни, чи його талант в улюбленій справі, якийсь цікавий випадок із біографії.

Покажіть родинні фото дітям, знайдіть схожі риси обличчя у предків. Старі сімейні фотографії, неодмінно розпалять їх уяву та цікавість.

Намалюйте разом із дітьми сімейне дерево. Ви можете просто намалювати дерево на папері та наклеїти на нього кольорові фото, або роздрукуйте дерево із програми MyHeritage. Поясніть дитині, що родинне дерево та його дослідження – це пригода, яка може тривати роками, такий собі пазл, який потрібно скласти.

“Подорожуйте в часі”, вивчаючи родинну історію. Дітям буде цікаво уявити, ким були їх родичі, або порівняти їх із історичними персонажами. Це можна зробити, за допомогою, послуги на сайті MyHeritage, яка з’явилася нещодавно. Функція “AI Time Machine” дозволяє перетворити себе на історичну постать за допомогою дивовижної технології. Для цього потрібно загрузити в програму не менше 10 своїх фото і почекати результат. “AI Time Machine” вже захопила Інтернет і тисячі людей з ентузіазмом спробували це. Результат вразить вас, адже ви отримаєте фото з різних історичних епох, повірте діти будуть захоплені вашим перетворенням. 

Це лише кілька наших порад, які можуть зацікавити вашу дитину сімейною історією. Якщо маєте свої поради, то поділіться з нами в коментарях нижче.

Фото: Місцеві мешканці, Славсько, 1937 р.

Фото: Місцеві мешканці, Славсько, 1937 р.

Джерело фото: Polona.pl, NAC.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

 

Вас може зацікавити:
Родинна історія дає нам силу або чому не варто зволікати із дослідженням роду

Незвичні імена дітей 150 років тому (з метрик Волині)

 

P.S.

  Статтю підготовлено спеціально для Пращур.укр. Якщо ви зацікавлені в дослідженні своїх сімейних коренів, хочете створити генеалогічне дерево, знайти документи про походження для Карти Поляка – звертайтеся до нас. Ми допоможемо!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*
*